منابع خبری

آخرین خبر های بنیاد ملی نخبگان

خانه در کوی رضا جوی که ایمن کویی است... 3 روز پیشاگر ای دل، به غم آباد بلایی برسی/ خانه در کوی رضا جوی که ایمن کویی است ... «سلمان ساوجی»

جشنواره ایده‌های برتر برگزار می‌شود 3 روز پیشجشنواره ایده‌های برتر با موضوع توسعۀ فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان در لرستان برگزار می‌شود.

نهادینه کردن فرهنگِ حمایت از تولیدِ با کیفیت داخلی امری ضروری است 3 روز پیشحجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا سلیمی با اشاره به اینکه یکی از نقاط ضعف بخش تولید ضعف در بازاریابی است، گفت: سستی بخش تولید داخلی در معرفی محصولات و خدمات خود، عرصه را برای جولان تولیدات خارجی در بازار بومی باز کرد.

چگونه يک برند را از مرگ نجات دهيم؟ 3 روز پیشیک کارآفرین موفق ایرانی می‌گوید: در دنياي کنوني نمي‌توان بدون ادغام شدن با برندهاي جهاني و برندسازي‌هاي جديد به رقابتي بودن خود ادامه دهيم، باید با استفاده از فضاي پسابرجام ادامه کار خود را به سمتي ببريم که آخرين تکنولوژي‌ها را دريافت و وارد کشور کنيم.

حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی در کشور بسیار ضروری است 3 روز پیشرییس پلیس آگاهی ناجا گفت: اساس و بنیان کار پلیس در کشور، حمایت از کالای ایرانی است و مصداق بارز استفاده از کالاها و فناوری‌های ایرانی را در پلیس می‌توان دید.

مسابقه «کن ست» برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه فضا برگزار می‌شود 3 روز پیشمسابقه «کن ست» برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه فضا و با حمایت ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

جلب اعتماد مردم گام اساسی به سوی حمایت از تولیدات داخلی است 5 روز پیشاصغر همت گفت: جلب اعتماد مردم تنها با عرضه تولیدات با کیفیت داخلی میسر می شود و گامی بلند مصرف کنندگان به سوی حمایت از تولیدکنندگان داخلی است.

ارتباط نظام‌مند داشته‌های ذاتی و اندیشه، نگه‌داشت نخبگان در چرخه خدمت‌رسانی را در پی دارد 5 روز پیشهاشمی تخته‌پور گفت: رقابت در بازار سرمایه ابعاد مشخصی دارد. می توان با ارتقاء کیفیت محصولات و انجام فعالیت‌های فرهنگی، کالای ایرانی را در بازار بومی به فروش رساند.

صرف اخذ مدرک دانشگاهی ضامن اشتغال مناسب نیست 5 روز پیشنادري‌بلداجي؛ دانش‌آموخته‌برتر مهندسی مکانیک گفت: در شرایط امروز، صرف اخذ مدرک دانشگاهی معتبر، ضامن اشتغال مناسب نیست بنابراین دانشجویان باید مهارت و قابلیت عملیاتی خود را افزایش داده و با نیازهای فضای واقعی اشتغال هماهنگ کنند.

«کاوه»؛ ردپاي قوانين علم در زندگي 5 روز پیش«کاوه»، نشریه‌ای است که سال‌هاست توسط انجمن علمي دانشکده مواد و متالورژي دانشگاه امير‌کبير و با کمک دانشجويان و راهنمايي اساتيد منتشر مي‌شود.

برنامه‌ریزی جامع و هدفمند؛ گام به گام تا بلوغ 5 روز پیشمدیر یک استارت‌آپ اینترنتی می‌گوید: برنامه اساسي ما ايجاد فرهنگ و بازار است، نه صرفا ارائه يک اپليکيشن بي‌روح. روح کار ما برندينگ و توليد محتواست که بايد با استراتژي‌هاي درستي قدم به قدم مسير بلوغ خودش را طي کند.

ساختار شبکه MRO اویونیک کشور ارائه می‌شود 6 روز پیشاختار شبکه MRO اویونیک کشور با بررسی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های موجود در شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه خواهد شد.

