آخرین خبرهای «افتانا»

نفوذ به شبکه‌های برق از راه پنل‌های خورشیدیافتانا ، 12 ساعت پیش برخی محققان امنیتی می‌گویند که آسیب‌پذیری‌های پنل خورشیدی، شبکه‌های برق را در معرض خطر قرار می‌دهد.

کوچ کاربران اندروید از نوگت به Oافتانا ، 1 روز پیش گوگل به تازگی آمار کاربران نسخه‌های اندرویدی تا ماه آگوست را منتشر کرد که با استفاده از آن می‌توان فهمید کدام نسخه از اندروید در‌حال‌حاضر بیشترین محبوبیت را دارد.

نگران امنیت chatbot ها نباشیدافتانا ، 2 روز پیش کسب‌وکارهایی که تصمیم می‌گیرند یک chatbot را به‌عنوان بخشی از استراتژی خدمات مشتری خود به کار ببندند می‌توانند بهترین امنیت را تضمین کنند.

ضرورتی به نام حفاظت از اطلاعات مدیران در سازمانافتانا ، 3 روز پیش سیستم‌ها و زیرساخت‌های فنی یک سازمان تنها حوزه‌هایی نیستند که تحت‌تاثیر تهدیدات برخاسته از وب تاریک قرار می‌گیرند.

ارمغان متن‌باز بودن برای اندرویدافتانا ، 4 روز پیش متن‌باز بودن مزیت بزرگی برای اندروید به ارمغان آورده‌است و به پژوهشگران اجازه داده‌‌است تا مشکلات را شناسایی کنند و درصدد رفع آنها برآیند.

ارتقای در پشتی اسموک‌لودر به ویژگی ضدتحلیلافتانا ، 5 روز پیش محققان امنیتی هشدار می‌دهند که در پشتی اسموک‌لودر درحال‌حاضر دارای روش‌های ضدتحلیل پیچیده‌ای است که اجازه می‌دهد سازوکار تحلیل بدافزار قوی‌تری داشته‌باشد.

ارتقای در پشتی اسموک‌لودر به ویژگی ضدتحلیلافتانا ، 5 روز پیش محققان امنیتی هشدار می‌دهند که در پشتی اسموک‌لودر درحال‌حاضر دارای روش‌های ضدتحلیل پیچیده‌ای است که اجازه می‌دهد سازوکار تحلیل بدافزار قوی‌تری داشته‌باشد.

مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی امنیت اطلاعاتافتانا ، 6 روز پیش شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان برای برگزاری دوره‌های‌‌ آموزشی امنیت اطلاعات دعوت به همکاری می‌کند.

سومین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران برگزار می‌شودافتانا ، 6 روز پیش سومین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران (IGL ۲۰۱۷) شهریورماه 96 در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

پر کردن خلاءهای قانونی جایگزین تفکر مسدود کردن تلگرامافتانا ، 6 روز پیش به گفته موسویان با وجود آنکه 48 درصد تخلفات فضای مجازی مربوط به تلگرام است اما چاره کار بستن تلگرام نیست بلکه باید خلاءهای قانونی این فضا را پر کنیم.

رخنه هزاران جاسوس‌افزار در گوگل‌پلیافتانا ، 6 روز پیش بیش از هزار برنامه‌ جاسوس‌افزاری در فروشگاه‌های برنامه‌های اندروید کشف شده‌است.

«آشنا» با یازده عضو آغاز به کار کردافتانا ، 6 روز پیش انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های نرم‌افزاری تهران با نام «آشنا» به‌طور رسمی آغاز به فعالیت کرد.

سومین سمینار تخصصی فناوری‌های ارتباط امن برگزار شدافتانا ، 6 روز پیش سومین سمینار تخصصی فناوری‌های شرکت ارتباط امن موسوم EATS ۲۰۱۷ در امارات با همکاری شرکت‌های ویناس‌تک، ماتریکس۴۲ و فلومون برگزار شد و جدیدترین راهکارهای فنی در آن موردبحث و بررسی قرار گرفت.

لغو اعتماد در گواهی‌نامه‌های ووساین و استارت‌کامافتانا ، 6 روز پیش مایکروسافت گواهی‌نامه‌های چینی صادر شده توسط ووساین و استارت‌کام را ممنوع کرد.

نفوذ APT28 به هتل‌های خاورمیانه و اروپاافتانا ، 1 هفته پیش شرکت امنیتی فایرآی می‌گوید گروه هکری APT28 که پیشتر اطلاعات انتخابات آمریکا را هک کرده‌بود به هتل‌هایی در خاورمیانه و اروپا حمله کرده‌است.

اینترنت پرسرعت به ۱۸ هزار روستا می‌رودافتانا ، 1 هفته پیش معاون وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی برای تجهیز ۱۸ هزار روستا به خدمات اینترنت پرسرعت در راستای اجرای طرح خدمات‌رسانی مناطق محروم (USO) خبر داد.

نگرانی از خروج افراد کارآزموده حوزه امنیتافتانا ، 1 هفته پیش استعفای چهار مدیر ارشد بخش امنیت سایبری ایالات متحده نگرانی‌هایی را در مورد آسیب‌پذیر شدن این بخش‌ها ایجاد کرده‌است.

CouchPotato از ویدئوها جاسوسی می‌کندافتانا ، 1 هفته پیش ویکی‌لیکس در ادامه افشاگری‌هایش اسنادی منتشر کرد که نشان می‌دهد سازمان سیا از ابزار CouchPotato برای جاسوسی از ویدئوها استفاده می‌کند.

دی‌ان‌ای ابزار هک می‌شودافتانا ، 1 هفته پیش دانشمندان برای نخستین‌بار توانستند با قرار دادن بدافزار در دی‌ان‌ای، رایانه را هک کنند.

رایانش ابری به یاری امنیت سازمان‌ها می‌آیدافتانا ، 1 هفته پیش دیدگاه دانشمندان این است که سیستم‌های رایانش ابری می‌توانند گام‌های خوبی در افزایش امنیت سازمانی بردارند.