منابع خبری

آخرین خبر های برق نیوز

اتصال شبکه برق هرمزگان به امارات با هزینه دو میلیارد دلاری به روش HVDC 17 ساعت پیشدر طرح‌های توسعه برق سواحل مکران «اتصال شبکه برق هرمزگان به شبکه امارات» بیش از 300 کیلومتر کابل زیردریایی HVDC از بندرلنگه به امارات و از جاسک به عمان و امارات را در برمی گیرد.

خودروی الکتریکی تسلا بیشتر پر زرق و برق است تا یک ماشین کاربردی 18 ساعت پیشگزارش‌های خریداران خودروی مدل X شرکت ;Tesla; میزان رضایت کم آنها را نسبت به این خودروی تمام الکتریکی SUV که پارسال رونمایی شد، نشان می‌دهد. از نظر بعضی خریداران، این محصول بیشتر یک خودروی پر زرق و برق است تا یک ماشین کاربردی.

گوگل کل برق خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می کند 19 ساعت پیشپروژه های تأمین انرژی سبز برای دیتاسنترها و دیگر تأسیسات، یکی از اهداف کمپانی های معتبر حوزه تکنولوژی به شمار می رود، و حالا یکی از بزرگ ترین آنها یعنی گوگل می گوید تا سال 2017 تمام انرژی مورد استفاده خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین خواهد کرد.

آگهی های استخدامی برق 17 آذر ماه 95 19 ساعت پیشآگهی های استخدامی برق 17 آذر ماه 95 (کارشناسی و کاردانی) در بخش های مختلف در این قسمت بصورت یکجا جمع آوری شده است. می توانید همه را یکجا مشاهده نمایید. امکان تماس یا ارسال رزومه در روزهای بعد نیز وجود دارد.

انتصاب مدیر دفتر برنامه‌ریزی فنی و برآوردبار برق منطقه ای گیلان 20 ساعت پیشمدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با صدور حکمی مدیر جدید دفتر برنامه‌ریزی فنی و برآوردبار را منصوب کرد.

بدهی ۹ میلیاردی مدارس آبادان به اداره برق 20 ساعت پیشرئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان آبادان گفت:مدارس این شهرستان 9 میلیارد ریال به اداره برق بدهی دارند، ولی با تعامل اداره برق آبادان، برق هیچکدام از مدارس شهرستان به دلیل بدهی قطع نیست.

جزئیات بودجه برق در سال 96/ دست دولت از جیب برق خارج می شود 20 ساعت پیشمعاون وزیر نیرو با بیان اینکه بودجه ۹۶ وزارت نیرو نسبت به امسال بیش از ۷۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است، گفت: بودجه سال آینده دولت آب محور است. در لایحه بودجه برای بخش برق وابستگی چندانی به بودجه دولتی پیش‌بینی نشده و اغلب از محل فروش اوراق بهادار و اسناد خزانه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأمین مالی پروژه‌ها انجام می شود.

برپایی مراسم افتتاحیه پرزرق و برق برای ممیزی برق منطقه ای خوزستان 1 روز پیشمراسم افتتاحیه ممیزی یکپارچه شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان با حضور اعضای تیم ممیزی از شرکت توانیر و سایر بخش های صنعت برق کشور، مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد شرکت برق منطقه‌ای در محل سالن کنفرانس هتل بوستان اهواز برگزار شد.

سرمايه‌گذاري 3ميليارد دلاری در انرژی های تجدیدپذیر ایران انجام شده است! 1 روز پیشدر ادعایی جدید معاون وزيراقتصاد و رييس كل سازمان سرمايه‌گذاري و كمك‌هاي اقتصادي و فني ايران گفت: 3ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي براي توليد 2هزار مگاوات برق از انرژي‌هاي تجديدپذير در كشور انجام شده است.

ایجاد معاونت جديد در وزارت نيرو 1 روز پیشبر اساس سياست‌هاي وزارت نيرو قرار است كه در هفته جاري سازمان جديدي از تلفيق سازمان بهره‌وري انرژي و سازمان انرژي‌هاي نو به اسم ساتبا و بعنوان یک معاونت جدید به وجود آيد.

وزارت نیرو عزم جدی برای افزایش ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در نظر گرفته است 1 روز پیشمعاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به پتانسیل‌های بالای انرژی تجدیدپذیر در ایران گفت که براساس مطالعات صورت گرفته حداقل به طور میانگین ۱۵ هزار مگاوات ظرفیت کاملا اقتصادی برای نصب نیروگاه بادی در ایران وجود دارد.