سرآمد سی‌ام منتشر شد 6 روز پیششماره سی‌ام ماهنامه خبری، علمی، آموزشی، تحلیلی «سرآمد» ویژه آذرماه 1395، منتشر شد.

حقایقی که هر کارآفرینی باید درباره شکست بداند و بپذیرد 6 روز پیشگاهي وقت‌ها شکست نتيجه انجام يک کار واقعا متفاوت است براي اين‌که بازار را تکان بدهيد، و اين‌جاست که نبايد هيچ احساس خجالتي نسبت به اين قضيه داشته باشيد.

اولویت‌بندیِ نیازهای اصلی، شرط برخورداری بهینه از توان نخبگانی است 1 هفته پیشخاتمی با بیان اینکه اجتماع نخبگانی را نباید در انبوه ایده‌ها و تفکرات رها کرد، گفت: با ارائه اولویت‌های اصلی کشور، باید اندیشه و ایده‌برتر نخبگانی را به جهت مناسب هدایت کرد.

جامعه بومی باید تولید ایرانی را در سبد خانوار خود جای دهد 1 هفته پیشصادقی گفت: نیاز است جامعه بومی به شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدات آنها اعتماد کرده و محصولات ‌بومی را در سبد خانوار خود جای دهند تا آنها بتوانند با محصولات وارداتی رقابت کنند.

صندوق حمایت از پژوهشگران و پژوهشگاه علوم انسانی تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند 1 هفته پیشتفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین نصرت‌الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و حسینعلی قبادی رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به امضاء رسید.

فعالان حوزه زیست‌فناوری تخفیفات ویژه دریافت می‌کنند 1 هفته پیشبر اساس تفاهم‌نامه بین ستاد توسعه زیست‌فناوری و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالان حوزه زیست فناوری برای استفاده از امکانات و خدمات این شبکه تخفیفات مناسبی دریافت می‌کنند.

«تولید دانش‌بنیان» گفتمان اصلی بخش‌های فرهنگی و علمی باشد 1 هفته پیشآیت‌الله صفایی‌بوشهری گفت: نهادهای فرهنگی مانند صداوسیما و بخش‌های علمی مانند پارک‌های علم‌وفناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان باید «تولید نخبگانی» را به گفتمان خود تبدیل کنند تا کشور با مدیریتی جهادی در علم و فناوری، در بیست سال آینده و در نظم‌نوین‌جهان حرف‌های بیشتری داشته باشد.

روایت 500 هزار تومانی که 6ميليارد شد! 1 هفته پیشديدن جواني متولد 1361 با عنوان کارآفرين نمونه کشور اعجاب‌انگيز است. جواني از همان نسلي که به نسل سوخته مشهور است!.

مدرسه فصلی خلاقیت برای دانش‌آموزان تحت‌پوشش بهزیستی برپا شد 1 هفته پیشدهمین «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی» برای دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی فارس برگزار شد.

دوره طلایی نانو میزبان دانشمندان کشور می‌شود 1 هفته پیشپنجمین کنفرانس علمی و دوره طلایی نانو با حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی آذرماه سال جاری میزبان دانشمندان کشور در عرصه نانوفناوری می‌شود.

نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی برگزار می‌شود 1 هفته پیشدبیرخانه جایزه مصطفی(ص) که معاون علمی و فناوری رییس جمهور رییس شورای سیاست گذاری آن است، با همکاری دانشگاه پوترا مالزی نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی را با حضور دانشمندان برجسته جهان اسلام در کشور مالزی برگزار می‌کند.

هنر زمينه‌های گسترده و عميقی برای اصلاح رفتارهای اجتماعی و اقتصادی دارد 1 هفته پیشرييس كميسيون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرهنگ و هنر زمينه‌های گسترده و عميقي برای اصلاح رفتارهای اجتماعی و اقتصادی جامعه دارد و جشنواره فرهنگی، هنری ايران ساخت هم از تاثيرگذاری فرهنگ و هنر استفاده می كند.

