آخرین خبرهای «ایسنا»

دانشگاه به کمک توسعه شهری کرمانشاه می‌آیدایسنا ، 6 دقیقه پیشرئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: این دانشگاه به کمک توسعه شهری کرمانشاه خواهد آمد.

مالیات‌های مسکن نیازمند اصلاح و بازنگریایسنا ، 15 دقیقه پیشیک کارشناس مسکن گفت: سیستم مالیات در بخش مسکن نیازمند اصلاحات و بازنگری جدی است.

شکست گذرواژه‌ها؛ آینده راه‌حل‌های امنیتیایسنا ، 27 دقیقه پیشدر آینده استفاده از گذرواژه‌ها که همین امروز نیز غیرقابل اعتمادتر شده اند منسوخ می‌شود و می توانند تحت حملات جست‌وجوی فراگیر، به راحتی شکسته شوند. شناسایی از روی چهره و یا عنبیه چشم از روش های احراز هویت بیومتریکی هستند که هر چند امروزه نیز ازآنان استفاده می شود، اما در آینده به یک روش معمول برای احراز هویت تبدیل خواهند شد.

قابلیت جدید واتس اپ برای اندرویدی‌هاایسنا ، 28 دقیقه پیشقرار است قابلیت جدیدی به جدیدترین نسخه اندرویدی پیام‌رسان واتس اپ افزوده شود که درصورت تغییر شماره تلفن همراه کاربر، این اپلیکیشن بطور خودکار دوستان وی را از این تغییر آگاه می‌کند.

خطر حملات سایبری جلوتر از تروریسمایسنا ، 28 دقیقه پیشیکی از مدیران سازمان امنیت سایبری انگلستان از رشد روزافزون حملات سایبری اظهار نگرانی کرده است و بر این باور است که این مساله به اندازه تروریسم در جهان خطرناک است.

نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی باید واقعی در اختیار مصرف‌کننده‌ها قرار گیردایسنا ، 33 دقیقه پیشیک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید نگاه توسعه‌ای به صنعت پتروشیمی داشته باشیم، تاکید کرد: باید به سمتی برویم که قیمت خوراک پتروشیمی‌ها تغییرپذیر نباشد زیرا اگر دائما تغییر کند ریسک سرمایه گذاری افزایش می‌یابد.

حضور پدرعلم «تغذیه ورزشی» در کنگره بین المللی اصفهانایسنا ، 54 دقیقه پیشاولین کنگره بین‌المللی تغذیه ورزشی از روز چهارشنبه ۲۶ مهر با حضور چهره‌های برجسته علم تغذیه ورزشی دنیا و اساتید داخلی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

بحران آلودگی هوا در کالیفرنیا پس از آتش‌سوزی‌های اخیرایسنا ، 54 دقیقه پیشکارشناسان سلامت در آمریکا هشدار دادند که آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در کالیفرنیا منجر به بحران آلودگی هوا در این ایالت شده است.

مدال نقره مجللی در کانو ٢٠٠ مترایسنا ، 1 ساعت پیش‏‎‏در ادامه مرحله فینال رقابت های قهرمانی آسیا ملی پوشان ایران یک نقره و یک برنز دیگر کسب کردند.

یک نقره و یک برنز دیگر برای قایقران‌های ایرانایسنا ، 1 ساعت پیشدر ادامه مرحله فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا ملی پوشان ایران یک نقره و یک برنز دیگر کسب کردند.

بدهی چند ده میلیاردی آموزش‌وپرورش تهران به وزارت نیرو/ممنوعیت دریافت وجه مخصوص زمان ثبت‌نام استایسنا ، 2 ساعت پیشمدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از بدهی چند ده میلیاردی آموزش و پرورش تهران به وزارت نیرو خبر داد و گفت: عمده این بدهی‌ها بابت فاضلاب تهران و حق انشعاب مدارس است که تامین بودجه آن نیازمند رایزنی و تصمیم ملی است.

