منابع خبری

آخرین خبر های ایبنا

اعلام فهرست آثار پرفروش سال 2016 سایت «آمازون»ایبنا ، 1 ساعت پیش وب‌سایت «آمازون» در یک سنت هر ساله فهرست پرفروش‌ترین آثار سالی را که گذشت در آستانه سال میلادی جدید اعلام کرد. این فهرست آثاری را در حوزه‌های مختلف در برمی‌گیرد.

«شارلوت وود»: ادبیات زشتی‌های دنیای امروز را تغییر می‌دهد / با احساسات بد باید برای خلق آثار هنری بهره گرفتایبنا ، 1 ساعت پیش «شارلوت وود» که نویسنده پنج داستان و دو کتاب غیرداستانی است اعلام کرد در مواجهه با احساسات بد نباید از شرایط گریخت و از آن شرایط باید برای خلق آثار هنری بهره گرفت.

معرفی مقالات مرحله نهایی جشنواره نقد كتاب در دو گروه «کلیات و اطلاع‌رسانی» و «میراث پژوهی»ایبنا ، 1 ساعت پیش تعداد 33 مقاله نقد کتاب در بخش کلیات و اطلاع‌رسانی و 68 مقاله در بخش میراث‌پژوهی به مرحله نهایی سیزدهمین دوره جشنواره نقد کتاب راه پیدا کردند.

حضور مؤثر نهادهای مردمی در جشنواره‌ «پایتخت کتاب ایران»ایبنا ، 2 ساعت پیش مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «پایتخت کتاب ایران» به دلیل درگیرکردن مدیریت شهری و شهرداری‌ها و همچنین ارتباط نزدیک با مردم، می‌تواند جشنواره موفقی باشد.

گام به گام برای فراگیری هنر مطالعه در یک کتاب/ مطالعه با مهارت «پس‌ختام»ایبنا ، 3 ساعت پیش کتاب «شیوه‌های مطالعه و کتابخوانی(با گام‌های عملی برای دانشجویان)» با معرفی انواع مهارت‌های مطالعه ویژه دانشجویان از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر شده است.

قدرتی: بی‌اعتمادی به دانشجو تالیف اندک در شاخه پزشکی را دوچندان می‌کندایبنا ، 4 ساعت پیش محمد قدرتی، از مترجمان اثر برگزیده در بیست و سومین جشنواره کتاب سال دانشجویی ضمن اشاره به تاثیر انگیزه‌بخش برگزاری جشنواره کتاب سال دانشجویی درباره آمار اندک کتاب‌های تالیفی در شاخه پزشکی گفت: نرخ پایین تولید علم در کشور و بی‌اعتمادی به دانشجو از‌ جمله دلایل تالیف اندک در شاخه پزشکی است.

انصاری: تأثیر ادبیات ایران بر جهان نباید دست‌کم گرفته شود/ گرگین: جهانشاهی به فرهنگنامه کودکان و نوجوانان سروسامان دادایبنا ، 4 ساعت پیش نوش‌آفرین انصاری گفت: نباید فراموش کنیم، کودکان از طریق ادبیات تغییر می‌کنند و تأثیر ادبیات ایران بر جهان نباید دست‌کم گرفته شود. ایران گرگین نیز عنوان کرد، آخرین کار بزرگی که جهانشاهی در دوران حیاتش انجام داد، سروسامان دادن به فرهنگنامه کودکان و نوجوانان بود اما متأسفانه پس از درگذشت وی هنوز جلد نخست این فرهنگنامه منتشر نشده بود.

شاکری: مرکز متمرکزی برای مطالعه مسائل حوزه‌های مختلف نشر شکل بگیردایبنا ، 5 ساعت پیش احمد شاکری، نویسنده و منتقد ادبی با بیان این‌که مدیر فرهنگی باید تصور دقیق، روشن و واقع‌بینانه از وضعیت فعلی، استعدادها و موانع داشته باشد، بر ضرورت راه‌اندازی یک مرکز متمرکز برای مطالعه مسائل حوزه‌های مختلف نشر تأکید کرد.

رونمایی از مجموعه کتاب شخصیت های ماناایبنا ، 15 ساعت پیش

کمری: تعویق در انتشار «شخصیت‌های مانا» مقدمه تعطیلی طرح است/ دادبه: برای نگارش کتاب‌هایی درباره مشاهیر با مشکل مواجه‌ایمایبنا ، 17 ساعت پیش علیرضا کمری در آیین رونمایی از 10 مجلد از مجموعه 100 جلدی «شخصیت‌های مانا» اسلوب به قاعده در نگارش و بلوغ اندیشه‌ای نگارندگان این مجموعه را از برجسته‌ترین ویژگی‌های آن دانست و گفت: به هیچ علتی نباید انتشار این مجموعه به تعویق بیفتد زیرا تعویق، مقدمه تعطیلی این طرح است.