رسانه نقش مهمی در اصلاح الگوی مصرف جامعه ایرانی دارد 1 هفته پیشمرادی گفت: بهبود کیفیت تولیدات ساخت داخل، اصلاح رفتار با مشتری، ارائه خدمات پس از فروش و اصلاح فرهنگ‌مصرف جامعه بومی مهمترین اقدامات برای موفقیت تولیدات داخلی در بازار رقابت است.

رونق تولید مستلزم اقدامات بنیادین و یک‌پارچگی مسئولان است 1 هفته پیشهنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: خطاها و خلأهای جدی در توجه به توانمندی و دستاوردهای تولید ساخت داخل طی سالیان گذشته موجب ضعف تولید شده است و احیای دوباره این عرصه نیازمند اقدامات بنیادی فرهنگساز و تخصصی با یکپارچگی دستگاه‌ها و مسئولان است.

چه چيزي شما را در چرخ و فلک کارآفرینی حفظ می‌کند؟! 1 هفته پیشکارآفريني درست مثل نشستن در يک چرخ و فلک است. گاهي وقت‌ها بالا هستيد و از هيجان نفستان بند مي‌آيد و گاهي وقت‌ها هم با سر به سمت زمين مي‌آييد.

جشنواره ايده‌هاي‌برتر در خراسان جنوبی برگزار می‌شود 1 هفته پیشجشنواره ايده‌هاي‌برتر همزمان با هفته بزرگداشت پژوهش در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

کاروان «راهیان جهاد کبیر» با پارک فناوری پردیس معاونت علمی آغاز به کار کرد 1 هفته پیشکاروان «راهیان جهاد کبیر» ابتکاری نو است که با همکاری ستاد فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و قرارگاه مرکزی دانش بنیان شیخ بهایی فعالیت خود را آغاز کرده است.

موفقیت در جنگ اقتصادی مستلزم عزم ملی برای حمایت از تولید داخلی است 1 هفته پیشرنجبرزاده با اشاره به اینکه جهان امروز درگیر جنگ اقتصادی است، گفت: در شرایطی که کشورهای ابرقدرت پشت سنگر تحریم و فشار اقتصادی پناه گرفته‌اند، تنها راه مبارزه عزم ملی در حمایت از تولید داخلی است.

شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر ایران حمایت می‌شوند 1 هفته پیششرکت‌های دانش بنیان حوزه انرژی‌های بادی، خورشیدی، زیست توده و زمین گرمایی برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران توسط ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی حمایت می‌شوند.

تمدید 10روزه فراخوان جشنواره «ایران ساخت» به دلیل استقبال عمومی 1 هفته پیشدبیرکل جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» از تمدید 10 روزه فراخوان این رویداد به دلیل استقبال و درخواست علاقه مندان خبر داد.

از انجام رفتارهاي افراد نوکيسه پرهيز ‌کنید/داستان دامپروی که تولیدکننده شد 1 هفته پیشکارآفرینان دنياي مخصوص به خود را دارند، معمولا چشم و دل سير هستند، کمتر به دنبال زندگي لوکس مي‌گردند و از انجام رفتارهاي افراد نوکيسه پرهيز مي‌کنند، اما همچون يک پادشاه قلمرو توليد خود را وسعت می‌دهند.

رونمايي از بانك ايده جشنواره سبزكوه چهارمحال‌و بختياري 1 هفته پیشقفل بانك‌ايده جشنواره سبزكوه چهارمحال‌وبختياري با ثبت194 ايده، در هشت حوزه كاربردي با حضور برخي از مسؤولان استان، در مركز رشد دانشگاه شهركرد رونمايي و باز شد.

مسئولان، به ضرورت رشد و تجمیع نخبگان و توسعه پارک‌های علم و فناوری باور داشته باشند 1 هفته پیشتولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، توجه به رشد و تجمیع نخبگان و توسعه پارک‌های علم و فناوری را ضروری توصیف کرد.

مراسم تکریم شخصیت علمی-فرهنگی دکتر ابراهیم­زاده برگزار شد 1 هفته پیشمراسم تکریم شخصیت علمی-فرهنگی استاد دکتر حسن ابراهیم­زاده معبود با حضور مسئولان، جامعه‌علمی و مستعدان‌برتر استان گیلان برگزار شد.