شروع مرحله فینال با یک طلا، یک نقره و یک برنز برای ایرانایسنا ، 2 ساعت پیشدر مرحله فینال رقابت های قهرمانی آسیا یک طلا و یک نقره و یک برنز توسط قایقرانان ایران کسب شد.

چه کسانی خانوادگی در المپیک شرکت کردندایسنا ، 2 ساعت پیششرکت کردن اعضای خانواده‌ همراه با هم در بازی‌های المپیک موضوعی بی سابقه نیست. بیش از صدها ورزشکار که با هم نسبت خانوادگی داشته‌اند تاکنون همراه با هم در المپیک شرکت کرده‌اند.

استفاده از فناوری نانو برای جلوگیری از تشکیل جای زخمایسنا ، 3 ساعت پیشهر کسی که سوختگی را تجربه کرده باشد به خوبی می‌داند که پس از التیام یافتن جای سوختگی و زخم،زائده‌ای به نام اسکار در جای آن پدید می‌آید که می‌تواند تا آخر عمر بر جا بماند، اکنون محققان قصد دارند با استفاده از فناوری نانو این اسکارها را برای همیشه از بین ببرند.

پایان فروش حجمی اینترنت در روزهای آیندهایسنا ، 3 ساعت پیشفروش قطره‌ای اینترنت آن هم به شیوه‌ای که اکنون در ایران اجرا می‌شود تقریبا در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست. این نحوه فروش اینترنت در علاوه بر تحمیل هزینه‌های غیرعادلانه بر مشترکان در نهایت از ایجاد فضایی مطمئن برای تولید محتوای ملی نیز جلوگیری می‌کند.

اخطار متخصص آسیب‌های مغزی در رابطه با آسیب‌های ورزشی فوتبالایسنا ، 3 ساعت پیشدکتر بنت اومالو، اولین پزشکی که آسیب‌های شدید مغزی در فوتبال آمریکایی را تشخیص داد، اعلام کرد که فوتبالیست‌ها در خطر بسیار زیاد قرار دارند و ورزش فوتبال باید تغییراتی داشته باشد تا از سلامت فوتبالیست‌ها حفاظت شود.

هوای بنزین تهران پس است؟!ایسنا ، 4 ساعت پیشمیزان گوگرد بنزین تهران و در نتیجه آلودگی هوای این شهر به دلیل غیراستاندارد بودن بنزین در یک ماه اخیر مانند الاکلنگ از سوی سازمان‌های زیربط بالا و پایین می‌شود؛ به طوریکه هنوز مهر تایید خبر بالا بودن میزان گوگرد بنزین تهران از سوی یک نهاد رسمی خشک نشده که نهاد ذیربط دیگر برگه تکذیبیه خبر مذکور را امضا می‌کند!

آوارگی دانشجویان در آلمان بر اثر کمبود خوابگاهایسنا ، 4 ساعت پیشبسیاری از دانشجویان سال اول به علت کمبود محل اقامت در ترم زمستان در اتومبیل‌ها، چادرها و سالن‌های اجتماعات می‌خوابند و "انجمن ملی امور دانشجویی آلمان"(DSW) درخواست مسکن ارزان‌تر و یارانه دولتی بیشتری برای اجاره ارزان قیمت خوابگاه دانشجویان دارد.

اولویت مقابله با گرد و غبار در 3 استان بحرانیایسنا ، 4 ساعت پیشمدیر ملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار ضمن اشاره به اجرای اقداماتی برای مقابله با گرد و غبار در استان خوزستان، از آغاز تدوین برنامه‌های مقابله‌ای برای استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و ایلام خبر داد.

سیدعباسی: گنبد باید حمایت شود/ بانک سرمایه با هیچ تیمی قابل مقایسه نیستایسنا ، 4 ساعت پیشکارشناس والیبال ایران با اشاره به فلسفه درست حضور تیم شمس تهران در لیگ برتر والیبال، گفت: پیکان با ارومیه در هفته‌های آینده به روزهای خوبشان باز می‌گردند.