منابع خبری

آخرین خبرهای «افتانا»

فناوری‌های نوپایی که به‌‌ آنها وابسته‌ شدیمافتانا ، 12 ساعت پیش تکنولوژی در چند سال اخیر با چنان سرعتی در حال پیشرفت است که هر فناوری منحصر‌به‌فرد و عجیبی را هم که ببینیم به‌راحتی باور می‌کنیم.

انسان‌ها مهم‌ترین عامل ایجاد ناامنی هستندافتانا ، 1 روز پیش از نگاه ۸۰ درصد از متخصصان امنیت فناوری اطلاعات، مردم، بزرگ‌ترین مشکل در حوزه‌ امنیت سایبری هستند.

ضدویروس Webroot ویندوز را از کار می‌اندازدافتانا ، 2 روز پیش برنامه ضدویروس Webroot که توسط میلیون‌ها نفر در خانه‌ها و شرکت‌های تجاری و اداری به‌کار می‌رود با شناسایی فایل‌های ویندوز به‌عنوان تهدید، باعث از کارافتادن این سیستم‌عامل می‌شود.

MilkyDoor برنامه‌های تفریحی گوگل‌پلی را هدف گرفتافتانا ، 2 روز پیش بدافزار MilkyDoor نزدیک به ۲۰۰ برنامه‌ اندرویدی را بر روی گوگل‌پلی آلوده کرده‌است.

حمله سایبری به ستاد انتخاباتی در فرانسهافتانا ، 2 روز پیش منابع خبری غربی از حمله هکرهای روس به شبکه‌های رایانه‌ای وابسته به ستاد انتخاباتی امانوئل ماکرون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، خبر می‌دهند.

نویسنده‎ بات‌نت Kelihos در آمریکا متهم شدافتانا ، 2 روز پیش نویسنده‌ بات‌نت Kelihos که اوایل این ماه در اسپانیا دستگیر شده‌بود در کیفرخواست هشتم خود در دادگاه آمریکا متهم شد.

احرازهویت دوعاملی LastPass در معرض یک آسیب‌پذیریافتانا ، 2 روز پیش آسیب‌پذیری‌ها در LastPass اجازه‌ دور زدن احراز هویت دوعاملی را به مهاجمان می‌دهد.

ابزاری برای مقابله با نفوذ سایبری NSA ارائه شدافتانا ، 3 روز پیش برای اینکه بدانید که رایانه‌تان به بدافزارهای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا آلوده شده‌است یا خیر از ابزار رایگان طراحی‌شده توسط یک محقق امنیتی استفاده‌کنید.

جنگ‌ سرسختانه Mirai و Hajimeافتانا ، 4 روز پیش محققان می‌گویند Hajime بسیاربسیار پیچیده‌تر از Mirai است، چرا که دارای ساختار دستور و کنترل بسیار پیچیده است.

آغاز پیش ‌ثبت‌نام الکامپ ‌2017 از دهم اردیبهشت‌ماهافتانا ، 4 روز پیش رئیس سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای کشور از آغاز پیش ثبت‌نام الکامپ بیست‌وسوم از دهم اردیبهشت‌ماه 96 خبر داد.

نفوذگران سایبری این‌گونه با هم در ارتباطندافتانا ، 4 روز پیش محققان امنیتی در مطالعه‌ای درباره نحوه ارتباط نفوذگران سایبری به نتایج جالب توجهی رسیدند.

پلی‌استیشن 4 هک شدافتانا ، 4 روز پیش لوکا تودسکو، هکر ایتالیایی مشهور، کنسول بازی پلی‌استیشن ۴ را هک‌کرد.

بهره‌برداری هکرها از 80 آسیب‌پذیری تا سال 2016افتانا ، 4 روز پیش طبق گزارش آزمایشگاه کسپرسکی در بازه‌ سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی، مهاجمان سایبری بیش از ۸۰ آسیب‌پذیری را در حملات خود مورد بهره‌برداری قرار دادند.

یک‌پنجم سازمان‌های بریتانیا به امنیت بی‌توجه‌اندافتانا ، 4 روز پیش مجرمان سایبری طی یک سال گذشته از هر پنج سازمان بریتانیایی یکی را مورد هدف قرار دادند و به آن حمله کردند که بیشتر آنها حتی پایه‌ای‌ترین ابزارهای امنیت اطلاعات را هم در اختیار نداشتند.

نیمی ‌از ایرانی‌ها کاربر اینترنت هستندافتانا ، 5 روز پیش برمبنای پایش شاخص‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور تا پایان سال ۹۵‌ میزان کاربران اینترنت در ایران به ۵۳.۲۳ درصد رسید.

تاکید بر ارزشمندی بزرگ‌داده‌ها در شعار روز جهانی ارتباطاتافتانا ، 5 روز پیش اتحادیه جهانی مخابرات، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را «داده‌های بزرگ برای تأثیری بزرگ» اعلام کرد.

تقویت نظام بانکی با استفاده از تجارب بین‌المللیافتانا ، 5 روز پیش چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا می‌تواند فرصتی برای تقویت نظام بانکی با استفاده از تجارب بین‌المللی باشد.

کاهش تعرفه مصرف آزاد اینترنت داخلیافتانا ، 5 روز پیش ایرانسل تعرفه مصرف آزاد اینترنت داخلی را به نصف کاهش داد

حذف برنامه هک گوشی به‌وسیله پیامکافتانا ، 5 روز پیش گوگل سرانجام یک برنامه اندرویدی که برای هک گوشی‌های هوشمند از طریق پیامک به کار می‌رود از فروشگاه اینترنتی خود کنار گذاشت.

هزاران وب‌سایت در معرض آسیب‌پذیری دروپالافتانا ، 5 روز پیش یک آسیب‌پذیری حیاتی در یکی از ماژول‌های دروپال، ۱۲۰ هزار وب‌سایت را در معرض خطر قرار داده‌است.