آخرین خبرهای «اقتصاد آنلاین»

شناسایی ۱۴۰شرکت برای واگذاری و ادغام هولدینگ‌هااقتصاد آنلاین ، 2 ساعت پیشمدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اشاره به سیاست خروج از بنگاه‌های کوچک مقیاس و همچنین بنگاههایی که در برنامه راهبردی جایی ندارند، اظهار کرد: 130 تا 140شرکت را شناسایی کردیم که با توجه به شیوه نامه‌هایی که در قالب هیات مدیره تدوین می‌شود در حال برنامه ریزی هستیم تا دو سال آینده از این شرکت‌ها خارج شویم.

سهم استان‌ها از کل درآمد در لایحه بودجه۹۷ +اینفوگرافیکاقتصاد آنلاین ، 2 ساعت پیشدر اینفوگرافی زیر، سهم استانها از کل درآمد در لایحه بودجه سال 1397 را می بینید. نظر به تمرکز سازمان ها و بنگاه ها، نیمی از درآمد استانی دولت در تهران اخذ می شود.

تلگرام از سال آینده پولی می‌شوداقتصاد آنلاین ، 2 ساعت پیشمدیرعامل شرکت تلگرام اعلام کرد، تلگرام هم اکنون به عنوان یک شبکه اجتماعی غیرانتفاعی فعالیت می کند و از اوایل سال آینده شروع به پولی کردن برخی فعالیت های خود خواهد کرد.

اختصاص ۱۲هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال پایدار در روستاها/ ضرورت مردمی کردن اقتصاد برای رسیدن به رشد اقتصادی و اشتغال پایداراقتصاد آنلاین ، 2 ساعت پیشمعاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور با اشاره به حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در راستای توسعه روستایی، گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه ملی و دولت برای حمایت از توسعه اشتغال پایدار در روستاها و مناطق عشایری اختصاص داده شده است.

فرصت ۶ماهه به گازپروم برای مطالعه پروژه ال‌.ان‌.جی/ همکاری ایران و روسیه در بازارهای جهانی گاز بسیار تعیین‌کننده استاقتصاد آنلاین ، 3 ساعت پیشوزیر نفت از ارائه فرصتی شش ماهه به شرکت روسی گازپروم برای مطالعه پروژه ایران ال ان جی خبر داد.

نقشه ضد آسیایی عجیب عربستاناقتصاد آنلاین ، 3 ساعت پیشعربستان سعودی صادرات نفت به آسیا را در ژانویه نسبت به دسامبر بیش از ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد در حالیکه میزان صادراتش به اروپا و آمریکا بدون تغییر می‌ماند.

ایران و روسیه ۲تفاهمنامه همکاری امضا کردنداقتصاد آنلاین ، 3 ساعت پیشوزارت نفت با شرکت گازپروم روسیه 2 تفاهمنامه همکاری در صنعت گاز و ال.ان.جی امضا کردند.

معاملات الگوریتمی ابزاری برای مدیریت ریسک استاقتصاد آنلاین ، 3 ساعت پیشمدیر نظارت بر بازارهای سازمان بورس گفت: با ورود ابزارهای جدید به بازار نظارت بر بازار هم مستلزم نظارت‌های سیستماتیک است و برای اینکه در بازار سرمایه در لحظه عمل کنیم ناگزیر هستیم که به سمت معاملات الگوریتم حرکت کنیم.

سهم استان‌ها از کل بودجه در لایحه بودجه سال۹۷ +اینفوگرافیکاقتصاد آنلاین ، 3 ساعت پیشدر نمودار زیر، سهم استان‌ها از کل بودجه در لایحه بودجه سال۹۷ را می بینید. تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس صدرنشین هستند.

بهره‌گیری از ابزارهای دانش‌بنیان برای افزایش نقدشوندگی بازار سهاماقتصاد آنلاین ، 3 ساعت پیشمدیرعامل کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان گفت: با رشد شتابان ابزارهای دانش بنیان در بازار سرمایه در صورت تداوم فرهنگ سازی‌ها می توان به الگوریتمی شدن اغلب معاملات این بازار در مدت ۲ سال آینده امیدوار بود.