بررسی آلودگی های ناشی از برق بر انسان و محیط زیست 1 روز پیشتمامی لوازم خانگی مانند سشوار‌‌‌، ماکروویو و تلویزیون یک میدان مغناطیسی تولید می‌کنند. انسان در طول روز در معرض میدان مغناطیسی‌‌های بیشماری قرار می‌‌گیرد‌‌‌. نگرانی‌‌های بیشتری درباره اثرات خطوط انتقال برق بر روی محیط زیست وجود دارد. نگرانی بزرگتر بر روی تاثیر خطوط انتقال برق بر روی رفتار طبیعت می‌‌باشد. اساسی ترین مشکل‌‌‌، اثر میدان الکترومغناطیس (EMFs) بر روی سلامتی انسان‌‌‌ها می‌‌باشد.

دستور رییس جمهور مبنی بر عدم استفاده نیروگاه شازند از سوخت مایع مازوت 1 روز پیششرکت توانیر بر اساس میزان سوخت گازی که نیروگاه در اختیار دارد، سهمیه تولید برق توسط این واحد را مشخص می‌کند و نیروگاه مجبور به استفاده از سوخت مازوت نیست. دستور اکید رییس جمهور مبنی بر عدم استفاده نیروگاه از سوخت مایع مازوت بوده است.

نیروگاه برق دهلران به مهران نقل مکان کرد 1 روز پیشنماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در روزهای اخیر برخی اخبار مبنی بر انتقال امتیاز این نیروگاه به دیگر شهرستان های استان شنیده می شود که این موضوع قابل پذیرش نیست. وقتی آقای نوبخت به عنوان سخنگوی دولت ایجاد نیروگاه در دهلران را بیان می‌کند این موضوع قطعاً از سوی دولت تصویب شده و باید به آن متعهد باشند.

تقدیر وزیر نیرو از خدمات‌رسانی به زائران راهپیمایی بزرگ اربعین 1 روز پیشبه‌دنبال حضور فعال شرکت‌های آب و برق در خصوص آب‌رسانی و تأمین برق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در مرزهای ایران و شهرهای مقدس کربلا، نجف و سامرا، مهندس ;حمید چیت‌چیان; پیامی را خطاب به همکاران فعال در شرکت‌ها و ستاد بازسازی عتبات عالیات وزارت نیرو صادر کرد.

حمایت نماینده مجلس از مدیرعامل توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد 1 روز پیشنماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس گفت: آشنایی کامل من با بدنه 2 وزارتخانه نیرو و نفت سبب شد عضو کمیسیون انرژی مجلس بشوم. تاکنون مورد خاص و یا نارضایتی در ارتباط با مجموعه مدیریتی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد نداشته‌ایم.

سالروز درگذشت استاد تمام مهندسی برق 1 روز پیش16 آذر یادآور درگذشت دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و عضو هیات علمی دانشگاه تهران است که درسال 1393 بر اثر بیماری سرطان خون دارفانی را وداع گفت.

بودجه‌ای برای جابه‌جایی اختصاص نیافته/ دکل‌های برق مانع ثبت جهانی توس 1 روز پیشاز حدود پانزده سال پیش که مذاکراتی هرچندناموفق برای ثبت جهانی شهر تاریخی توس انجام شد، دکل‌هایی که همانند شاخ بالای سر این شهر تاریخی رخ‌نمایی می‌کنند، عارضه‌ای بزرگ در راه ثبت بین‌المللی این مجموعه بوده‌اند

مجوز مجلس به دولت برای افزایش قیمت برق 1 روز پیشنایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اعلام کرد که این کمیسیون به دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی مجوز داده است.

آگهی های استخدامی برق 15و 16 آذر ماه 95 1 روز پیشآگهی های استخدامی برق 15 و 16 آذر ماه 95 (کارشناسی و کاردانی) در بخش های مختلف در این قسمت بصورت یکجا جمع آوری شده است. می توانید همه را یکجا مشاهده نمایید. امکان تماس یا ارسال رزومه در روزهای بعد نیز وجود دارد.

نحوه تولید برق با ولتاژ ۵۰۰ ولت توسط مارماهی های الکتریکی 1 روز پیشبدن مارماهی های الکتریکی حاوی اندام های الکتریکی ای است که حدود ۶۰۰۰ سلول تخصصی به نام الکتروسایت (electrocytes) دارند. آنها مثل باتری های ریزی نیرو را ذخیره می کنند.موقعی که مارماهی الکتریکی مورد تهدید قرار می گیرد و یا به طعمه حمله می کند، این سلول ها به طور همزمان تخلیه می شوند و دست کم ۶۰۰ ولت خارج می کنند.

چالش های مهندسی برق در گرایش قدرت بررسی می شود 1 روز پیشآینده مهندسی برق قدرت به چه سمتی می رود؟ نیازهای این رشته و گرایش چیست؟ آیا شرایط حال حاضر رشته مهندسی برق قدرت در کشور مطلوب است؟ آیا روش فعلی تربیت مهندسین برق منجر به حلاقیت و نوآوری می شود؟ و...- فردا صبح چهارشنبه 17 آذرماه در نشستی با حضور نخبگان صنعت برق و دانشگاه به این سوالات پاسخ داده می شود.

