منابع خبری

آخرین خبر های بنکر

اصول راهبری شرکتی در بازار سرمایه ایران 2 ساعت پیش*فاطمه دنیویان/ کارشناس بازار سرمایه

موج دوم خریداران در بورس تهران 2 ساعت پیشبورس اوراق بهادار تهران پس از نوسان‌های اندک شاخص کل در محدوده ۸۰ هزار واحدی، در جریان معاملات روز سه‌شنبه چهره متفاوتی از خود به نمایش گذاشت. امری که بسیاری از کارشناسان آن را به دلیل رشد اخیر قیمت‌ها در بازارهای جهانی و همچنین تقویت نرخ دلار طی دو هفته گذشته می‌دانند.

رهایی از چالش نقدشوندگی 2 ساعت پیششاخص بورس اوراق بهادار تهران آخرین روز کاری هفته را در ادامه روند افزایشی که از روز سه‌شنبه آغاز شد، ادامه داده و با رشد ٥١١ واحدی وارد کانال ٨١‌ هزار واحدی شد. ازاین‌رو شاخص در پایان روز با ثبت ٠,٦ درصد (شش‌دهم درصد) به رقم ٨١‌هزارو ٣٤١ واحد رسید.

ریسک اتلاف وقت در توقف نمادها 2 ساعت پیش«من به‌عنوان سهامدار مقصر هستم!» این عبارتی است که مجری برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، سه‌شنبه شب هفته جاری، با طنزی تلخ در انتهای این برنامه تلویزیونی به‌کار برد. این شرح حال مختصر و مفید، مورد استقبال فعالان بازار سهام قرار گرفت و بارها در فضای مجازی منعکس شد. در برنامه‌ای تلویزیونی که قرار بود موضوعی مربوط به بازار سرمایه مورد تحلیل قرار گیرد، بازهم این سهامداران خرد که تلویحا مقصر جلوه داده شدند. نه اینکه واقعا مقصر باشند، در این موضوع خاص به شرط رعایت انصاف، دیواری کوتاه‌تر از سهامداران خرد پیدا نشد.

اسکناس‌ها در آینده تغییر می کنند 2 ساعت پیشقائم‌مقام بانک مرکزی اعلام کرد که با اجرایی شدن تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان، امکان ایجاد تغییراتی در اسکناس‌های جدید وجود دارد.

نگاه سیف به تغيير رسمی واحد پول ملی 2 ساعت پیشرئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که تغییر واحد پول ملی با موضوع حذف صفر متفاوت است.

انتصاب مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان 2 ساعت پیشوزیرآموزش و پرورش در حکمی مهدی نیکدل را به عنوان مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب کرد.

بانک سینا در کنگره دندان پزشکان حضور یافت 2 ساعت پیشبانک سینا در شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پروستودونتیست های ایران (انجمن متخصصین پروتزهای دندانی ایران) حضوری فعال دارد.

۳ تا ۴ صفر از پول ملی حذف شود! 2 ساعت پیشرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با استقبال از تصمیم مجلس بابت حذف صفر از پول ملی گفت: بهتر است سه تا چهار صفر از پول ملی حذف شود تا ارزش پول در شرایط بهتری قرار گیرد.

تومان به جای ریال؛‌ فرصت‌ها و چالش‌ها 2 ساعت پیش*محمود غلامی

"تومان" پول جدید ایران می‌شود 2 ساعت پیشروز گذشته، هیات دولت، واحد پول ملی را از «ریال» به «تومان» تغییر داد.

محاسبه نرخ دیه براساس قیمت نقره 2 ساعت پیش رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران با اعلام اینکه شرکت‌های بیمه از محاسبه نرخ دیه براساس قیمت نقره استقبال می‌کنند، خواستار تعیین نرخ مذکور بر این اساس شد.

شاخص بورس ۵۱۱ واحد رشد کرد 18 ساعت پیششاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با افزایش ۵۱۱ واحدی به عدد ۸۱ هزار و۳۴۱ واحد رسید.

کمرنگ شدن شاخص با توقف های طولانی 18 ساعت پیشدر حال حاضر آنقدر تعداد نمادهای متوقف در بازار بورس افزایش یافته که به راحتی نمی توان در رابطه با حجم و ارزش معاملات اظهار نظر کرد. این امر و توقف طولانی مدت نمادها شاخص های اصلی قلب تپنده بازار که حجم و ارزش معاملات هستند و رابطه مستقیم با پیش بینی روند کلی بازار را دارند، را کمرنگ کرده.

