آخرین خبرهای «افتانا»

بهره‌گیری پتیا از حفره امنیتی EternalBlue در ویندوزافتانا ، 3 ساعت پیش کارشناسان امنیتی می‌گویند باج‌افزار جدید پتیا یا ایکس‌پتر همچون واناکرای از حفره امنیتی EternalBlue در ویندوز سوءاستفاده کرده‌است.

اختلال در دوربین‌های کنترل سرعت استرالیا کار واناکرای نبودافتانا ، 3 ساعت پیش محققان می‌گویند که آلودگی در دوربین‌های کنترل سرعت استرالیا، کار باج‌افزار واناکرای نبوده‌است.

هجوم بدافزار «پتیا»افتانا ، 4 ساعت پیش ویروسی خطرناک‌تر از واناکری به نام پتیا حملات خود را از اوکراین شروع کرد و اکنون سراسر دنیا را تهدید می‌کند.

ضرورتی به نام امنیت کودکان در اینترنتافتانا ، 1 روز پیش امروزه فضای مجازی و استفاده از اینترنت توسط کودکان هم افزایش یافته‌است و با توجه به گستردگی اینترنت در حوزه‌های مختلف، لزوم نظارت بر این فضا برای آنها امری ضروری به شمار می‌رود.

مقابل تهدیدات امنیت سایبری بایستیمافتانا ، 2 روز پیش باج‌افزارها، سخت‌افزار و سیستم‌عامل، تهدیدات ابری، اینترنت اشیا و تهدیدات دیجیتالی از بیشترین تهدیدات امنیتی سال ۲۰۱۷ اعلام شده‌اند و آگاهی از مسائل امنیتی به قدرتمندتر شدن محصولات در برابر تهدیدات کمک می‌کند.

گسترش Sorebrect در سراسر جهانافتانا ، 2 روز پیش گسترش باج‌افزار Sorebrect با قابلیت تزریق کد در سراسر جهان خطری است که سازمان‌های سراسر دنیا را تهدید می‌کند.

واناکرای سیستم راهنمایی و رانندگی استرالیا را مختل کردافتانا ، 2 روز پیش واناکرای چراغ‌های راهنما و دوربین‌های کنترل سرعت را در استرالیا از کار انداخت.

ایران در پله 89 توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطاتافتانا ، 3 روز پیش طبق جدیدترین گزارش اتحادیه جهانی مخابرات، ایران با یک پله صعود از نظر شاخص توسعه فناوری اطلاعات در رتبه 89 قرار دارد.

حمله کانگوروی وحشی سیا به شبکه‌های ایرگپافتانا ، 3 روز پیش ویکی‌لیکس با انتشار اسنادی تازه‌ای از Vault ۷ ابزار Brutal Kangaroo را معرفی کرد که توسط سازمان سیا برای نفوذ مخفیانه به شبکه‌های ایرگپ استفاده می‌شود.

بدافزار اندرویدی که از پروتکل تلگرام بهره می‌گیردافتانا ، 3 روز پیش یک تروجان اندرویدی که با پروتکل تلگرام کنترل می‌شود، کاربران ایرانی را هدف قرار داده‌است.

کدهای مخفی ویندوز 10 لو رفتندافتانا ، 3 روز پیش حجم زیاد و بی‌سابقه‌ای از کدهای برنامه‌نویسی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ در فضای مجازی منتشر شده‌است که حاوی ۳۲ ترابایت داده است.

جنگ‌های شبکه‎ای بر سر یک مصوبهافتانا ، 3 روز پیش مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی مبنی بر اینکه تمامی تجهیزات شبکه تولیدی و وارداتی باید در آزمایشگاه‌های مورد تایید رگولاتوری ارزیابی و کنترل کیفیت شوند از نگاه عده‌ای عامل ارتقای امنیت است و از دیگر سو دغدغه‌های یک صنف را به همراه دارد.

استخراج ارز دیجیتال با نفوذ بدافزاری در رسپبری پایافتانا ، 4 روز پیش بدافزار Linux.MulDrop.۱۴ از رسپبری پای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کند.

آیا سازندگان اپلیکیشن‌ها امنیت آن را تضمین می‌کنندافتانا ، 5 روز پیش با وجود دغدغه بزرگ حفظ حریم شخصی در دنیای سایبری هنوز هم اپلیکیشن‌هایی ساخته‌می‌شوند که امنیت کامل را برای کاربران فراهم نمی‌کنند.

جهان‌گشایی باج‌افزارها به یاری ایمیل‌هاافتانا ، 6 روز پیش طبق بررسی‌ها 76 درصد حملات باج‌افزاری با استفاده از ایمیل‌ها راه خود را می‌گشایند.

فلاپی‌دیسک‌ها در پنتاگون بر سر کارندافتانا ، 6 روز پیش مشاور عالی کاخ سفید اعتراف کرد که برخی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات فدرال آمریکا مربوط به چهار دهه پیش است و فلاپی‌دیسک‌ها همچنان از دور خارج نشده‌اند.

اطلاعات میلیون‌ها رای‌دهنده در دسترس عموم استافتانا ، 6 روز پیش اطلاعات ۱۹۸ میلیون رای‌دهنده آمریکایی روی سرور آمازون با کمترین حفاظت امنیتی در دسترس عموم قرار دارد.

افشای اطلاعات IP با ارسال یک لینکافتانا ، 6 روز پیش برنامه‌نویس لهستانی توانست جزییات اطلاعاتی کاربرانی را ببیند که لینکی را نوشته و برای او در واتس‌اپ ارسال کرده‌بودند.

کسپرسکی و ای‌ست به حداکثر امتیاز نزدیک هستندافتانا ، 1 هفته پیش تحقیق انجام‌شده توسط موسسه امنیتی AV-TEST، بهترین راه‌حل‌های ضدبدافزاری برای اندروید را نشان داده‌است که طبق آن کسپرسکی و ای‌ست پیشرو هستند.

آغاز پیش ثبت‌نام سالن اشتغال الکامپ بیست‌وسومافتانا ، 1 هفته پیش پیش ثبت‌نام سالن اشتغال بیست‌وسومین نمایشگاه الکامپ از امروز آغاز شد.