برگزاری مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی در تبریز 1 روز پیشدانشگاه تبریز با همکاری شرکت توزیع نیروی برق تبریز به عنوان قطب علمی- تحقیقاتی مدیریت مصرف کشور، اولین دوره مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی را برگزار می کنند.

خارج کردن سه‌شاخه کابل برق از سر یک کودک+تصاویر 1 روز پیشعکسبرداری با اشعه ایکس نشان داد که سه‌شاخه برق در چه جایی و تا چه عمقی از مغز فرزندشان فرو رفته است. پزشکان بسرعت این کودک را تحت عمل جراحی قرار دادند تا از وارد آمدن آسیب بیشتر جلوگیری کنند.

انتقاد فرماندار از رئیس اداره برق بخاطر عدم جواب دادن تلفن! 2 روز پیشفرماندار شهرستان حاجی آباد ضمن انتقاد از ریئس اداره برق این شهرستان گفت: چندین وقت است تلفن خود را پاسخگو نیستید. قطع برق ادارات شهرستان توهین به این ادارات است. چندین بار برق ادارات شهرستان را قطع کرده اید که این در شان شما نیست.

500 میلیون تومان خسارت روز دوم بارندگی به برق لرستان 2 روز پیشمدیر عامل شرکت توزیع لرستان: 30 اکیپ اجرایی با تجهیزات کامل به همراه 14 آتش نشان و حدود 17 دستگاه بالابر قبل از بحران مشخص وبصورت 24 ساعته آماده خدمات رسانی بودند و و در کمتر از 12 ساعت برق 7 روستای سیل زده را تامین نموده ایم.

مدیرعامل جدید شرکت متانیر منصوب شد 2 روز پیشدر مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران مدیرعامل جدید شرکت مهندسی تعمیرات انتقال نیروی تهران (متانیر) معرفی شد و از خدمات مدیرعامل پیشین شرکت متانیر نیز تقدیر به عمل آمد.

احداث نیروگاه 32مگاواتی cchp در پارس آباد مغان 2 روز پیشفرماندار پارس آباد مغان از شروع عملیات اجرایی طرح احداث نیروگاه سه گانه 32مگاواتی “cchp”(تولید همزمان برق، حرارت مفید و سرمایش) در این شهرستان مرزی در آینده نزدیک خبر داد.

تلفات برق توزیع همدان تا پایان سال به 10.8 کاهش می بابد 2 روز پیشحاجی رضا تیموری با اعلام اینکه تلفات انرژی در سال گذشته 11.85 درصد بوده و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری به 10.8 درصد برسد

هشدار نسبت به استفاده از بخاری های برقی 2 روز پیشاین بخاری ها با مصرف زیاد برق، هزینه بالایی را به خانوارها تحمیل می کند، استفاده گسترده از آن ها نیز باعث وارد آمدن فشار مضاعف به کنتور منازل شده و ممکن است انشعاب های 25 آمپر تک فاز منازل، پاسخگوی این میزان مصرف نباشد.

رهاسازی دو عقابی که در برخورد با سیم های برق زخمی شده بودند 2 روز پیش2 نفر از دوستداران حیات وحش این سه قطعه پرنده وحشی را که در اثر برخورد با سیم برق از ناحیه پا و بال زخمی شده بودند در روستاهای تنیان و جیره سر صومعه سرا پیدا کردند و به محیط بانان تحویل دادند.

ممکن است با قطع فیوز، برق خانه قطع نشود 2 روز پیشمعاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شركت توزيع برق شيراز گفت: براي كار روي شبكه‌هاي داخلي برق، مشتركين نبايد تنها به قطع فيوز اصلي اكتفا كنند. ممكن است به‌هر دليل شامل خطاي انساني يا مشكل‌دار بودن تجهيزات، با قطع فيوز، اتصال برق قطع نشود.

برق خورشیدی عامل درآمد پایدار برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) 3 روز پیشدرصورت اجرایی شدن این طرح با نصب نیروگاههای 3 و 5 کیلوواتی خورشیدی در منازل خانواده های تحت پوشش جهت خودکفائی خانوارها یک درآمد پایدار برای خانواده های مذکور ایجاد خواهد شد.

کلید آزمایشگاه ادیسون در حراجی ۶۰ هزار دلار فروخته شد 3 روز پیشکلیدهای در آزمایشگاه توماس ادیسون در نیوجرسی آمریکا که گرامافون در آنجا اختراع شد به همراه برخی از لامپ‌های تکمیل شده توسط این دانشمند به قیمت بیش از ۶۰ هزار دلار در یک حراجی به فروش رفت.

کمیته مدیریت بحران شرکت برق منطقه ای خوزستان تشکیل جلسه داد 3 روز پیشبه منظور آمادگی در مقابله با شرایط جوی نامساعد استان ، جلسه کمیته مدیریت بحران شرکت برق منطقه ای خوزستان به دستورمدیرعامل این شرکت و باحضور اعضای کمیته در محل ساختمان دیسپاچینگ جنوب غرب در اهواز تشکیل شد .

