منابع خبری

آخرین خبر های افتانا

معرفی دستاوردهای جدید صنعت تکنولوژی در نمایشگاه CESافتانا ، 23 ساعت پیش نمایشگاه CES هر سال دستاوردهای جدیدی را به صنعت تکنولوژی معرفی می‌کند و به‌نوعی نمایانگر این است که رقابت میان شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری بسیار نفس‌گیر شده و بزرگان دیروز یا از نفس افتاده‌اند یا به‌سختی در تلاش هستند تا جایگاه سابق خود را به شکلی احیا کنند.

ساخت تراشه‌ای برای پردازش و ذخیره هم‌زمان اطلاعاتافتانا ، 1 روز پیش محققان سنگاپوری و آلمانی در حال توسعه یک تراشه حافظه هستند که داده‌ها را در محل ذخیره‌سازی، پردازش می‌کند و امکان افزایش سرعت عملکرد و کارآیی رایانه‌ها را فراهم می‌‌سازد.

نشت اطلاعات با ذخیره‌سازی کلیدها در برنامه‌های کاربردی اندرویدافتانا ، 1 روز پیش یک شرکت امنیتی هشدار داد برخی از برنامه‌های اندروید، کلیدها را ذخیره می‌کنند در حالی‌که ضرورتی به این کار وجود ندارد و این موضوع می‌تواند منجر به نشت اطلاعات حساس و مهم و حتی گواهی‌نامه‌های کاربران شود.

فردا، آخرین مهلت تکمیل اطلاعات ثبت‌نامی مشترکان ایرانسلافتانا ، 1 روز پیش ایرانسل، ۳۰ دی‌ماه را آخرین مهلت تکمیل اطلاعات ثبت‌نامی مشترکان تلفن همراه اعلام‌کرد.

استفاده از اینترنت برای هوشمندسازی کنتورهاافتانا ، 1 روز پیش رئیس سازمان فناوری اطلاعات از مشارکت دو وزارتخانه در انتقال برق و اینترنت از طریق فیبر نوری و هوشمندسازی کنتورها خبر داد.

اشتراک‌گذاری جزییاتی از زیرساخت امنیتی مراکز دادهافتانا ، 1 روز پیش گوگل اخیراً جزییات مربوط به زیرساخت امنیتی در مرکز داده‌ خود را که بسیاری از سرویس‌های گوگل ازجمله سرویس ابر گوگل بر روی آن قرار دارد به اشتراک گذاشته‌است.

سرنوشت گوگل در اعماق سیاه‌چاله‌های اطلاعاتیافتانا ، 2 روز پیش گم‌شدن اطلاعات موجود در اینترنت به‌دلیل ناتوانی موتورهای جست‌وجو و مخصوصاً گوگل در یافتن این داده‌ها منجر به ایجاد سیاه‌چاله‌های اطلاعاتی می‌شود.

ضرورتی به نام ارتقای سیستم ایمنیافتانا ، 2 روز پیش در سال ۲۰۱۷ سازمان‌ها و نهاد‌های مسئول به‌دنبال آن هستند تا از سیستم امنیتی هوشمند و خودکار بدن انسان الگوبرداری کنند.

افزایش حملات DDoS علیه اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۷افتانا ، 2 روز پیش کاربرد گسترده اینترنت اشیا آن را به هدفی ایده‌آل برای حملات DDoS در سال 2017 تبدیل کرده‌است.

بدافزار Ploutus-D، دستگاه‌های خودپرداز را هدف گرفته‌استافتانا ، 2 روز پیش کارشناسان امنیتی فایرآی نسخه‌ جدیدی از بدافزار خودپرداز با نام Ploutus را کشف کرده‌اند که آمریکای لاتین را هدف قرار داده‌است.

دولت ترانزیت بین‌الملل را به ۳۰ترابیت بر ثانیه می‌رساندافتانا ، 2 روز پیش مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به موظف شدن دولت برای افزایش ترانزیت بین‌المللی به ۳۰ترابیت بر ثانیه، گفت: در ساختار جدید شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت ملی ارتباطات ایران تغییر نام می‌دهد.

انتشار بولتن‌های امنیتی مایکروسافت متوقف می‌شودافتانا ، 3 روز پیش مایکروسافت از ماه آینده میلادی صدور بولتن‌های امنیتی مفصل خود را پس از ۲۰ سال متوقف می‌کند.

هک ۴۰۰۰ مودم واي‌فاي و adsl در اصفهانافتانا ، 3 روز پیش فرمانده انتظامي استان اصفهان از دستگيري نوجوان ۱۹ ساله‌اي که اقدام به هک کردن 4000 مودم واي‌فاي و ADSL کرده‌بود در عمليات وي‍ژه کارشناسان پليس فتاي اين فرماندهي خبر داد.

علامت صلح، اثرانگشت شما را به هکرها می‌نمایاندافتانا ، 3 روز پیش طبق یافته‌های محققان امنیتی، هکرها از روی علامت صلح در عکس‌ها می‌توانند به اثرانگشت افراد برسند.

هدف از ثبت، شناسایی متولیان کانال‌هاستافتانا ، 3 روز پیش به‌گفته محمود واعظی کانال‌های بیش از ۵ هزار عضو ملزم به دریافت مجوز نیستند و درواقع هدف از این اقدام، شناسایی متولیان کانال‌هاست.

حمله‌ سایبری به نیروگاه‌های برق اوکراین تأیید شدافتانا ، 3 روز پیش محققان اوکراینی ضمن تایید حمله سایبری ماه گذشته به نیروگاه‌های برق این کشور، مهاجمان را همان نفوذگران سال گذشته به این نیروگاه اعلام کردند.

ترامپ باید پیامدهای حذف بی‌طرفی اینترنت را جدی بگیردافتانا ، 3 روز پیش رئیس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا به جمهوری‌خواهان در مورد پیامدهای حذف بی‌طرفی اینترنت و بی‌توجهی به مقوله امنیت سایبری هشدار داد.

بدافزار EyePyramid از دور خارج شدافتانا ، 4 روز پیش خواهر و برادر ایتالیایی که با بدافزار EyePyramid توانسته‌بودند ده‌ها گیگابایت اطلاعاتی را دریابند که ممکن بود باعث پیشرفت سرمایه‌گذاری آنها شود با کمک کسپرسکی و پلیس ایتالیا بازداشت شدند.

جاسوسی از رایانه‌های اداری را جدی بگیریمافتانا ، 4 روز پیش سرپرست دایره تشخیص‌و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان اردبیل گفت: جاسوسی از رایانه‌های اداری را جدی بگیریم.

برنامه‌ریزی برای حمایت از استارتاپ‌های حوزه شبکه‌های اجتماعیافتانا ، 4 روز پیش رئیس مرکز ملی فضای مجازی از کوشش برای راه‌اندازی یک شتاب‌دهنده در نزدیکی پایتخت در راستای حمایت استارتاپ‌های حوزه شبکه‌های اجتماعی خبر داد.