اختلاف بانکها مانع بازگشایی نمادها است 18 ساعت پیش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این که اختلافی میان مدیران عامل بانکها و اعضای هیات مدیره بانکها بر سر نحوه محاسبه سودهای این شرکتها که از دولت طلب دارند با بانک مرکزی وجود دارد گفت: بر این اساس بانک مرکزی برخی از اقلام را قبول ندارد و در مقابل بانکها معتقدند برخی از حقوق و موارد باید برای آنها پایدار باشد.

جای خالی بازار مشتقه ارزی در کشور 18 ساعت پیشمدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به نوسان اخیر بازار ارز گفت: با توجه به اتفاقات اخیر بازار ارز، اگر بازار مشتقه ارزی در کشور وجود داشت هر نهادی که به دنبال تنظیم بازار ارز بود براحتی می توانست با اتخاذ یکسری موقعیت (position) فروش در بازار دستکم در سمت عرضه؛ بازار را به تعادل برساند کما اینکه در بازار نقدی و آتی سکه نیز پیش از این شاهد بودیم.

۲۷ درصد ارزش کل بازار سهام حبس شد! 18 ساعت پیشتوقف های سریالی نماد معاملاتی شرکت های بورسی و فرابورسی در حالی به چالشی بزرگ برای سهامداران و سرمایه گذاران و بهانه ای برای اعتراضات گسترده آنها شده که به نظر می رسد تلاش رییس سازمان بورس و مدیران بازار سهام برای بروز این رفتار همچنان ادامه دار است.

مجمع بانک صادرات فردا برگزار می شود 18 ساعت پیشبانک صادرات فردا مجمع سالانه خود را ساعت ۱۰ در پژوهشگاه نیرو برگزار می کند و مشمول اصل ۴۴ منتظر بازگشت به بورس می ماند.

۵ سرپرست جدید "ثامن" معرفی شدند 18 ساعت پیشبا حکمی از سوی مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن مدیران سرپرستی استان‌های مازندران،البرز،مناطق آزاد و منطقه یک و دو تهران منصوب شدند.

تغییر واحد پول ملی به "تومان" تصویب شد 18 ساعت پیشهیات دولت در جریان بررسی لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، واحد پول ایران را تومان و برابر با ۱۰ ریال ‏تعیین کرد.

بازدید مدیرعامل بانک ملی از شعبه اصفهان 18 ساعت پیشحسین زاده مدیر عامل بانک به اتفاق تنی چند از اعضای هیات مدیره و دیگر مدیران ارشد بانک ، در شعبه ممتاز اصفهان حضور یافته وضمن دیدار با تک تک همکاران این واحد، به صورت رودر رو با همکاران به گفت وگو پرداخت.

هشدار درباره حمله هکرها به بانک های روس! 18 ساعت پیشبانک مرکزی روسیه به تمامی بانک های این کشور در خصوص حملات سایبری هشدار داد.

رفرم پول ملی کلید خورد 18 ساعت پیشبا رأی به حذف یک صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان در لایحه بانک مرکزی در روز جاری یکی از مهمترین مصوبات هیات دولت یازدهم رقم خورد.

تغییر واحد پول ملی دردسرساز می‌شود 18 ساعت پیشیک اقتصاددان با اشاره به تصویب تغییر واحد پول ملی کشور از ریال به تومان در هیات دولت گفت: تغییر واحد پولی ایران بدون انجام اصلاحات ساختاری دردسرساز می‌شود.

تحلیل بنیادی بانک صادرات 18 ساعت پیش*نادیا پسیان سلطانی/ دانشجوی مدیریت مالی دانشگاه تهران

مزیت ها و معایب تغییر واحد پول ملی ایران 18 ساعت پیشهیات دولت در جلسه امروز خود، تغییر واحد پول ملی ایران از ریال به تومان را تصویب کرد. حال اگر مجلس تصویب کند، یک صفر از پول ملی ایران کاسته خواهد شد. یعنی ده ریال یک تومان می‌شود.اما این تصمیم اقتصادی به طور قطع، آثار و تبعاتی نیز بر روی اقتصاد ایران خواهد داشت.

