منابع خبری

آخرین خبر های ارانیکو

روی خوش بازار نفت به «ترامپ»/ قیمت نفت به جای کاهش، افزایش یافتارانیکو ، 2 ساعت پیشهمزمان با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا، بازار نفت آن روی خوش خود را نشان داد و طلای سیاه در ادامه سیری صعودی به‌جای کاهش با افزایش قیمت همراه شد.

مسیر پر پیچ و خم واردات خودروارانیکو ، 14 ساعت پیشدولت یازدهم شاید تنها دولتی باشد که با گذشت سه سال و اندی از حضورش، بارها نسبت به تغییر مقررات واردات خودرو اقدام کرده است.

نتایج برجام از لنز صنعتارانیکو ، 15 ساعت پیشبا یکساله شدن برجام وزارت صنعت، معدن و تجارت نتایج حاصل از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را در چهار سرفصل منتشر کرد.

پرفروش‌های بازار خودروارانیکو ، 16 ساعت پیشبراساس آمار منتشره از سهم بازار خودروهای سواری طی 9 ماه سال‌جاری، پراید و پژو 206 بیشترین آمار فروش را به خود اختصاص داده‌اند. در آمار هشت ماهه، پراید و پژو 405 رتبه اول و دوم پرفروش‌ها را به خود اختصاص داده بودند.

پرداخت بانکی پول هواپیماهای جدید به مشکل خوردارانیکو ، 18 ساعت پیشالمانیتور گزارش داد، در حالی که ایران ایر شروع به تحویل هواپیماهای خریداری شده از شرکت‌های غربی کرده، به نظر می‌رسد احیای صنعتی که طی چند دهه به شدت آسیب دیده صرفاً با خرید هواپیمای جدید امکان پذیر نیست.

گرانی طلا در آستانه تحلیف ترامپارانیکو ، 19 ساعت پیشکاهش ارزش دلار در آستانه برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا موجب شد تا قیمت طلا امروز با اندکی افزایش در آستانه ثبت چهارمین هفته متوالی افزایشی قرار بگیرد.

مدیران بانکی مسئول خروجی بانک‌ها/مقابله خردمندانه با توقعات نابجاارانیکو ، 20 ساعت پیشرئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها را مسئول خروجی نظام بانکی دانست و به آنها توصیه کرد تا با توقعات نابجا، خردمندانه مقابله کنند.

نگاهی به آثار برجام بر روابط بانکی بین المللارانیکو ، 21 ساعت پیشایالات متحده آمریکا با همراهی اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها در سال‌های گذشته تحریم‌های گسترده و بی‌سابقه‌ای را علیه جمهوری‌ اسلامی‌ایران وضع و اجرا کردند. این تحریم‌ها که عمدتاً به بهانه مقابله با برنامه هسته‌ای ایران وضع شده بودند، بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران را هدف قرار داده بودند.

9/2 میلیون کد سهامداری صادر شد/ رشد 4برابری انتشار اوراق صکوکارانیکو ، 23 ساعت پیشمدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از رشد 4برابری انتشار اوراق صکوک نسبت به پارسال خبر داد و گفت: تا پایان هفته سوم دی ماه شمار کدهای سهامداران بورسی به 9 میلیون و 200 هزار مورد رسید.

کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستانارانیکو ، 23 ساعت پیشگمرک ایران از کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان خبر داد و اعلام کرد: وجه تضمین ورود موقت خودرو از ۵۰۰ دلار، به کمتر از ۹۰ دلار کاهش یافت.

واگذاری سرقفلی در برندسازی / شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به بخش خصوصی داده شودارانیکو ، 1 روز پیشحاج محمدرضا گفت: برندسازی طرحی است که جایگاه دار را مدیریت می‌کند و منجر به واسطه‌گری و رانت خواری می‌شود.

تداوم بازی تجاری ژی جینگ پینگ و ترامپ/چین برنده، آمریکا بازنده!ارانیکو ، 1 روز پیشرئیس جمهور چین به تازگی اعلام کرده که کشورش، گفت: به دنبال افتتاح بازارهایی در جهان هستیم و در صورتیکه آمریکا در صدد منزوی کردن کشورمان باشد، پکن خواهان نقش آفرینی بیشتر در جهان خواهد بود.

تولید نفت اوپک کاهش یافتارانیکو ، 1 روز پیشمجموع تولید نفت اوپک در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی، با کاهش بیش از ۲۲۰ هزار بشکه ای در روز روبرو شد.

امضای اولین قرارداد فاینانس انرژی ایران/جذب۱۳میلیارد یورو فاینانسارانیکو ، 1 روز پیشمعاون وزیر نیرو با تشریح ۳ سناریوی جذب فاینانس در صنایع آب و برق، گفت: برنامه جذب ۱۳/۲ میلیارد یورو منابع مالی خارجی به این روش، در دستور کار است.

امضای یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی میان ایران و کره جنوبیارانیکو ، 1 روز پیشایران و کره جنوبی در راستای گسترش مناسبات اقتصادی و همچنین تبادل اطلاعات سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مستقیم خارجی یک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

برجام تعاملات بیمه‌ای با ایران را بیمه کردارانیکو ، 1 روز پیشبا اجرای برجام تمام محدودیت‌هایی که در دوران تحریم‌ها برای کشورمان بوجود آمده‌بود برطرف شد و وضعیت ایران در حوزه بیمه به حالت عادی بازگشت.

فشار دو جانبه بر دولت برای مطالبات مالیارانیکو ، 1 روز پیشوزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر دولت فشاری دوجانبه برای وصول مطالبات مالی و بانکی وجود دارد. از طرفی تاکید نمایندگان مجلس و خود دولت مدارا با بدهکاران است و از طرفی برخی از اقشار جامعه برای وصول مطالبات حتی به قیمت تملیک واحدهای صنعتی اصرار دارند.

سوخت جدید رشد صادرات نفتارانیکو ، 1 روز پیشتوافق بین‌المللی برجام در حالی چند روزی است پا در دوسالگی گذاشته که با آغاز اجرای این توافق از 26 دی‌ماه سال گذشته، تحریم‌های‌ بیمه‌ای نفتکش‌های ایرانی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موانع صادرات نفت خام با گشایش‌هایی همراه شدند.

بهار بازار مسکن در تابستان ۹۶/ اعمال فشار قدرت‌ها برای عدم شفافیت بازار مسکنارانیکو ، 1 روز پیشرییس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان این‌که تابستان سال آینده بهار بازار مسکن است از اعمال فشار برخی قدرت‌ها برای عدم شفافیت در حوزه اطلاعات بخش مسکن انتقاد کرد و گفت: در اداره ثبت شمیرانات هر کاری یک قیمت دارد.

وزیر نفت پاکستان: ایران در قیمت گاز بازنگری کندارانیکو ، 1 روز پیشپس از گذشت 22 سال از امضای قرارداد خط لوله صلح بین ایران و پاکستان که تاکنون به نتیجه نرسیده است وزیر نفت پاکستان می‌گوید: ایران باید در قیمت گاز توافقی تجدید نظر کند.