منابع خبری

آخرین خبرهای «ایران اکونومیست»

کاهش 50 درصدی حجم قاچاق در دولت یازدهم/نامزدهای ریاست‌جمهوری فرافکنی نکنندایران اکونومیست ، 3 ساعت پیشسخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در واکنش به برخی اظهار نظرهای نادرست نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درمورد قاچاق کالا و ارز گفت: نامزدهای انتخابات با تکیه بر آمار و اطلاعات دقیق اظهار نظر کنند؛ حجم قاچاق با کاهشی 50 درصدی، از 25 میلیارد دلار در سال 1392 به کمتر از 13 میلیارد دلار در سال 95 رسیده است.

6 سال تا درمان و توسعه داروها از طریق شناسایی عملکرد پروتئین‌هاایران اکونومیست ، 4 ساعت پیشدر صورت شناسایی کامل پروتئین‌ها و عملکرد آنها در قالب «پروژه جهانی پروتئوم انسانی» طی 6 سال آینده گام بزرگی در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها و البته توسعه داروهای مختلف برداشته می‌شود که ایران نیز یکی از سردمداران این حوزه خواهد بود.

پورموسوی: در لیگ قهرمانان همه زیبا و جوانمردانه بازی می‌کنندایران اکونومیست ، 4 ساعت پیشسرمربی استقلال خوزستان اظهار کرد مهم‌ترین عاملی که باعث شده در لیگ قهرمانان آسیا نتایج بهتری نسبت به لیگ ایران بگیرند، انگیزه بالای بازیکنان است.

فرکی: هفته‌هایی که باید می‌بردیم، باختیمایران اکونومیست ، 4 ساعت پیشسرمربی سایپا عنوان کرد تیمش به دنبال پیروزی برابر پیکان است تا ماندنش در لیگ را قطعی کند.

جلالی: فکر می‌کنم در پیکان ماندنی باشمایران اکونومیست ، 5 ساعت پیشسرمربی پیکان با تاکید بر اینکه بازیکنانش به این تیم متعهد هستند اظهار کرد به احتمال فراوان سال بعد هم هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت.

تسویه 95درصد معوقات فاینانس های دریافتی در 6ماه پس از برجامایران اکونومیست ، 10 ساعت پیشعضو هیات مدیره و معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: 6 ماه پس از اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک)، 95 درصد معوقات فاینانس های دریافتی کشور تسویه و ایران با بازگشت دوباره به بازار سرمایه جهان، از کاهش درجه ریسک اعتباری برخوردار شد.

حیدریان: فیلم‌های توقیفی بازبینی می‌شوندایران اکونومیست ، 11 ساعت پیشرییس سازمان سینمایی با تاکید بر این‌که موضوع توزیع غیرقانونی فیلم‌هایی با آرم "بازبینی ارشاد" در دست بررسی است، اظهار کرد: در ماه‌های آینده چند فیلم پربحثی که هنوز مجوز اکران نگرفته‌اند دوباره بازبینی خواهند شد.

سامپائولی سرمربی آرژانتین می‌شودایران اکونومیست ، 11 ساعت پیشفدراسیون فوتبال آرژانتین با اعلام این که خورخه سامپائولی، تنها گزینه آنها برای سرمربیگری در تیم ملی این کشور است، عنوان کرد به زودی این مربی روی نیمکت آرژانتین خواهد نشست.

نایب‌قهرمانی چراغی در دسته ۸۵ کیلوگرم قهرمانی آسیاایران اکونومیست ، 11 ساعت پیشصالح چراغی در پایان رقابت‌های دسته ۸۵ کیلوگرم قهرمانی آسیا مدال طلای یک ضرب و نقره مجموع را گرفت و مرتضی بیگلری نفر پنجم آسیا شد.

شمس: آقایان درباره استقلال فوتسال شعار می‌دهندایران اکونومیست ، 12 ساعت پیشسرمربی سابق تیم ملی فوتسال معتقد است لغو اردوی تیم ملی و اتفاقات این چنینی که در آینده ممکن است رخ دهد، به دلیل عدم استقلال فوتسال است.

قضاوت "علیرضا فغانی" در جام کنفدراسیون‌هاایران اکونومیست ، 12 ساعت پیشعلیرضا فغانی نماینده فوتبال ایران در جام کنفدراسیون‌ها خواهد بود که تابستان سال جاری در روسیه برگزار می‌شود.

افت 24.4 درصدی واردات دولتی برنجایران اکونومیست ، 1 روز پیششرکت بازرگانی دولتی ایران در 11 ماهه پارسال (منتهی به بهمن ماه گذشته) نزدیک به 568 هزار تن برنج، شکر و روغن خام به ارزش بیش از 480 میلیون یورو وارد کرد که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن، واردات برنج کاهش 23.3 درصدی وزن و 24.4 درصدی ارزش را ثبت کرد.

بهای مسکن پایتخت در فروردین ماه 4.3 درصد کاهش یافتایران اکونومیست ، 1 روز پیشمتوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در فروردین‌ماه امسال در بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران، 43 میلیون و 700 هزار ریال بود که نسبت به اسفند 95 کاهش 4.3 درصدی را نشان می‌دهد.

مصرف گوشت و پروتئین حیوانی، خطر بروز کبد چرب را به دنبال داردایران اکونومیست ، 1 روز پیشیک تحقیق تازه نشان داده است افرادی که گوشت در رژیم غذایی آنها نقش اصلی را ایفا می‌کند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کبد چرب قرار دارند؛ همچنین این رژیم می‌تواند منجر به سیروز و سپس نقص عملکرد کبد شود.

برنامه‌های ایتالیا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهرانایران اکونومیست ، 1 روز پیشرایزن فرهنگی ایتالیا با اشاره به حضور هیاتی ۳۲ نفره متشکل از اهالی نشر و فرهنگ ایتالیا در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: این گروه برنامه های متنوع فرهنگی را در نمایشگاه تهران اجرا خواهند کرد.

پاسخ به حاشیه‌های اخیر سریال «عاشقانه» و ورود تهیه‌کننده جدیدایران اکونومیست ، 1 روز پیشمهدی گلستانه درباره دلیل اضافه شدن هومن کبیری به عنوان تهیه کننده به سریال «عاشقانه» توضیح داد.

خودرویی که به سلیقه راننده تغییر رنگ می‌دهد + تصاویرایران اکونومیست ، 1 روز پیششرکت بی ام دبلیو از طرح اولیه مفهومی خودروی جدید خود که در طول رانندگی رنگ آن بسته به خلق و خو و سلیقه راننده تغییر می‌کند رونمایی کرد.

محققان تاثیر داروی ایبوپروفن را دوبرابر کردندایران اکونومیست ، 1 روز پیشمحققان دانشگاه نورث وسترن به روشی دست یافتند که سرعت عمل و تاثیر داروهای ایبوپروفن را افزایش می‌دهد.

سه پرسپولیسی در جمع تیم منتخب آسیاایران اکونومیست ، 1 روز پیشسه بازیکن پرسپولیس در جمع تیم منتخب لیگ قهرمانان آسیا در پایان هفته پنجم قرار گرفتند.

استارت دوباره امیدهای فوتسال ایرانایران اکونومیست ، 1 روز پیشسرمربی تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران بعد از تهدید به استعفا، فهرست جدید تیم ملی را برای تشکیل مجدد اردو اعلام کرد.