از تو هر معجزه‌اي برمي‌آيد...! 1 هفته پیشاين يک نامه است! از يک فرمولِ ناکارآمد به تو/ مي‌شود مرا از خودم نااميد کني و به خودت اميدوار؟

ستاد توسعه علوم شناختی و سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی تفاهنامه همکاری امضاء کردند 1 هفته پیشبه منظور توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و گسترش همکاری‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی، تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی «سمت» منعقد شد.

اعطاي تسهیلات ادامه تحصيل در دورۀ دکتری تخصصی دانش‌آموختگان‌ِبرتردانشگاه‌ها (جايزة شهيد احدي) 1 هفته پیشبنياد ملّي نخبگان براساس آيين‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهيلات ويژه‌اي را براي دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها براي ادامة تحصيل در دورة دكتري اعطا مي‌كند.

بیش از 8000 نفر متخصص در فن‌آورد با هم رقابت می‌کنند 1 هفته پیشدر سومین دوره مسابقات ملی فن آورد که با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، بیش از 8000 نفر به رقابت می پردازند.

‎تقویت تولید داخلي نيازمند عزم ملي است 1 هفته پیش‎رییس اتاق اصناف کشور گفت: رفع نياز توليدكننده و مصرف كننده ايراني نيازمند ايجاد بسترسازي فرهنگي است كه با واقعيت تطابق داشته باشد.

در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف چه می‌گذرد؟ 1 هفته پیشاصل ماجرا جمع شدن عده‌اي متخصص از جمع فارغ‌التحصيلان و اعضاي هيئت علمي دانشگاه صنعتي شريف است که هدف بزرگشان اين است که پروژه‌هايي در ابعاد بين‌المللي داشته باشند.

دومین دوره جشنواره ملی انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود 1 هفته پیشدانشگاه علم و صنعت ایران، دومین دوره جشنواره ملی انرژی‌های تجدیدپذیر را با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهمن ماه برگزار می‌کند.

صنعت با خرید کالای دانش‌بنیان ایرانی احیاء می‌شود 2 هفته پیشرییس سازمان سینمایی گفت: خرید کالای دانش بنیان ایرانی در اقلام مختلف فرصتی استثنایی است که می‌تواند صنعت کشور را احیاء سازد.

دومین رویداد کارآفرینی هم‌نت ICT برگزار می‌شود 2 هفته پیشدومین رویداد کارآفرینی هم‌نت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با همکاری بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار می‌شود.

آزمایشگاه فناوری نانو ایران در کوبا احداث می شود 2 هفته پیشمعاون علمی و فناوری رییس جمهوری در دیدار مشاور عالی علمی دولت کوبا گفت: ایران آمادگی دارد یک مرکز آزمایشگاهی مجهز در حوزه فناوری نانو در یکی از پژوهشکده های فناوری نانو کشور کوبا تاسیس کند.

ریسک‌پذیری اجتماع نخبگانی لازمۀ توسعه بومی است 2 هفته پیشرزم‌حسینی در نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی کرمان با مثبت ارزیابی‌کردن روند گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از این بخش را اولویت استانداری در سال جاری و آینده دانست.

طرح‌های فناورانه ایران با دیگر کشورها در حوزه هوافضا را حمایت می‌کنیم 2 هفته پیشمعاون علمی و فناوری رییس جمهوری، گفت: هر طرح فناورانه و مشترک با کشورهای خارجی در حوزه‌های دانش‌بنیان در حوزه صنایع هوایی و هوانوردی در صورت انتقال فناوری به کشور مورد حمایت معاونت علمی و فناوری قرار می گیرد.

جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری با حضور معاون علمی افتتاح می‌شود 2 هفته پیشدبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از برگزاری مراسم افتتاحیه سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سوم آذر ماه امسال خبر داد.

بیست و چهار مهارت که هر کارآفرینی باید داشته باشد 2 هفته پیشبراي انجام هر کار و فعاليتي در زندگي، «بايد»هايي وجود دارد که اگر از آن‌ها پيروي کنيد، مي‌توانيد موفق باشيد.