علیرضا کمری: تعویق در انتشار «شخصیت‌های مانا» مقدمه تعطیلی طرح است/ دادبه: برای نگارش کتاب‌هایی درباره مشاهیر با مشکل مواجه‌ایمایبنا ، 17 ساعت پیش علیرضا کمری در آیین رونمایی از 10 مجلد از مجموعه 100 جلدی «شخصیت‌های مانا» اسلوب به قاعده در نگارش و بلوغ اندیشه‌ای نگارندگان این مجموعه را از برجسته‌ترین ویژگی‌های آن دانست و گفت: به هیچ علتی نباید انتشار این مجموعه به تعویق بیفتد زیرا تعویق، مقدمه تعطیلی این طرح است.

معاون فرهنگي وزير ارشاد از كتابفروشي افراكتاب ديدن كردایبنا ، 19 ساعت پیش مراسم ديدار سيدعباس صالحي، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اهالي فرهنگ و ادب در كتابفروشي‌هاي سراسر كشور، شنبه (20 آذرماه) در كتابفروشي افراكتاب برگزار شد.

درودی: کتابخانه در فضای وب دارای ساختار غیر‌واقعی است/ ویژگی‌های کتابخانه کلاسیک و مجازیایبنا ، 19 ساعت پیش فریبرز درودی، عضو هیات علمی ایرانداک در نشست علمی «کتابخانه به‌عنوان مکان سوم: بازنگری در فضا، نقش و خدمات کتابخانه‌ای» ضمن اشاره به ویژگی‌های کتابخانه کلاسیک و مجازی گفت: کتابخانه در فضای وب دارای ساختار غیر‌واقعی است و دیگر خبری از بوی کاغذ و ارتباط چهره‌به‌چهره با کتابدار نیست.

پرفروش‌های بازار کتاب را در هفته گذشته بشناسید/ «ملت عشق» محبوب‌ترین کتاب هفته سوم آذرایبنا ، 19 ساعت پیش بازار کتاب تهران در سومین هفته آذر ماه با استقبال از کتاب «ملت عشق» نوشته الیف شافاک همراه بود و آثاری چون «من پیش از تو»، «دختری که رهایش کردی»، «جنگل نروژی» و «مردی به نام اووه» از نزدیک‌ترین تعقیب‌کنندگان این اثر در فهرست پرفروش‌های بازار کتاب تهران در هفته گذشته بودند.

معاون فرهنگي وزير ارشاد از كتابفروشي افراكتاب ديدن كرد/ سنگري: دغدغه‌ام آموزش كتابفروشي استایبنا ، 20 ساعت پیش سید عباس صالحی، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از كتابفروشي افراكتاب ديدن كرد. وي در اين بازديد ضمن آشنايي با بخش‌هاي مختلف اين كتابفروشي و دغدغه‌هاي آن گفت: افراكتاب تنها كتابفروشي‌ است كه در تمام ايام تعطیل به روي مخاطبان باز است.

کتاب «مطالعات فرهنگی دانشگاهی در ایران» روی میز منتقدانایبنا ، 21 ساعت پیش نقد و بررسی کتاب «مطالعات فرهنگی دانشگاهی در ایران» نوشته دکتر عباس کاظمی، عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

مراسم نکوداشت پروفسور عبدالجواد فلاطوری برگزار می‌شودایبنا ، 21 ساعت پیش مراسم نکوداشت پروفسور عبدالجواد فلاطوری و رونمایی از کتاب «دگرگونی بنیادی فلسفه یونان در برخورد با شیوه اندیشه اسلامی» برگزار می‌شود.

نشست خوانش کتاب «آرش کماندار» برگزار می‌شودایبنا ، 22 ساعت پیش کارشناسان حوزه مطالعه و خواندن در هفتمین نشست از سلسله نشست‌های «لذت خوانش ادبیات» به خوانش کتاب «آرش کماندار» می‌پردازند.

برگزیدگان جایزه شعر احمد شاملو فردا اعلام می‌شودایبنا ، 22 ساعت پیش برندگان دومین دوره جایزه‌ شعر احمد شاملو در زادروز تولد این شاعر معرفی خواهند شد.

مجید مجیدی: پرداختن به سیره حضرت رسول(ص) ضرورت دارد/ آثار دومین جشنواره پیامبر اکرم (ص) کتاب می‌شودایبنا ، 22 ساعت پیش مجید مجیدی در دومین جشنواره پیامبر اکرم(ص) با موضوع «طراحی صلوات» گفت: ضرورت پرداختن به سیره حضرت رسول(ص) احساس می‌شود. باید یک حرکت جمعی و جهانی به ویژه در جهان اسلام شکل داد تا یک قرائت درست و زیبا از اسلام ارائه کنیم. سید مجتبی موسوی نیز از چاپ آثار برگزیده این جشنواره و نیز آثار قدما در قالب کتاب خبر داد.