افزایش ۴۰درصدی صادرات به روسیه/ رایزنی برای تجارت ترجیحی ۲۰۰کالااقتصاد آنلاین ، 4 ساعت پیشمدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت گفت: در سال‌های گذشته تجار ایرانی از بازار بزرگ روسیه غفلت کرده‌اند، در حالی که می‌توان تجارتی قابل توجه با این کشور داشت.

تعیین‌تکلیف دریافت آبونمان در قبوض گازاقتصاد آنلاین ، 4 ساعت پیش پرونده دریافت آبونمان در قبوض گاز پس از مخالفت دیوان عدالت اداری و تعیین ضرب الاجل 48 ساعته با اجرای این حکم توسط شرکت ملی گاز بسته می شود که البته هنوز نحوه بازپرداخت مبالغ دریافت شده ،مشخص نشده است.

بیت‌کوین در مرز ۸۰میلیون تومان قرار گرفتاقتصاد آنلاین ، 4 ساعت پیشقیمت بیت کوین پس از نوسان‌های متعدد در 16 هزار دلار ثابت شده است که باعث شده تا این ارز دیجیتال به مرز 80 میلیون تومان در بازار ایران برسد.

حمل مشعل المپیک زمستانی توسط ربات انسان‌نما +عکساقتصاد آنلاین ، 4 ساعت پیشیک ربات انسان‌نما به نام "هوبو"(Hubo) در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره جنوبی مدتی این مشعل را حمل کرد.

ترامپ استفاده از آنتی‌ویروس کسپرسکی را ممنوع کرداقتصاد آنلاین ، 5 ساعت پیشدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه قانون ممنوعیت استفاده از محصولات شرکت روسی کسپرسکی در ادارات دولتی این کشور را امضا کرد.

ایرانی‌ها در تلگرام چگونه رفتار می‌کنند؟اقتصاد آنلاین ، 5 ساعت پیشبا توجه به محبوبیت تلگرام در ایران، پژوهشگاه فضای مجازی به تحقیق و پژوهش درباره رفتار کاربران ایرانی در این شبکه اجتماعی پرداخته و طی یک نظرسنجی عنوان کرده است که 54.2درصد ایرانیان معتقدند تلگرام مفید است و درمقابل 38.8درصد، این شبکه اجتماعی را آسیب‌رسان می‌دانند.

۲۰۱۸؛ سال «واقعیت افزوده»/ اپل، گوگل و مایکروسافت بازار را تصاحب می‌کننداقتصاد آنلاین ، 5 ساعت پیشچند سالی است که شرکت‌های بزرگ فناوری توجه ویژه‌ای به توسعه فناوری عینک‌های واقعیت‌مجازی و هدست‌های واقعیت افزوده کرده‌اند و در تلاش هستند تا هرچه زودتر این دستگاه‌های جذاب را در بین مردم فراگیر کنند.

فروش تخم‌مرغ دولتی آغاز شداقتصاد آنلاین ، 5 ساعت پیشدر حالی که طی ماه‌های گذشته قیمت تخم‌مرغ در بازار رو به افزایش بود و به بیش از شانه‌ای ۱۵ هزار تومان رسید، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از آغاز توزیع تخم‌مرغ ارزان قیمت از امروز (۲۲ آذر) در میادین میوه و تره‌بار تهران به قیمت شانه‌ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان خبر داد.

انجام بازی‌های ویدئویی ذهن شما را جوان نگه می‌دارداقتصاد آنلاین ، 5 ساعت پیشمحققان در آخرین تحقیقاتشان به این نتیجه رسیده‌اند که انجام بازی‌های ویدئویی خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد.

قیمت طلا متوقف شداقتصاد آنلاین ، 5 ساعت پیشامروز قیمت طلا با اندکی کاهش قیمت از روند صعودی بازماند و هر گرم طلای 18 عیار بیش از 128 هزار تومان معامله شد.