دولت با پرداخت یارانه مردم را به خرید کالای دانش بنیان ایرانی تشویق کند 2 هفته پیشرییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، نقش دولت را در ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی مهم خواند و گفت: بهترین حمایت دولت از کالای دانش بنیان ایرانی تخصیص یارانه به تولید کننده ایرانی است.

قطره‌ای بودم و مهر تو مرا بالا برد ... 2 هفته پیشمن به سرچشمه خورشید نه به خود بردم راه/ قطره‌ای بودم و مهر تو مرا بالا برد... «علامه طباطبائی»

مديريت يکپارچه‌اي در حوزه کارآفريني و فناوري به رونق این عرصه می‌انجامد 2 هفته پیشجلیل خاوندکار؛ رئیس پارک علم و فناوری زنجان مديريت يکپارچه‌اي در حوزه کارآفريني و فناوري را مهترین عامل در رشد و توسعه این عرصه توصیف کرد.

«ایران‌ساخت» باید تبدیل به یک برند شود 2 هفته پیشمعاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایران ساخت می‌تواند به گونه‌ای عمل کند که باور به کالای دانش بنیان داخلی را در ذهن‌ها بارور کند.

اردوی جهادی امید؛ طرحی با هدف تربیت نیروی‌انسانی ممتاز و متعهد 2 هفته پیشرئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، اردوی جهادی امید را رویدادی علمی-آموزشی توصیف کرد که با هدف تربیت نیروی‌انسانی ممتاز و متعهد طراحی شده است.

«ایران ساخت» اقدامی مؤثر برای ارائه مزیت‌های داخلی است 2 هفته پیشیوسف‌نژاد با اشاره به نقش مهم فرهنگ‌سازی در جامعه بومی برای خرید تولیدات داخلی، گفت: برگزاری جشنواره ملی فرهنگی-هنری «ایران ساخت» اقدامی مؤثر برای ایجاد انگیزه و ارائه مزیت‌های داخلی است.

نخستین رویداد استارت‌آپ‌ویکند استان ایلام برگزار شد 2 هفته پیشنخستین رویداد استارت‌آپ ویکند (جمعه کارآور) استان ایلام با محوریت ICT و با هدف ایجاد و تقویت اکوسیستم‌های کارآفرینی برگزار شد.

ایده‌هایی برای آینده 2 هفته پیشآیا ممکن است روزی فرا برسد که چنین جمله‌ای را به کار ببریم؟ نمی‌توانم ذهنت را بخوانم و بعد با این پاسخ روبه‌رو شویم که: «بس کن، البته که می‌توانی.»؟!

لزوم حفظ استانداردها در گسترش دایره نخبگانی 2 هفته پیشترابیان اصفهانی؛ دانشجوی‌برتر دکتری مهندسی برق، گفت: گسترش دایره نخبگانی اقدامی مفید است اما این موضوع نباید به قیمت تنزل استانداردهای نخبگانی باشد.

جشنواره رویش «کوهرنگ» برگزار می‌شود 2 هفته پیشششمین جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابداعات «کوهرنگ» همزمان با اولین نمایشگاه فناوری‌های نرم به میزبانی استان قم برگزار می‌شود.

فراخوان جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی آغاز شد 2 هفته پیشدومین فرآیند ملی جایزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به شناسایی، معرفی و تشویق افراد فعال در حوزه سلول‌های بنیادی خواهد پرداخت.

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد... 2 هفته پیشدرخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد/ نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد ... «حافظ»

بزرگداشت مقام علمی و معنوی علامه جعفری/علامه جعفری همواره نوآور بود 2 هفته پیشمراسم بزرگداشت مقام علمی و معنوی علامه محمدتقی جعفری؛ فیلسوف بزرگ و مفسر نهج‌البلاغه با حضور قائم‌مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان و معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

فرهنگ‌سازی لازمه حمایت از تولیدات دانش‌بنیان داخلی است 2 هفته پیش داریوش ارجمند گفت: فرهنگسازی مهمترین اصل برای ترویج موضوع حمایت از تولیدات دانش‌بنیان داخلی است که بسترهای آن باید از سوی مسوولان فراهم شود.

