آخرین خبرهای «ایبنا»

خاطرات مهدی طحانیان در «همه سیزده سالگی‌ام»ایبنا ، 1 هفته پیش خاطرات مهدی طحانیان در قالب کتاب «همه سیزده سالگی‌ام » به همت انتشارات سوره مهر (وابسته به حوزه هنری) منتشر شد.

تحقیقات بارنز پیش‌بینی سیاستمداران آمریکا را نقش بر آب کردایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «آیا آنها پولدارند، چون باهوشند؟» نوشته جک بارنز با ترجمه افشین صدرایی نگاهی به طبقات اجتماعی جامعه ایالات متحده دارد.

قضاوت نادرست به جامعه و نظام آسیب می‌زندایبنا ، 1 هفته پیش به مناسبت ترجمه علی اصغر فقیهی از نهج‌البلاغه، شب بخارا به «ترجمه‌های فارسی نهج‌البلاغه» داده شد، در این برنامه مطرح شد: دیگر فضیلت امیرالمومنین تبحر و کاردانی در قضاوت است. این بخش دارای ابعاد بسیاری است. اگر کسی بداند که قضاوت در چه جایگاهی است و قضاوت نادرست چه آسیبی به جامعه و نظام خواهد زد؛ آن‌وقت ارزش این مدال و افتخار را خواهد دید.

10 راه‌حل ساده برای رهایی از وحشت‌زدگیایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «رهایی از وحشت‌زدگی؛ 10 راه‌حل ساده» برای افرادی طراحی شده است که علاقه‌مند به شناختِ مبانی چگونگی غلبه بر مشکلات وحشت‌زدگی هستند و لزومی نمی‌بینند که کتاب حجیم‌تری در این زمینه مطالعه کنند.

تئوریزه کردن ماهیت دیپلماسی دیجیتال از نظریه تا عملایبنا ، 1 هفته پیش هدف کتاب «دیپلماسی دیجیتال:‌ نظریه و عمل» تئوریزه کردن ماهیت دیپلماسی دیجیتال، ارزیابی رابطه آن با اشکال سنتی دیپلماسی و نیز بررسی شرایطی است که در آن دیپلماسی دیجیتال به سیاست خارجی آگاهی می‌دهد و آن را تنظیم و یا محدود می‌کند.

گیل‌آبادی با دو کتاب جدید در حوزه ارتباطات به کتابفروشی‌ها آمدایبنا ، 1 هفته پیش دو کتاب جدید شهرام گیل‌آبادی که با همکاری سید رحیم تیموری ترجمه و تالیف شده در حوزه ارتباطات به پیشخان آمده است.

سخنرانی سیاسی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کاراکاسایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالات متحده امکان‌پذیر است؟» تالیف ماری آلیس‌واترز به یکی از مسائل تاریخ معاصر می پردازد.

چین از راه جاده‌ی ابریشم، ادبیاتش را صادر می‌کندایبنا ، 1 هفته پیش دو کشور چین و نپال توافق کرده‌اند همکاری‌شان را در زمینه‌‌های ادبیات، هنر و فرهنگ گسترش دهند و به تبادل تولیدات ادبی، هنری فرهنگی خود از «راه جدید ابریشم» بپردازند.

​​«داروگ» به پله دهم رسیدایبنا ، 1 هفته پیش دهمین شماره نشریه «داروگ» به‌عنوان نخستین نشریه محیط زیستی نوجوانان منتشر شد.

چاپ جدید ترجمه‌ای از محمودحسینی‌زاد پس از 38 سالایبنا ، 1 هفته پیش ترجمه محمود حسینی‌زاد از « سیابرزنگی‌ها» نوشته ژان ژنه پس از سی و هشت سال احیاء شد.

نوجوانان، رمان «عروس دریایی» را خوانش و بررسی کردندایبنا ، 1 هفته پیش رمان «عروس دریایی» نوشته الی بنجامین و ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی در جلسه «کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان» خوانش و بررسی شد.

​دیدار و گفت‌وگو با استاد فتح الله مجتبائیایبنا ، 1 هفته پیش نشست این هفته کتابفروشی آینده به دیدار و گفت‌وگو با فتح‌الله مجتبائی اختصاص دارد.

کتاب «مدیریت توحش» نقد و بررسی می‌شودایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «مدیریت توحش» سه‌شنبه 30 خرداد در در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نقد و بررسی می‌شود.

داستان ظرفیت بیشتری برای بیان ویژگی‌های انقلاب داردایبنا ، 1 هفته پیش فریبا یوسفی، کارشناس ادبی در نشست «شعر انقلاب و رابطه آن با شعر معاصر» با اشاره به ریشه بیش از 40 ساله ادبیات و شعر انقلاب گفت: به نظر می‌رسد که ادبیات نسبت به شعر از ظرفیت بیشتری برای بیان ویژگی‌های انقلاب برخوردار است.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریمایبنا ، 1 هفته پیش

چگونه در دنیای دیجیتال امنیت داشته باشیم؟ایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «چگونه در دنیای دیجیتال امنیت داشته باشیم؟» در 10 فصل از سوی انتشارات ناقوس به بازار کتاب عرضه شد.

گفت‌وگو با علی فردوسی در «روشنفکری و عرصه عمومی»ایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «روشنفکری و عرصه عمومی» دربردارنده گفت‌وگوی بلندی است که محمد صادقی (روزنامه‌نگار) با دکتر علی فردوسی (مدیرگروه تاریخ و علوم سیاسی در دانشگاه نتردام دونامور ـ سانفرانسیسکو) انجام داده است.

شناسایی بازیگران و کنشگران در حیات سیاسی کردهای عراقایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «مبارزات شیح احمد بارزانی به روایت اسناد» به اسنادی از مبارزات یکی از رهبران کردستان عراق می‌پردازد. این اسناد به شناسایی بازیگران و کنشگران این برهه تاریخی از حیات سیاسی کردهای عراق کمک می‌کند.

دیدگاه آگوستین و ملاصدرا درباره عدل‌الهی و مسئله شرّایبنا ، 1 هفته پیش کتاب «عدل‌الهی و مسئله شرّ: دیدگاه آگوستین و ملاصدرا» ناظر به بررسی دیدگاه دو متفکر، متکلم و فیلسوف بزرگ عالم مسیحیت و اسلام، آگوستین و ملاصدرا در باب عدل الهی و تبیین مسئله شر است.

​مستند مرحوم محمدمهدی اصفهانی رونمایی می‌شودایبنا ، 1 هفته پیش مستند مرحوم دکتر محمدمهدی اصفهانی، نویسنده و قرآن‌پژوه، امشب (چهارشنبه 24 خرداد) در نمایشگاه قرآن رونمایی می‌شود.