منابع خبری

آخرین خبرهای «افتانا»

نگاهی گذرا به آینده‌ از زاویه دید متخصصان فناوریافتانا ، 6 روز پیش تلاش می‌کنند تا آینده را حدس برنند و این پیشگویی‌ها عمومیت به خصوصی دارد، زیرا که تلاش آنها برای حدس آینده، دهه‌ها و قرن‌های پیش رو است.

آنچه تلفن‌های همراه را برای مهاجمان سایبری جذاب می‌کندافتانا ، 1 هفته پیش تلفن‌های همراه تلاش دارند زندگی را برای کاربران راحت‌تر کنند، اما از طرفی می‌توانند به هدفی برای مهاجمان سایبری نیز تبدیل شوند.

هشدار درباره گذرواژه‌های ضعیف کاربران لینکدینافتانا ، 1 هفته پیش از نگاه محققان امنیتی آمار ۶۳.۵ میلیونی کاربران لینکدین در استفاده از گذرواژه‌ ضعیف نگران‌کننده است.

انتظار برای تحقق وعده ارائه نسخه بومی مسیریابافتانا ، 1 هفته پیش قطعا جای خوشحالی است که توان متخصصان داخلی به حدی است که توانایی عرضه‌ نرم‌افزاری را دارند که سال‌هاست متخصصان مختلف در شرکت‌های گوناگون در حال توسعه آن هستند، اما سؤالات متعددی در این بین به‌وجود می‌آید.

نگاهی به رویدادهای مهم اپراتورها در سالی که گذشتافتانا ، 1 هفته پیش اپراتورها در سالی که گذشت اتفاقات مهمی را تجربه کردند که برخی از آنها توانستند نظر مشترکان را جلب کنند و برخی نه.

حمله سایبری به ربات‌ها عواقب وحشتناکی داردافتانا ، 1 هفته پیش نرم‌افزارها و ثابت‌افزارهایی به کاربرده در ربات‌ها در معرض آسیب‌پذیری‌های حیاتی قرار دارند و می‌توانند موجب شوند که مهاجمان کنترل ماشین را از راه دور در دست بگیرند.

روسیه خواهان همکاری سایبری با ایران استافتانا ، 1 هفته پیش وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، همکاری با ایران در حوزه‌های مختلف سایبری را اعم از امنیت و تجارت مطرح کرد.

رخنه بدافزار ویندوزی در گوگل‌پلیافتانا ، 1 هفته پیش بیش از ۱۳۰ نرم‌افزار در فروشگاه گوگل‌پلی به آلوده‌کردن کاربران اقدام کردند.

اثرپذیری محصولات سیسکو از آسیب‌پذیری در Strutsافتانا ، 1 هفته پیش آسیب‌پذیری در Struts، محصولات سیسکو را تحت‌تأثیر قرار داده‌است.

دوربین‌های مدار‌ بسته گذرواژه‌ها را لو می‌دهندافتانا ، 1 هفته پیش دوربین‌های مدار بسته علی‌رغم کارگشایی، ایرادهای امنیتی نیز دارند که امکان افشای اطلاعات گذرواژه‌ها به‌دلیل عدم تأمین امنیت قسمت‌های مهم دوربین از آن جمله است.

حمله سایبری که بدون بدافزار انجام می‌شودافتانا ، 1 هفته پیش شرکت امنیت سایبری پاندا در جدیدترین گزارش خود از شیوه جدیدی برای سازمان‌دهی یک حمله سایبری سخن گفت که در آن از هیچ بدافزاری استفاده نمی‌شود.

Samas صنایع بهداشت و درمان را نشانه گرفتافتانا ، 1 هفته پیش باج‌افزار Samas با استفاده از اکتیو دایرکتوری تمام شبکه را آلوده می‌کند.

افزایش امنیت اندرویدی‌ها با Privacy Shadeافتانا ، 1 هفته پیش بلک‌بری با اپلیکیشن جدیدی به نام Privacy Shade، مانع از سرک کشیدن اطرافیان در گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌شود.

جاسوسی دولتی و انتشار اخبار دروغین مانع رشد فناوری هستندافتانا ، 1 هفته پیش مخترع وب، جاسوسی سازمان سیا از اطلاعات شخصی افراد و همچنین انتشار همه‌گیر اخبار دروغین در دنیای مجازی را چالش‌هایی بر سر راه رشد فناوری خواند.

وصله 36 آسیب‌پذیری در مرورگر کروم 57افتانا ، 1 هفته پیش شرکت گوگل ۳۶ آسیب‌پذیری را در مرورگر کروم ۵۷ وصله کرد.

کشف روشی برای ذخیره اطلاعات بر روی اتمافتانا ، 1 هفته پیش دانشمندان توانستند با روشی نوین، ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی یک اتم را امکان‌پذیر کنند.

وجود بدافزار از پیش نصب‌شده روی دستگاه‌های اندرویدیافتانا ، 1 هفته پیش به گفته محققان امنیتی یک بدافزار از پیش نصب‌شده بر روی ۳۸ مدل دستگاه اندرویدی وجود دارد.

شناسایی گذرواژه گوشی‌های هوشمند با دوربین حرارتیافتانا ، 1 هفته پیش محققان هشدار می‌دهند که اثر گرما روی صفحه نمایش گوشی‌‏های هوشمند پس از تایپ PIN یا کشیدن یک الگوی رمز می‏تواند توسط هکرها برداشته شود.

صنف مشکلات خود را در ارتباط با رگولاتوری اعلام کندافتانا ، 1 هفته پیش کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از شرکت‌های این حوزه دعوت می‌کند مشکلات خود را در ارتباط با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با دبیرخانه سازمان مطرح کنند.

باج‌افزار RanRan در خاورمیانه قربانی می‌گیردافتانا ، 1 هفته پیش محققان امنیتی شرکت پالوآلتو از حملات هدفمند باج‌افزار RanRan در کشورهای خاورمیانه خبر دادند که قربانیان را مجبور به صدور اعلامیه علیه دولت متبوع‌شان می‌کند.