حس ملیت برای حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی باید تقویت شود 2 هفته پیشوزیر داد گستری با اشاره به اینکه نیازمند ایجاد حس جذابیت به منظور حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی هستیم بیان کرد: ترغیب مردم به سمت و سوی کالای ایرانی نیازمند کار هنری و رسانه ایی است.

توجه به مفاهیم صلح و خدمت‌رسانیِ دانش‌بنیان هدف اصلی «رویداد فن‌آورانه زنبور عسل» 2 هفته پیش«رویداد فن‌آورانه زنبور عسل» با هدف جلب توجه و مشارکت اجتماع نخبگانی نسبت به مفاهیم صلح، توسعه و خدمت‌رسانی دانش‌بنیان برگزار شد.

10 هزار میلیارد تومان بازار جدید برای شرکت‌های دانش بنیان 2 هفته پیشمعاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: ده هزار میلیارد تومان بازار جدید برای شرکت‌های دانش بنیان با مشارکت دستگاه‌های دولتی و ابزارهای در اختیار هریک از دستگاه ها شامل خریدهای دولتی و ابزارهای تنظیم بازار ایجاد خواهد شد.

مراسم بزرگداشت استاد ابراهیم‌زاده معبود برگزار می‌شود 2 هفته پیشمراسم بزرگداشت مقام علمی-فرهنگی استاد حسن ابراهیم‌زاده معبود 25 آبان ماه در گیلان برگزار می‌شود.

من که ره بردم به گنج حسن بی‌پایان دوست... 2 هفته پیشمن که ره بردم به گنج حسن بی‌پایان دوست/ صدگدای هچو خود را بعد از این قارون کنم... «حافظ»

در اهميت شناخت و به دست گرفتن بازار دانش‌بنيان 2 هفته پیش*پرويز کرمي

در بسیاری موارد تولیدات دانش بنیان با مشابه خارجی خود قابل رقابت هستند 2 هفته پیشبرگزيده جشنواره رويش، گفت: تعامل و همکاری نزدیک مستعدان و مخترعان حوزه‌های مختلف اما مرتبط در قالب تشکل و یا گروه می‌تواند مسیر رسیدن به نقطه مطلوب را تسهیل کند و در نهایت محصولی تولید و عرضه شود که بالاترین کیفیت را داشته و بیشترین هماهنگی را با بازار مصرف دارد.

«نخستین فستیوال شهر خلاق» آغاز شد 2 هفته پیشهمزمان با برگزاری چهارمین جشنواره فناوری‌های پیشرفته ربع‌رشیدی 20 تا 23 آبان ماه «نخستین فستیوال شهر خلاق» در تبریز در حال برگزاری است.

کاهش بیکاری دانش‌آموختگان از ره‌آوردهای مهم شرکت‌های دانش‌بنیان است 2 هفته پیشنمازی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه محصولات دانش‌بنیان، برگزاری جشنواره ملی فرهنگی ایران ساخت را گامی بلند برای رونق‌پایدار اقتصاد کشور توصیف کرد.

دومین کنفرانس ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود 2 هفته پیشدومین کنفرانس ملی بازی های رایانه ای فرصت‌ها و چالش‌ها، با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 27 تا 29 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

برگزاری 12کارگاه و 16 نشست تخصصی در چهارمین نمایشگاه ربع رشیدی 2 هفته پیشطی برگزاری چهار روزه چهارمین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز، 12 کارگاه و 16 نشست تخصصی در حاشیه نمایشگاه ربع رشیدی برپا می‌شود.

نکوداشت دکتر مصطفی خرم‌دل برگزار شد 2 هفته پیشنکوداشت استاد فرزانه دکتر مصطفی خرم‌دل دانشمند، مفسر و قرآن‌پژوه مشهور کردستانی در سنندج برگزار شد.

اقتصاد مقاومتی با مصرف کالای دانش‌بنیان ایرانی تحقق پیدا می‌کند 2 هفته پیشسخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر سیاست های اقتصاد مقاومتی، تحقق آنها را نیازمند مصرف کالای داخلی ایرانی دانست.

دستکاری حافظه از خیال تا واقعیت 2 هفته پیشاگر می‌شد خاطرات در هر لحظه روشن باشد، بسیاری از مشکلات به‌راحتی حل می‌شد!.