جزییات جدید تغییر واحد پول ایران اعلام شد 18 ساعت پیشیک منبع آگاه در بانک مرکزی با اعلام جزییات جدید از تغییر پول ایران گفت: در لایحه ای که دولت به مجلس ارایه می کند قرار است پول ایران به جای ریال تومان باشد.

ورود سومین بیمه گر اتکایی به بازار بیمه هند 18 ساعت پیش وب سایت بیزینس استانداردگفت : اکنون انتظار می رود این بیمه گر اتکایی در سه ماهه نخست سال آینده میلادی فعالیتش را در یکی از بزرگترین کشورهای جنوبی آسیا آغاز کند.

معرفی اوراق بهادار بیمه متناسب با نیاز بازار 18 ساعت پیش پژوهشکده بیمه سمینار اوراق بهادار بیمه ای را توسط پروفسور هنری لوبژه (Henri Loubergé) استاد اقتصاد دانشگاه ژنو و همچنین اعضای گروه پژوهشی مطالعات اقتصادی و مالی بیمه و با حضور کارشناسان و مدیرانی از حوزه‌های بیمه، بانک، بورس و همچنین برخی شرکت‌های سرمایه‌گذاری برگزار کرد.

فراخوان ترکیه برای انقلاب علیه دلار 18 ساعت پیشبدنبال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به جای نرخهای بهره فوق العاده اندک، موافق اجرای تدابیر محرک مالی است و همچنین در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا که پیش بینی می شود نرخهای بهره را برای دومین بار از زمان بحران مالی افزایش دهد، لیر ترکیه کاهش چشمگیری پیدا کرد.

منتظر روند کاهشی اونس طلا باشید 18 ساعت پیشفیل لستریبل تحلیلگر ارشد موسسه آر جی او فیوچرز گفت: قیمت طلا گرچه به زیر ۱۲۰۰ دلار در هر اونس رسیده ولی بازارهای بین المللی هنوز منتظر کاهش بیشتر قیمت در کوتاه مدت است.

آینده ای مبهم در انتظار نرخ دلار! 18 ساعت پیشرئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران درباره وضعیت آینده نرخ ارز گفت: در شرایطی که دولت نرخ ارز را در جهت کاهش یا افزایش کنترل می‌کند، نمی‌توان پیش‌بینی درستی از آینده نرخ ارز داشت.

دلار ۹ تومان گران شد/تداوم ریزش نرخ سکه 18 ساعت پیشاولین واکنش بازار ارز به حذف صفر از پول ملی در حالی است که هیات دولت صبح امروز، تصمیم گرفت تا با تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان موافقت کند، اکنون دلار در بازار آزاد ۹ تومان گران شد. همچنین بازار آزاد تهران امروز با کاهش ۲۲ هزارتومانی قیمت سکه طرح جدید روبرو شد.

طلافروشان تهرانی نقره داغ شدند 19 ساعت پیشرئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه غفلت و عدم اطلاعات کافی، طلا فروشان تهرانی را در دام کیلاگرها انداخته بود، گفت: خوشبختانه متهمان این پرونده با طرح اولین شکایت طلافروشان از سوی پلیس فتا دستگیر شدند.

تاثیر نشست فدرال رزرو بر قیمت طلا 19 ساعت پیشقیمت جهانی طلا پس از نوسانات شدید هفته های گذشته ظاهرا در شرایط کنونی و پیش از برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا با ثبات نسبی روبرو شده است.

واکنش مثبت بورس در برابر افزایش دلار 22 ساعت پیشواکنش بورس تهران در برابر افزایش قیمت دلار مثبت بود. این واکنش مثبت تحت تاثیر بهبود سودآوری شرکت‌های صادراتی رخ داده است. از همین رو ارزش گروه‌های صادرات‌محور با جهش قابل توجهی روبه‌رو شد.

شاخص وارد کانال ۸۱ هزار واحد شد 22 ساعت پیششاخص کل بورس اوراق بهادار در اغاز معاملات امروز وارد کانال ۸۱ هزار واحد شد.

خلا نظارتی، تخلف مالی مدیران بانکی را رقم زد 22 ساعت پیشمدیرعامل بانک قوامین با اشاره به تخلف های مالی صورت گرفته در بانک ها گفت: تخلف های برخی مدیران عالی نشان دهنده عملکرد نامناسب واحدهای نظارتی و کنترلی است.

سیاست های اصلی بانک قرض الحسنه مهر 22 ساعت پیشجلسه شورای مدیران با حضور مرتضی اکبری مدیرعامل و صمدی و غفاری اعضای هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران، در محل دفتر کار وی برگزار شد.