جوابیه توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد به برق نیوز 3 روز پیشهیچگونه استخدامی در 2 دهه اخیر در شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد وجود نداشته است. پیگیری قضایی از انتشار اخباری که شائبه تخریب ، تشویش و افتراء نسبت به مجموعه سازمانی را برای خود محفوظ می داریم.

خسارت قابل توجه برف و طوفان به تاسیسات برق مازندران 3 روز پیشقاسم شهابي با بيان اينکه برف و طوفان اخير به تاسيسات برق استان خسارت زده است، اظهار داشت: خسارت ناشي از برف 3.5 ميليارد تومان و طوفان جمعه گذشته 200 ميليون تومان بوده است.

از طرف كارمندان شركت توزيع برق تهران بزرگ به مهندس صبوری 3 روز پیشیکی از کاربران برق نیوز: درصد بالای کارکندان از كارهاي منفي و نادرست ايشان ناراضي هستند و اين نارضايتي باعث بي انگيزگي كارمندان و از طرفي باعث لطمه به شركت و متقابلا باعث نارضايتي ارباب رجوع خواهد شد. اميدواریم مهندس صبوري باهوش تر از اين باشد و ملعبه دست ايشان نشود. برق نيوز اگر شما هم بدنبال شفاف سازي هستيد و وارد باندهاي اين دسته نيستيد؟ پس كافيست ...

دستور وزیر نیرو برای اتمام تعمیرات نیروگاه های ایران قبل از انتخابات ریاست جمهوری 96 3 روز پیشیک مقام مسئول به برق نیوز گفت: وزیر نیرو در دستوری که به نیروگاه های کشور داده است اعلام کرده است که تعمیرات نیروگاه های کشور تا قبل از شروع تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری که اردیبهشت 96 برگزار می شود انجام شود تا در ایام انتخابات مشکل بی برقی پیش نیاید.

بررسی لایحه نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیر مجاز از برق در مجلس 3 روز پیشلایحه نحوه برخورد با استفاده کنندگان غیر مجاز از برق سه‌شنبه این هفته در مجلس بررسی می شود.

اگر به هنگام در مدار بودن C.T.، ثانويه آن باز شود، چه اتفاقي مي‌افتد 3 روز پیشدر صورت باز شدن ثانويه C.T. حين كار، فقط جريان مدار اوليه حضور خواهد داشت و E.M.T. يا نيروي الكتروموتوري بزرگي در ثانويه توليد و در ترمينالهاي ثانويه ظاهر خواهد شد و علاوه بر ايجاد خطرات جاني، انهدام عايقي مدار ثانويه را بدنبال خواهد آورد.

نیروگاه ۴۸۰ مگاواتی برق در شهرستان زرند آماده کلنگ‌زنی است 3 روز پیشنماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با اشاره به اینکه احداث ۳ نیروگاه برق در شهرستان زرند در دستور کار است، گفت: نیروگاه ۴۸۰ مگاواتی برق در زرند آماده کلنگ‌زنی است.

حضور توزیع برق خراسان شمالی در نمایشگاه هفته پژوهش 3 روز پیشمجری پروژه های انرژی های تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی از برپایی غرفه ویژه این شرکت در نمایشگاه هفته پژوهش استان خبر داد.

موتورسیکلتی که برق یک خانه را تامین می‌کند +تصاویر 3 روز پیشیک شرکت اتریشی به زودی موتورسیکلت برقی با حداکثر سرعت 120 کیلومتر در ساعت و قابلیت پیمایش 300 کیلومتر با هر بار شارژ را عرضه خواهد کرد.این موتور سیکلت الکتریکی در حالت پارک می‌تواند برق مورد نیاز یک خانه را تامین کند.

افزایش مبلغ قبوض برق مردم را نگران کرده است 3 روز پیشامام جمعه ایوان گفت: افزایش مبلغ قبوض برق مردم را نگران کرده است.

برق برخی از مناطق ایلام قطع می‌شود 4 روز پیشمدیرعامل شرکت توزیع برق استان ایلام گفتق برخی از مناطق ایلام قطع می‌شود.

توسعه تولیدات پراکنده برق جزو برنامه‌های جدی توانیر 4 روز پیشمدیرکل دفتر فنی و مهندسی معاونت توزیع توانیر گفت: افزایش تولید پراکنده برق و توسعه تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر از برنامه‌های جدی توانیر است.

قطعی برق در سرعین بر اثر تندباد 4 روز پیشتندباد شدید که در سرعین سرعت آن به 101 کیلومتر در ساعت رسیده باعث قطعی برق و در برخی مناطق این شهرستان شد.

