منابع خبری

آخرین خبر های ارانیکو

تنوع اقوام و مذاهب نه تهدید امنیت؛ بلکه فرصتی بزرگ برای وحدت و توسعه ملی استارانیکو ، 2 ساعت پیشرییس جمهور در دیدار جمعی از علما و نمایندگان اهل سنت سراسر کشور، سیره پیامبر اسلام (ص) را الگوی واحد مسلمانان دانست و با تاکید براینکه تنوع اقوام و مذاهب نه تهدید امنیت؛ بلکه فرصتی بزرگ برای وحدت و توسعه ملی است، اظهار داشت: مبنای جمهوری اسلامی از ابتدا، پذیرش تنوع مذهبی، قومی و فرهنگی بوده است.

نخستین توافق اعضای اوپک و غیر اوپک بعد از 15 سال در جهت کاهش تولیدارانیکو ، 3 ساعت پیشپس از آنکه روسیه و چند تولید کننده دیگر غیر عضو اوپک متعهد به کاهش تولید خود در سال آینده میلادی شدند، عربستان در موضع گیری ای غیرمنتظره این سیگنال را ارسال کرده که آماده است تولید خود را بیش از حد انتظار کاهش دهد.

۱۰ روز تا پایان صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانیارانیکو ، 4 ساعت پیشرایزنی بین دستگاه‌های ذی‌ربط و بانک مرکزی به منظور تمدید زمان صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با توجه به فرصت ۱۰ روزه تا پایان زمان در نظر گرفته شده (پایان آذرماه) برای صدور این کارت آغاز شده است و به نظر می‌رسد زمان صدور این کارت‌ها تمدید شود؛ هرچند که تاثیر چندانی بر افزایش تقاضا نداشته است.

تغییر واحد پول در چارچوب اصلاح ساختار نظام بانکی است/ تکذیب افزایش نرخ بنزینارانیکو ، 6 ساعت پیشرییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال زایی در روستاها در لایحه بودجه، از ایجاد ۹۳۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۶ خبر داد.

بحران در نظام بانکداری تجاری/ زیان ۲۷۰۰ میلیارد تومانی بانک صادراتارانیکو ، 6 ساعت پیشگزارش شش ماهه امسال بانک صادرات، بحران در نظام بانکداری تجاری که چند سالی است نشانه‌های آن هویدا شده بود را عیان ساخت؛ این بانک در شش ماهه ۲ هزار و ۷۰۰ میلیاردتومان زیان داشته است.

احتمال لغو مجوز برخی واردکنندگان خودرو/ اسامیارانیکو ، 7 ساعت پیشمتقاضیان خرید خودروهای خارجی توجه داشته باشند که مجوز فعالیت واردکنندگان با برندهای اوپل، هوندا، اشکودا، ب.ام.و، سئات، داف، کوماتسو، آئودی، شورولت، TAZZARI ،KTM و HBM NOBA ممکن است به زودی باطل شود.

دونگاه متفاوت به تغییر ریالارانیکو ، 20 ساعت پیشپس از ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی، قائم مقام این بانک نیز در گفت‌وگویی اعلام کرد تغییر واحد پولی از ریال به تومان، با حذف صفرها بی‌ارتباط است.

توسعه بازار مشتقه در دستور کار/ آپشن طلا با استقبال مواجه می‌شودارانیکو ، 21 ساعت پیشعضو شورای عالی بورس گفت: راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله سکه طلا نیز با موفقیت و استقبال مواجه خواهد شد.

الان زمان حذف صفر از پول ملی نیست/ با بلوکه کردن بخشی از سپرده برای دادن وام مخالفمارانیکو ، 21 ساعت پیشرییس کل بانک مرکزی با تاکید بر این‌که اکنون زمان مناسبی برای حذف صفر از پول ملی نیست، از تصمیم اخیر هیات وزیران برای تغییر واحد پولی ایران دفاع کرد.

قیمت بنزین در بودجه سال ۹۶ افزایش نمی‌یابدارانیکو ، 1 روز پیشوزیر نفت با بیان این که افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۶ پیش بینی نشده است، گفت: وزارت نفت تاکنون هیچ تصمیمی برای افزایش سوخت در سال ۹۶ اتخاذ نکرده است.