افزایش وام پردیس در صف تایید بانک مرکزی 22 ساعت پیشافزایش وام مسکن مهر پردیس از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان ظاهرا در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

برنامه های کلان بانک مهر اقتصاد 22 ساعت پیشهمایش سراسری کارشناسان دوایر پشتیبانی و مهندسی بانک مهر اقتصاد در مرکز آموزش حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

صنعت بانکداری در ایران باید متحول شود 22 ساعت پیشرئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با تاکید بر لزوم به روز شدن مدل های کسب و کار در صنعت بانکی و خدمات مالی کشور، گفت:‌ در بازار سرمایه به روزتر عمل شده اما صنعت بانکداری، بیمه و تامین سرمایه ها نیاز به تغییر و تحول جدی دارد.

نرخ تورم روستایی آبانماه اعلام شد 22 ساعت پیشمرکز آمار نرخ تورم روستایی آبانماه را ۷.۳ درصد اعلام کرد.

شفاف سازی حساب‌های مالی قوه قضاییه 22 ساعت پیشمحسنی اژه‌ای در خصوص حساب‌های مالی قوه قضاییه گفت: در سال ۷۳ دستور داده شد که از این پول به حسابی واریز شود و از سود آن در موارد خاص استفاده شود.

سود بانکی تا پایان سال کاهش نمی‌یابد 22 ساعت پیشمدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با تاکید بر اینکه نرخ سود تا پایان سال کم نمی شود گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۴ تریلیون ریال معادل پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج به ۵۹۰ هزار نفر پرداخت شده است.

بانک ملی، صدرنشین توزیع کارت‌های اعتباری 22 ساعت پیشعملکرد بانک ملی در صدور کارت‌های اعتباری در نیمه نخست امسال بررسی شد.

نقش مطالبات غیرجاری در ارزیابی های بانکی 22 ساعت پیشچغازردی رئیس اداره بازرسی و حسابرسی داخلی بانک قرض الحسنه مهر ایران در حاشیه جلسه شورای مدیران، از کاهش ۵۰ درصدی میزان شکایات مشتریان بانک در مهر و آبان ماه سال جاری خبر داد و تاکید کرد سیاست اصلی این اداره اهتمام به پیشگیری از وقوع تخلف در بانک است.

مقصر اصلی بسته شدن نماد بانکها در بورس 22 ساعت پیش مدیرکل نظارت بر بانک‌های بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اقدامات بانک مرکزی موجب بسته شدن نمادهای بانکی نشده است، افزود: در سه سال گذشته بحث شفافیت را در راستای قانون برنامه پنجم توسعه و قانون پولی و بانک مطرح و صورت های مالی جدید را هم از بهمن پارسال به بانک ها ابلاغ کردیم و هماهنگی های لازم هم شده بنابراین مشخص بود مبنای گزارش دهی بانک های به چه صورت است.

رشد ۴۵.۵ درصدی پرتفوی بیمه دانا 22 ساعت پیشرئیس هیأت مدیره بیمه دانا از رشد ۴۵.۵درصدی پرتفوی این شرکت در هشت ماه اول سال جاری خبر داد و افزود: این رشد بدون دامپینگ و بدون ورود به نرخ شکنی های غیر حرفه ای در صنعت بیمه کشور بدست آمده است.

جریمه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بیمه ها 22 ساعت پیشدکتر سید حسن هاشمی درباره نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر حوزه تامین دارو گفت: تا این لحظه تغییر نرخی برای داروهای وارداتی نداشته‌ایم و امیدواریم که پیش بینی مسئولان بانک مرکزی به واقعیت بپیوندد و هفته آینده نرخ ارز متعادل شود؛ همانطور که در هفته گذشته نیز این موضوع را شاهد بودیم.

ارتباط دوسویه میان صنعت بیمه و مجلس 22 ساعت پیشنشست هم اندیشی مدیران ارشد صنعت بیمه و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد

چرا دفترچه‌های بیمه‌ بخار ندارد؟ 22 ساعت پیش «بازار بیمه‌های درمانی در ایران، بازار پر قصه و پر غصه‌ای است. این روزها دیگر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که دفترچه بیمه درمانی نداشته باشد اما در عین‌ حال کمتر کسی را هم می‌توانید پیدا کنید که از خدمات این دفترچه‌ها رضایت داشته باشد.»