هدف از برگزاری «ایران‌ساخت» کمک به ترویج و تشویق مصرف کالای باکیفیت ایرانی است 2 هفته پیشنبوی در نشست مطبوعاتی بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری ایران جشنواره ایران ساخت، هدف از برگزاری ایران ساخت راکمک به ترویج و تشویق مصرف کالای ساخت داخل در جامعه ایرانی دانست و اظهار کرد: ضرورت برگزاری ایران ساخت تنها محدود به زمان حال نیست، بلکه نگاهی به وضعیت کنونی کشور و زندگی فردی و اجتماعی افراد ضرورت برگزاری این جشنواره برای آیندگان را مشخص می کند.

یازدهمین «دانش‌بنیان» منتشر شد 2 هفته پیشیازدهمین شماره ماهنامه آموزشی علمی «دانش‌بنیان» با توجهی ویژه به ضرورت شناخت، اهمیت و بایدها و نبایدهای بازار شرکت‌های دانش‌بنیان منتشر شد.

مراسم نکوداشت دکتر عبدالله رياحي (دهكردي) برگزار شد 2 هفته پیشمراسم نكوداشت عبدالله رياحي (دهكردي)؛ اولين پزشك خير استان چهارمحال‌وبختیاری با حضور جمعی از مسئولان و اجتماع نخبگانی استان برگزار شد.

ایجاد کانال‌های تخصصی برای تبلیغ کالاهای دانش‌بنیان ایرانی راهکار موثری است 3 هفته پیشنویسنده و شاعر کشورمان معتقد است؛ ایجاد کانال‌های تخصصی برای تبلیغ کالا و محصول دانش بنیان و باکیفیت ایرانی راهکار موثر و مفیدی خواهد بود.

پرهیز کن ز صحبت ناجنس زینهار ... 3 هفته پیشپرهیز کن ز صحبت ناجنس زینهار/ کآتش ز آب کرد سیه دودمان خویش... «صفی اصفهانی»

پيام رئيس بنياد ملّي نخبگان به همايش بزرگداشت مرحوم علّامه سيّد محمّد حسين طباطبايي(ره) در تبریز 3 هفته پیشدكتر سورنا ستاري؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئيس بنياد ملّي نخبگان به مناسبت برگزاری همايش بزرگداشت مرحوم علّامه سيّد محمّد حسين طباطبايي در تبریز پیامی صادر کرد.

پیام آیت‌الله العظمی سبحانی به همایش بزرگداشت علامه طباطبایی(ره) در تبریز 3 هفته پیشآیت‌الله العظمی جعفر سبحانی، از مراجع عظام تقلید به مناسبت همایش بزرگداشت علامه سید محمد حسین طباطبایی(ره) در تبریز پیامی صادر کرد.

باید مردم برای استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی فخر بفروشند 3 هفته پیشمعاون پارلمانی رییس جمهوری با تاکید بر این نکته که استفاده از کالای داخلی کشور یک ارزش محسوب می شود، گفت: باید طوری فرهنگسازی کنیم که مردم برای مصرف کالای دانش بنیان ایرانی به یکدیگر فخر بفروشند.

دومین جشنواره ایده‌های‌برتر «شهروند خلاق، شهروند مسئول» برگزار می‌شود 3 هفته پیشدومین جشنواره ایده‌های‌برتر «شهروند خلاق، شهروند مسئول» با محوریت اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل در شیراز برگزار می‌شود.

شرکت‌های دانش‌بنیان بستر عملیاتی‌شدن ایده و تفکر نخبگانی را فراهم می‌کند 3 هفته پیشمقدسی تولید محصولات بازارمحور منطبق با بالاترین استانداردهای جهانی را یکی از نتایج رشد همزمان شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای RD دانست و گفت: کاهش مصرف انرژی و هزینه، افزایش بهره‌وری و همچنین ارتقاء کیفیت نیاز امروز عرصۀ تولید است.

مراسم نکوداشت استاد دکتر خرمدل برگزار می‌شود 3 هفته پیشمراسم نکوداشت مقام علمی-فرهنگی استاد دکتر مصطفی خرمدل؛ مفسر قرآن و معلم اخلاق 20 آبان در سنندج برگزار می‌شود.