مذاکره ایرلاین‌ها برای خرید سوخو ۱۰۰/ خرید لیزینگی ۱۷ فروند ایرباسارانیکو ، 1 روز پیشدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مذاکره ایرلاین‌ها برای خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ طی هفته جاری خبر داد و گفت: مدل تعدادی از ۱۷هواپیمای ایرباسی که قرار است بصورت لیزینگی خریداری شود، مشخص شده است.

مذاکرات غیر رسمی رؤسای هیئت‎های نمایندگی کشورهای عضو و غیرعضو اوپکارانیکو ، 1 روز پیشرؤسای نمایندگی کشوهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از ساعتی پیش در یک صبحانه کاری در هتل اینترکنتیننتال وین مذاکرات غیر رسمی را آغاز کرده‌اند.

به ناحق می‌گویند دولت، تنها اجرا کننده اقتصاد مقاومتی استارانیکو ، 1 روز پیشمعاون اول رئیس جمهور گفت: قوای سه گانه به همراه نیروهای مسلح مدعی اجرای ابلاغیه اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری هستند؛‌ اما عده‌ای به ناحق می‌گویند که اقتصاد مقاومتی تنها به دولت مربوط می‌شود و از این طریق دشمنی سیاسی می‌کنند.

«تومان» تاثیری بر قیمت خودرو نداردارانیکو ، 1 روز پیشیک کارشناس صنعت خودرو در واکنش به مصوبه هیات دولت مبنی بر تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان اظهار کرد که این موضوع تاثیری بر قیمت خودروهای داخلی و وارداتی نخواهد داشت.

مسکن اجتماعی این هفته به هیات دولت می‌رودارانیکو ، 1 روز پیشطبق گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح مسکن اجتماعی این هفته نهایی شده و به هیات دولت ارسال می‌شود.

مقام‌های چینی و ژاپنی در ارتباط با برجام به ظریف چه گفتند؟ارانیکو ، 1 روز پیشمدیرکل شرق آسیا وزارت امور خارجه اظهار کرد: مقامات دو کشور چین و ژاپن در دیدارهایی که با هیات ایرانی به سرپرستی آقای ظریف داشتند بر حمایت از اجرای برجام واهمیت پایبندی‌ همه طرف‌ها به تعهدات‌شان در اجرای این توافق بین‌المللی تا کید کردند.

پاییز بازار مسکن چگونه گذشت؟ارانیکو ، 1 روز پیشگزارش «تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان‌ماه سال 1395» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، نشان می‌دهد در آبان‌ماه سال 1395، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 12/5 هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 21/2 و 1/4 درصد افزایش نشان می‌دهد.

رشد پنج برابری درآمدهای کشتی سازیارانیکو ، 1 روز پیشمدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران اعلام کرد: درآمد‌های این مجتمع در پنج سال گذشته ازرشد پنج برابری برخوردار شده ؛ به گونه‌ای که درآمدهای این شرکت از 90 میلیارد تومان در سال 1390 به 525 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وام مسکن به‌صرفه‌تر شدارانیکو ، 1 روز پیشهزینه خرید امتیاز وام بدون سپرده مسکن به سطح پاییز سال گذشته بازگشت. در شرایطی که به دنبال مساعدتر شدن اوضاع بازار معاملات خرید مسکن هم‌اکنون حجم قابل‌توجهی از متقاضیان خرید آپارتمان‌های مسکونی در بازار حضور دارند، هزینه وام بدون سپرده خرید مسکن که در نیمه تابستان به اوج خود رسید، به سطح متوسط پاییز پارسال بازگشت.

مودیز: قیمت نفت در بودجه سال آینده ایران ۵ دلار بالاتر از پیش‌‌بینی‌هاستارانیکو ، 1 روز پیشموسسه مودیز اعلام کرد برآورد ۵۰ دلاری بودجه ایران از قیمت هر بشکه نفت در سال ۲۰۱۷، ۵ دلار بالاتر از پیش بینی این موسسه از قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ است.