روز گرانی دلار+جدول قیمت ها 22 ساعت پیشبانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز بانکی را برای امروز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ اعلام کرد که براین اساس نرخ بانکی ۲۳ ارز افزایش و قیمت ۱۴ واحد پولی کاهش داشته است.در این میان نرخ ۲ ارز نیز ثابت ماند.

میانگین قیمت طلا به ۱۱۶۰ دلار می رسد 22 ساعت پیشموسسه تحقیقاتی سیتی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که میانگین قیمت هر اونس طلا برای کل سال ۲۰۱۶ میلادی به کمتر از ۱۱۶۰ دلار خواهد رسید.

بازار طلا در انتظار کاتالیزورهای جدید 22 ساعت پیش با توجه به اینکه در شرایط کنونی بازارهای بین المللی منتظر کاتالیزورهای جدیدی است تا روند نوسانات را تعیین کندقیمت طلا امروز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است.

ارزخوری ٢ هزار میلیارد‌ دلاری برنامه ششم 22 ساعت پیشفرشاد مؤمنی در خلال سخنانش درباره برنامه ششم، از محاسباتی می‌گوید که نشان می‌دهد کشور برای رسیدن به رشد هشت‌درصدی نیاز به دو هزار‌ میلیارد دلار منابع مالی دارد، البته یک پیش‌شرط را هم آویزه این عدد می‌کند: «اگر تمام شرایط برای یک‌دوره پنج‌ساله ثبات داشته باشد».

طلای جهانی در سراشیبی سقوط 22 ساعت پیشطلای جهانی روز چهارشنبه تحت تاثیر آمار اقتصادی مطلوب آمریکا که احتمال تحکیم سیاست پولی این کشور را تقویت کرد، کاهش داشت.

ریشه‌یابی رشد ۷۴۹ واحدی شاخص بورس 22 ساعت پیش در جریان معاملات روز گذشته بازار سهام، شاخص بورس با رشد ۷۴۹ واحدی مواجه و به مرز کانال ۸۱ هزار واحد نزدیک شد. رشد قیمت دلار و نزدیک شدن به محدوده پرریسک باعث شد شاهد افزایش عرضه دلار در بازار باشیم که طبیعتا بازار سهام به عنوان بازاری گسترده می‌تواند میزان قابل توجهی از نقدینگی در گردش را به سمت خود جذب کند.

چالش های تجمیع بیمه‌های درمانی 23 ساعت پیشدر برنامه پنجم توسعه آمده است که برای «تجمیع منابع مالی سلامت»، «رفع هم‌پوشانی بیمه‌های درمانی»، «برقراری عدالت اجتماعی در بخش سلامت»، «تامین پوشش کامل بیمه سلامت»، «یکسان‌سازی سیاست‌ها و روش‌های اجرایی حوزه بیمه سلامت»، «تشکیل امور مراکز طرف قرارداد»، «تشکیل پرونده سلامت»، «فعال‌سازی نظام ارجاع و پزشک خانواده» و «کاهش سهم مردم از هزینه‌های درمان به ۳۰ درصد» نظام بیمه سلامت ایجاد شود.

مهم‌ترین دلیل خروج بازار سهام از محدوده زیان 1 روز پیشپس از سه روز نوسان ناچیز شاخص سهام، دیروز به کمک نمادهای بزرگ، نماگر بورس تهران جهش ۷۴۹ واحدی معادل ۹۴/ ۰ درصد را تجربه کرد.به این ترتیب، بار دیگر بازار سهام از محدوده زیان در سال ۹۵ خارج شد. کارشناسان مهم‌ترین دلیل این روند را تعدیل نرخ دلار طی هفته‌های اخیر ارزیابی می‌کنند.

بسترسازی مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران 1 روز پیش در حاشیه بیستمین همایش گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری‌های مرکزی آسیا و اقیانوسیه (ACG۲۰)، علی سعیدی، معاون سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به نقش مهم این گروه گفت: ACG تشکل منطقه‌ای نهادهای سپرده‌گذار با تسویه وجوه است و هدف اصلی آن به اشتراک گذاشتن تجارب، دانش و راه‌حل‌ها بین کشورهای عضو خواهد بود.