«ایران ساخت» جشنواره‌ای برای ارتقاء اعتماد به‌نفس‌ملی باشد 3 هفته پیشنوری گفت: برگزاری جشنواره‌‌هایی همچون جشنواره فرهنگی «ایران ساخت» از دستاوردهای شرکت‌های داخلی خاصه دانش‌بنیان، و حمایت از آنها، از اقداماتی است که مسیر توسعه را هموار می‌کند.

هشتمین نمایشگاه هوایی ایران 26 آبان‌ماه افتتاح می‌شود 3 هفته پیشهشتمین نمایشگاه هوایی ایران 26 آبان‌ماه در کیش افتتاح می‌شود و تا 29 آبان ادامه خواهد یافت.

من در میان جمع و دلم جای دیگریست! 3 هفته پیشهرگز حدیث حاضر غایب شنیده‌ای؟/ من در میان جمع و دلم جای دیگریست! «سعدی»

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری وارد کهگیلویه و بویر احمد شد 3 هفته پیشسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به منظور شرکت در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی صبح امروز وارد استان کهگیلویه و بویر احمد (یاسوج) شد.

کاریکاتور یکی از ابزارهای ورود جدی به حوزه تولید کالای دانش‌بنیان است 3 هفته پیشمسعود شجاعی طباطبایی در نشست مطبوعاتی بخش کاریکاتور جشنواره ایران ساخت گفت: برای ورودی جدی به حوزه تولید کالای با کیفیت ایرانی باید از ابزارهای مختلف استفاده کنیم که رشته کاریکاتور یکی از این ابزارها است.

پیشرفت اقتصاد دانش‌بنیان بر پایه توانمندی ذاتی استان‌ها ممکن می‌شود 3 هفته پیشمعاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروزه بسیاری از استان‌هایی که با سرمایه‌گذاری‌های هنگفت اما بدون در نظر گرفتن الزامات زیست‌محیطی و ظرفیت‌های بومی تحت توسعه قرار گرفتند با مشکلات زیادی از جمله آلودگی‌های زیست محیطی، نبود اشتغال و محدودیت منابع مواجه هستند.

حداکثر کارايي با حداقل ابزار 3 هفته پیشاصطلاح توسعه پايدار(Sustainable development) در اواخر قرن بيستم مطرح شد. توسعه پايدار فرايندي است براي به دست آوردن پايداري در هر فعاليتي که نياز به منابع و جايگزيني سريع و يکپارچه آن وجود دارد.

نخستین آزمایشگاه سیار سلول‌های بنیادی راه اندازی می‌شود 3 هفته پیشآزمایشگاه سیار وسیله‌ نقلیه در ابعاد اتوبوس با طراحی داخلی یک آزمایشگاه تحقیقاتی شامل تمامی امکانات لازم برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و آموزشی راه‌اندازی می‌شود.

واقعی کردن نرخ ارز راهکار حمایت از تولید کننده داخلی است 3 هفته پیشبختیاری گفت: در این صورت که قیمت ارز واقعی نیست هیچ تولیدکننده و صادر کننده‌ای قادر به رقابت با تولیدات مشابه خارجی نیست.

پانل تخصصی کاربری فناوری‌های فضایی برای توسعه اقتصادی برگزار می‌شود 3 هفته پیشرییس مرکز ملی فضایی ایران از در نظر گرفتن پانل تخصصی همکاری‌های بین‌المللی برای توسعه کاربری فناوری‌های فضایی در راستای توسعه اقتصادی کشور در ششمین کنفرانس بین‌المللی و دهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری خبر داد.

فرهنگ‌سازی برای مصرف تولیدات دانش‌بنیان ضرورتی انکارناپذیر است 3 هفته پیشابراهیمی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی و اقدامات فرهنگی برای تصحیح الگوی‌مصرف، گفت: گرچه شرکت دانش‌بنیان در ابتدای مسیر فعالیت خود قرار دارد اما فرهنگ‌سازی برای مصرف تولیدات این شرکت‌ها یک ضرورت انکارناپذیر است.