حقی فام: شبکه برق کشور در وضعیت عادی و پایدار قرار دارد 4 روز پیشمعاون هماهنگی توانیر درباره بروز برخی خاموشی ها در روزهای گذشته به دلیل بارش های جوی و طوفان در برخی مناطق کشور، اعلام کرد: شبکه برق کشور در وضعیت عادی و پایدار قرار دارد.

مشکل قطعی برق مشترکان گیلانی برطرف شد 4 روز پیشمدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: با تلاش بی وقفه اکیپ های عملیاتی ، مشکل قطعی برق مشترکان گیلانی برطرف شد.

داعش برق نینوا را قطع کرد 4 روز پیشعضو شورای استان الانبار اعلام کرد: گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش برق همه مناطق استان نینوا را قطع کرده است.

برگزاری هم‌اندیشی مرکز توسعه فناوری سیستم‌های انتقال توان با ظرفیت بالا 4 روز پیشدومین نشست هم‌اندیشی مرکز توسعه فناوری سیستم‌های انتقال توان با ظرفیت بالا روز چهارشنبه مورخ 24 آذرماه سال جاری در پژوهشگاه نیرو برگزار خواهد شد.

بازدید رییس سازمان ملی بهره وری از توزیع برق آذربایجان شرقی 4 روز پیشرئیس سازمان ملی بهره وری ایران از شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی بازدید و در جریان فعالیت ها و اقدامات اقتصاد مقاومتی و شاخص های بهره وری این شرکت قرار گرفت.

انتصابات جدید در برق منطقه ای خراسان 5 روز پیشطي احکام جداگانه ای از سوي مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان مدیران چندین سمت مختلف در این شرکت معرفی شدند.

آسب صاعقه به شبکه انتقال برق لرستان! 5 روز پیشمدیر کل مدیریت بحران لرستان در اظهار نظری جالب از خسارت به شبکه انتقال برق برخی نقاط این استان بر اثر اصابت صاعقه خبر داد.

برق دزدی سالانه 50 هزار میلیارد برای وزارت نیرو هزینه دارد 5 روز پیشمدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات توزیع برق زنجان گفت: هر یک درصد تلفات سالیانه بیش از 10 هزار میلیارد ریال به کشور خسارت وارد می کند و برق دزدی سالانه بیش از 50 هزار میلیارد ریال برای وزارت نیرو هزینه در بر دارد.

سیمنار بهره برداری نیروگاههای خورشیدی باسخنرانی مدیربهره برداری دومین نیروگاه بزرگ خورشیدی دنیــا 5 روز پیشسمینار دو روزه تعمیر، نگهداری و بهره برداری از سیستمهای فتوولتائیک با ارائه پرفسور تیواری مدیر بهره برداری دومین نیروگاه بزرگ خورشیدی دنیــا در تهران برگزار می گردد.

نامه نماینده مجلس به چیت چیان: قولتان یادتان نرود! 5 روز پیشعلی رغم قول شفاهی جنابعالی در جلسه مورخه 95/08/09 مجلس شورای اسلامی متأسفانه علاوه بر اینکه قیمت انشعاب کاهش نیافته بلکه قیمت مصرفی برق نیز افزایش یافته است.

قطعی برق 120 روستا در مازندران در پی وقوع طوفان 5 روز پیشمدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: برق 120 روستای مازندران به دلیل وقوع طوفان قطع ش شده بود که بخش عمده خاموشی ها رفع شده است.

خبرگزاری ای که هنوز هاشمی را مدیرعامل توزیع تهران بزرگ میداند 6 روز پیشیکی از خبرگزاری های کشور در اقدامی عجیب مصاحبه ای را امروز منتشر کرد که در آن مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ هنوز سیدمحمد هاشمی معرفی شده است. در این مصاحبه همچنین هاشمی اذعان داشته که قیمت خرید برق تجدیدپذیر امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد هم افزایش یافته است!

هزینه نگهداری و سرویس پنل خورشیدی بسیار پایین است 6 روز پیشصحتی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های خانگی از نظر تولید در بازه زمانی خاص بسیار مقرون به صرفه هستند افزود: هزینه نگهداری و سرویس پنل خورشیدی بسیار پایین است و در قبال وجهی که برای خرید انرژی پرداخت می‌شود کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود.

افغانستان تا چهار سال آینده در تولید برق خودکفا خواهد شد 6 روز پیشوزارت انرژی و آب افغانستان اعلام کرد: این وزارت برنامه دارد تا ۴ سال آینده از منابع تجدید پذیر همانند آب، باد و نور خورشید حدود دو هزار مگاوات برق تولید و با این حجم تولید ، کشور در تولید انرژی برق خود کفا خواهد شد.

استخدام فله‌ای و بی ضابطه در شرکت توزیع برق 6 روز پیشمدیرعامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد در اقدام بی‌سابقه بیش از ۵۰ نفر از بستگان، آشنایان، فامیل‌ها و افراد دارای روابط و پارتی را در این شرکت بدون رعایت ضوابط استخدام کرده است.