بهبود روند بورس با گروه فلزات اساسی 1 روز پیشدر معاملات روز گذشته، بازار سرمایه شاهد افزایش تقاضا و رشد محسوس قیمت‌ها در نمادهای گروه فلزات اساسی، معدنی و پتروشیمی بود، شاخص کل با رشد نزدیک به یک درصد با ۷۴۹ واحد رشد به٨٠ هزار و٨٣٠ واحد رسید .

دایه دلسوزتر از مادر 1 روز پیشعلی حیدری/ نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی

اوراق اجاره در بازار سرمایه گسترش یافت 1 روز پیشکمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اوراق اجاره و منفعت بر مبنای دارایی پایه سهام موافقت کرد و آن را از لحاظ شرعی جایر دانست.

توقف شاخص در ارتفاع ۸۰ هزار واحدی 1 روز پیششاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با رشد ۷۴۹.۴۰ واحدی به عدد ۸۰ هزار و۸۳۰ واحد رسید.

شاخص بورس از محدوده زیان خارج شد 1 روز پیششاخص کل بورس در معاملات امروز با رشد ۷۴۹ واحدی (۹/۰ درصد) در سطح ۸۰ هزار و ۸۳۰ واحد متوقف شد. به این ترتیب شاخص از محدوده زیان از ابتدای سال خارج شد.

ورود بازار سرمایه به دوران جدید 1 روز پیشییس سازمان بورس با اعلام اینکه پس از برجام ایران وارد دوران جدیدی از حیات اقتصادی شد، گفت: بازار سرمایه ایران یکی از جذاب‌ترین بازارهای دنیا برای سرمایه‌گذاری است.

چالش‌های راه‌اندازی بازار مشتقه در ایران 1 روز پیشمرکز مالی ایران نشست تخصصی « چالش‌های راه‌اندازی بازار مشتقه در ایران از منظر فنی » را ۲۱ آذر ماه برگزار می‌کند.

مشارکت بانک ملی در همایش حسابداری 1 روز پیشهمایش سالانه انجمن حسابداری ایران با مشارکت بانک ملی ایران آغاز به کار کرد.

گام های بلند بانک صادرات برای پویایی اقتصاد 1 روز پیش​نماینده مردم ساری و میان رود گفت: قابلیت های فراوانی که بانک صادرات ایران با پیشینه درخشان در عرصه بانکداری از آن برخوردار است نقش تعیین کننده و بسزایی در توسعه کشور دارد.

توسعه پروژه‌های شهری با حمایت بانک شهر 1 روز پیشعضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از تسهیل در عملیات عمرانی و توسعه پروژه‌های شهری همدان با حمایت بانک شهر قدردانی کرد.

مشتریان ارزشمندترین دارایی "ثامن" هستند 1 روز پیشمدیر ناحیه دو موسسه اعتباری ثامن در بازدید از شعب استان خراسان رضوی عنوان کرد: مشتریان به‌عنوان ارزشمندترین دارایی ما هستند و در این رابطه موسسه اعتباری ثامن برنامه و سیاست‌های خود را با هدف خلق حداکثر ارزش‌افزوده برای مشتریان تنظیم و به اجرا گذاشته است.

وام های مجهول الوصول بانک سرمایه؟ 1 روز پیشرییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس ، با اعلام این خبر که وام های مجهول الوصول بانک سرمایه ۸ هزار و ۸ صد میلیارد تومان است،گفت:هرگونه تاخیر در بازگشت معوقات سبب انتشار اسامی خاطیان می شود.

حسابرسان، مشاوران مدیران بانک ها هستند 1 روز پیشمدیرعامل بانک ملی گفت:تنها واحدی که همانند هیات مدیره بانک ها نگرش کلان دارد،حسابرسی داخلی حرفه ای است که موجب توجه بیشتر هیات مدیره بانک ها به اولویت های مهم و ریسک ها می شود.

نهضت ملی صنعت گردشگری شکل می گیرد 1 روز پیشنایب رییس اتاق بازرگانی تهران بر ایجاد نهضت ملی صنعت گردشگری در کشور تاکید کرد که به گفته وی، این نهضت تنها با تعامل دولت و بخش خصوصی شکل خواهد گرفت.

ورود بانک مرکزی به فین تک‌های فاقد مجوز 1 روز پیشمعاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک گفت: برخی فین تک‌های فاقد مجوز هم اکنون در حال فعالیت هستند اما در بخش‌هایی که تهدید وجود دارد، بانک مرکزی وارد شده است.

یارانه بیمه بهار ۹۵ به حساب صاحبان امتیاز 1 روز پیشمطابق بسته حمایتی سال ۹۵، معادل ۲۳ از ۳۰ درصد مبلغ واریزی رسانه به حساب سازمان تأمین اجتماعی در قالب یارانه بیمه عودت می شود.

پاسخ تأمین اجتماعی به جوسازی های اخیر 1 روز پیشعلی حیدری/ نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی

رشدذخایر حق بیمه اتکایی بیمه پارسیان 1 روز پیشطبق صورت های مالی ارائه شده از سوی بیمه پارسیان از عملکرد ۶ ماهه، ذخایر حق بیمه اتکائی واگذاری این شرکت با رشد چشمگیر ۶۶۴ درصدی همراه شد.

آثار روانی افزایش نرخ ارز در برخی بازارها 1 روز پیشرئیس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی تهران گفت: با تصمیمات و تدابیر دولت، در روزهای آینده نرخ ارز متعادل شود تا وضعیت اقتصادی پیش‌بینی‌پذیر و سرمایه‌گذاری مقدور شود و فعالان اقتصادی بتوانند آینده میان‌مدت خود را برنامه‌ریزی کنند.

اثرات نوسانات نرخ ارز بر اقتصاد ایران 1 روز پیشیک اقتصاددان درباره‌ نوسانات نرخ ارز گفت: در نظر داشته باشیم ارز هم کالایی مانند سایر کالاهاست که بر مبنای علم اقتصاد قیمت آن با عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و هر اقدامی که بر عرضه و تقاضا موثر باشد، می‌تواند قیمت ارز را پایین یا بالا ببرد.

دلار ۳۹۰۱ تومان شد/ ریزش قیمت سکه+نرخ 1 روز پیشدر بازار آزاد امروز تهران، قیمت دلار به ۳۹۰۱ تومان رسید، همچنین هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با یک میلیون و ۱۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد.

تشدید نگرانی ها نسبت به وضعیت عرضه طلا 1 روز پیش مارک بریستو رئیس شرکت معدنی رندگلد در سخنانی تاکید کرد: برای نخستین بار در تاریخ، عرضه طلا در آینده با فشار زیادی روبرو شده است. شرکتهای معدنی جهان که با نوسانات شدید قیمت طلا روبرو شده اند، تصمیم گرفته اند تا سرمایه گذاری در بخش اکتشاف و تولید را کاهش دهند.

افزایش نرخ ارز به نفع اقتصاد است 1 روز پیشنوسانات بازار ارز و سرمایه چند وقتی است که فعالان اقتصادی را نگران کرده است و کارشناسان اقتصادی اختلاف نظرهایی در خصوص این تغییرات دارند.برخی صاحب نظران بازار سرمایه، روند بازار را طبیعی ارزیابی می کنند و افزایش نرخ ارز را به نفع اقتصاد کشور می دانند.

قیمت اوراق وام مسکن کاهش یافت 1 روز پیشکاهش شدید قیمت اوراق وام مسکن اکنون باعث شده تا قیمت خرید امتیاز وام مسکن ۱۱۰ میلیونی در میانه آذر ماه ۳۰ درصد ارزانتر از تابستان باشد. در عین حال بررسی ها نشان می دهند که اوراق وام مسکن به مانند سپری در برابر سفته بازی ها نیز عمل کرده و از این طریق در کاهش قیمت مسکن موثر بوده است.

رصد ردیاب سامانه‌های بورسی 1 روز پیش علیرضا ماهیار، مدیر عامل شرکت رایان بورس و مدیر سابق فناوری اطلاعات سازمان بورس گفت: اولین گام برای حذف قوانین زائد شناسایی آنها است و معمولا برای پروژه های مدیریتی و فرآیند سازی کسب و کارها، فازهای مختلفی ترسیم می شود.

شاخص بورس در آغاز معاملات صعود کرد 1 روز پیششاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در آغاز معاملات با رشد ۱۳۵.۸۲ واحدی به عدد ۸۰ هزار و۲۱۷ واحد رسید.

مهمترین عوامل آرامش در بازار بورس 1 روز پیشمعاملات بورس تهران این روزها با شتابی کمتر از آنچه در دو ماه گذشته شاهد آن بودیم دنبال می شود و حاصل آن رشد کند شاخص بورس در این روزها است. ارزش معاملات روزانه این روزها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به میانگین ارزش معاملات روزانه در مهر و آبان کاهش یافته است. توقف نماد ها در کنار کاهش نوسان در بازارهای جهانی مهمترین عوامل آرامش بورس در این روزها به شمار می روند.