با دستور مدیرعامل توانیر ترک تشریفات برای پیمانکار صورت گیرد 1 هفته پیشنماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به دستور مدیرعامل توانیر کشور در خصوص حل مشکل برق شهر آمل اظهارداشت: با این دستور هیچ ضعفی وجود ندارد و ترک تشریفات برای پیمانکار صورت گیرد بنده پیگیری می کنم و بدون هیچ معطلی خط انتقال را آغاز تا خدای ناکرده اگر اتفاقی بیافتد قابل بخشودنی نیست.

بلایی که برف به سر دکل های برق در گیلان آورد+تصاویر 1 هفته پیشتصاویر جدیدی از آسیب برف و کولاک هفته گذشته در گیلان به برق نیوز رسیده است که در نوع خود جالب و عجیب هستند. بلایی که برف به سر دکل های برق در گیلان آورد و با همت کارکنان برق مشکلات آن رفع گردید.

تهاتر مطالبات و بدهی های شرکت های برقی 1 هفته پیشبا تصویب هیئت وزیران، مطالبات شرکت‌های گسترش انرژی پاسارگاد، گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، پارس سویچ، نیرو ترانس و تولید برق پره‌سر مپنا از شرکت‌های دولتی با بدهی همان شرکت‌ها به سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان خصوصی‌سازی تهاتر می‌شود.

ساختمان اداره برق ده ماه پس از افتتاح بی استفاده مانده است 1 هفته پیشیکی از کاربران برق نیوز: دهه فجر سال 1394 با حضور مقامات استانی و شهرستانی ساختمان جدیدالتاسیس اداره برق بیله سوار افتتاح گردید. علی رغم گذشت ده ماه، هنوز هم که هنوزه اداره برق در ساختمان جدید استقرار نیافته است. آیا می خواهند امسال هم در دهه فجر مجددا افتتاح کنند؟!

اولین نیروگاه تماما صادراتی ایران در مرز مهران تاسیس می شود 1 هفته پیشاین نیروگاه که نخستین نیروگاه تماما صادراتی ایران است در بهمن امسال با هدف صادرات برق به کشور عراق در کمربندی مهران تا کناره های مرز در 75 هکتار زمین کلنگ زنی می شود و در چهار فاز 250 مگاواتی این پروژه در طی سه سال به اتمام می رسد.

تصویر/ فرار میمون به روی سیم های برق 1 هفته پیشاین میمون پس از فرار از مرکز جانورشناسی، بر روی سیم های برق رفته بود که به ضرب گلوله بی هوش کننده و با کمک آتش نشانها در ژاپن به سلامت پایین آمد.

افزایش ۱۰ درصدی تعرفه برق ;خلاف قانون; است 1 هفته پیشنماینده مجلس در مورد افزایش 10 درصدی تعرفه برق از اول مهرماه که بدون مجوز مجلس و کمیسیون انرژی انجام شد این کار را خلاف قانون دانست و گفت: افزایش 10 درصدی تعرفه برق امسال در فیش‌های مشترکان اعمال ‌شده ولی در قانون بودجه سال 95 هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای برق خانگی پیش‌بینی‌ نشده و کمیسیون انرژی به‌ طور قطع یقین این افزایش قیمت برق را پیگیری می‌کند.

درخواست استاندار مرکزی از شهرداران برای بهینه سازی مصرف برق 1 هفته پیشاستاندار مرکزی گفت:شهرداران استان در بهینه سازی مصرف برق اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیر جدید توزیع برق خلیل آباد معرفی شد 1 هفته پیشدر جلسه ای که در محل فرمانداری خلیل آباد برگزار شد مهندس امیری به صورت رسمی از سوی مدیر عامل به عنوان مدیر برق خلیل آباد به فرماندار شهرستان معرفی شد.

پیشنهاد ایجاد HELP DESK در سایت سندیکای برق 1 هفته پیشدکتر منصور رفیعی، قائم مقام مدیرعامل شرکت معیار توسعه نیرو درجهت ارائه خدمات مشاوره به سرمایه گذاران، پیشنهاد ایجاد HELP DESK را در سایت سندیکا مطرح ساخت.

کارگروه «راه حل» با حضور حقی فام و نمایندگان سندیکا شکل می گیرد 1 هفته پیشنشست مشترک سندیکا با معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر در محل سندیکا برگزار شد و طی آن مقرر شد کارگروهی تحت عنوان «راه حل» تشکیل شود.

حضور پاویون ایران در چهل و دومین نمایشگاه بین المللی برق خاورمیانه 1 هفته پیشنمایشگاه بین المللی برق خاورمیانه یکی از مهمترین رویدادهای صنعت برق در جهان به شمار می رود و هر ساله در فضایی بیش از 60 هزار متر مربع و با بیش از 50 هزار نفر بازدید کننده برگزارمی شود.

دستگاه تولید برق از جاذبه زمین ساخته شد 1 هفته پیشفقط تصور کنید که می توانستید تنها با استفاده از نیروی جاذبه، یعنی همان چیزی که همه جا وجود دارد، برق مورد نیازتان را تولید کنید! خب این امکان به وجود آمده است!

درآمد ۷۰۰۰ میلیارد تومانی فروش برق از ابتدای امسال 1 هفته پیشسالانه حدود 270 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می شود که از این مقدار 220 تا 230 میلیارد کیلووات ساعت آن به درآمد منتهی می‌شود،بنابراین چنانچه فروش برق را برای هر کیلووات ساعت 60 تومان در نظر بگیریم سالانه 9 هزار میلیارد تومان برق فروخته می شود و با یک برآورد ساده می توان گفت که در این چند ماه حدود 7 هزار میلیارد تومان برق فروخته شده است.

تصاویری از فعالیت طاقت فرسای مردان برق ایران در روزهای برف و کولاک(2) 1 هفته پیشبرف و کولاک روزهای اخیر به شبکه برق در شهرهای شمالی کشور خسارات قابل توجهی وارد کرد و شبکه با آسیب های مختلفی مواجه شد. در این تصاویر گوشه ای از فعالیت اکیپ های تعمیراتی برق قابل مشاهده است.

تصاویری از فعالیت طاقت فرسای مردان برق ایران در روزهای برف و کولاک 1 هفته پیشبرف و کولاک روزهای اخیر به شبکه برق در شهرهای شمالی کشور خسارات قابل توجهی وارد کرد و شبکه با آسیب های مختلفی مواجه شد. در این تصاویر گوشه ای از فعالیت اکیپ های تعمیراتی برق قابل مشاهده است.

بزرگترین قطر برفی که روی سیم برق در ایران شکل گرفت 1 هفته پیشتصویری منتشر شده است که نشان از قطر یخ و برف خیلی بزرگی روی سیم برق دارد. به نظر می رسد این تصویر مربوط به منطقه ای در استان سمنان باشد.

تصاویری حیرت انگیز از یخ زدگی و کولاک اخیر در شبکه برق 1 هفته پیشکولاک و برف سنگین روزهای گذشته باعث آسیب به تجهیزات برقی شد. در این بین چند تصویر بیش از همه مورد توجه قرار گرفت. تصاویری حیرت انگیز از یخ زدگی شبکه برق و وضعیت آن.

آخوندی اعضای هفتمین دوره تاسیسات برقی نظام مهندسی را منصوب کرد 1 هفته پیشعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعضای اصلی و علی‌البدل هفتمین دوره انتخابات نظام‌مهندسی ساختمان در بخش تاسیسات‌برقی را منصوب کرد.

افزایش 10 درصدی قیمت برق به مصلحت کشور نیست 1 هفته پیشعضو کمیسیون انرژی با اشاره به افزایش 10 درصدی قیمت برق گفت:وزارت نیرو درحق مشترکان خانگی کم لطفی کرد و گرانی برق درشرایط فعلی که جامعه با رکود مواجه شده به هیچ وجه به مصلحت کشور نبود.

توزیع برق لرستان ممیزی شد 1 هفته پیشمدیر عامل توزیع برق لرستان گفت: اصولا ممیزی ها در راستای پایش اهداف وتبدیل نمودند تهدیدات به فرصت های ارزشمند وپیشبرد ماموریت سازمان ورسیدن به یکسان سازی فعالیت ها واقدامات مربوطه می باشد.

انعقاد 6 تفاهم‌نامه احداث نیروگاه‌های‌ تجدیدپذیر در خوزستان 1 هفته پیشدر نخستین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان 6 تفاهم‌نامه احداث نیروگاه‌های انرژی تجدیدپذیر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان بین مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی امضا شد.

ترمیم شبکه برق رسانی آمل ۵۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد 1 هفته پیشفرماندار ویژه آمل با اشاره به خسارت هزار میلیارد ریالی خسارت برف در این شهرستان برای ترمیم برق رسانی آمل نیاز به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

برق تمام روستاهای غرب مازندران وصل شد 1 هفته پیشبرق تمامی روستاهای دارای راه دسترسی وصل شده و کار بازسازی و ترمیم نقاط آسیب دیده به پایان رسیده است.

خسارت 67 میلیاردی برف به شبکه های توزیع برق گیلان 1 هفته پیشدر پی بحران جاری در مناطق آسیب دیده فوق الذکر مبلغ 24.430 میلیارد ریال جهت ترمیم شبکه هزینه شد لیکن اقدامات اجرا شده عمدتاً بصورت موقت و اضطراری انجام شده است و برای بازسازی استاندارد و اساسی شبکه های توزیع برق مناطق آسیب دیده ، حداقل مبلغ 43 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی گازی در دهلران 1 هفته پیشفرماندار دهلران از پیگیری برای ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی گازی تولید برق در این شهرستان خبر داد و گفت: این نیروگاه با هدف تامین برق طرح های ان جی ال ۳۱۰۰ و پتروشیمی دهلران ساخته می شود.