جزییات اتصال بورس های ایران و کره جنوبی 1 روز پیش مسوول ارشد اجرایی شرکت سپرده گذاری پاکستان با بیان اینکه برنامه جامع اقدام مشترک(برجام ) تاثیر مثبتی در اقتصاد ایران داشته ، گفت: پروژه اتصال بازار سرمایه ایران به شرکت سپرده گذاری کره جنوبی در مرحله نهایی است.

گام بازار سرمایه ایران در مسیر تعامل با جهان 1 روز پیش جانشین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین الملل و جذب سرمایه گذاری های خارجی گفت: تحولات بازار سرمایه ایران نشان می دهد کشور ما به ویژه بازار سرمایه آن رو به پیشرفت است و در راستای تعامل تجاری با جهان گام برمی دارد.

اقدام بانک قوامین در کمک به کودکان سرطانی 1 روز پیشدکتر غلامحسن تقی نتاج مدیر عامل بانک قوامین همراه با جمعی از خیران نیکو کار ضمن حضور در مؤسسه خیریه بهنام دهش پور از کودکان سرطانی بیمارستان شهدای تجریش عیادت کرد.

مقررات کارت‌های اعتباری نیازمند تغییر است 1 روز پیشرئیس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این که در خصوص عرضه کارت‌های اعتباری نیازمند رعایت الزاماتی هستیم، گفت: حتی لازم است مقررات بانکی در این زمینه نیاز به تغییر داشته باشد.

تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه یحیی 1 روز پیشمراسم تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه یحیی با معرفی سه محیط بان برتر و هم چنین تقدیر از خانواده‌های ‏محیط‌بانان شهید هرمزگان و فارس برگزار شد‎.‎

وضعیت بازار ارز ایران از نگاه وزیر اقتصاد 1 روز پیشوزیر اقتصاد با اشاره به وضعیت نرخ ارز در ایران گفت: از مرداد ماه سال ۱۳۹۲ که مصادف با آغاز به کار دولت فعلی است تا آبان ماه ۱۳۹۵، ارز رسمی کشور بسیار با ثبات عمل کرده و با تغییر اندکی از ۲۴۸۰ تومان به ۳۱۷۵ تومان رسیده است که خود مبین آرامش و ثبات کافی در بازار ارز ایران است.

انضباط مالی در بانک رفاه حاکم است 1 روز پیشمدیرعامل بانک رفاه گفت: بانک مرکزی به دنبال انضباط مالی در نظام بانکی است و خوشحالیم بانک رفاه در این چارچوب عمل می کند.

سپرده های بانکی در تله نقدینگی گیر کرد 1 روز پیشمدیرعامل بانک قوامین معتقد است که بخش قابل توجهی از منابع و سپرده های بانکی در تله های مختلف نقدینگی مانند بنگاه های بد حساب، دارایی، معوقات و مطالبات غیر جاری گیر کرده است.

"شهیدزاده" عضو دانشگاه جندی شاپور شد 1 روز پیشدکتر مرتضی شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی با حکم دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت به عنوان عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جندی شاپور اهواز منصوب شد.

اقبال مشتریان به درگاه‌های الکترونیک بانک سامان 1 روز پیشنظرسنجی صورت گرفته از مشتریان نشان می‌دهد، درصد بالایی از مشتریان بانک سامان فرآیند ثبت شکایت یا انتقاد خود را ازطریق درگاه‌های الکترونیکی انجام می‌دهند.

نظام نظارت مالی بانک ها بازطراحی می شود 1 روز پیشرییس کل بانک مرکزی از اتمام پروژه بازطراحی نظام نظارت مالی بانک مرکزی بر بانک‌ها تا پایان ماه جاری خبر داد و گفت: این پروژه تا پایان ماه جاری، رسماً معرفی و از آن بهره‌برداری خواهد شد.

پرداخت خسارت ۸۰ میلیاردی در بیمه آرمان 1 روز پیشعلیرضا بیانیان در خصوص راهکارهای کمبود نقدینگی در بیمه آرمان گفت: مطالبات بیمه آرمان زیاد است و در صورت وصول این مطالبات کمبود نقدینگی تا حدود زیادی جبران می شود.