صدور مجوز احداث نیروگاه های بادی در زنجان 1 هفته پیشمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: طی روزهای اخیر چندین مجوز برای نصب نیروگاه بادی در منطقه شهرستان ابهر صادر شده است که ظرفیت تولید یکی از نیروگاه‌ها 5 مگاوات و دیگری 2 مگاوات است.

۶ نفر در لرستان براثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست دادند 1 هفته پیشمدیر کل پزشکی قانونی لرستان با بیان اینکه آمار جان باختگان برق گرفتگی در شش ماه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است گفت: طی امسال شش نفر در این استان بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده اند.

پرداخت ۱۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای احداث نیروگاه خرم‌آباد 1 هفته پیشاستاندار لرستان در سخنانی درخصوص پرونده نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد گفت: برای احداث نیروگاه خرم‌آباد هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات فاینانس در چند مرحله پرداخت می‌شود.

اعتراضات در بنگلادش به ساخت یک نیروگاه در حاشیه مناطق جنگلی 1 هفته پیشهزاران نفر از شهروندان بنگلادش با برگزاری تظاهرات از دولت این کشور درخواست کردند پروژه ساخت یک نیروگاه عظیم را در این کشور متوقف کند.

حضور بیش از ۸۴ اکیپ برای رفع مشکل قطعی برق شهرستان صومعه سرا 1 هفته پیشرئیس شبکه توزیع نیروی برق صومعه سرا با اشاره به قطعی برق در زمان بارش برف سنگین در این شهرستان از حضور بیش از ۸۴ اکیپ برای رفع مشکل قطعی برق صومعه سرا طی این روزها خبر داد.

آغاز همه پرسی درباره فعالیت نیروگاه های هسته ای در سوییس 1 هفته پیشهمه پرسی توقف بهره برداری از نیروگاه های هسته ای در سوییس امروز یکشنبه آغاز شد. در صورتی که بیشتر مردم در این همه پرسی رای مثبت دهند، همه نیروگاه های هسته ای این کشور باید تا سال 2029 میلادی از مدار شبکه خارج شود.

وضعیت تلفات در توزیع البرز نیازمند توجه بیشتری است 1 هفته پیشحقی فام وضعیت تلفات شرکت توزیع برق استان البرز را نیازمند توجه بیشتری دانست و تصریح کرد که با توجه به سهم بالای مصرف انرژی الکتریکی در حوزه توزیع البرز و سهم زیاد این شرکت در میزان تلفات کشور، لازم است اجزای تلفات در آن شرکت و سهم هر یک کاملا شناسایی شده و به صورت هدفمند اعتبارات تخصیصی از طرف توانیر برای کاهش تلفات هزینه گردد.

عملکرد شرکتهای توزیع در بخش تلفات زیر ذره بین/ توقع تاثیر اصلاحات فنی در تلفات را داریم 1 هفته پیشدکتر حقی فام تاکید کرد: توانیر ضمن حمایت از شرکت های توزیع برق در زمینه کاهش تلفات توقع دارد پس از گذشت چند سال از طرح میثاق نامه تلفات، رویه های اجرایی در بخش های مهندسی، بهره برداری و خدمات مشترکان به نحو قابل توجهی اصلاح شده باشد به طوریکه اثر این اصلاحات در میزان تلفات خود را نشان دهد.

سرقت تجهیزات برق به رضایتمندی مردم از نظام آسیب وارد می کند 1 هفته پیشمهندس نصیری با بیان اینکه مهمترین هدف شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان، تأمین برق مطمئن و پایدار و فراهم نمودن رضایتمندی مردم و مشترکین برق استان گلستان است تأکید کرد: شرکت برق یکی از شرکت‎های خدمات‎رسان است و اینکه افرادی با سرقت تجهیزات برق و بروز خاموشی به رضایتمندی مردم از نظام آسیب وارد کنند پذیرفتنی نیست.

اعزام دومین اکیپ عملیاتی از توزیع برق گلستان به مناطق آسیب دیده غرب مازندران 1 هفته پیشمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان از اعزام دومین اکیپ عملیاتی این شرکت به مناطق آسیب دیده غرب استان مازندران خبرداد.

3 واحد نیروگاهی سد شهید عباسپور به شبکه سراسری متصل شد 1 هفته پیشواحدهای شماره یک نیروگاه اول و واحدهای 7 و 8 نیروگاه دوم سد شهید عباسپور، پس از پشت سر گذاشتن تعمیر اساسی سالانه، با موفقیت وارد مدار تولید شدند.