آخرین خبرهای «خودرو»

جزییاتی تازه از نسل جدید مرسدس بنز سی ال اسخودرو ، 3 هفته پیشمرسدس بنز جزییات تازه‌ای از نسل بعدی مدل سی‌ال‌اس خبر داده است. قرار است مدل بعدی چهار در کوپه بنز تا چند ماه دیگر در نمایشگاه فرانکفورت به طور رسمی رونمایی شود و از سال ۲۰۱۸ به بازار بیاید. نسل اول سی‌ال‌اس در سال ۲۰۰۴ با ترکیب ظاهر یک کوپه با سدان، کلاس تازه‌ای از خودرو […] .

مرسدس دیگر یکه‌تاز فرمول یک نیستخودرو ، 3 هفته پیشلوییس همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات فرمول یک، در اسپانیا با سبقت از سباستین فتل و کسب پیروزی، برتری‌اش را به رخ تیم فراری کشید. اما دو هفته بعد در موناکو ورق برگشت و پیروزی بلامنازع فراری به همیلتون و تیم مرسدس نشان داد که برخلاف سه سال گذشته، راه رسیدن به قهرمانی هموار نخواهد بود. دردسرهای همیلتون […] .

وعده‌های ناتمام دولت در صنعت خودروی ایرانخودرو ، 4 هفته پیشدولت دوازدهم در حالی رسما از مردادماه امسال کار خود را آغاز خواهد کرد که با چندین اولویت مهم در خودروسازی روبه‌رو است و این فرصت را دارد تا با تکمیل پروژه‌های ناتمام، عصری جدید را برای این صنعت رقم بزند. دولت یازدهم، صنعت خودرو را در شرایطی بحرانی تحویل گرفت. افت شدید تولید، کاهش […] .

ب ام و نسل جدید سری هشت را بعد از بیست سال به بازار عرضه می‌کندخودرو ، 4 هفته پیشسری هشت ب ام و از نظر علاقه‌مندان به این خودروساز آلمانی، یک اسطوره و از نظر حسابداران کارخانه، یادآور یک فاجعه است. در ده سال تنها ۳۱ هزار و ۶۲ دستگاه از این مدل در سراسر جهان فروخته شد و همین باعث شد ب ام و بعد از توقف تولید آن در سال ۱۹۹۹ […] .

ولوو نسل جدید اکس‌سی۶۰ را بزرگ‌تر، زیبا‌تر و ایمن‌تر کرده استخودرو ، 1 ماه پیشبعد از رونمایی از دو مدل موفق، ولوو با رونمایی از نسل جدید اکس‌سی۶۰ به دنبال هت‌تریک خود در صنعت خودرو است. کارخانه سوئدی امیدوار است اکس‌سی۶۰ جدید مرزهای موفقیت پرفروش‌ترین مدل ولوو در جهان و پرفروش‌ترین کراس‌اوور لوکس در اروپا را باز هم جلوتر ببرد. برای تضمین موفقیت، ولوو نسل جدید اکس‌سی۶۰ را ۴۴ […] .

سایپا یک مدل «تمام ایرانی» را با نامی غیر ایرانی رونمایی کردخودرو ، 1 ماه پیشسایپا مدل جدید خود را با حضور وزیر صنعت و رییس مجلس رونمایی کرد. هچ‌بک کوچک«کوئیک» بسیار شبیه به ساینا است و گفته می‌شود با قیمت ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد. همزمان با رونمایی این خودرو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اعلام کرد نام این خودرو غیرفارسی است و خواهان […] .

تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو ایران در پایان سالخودرو ، 1 ماه پیشبازار خودرو در سومین هفته اسفندماه به‌واسطه عرضه و تقاضای مناسب به تعادل رسیده است؛ بر همین ‌اساس دست‌اندرکاران بازار، وضعیت معاملات را مطلوب ارزیابی می‌کنند. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، عرضه متعادل خودرو ازسوی شرکت‌های خودروساز از یک سو و افزایش تقاضا به‌دلیل بازار شب عید از سوی دیگر موجب شده معاملات در بازار […] .

هیوندای مدل جدید سوناتا را در کره جنوبی رونمایی کردخودرو ، 1 ماه پیشهیوندای با هدف برگرداندن رونق به بازار مدلهای سدانش مدل به‌ روز شده‌ای از سوناتا به بازار عرضه کرد. ظاهر مدل جدید اسپرت‌تر شده است و جلوپنجره خودرو هم به مدل جدید الانترا شبیه شده است. این جلوپنجره اعتماد به نفس بیشتری به خودرو داده و آن را مشخص‌تر کرده است. سپر ماشین هم جدید […] .

پورشه در حال بررسی ساخت ماکان با موتور الکتریکی استخودرو ، 1 ماه پیشپورشه ممکن است یک مدل تمام الکتریکی از شاسی‌بلند کامپکت خود، ماکان بسازد و یک مدل هیبرید از ۹۱۱ را به بازار عرضه کند. پورشه، که دومین منبع بزرگ درآمد گروه فولکس واگن است، حدود یک میلیارد یورو برای تولید مدل تمام الکتریکی میشن ائی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این اولن خودروی الکتریکی برند آلمانی است […] .

ویدیو: رونمایی از کانسپت الکتریکی بنتلی در نمایشگاه ژنوخودرو ، 1 ماه پیشبنتلی یک کانسپت دو نفره روباز براساس کوپه‌ای که دو سال پیش به نمایشگاه ژنو آورده بود رونمایی کرد. مدیران این کارخانه می‌گویند هدفشان بررسی واکنش مردم و مشتریان به ایده یک بنتلی الکتریکی در آینده است. درباره این خودرو اینجا بیشتر بخوانید: بنتلی با یک کانسپت روباز الکتریکی ژنو را غافلگیر کرد     .

عکس: نمایشگاه ژنوخودرو ، 1 ماه پیش .

عکس: ولوو اکس‌سی۶۰خودرو ، 1 ماه پیشولوو سومین مدل از نسل جدید خودروهای خود را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. اکس‌سی۶۰ پر فروش‌ترین ولوو در اروپا و جهان است و کارخانه سوئدی امیدوار است با نسل جدید بتواند رقیبی جدی برای مرسدس بنز جی ال سی و ب ام و اکس۵ باشد. درباره این خودرو در لینک زیر بیشتر بخوانید ولوو […] .

اشکودا و سئات ورود به بازار ایران را بررسی می‌کنندخودرو ، 1 ماه پیشدر حالی فولکس واگن حضور خود در بازار ایران را نهایی کرده که دو برند تابعه این شرکت یعنی اشکودا و سئات نیز مشغول بررسی بازار ایران هستند. فولکس‌واگن که بزرگترین خودروساز جهان است، مالک برندهای فولکس‌واگن، آئودی، بنتلی، بوگاتی، سئات، اشکودا، پورشه و لامبورگینی است. به‌دنبال توافق هسته‌ای و قطعی شدن حضور فولکس‌ واگن، […] .

ای ام جی هیبرید کوپه چهار در خود را در ژنو نمایش دادخودرو ، 1 ماه پیشای ام جی، با رونمایی از یک کانسپت چهار در کوپه از تولید سومین مدل این بخش از شرکت مرسدس بنز و عرضه آن در سال ۲۰۱۹ خبر داد. این خودروی اسپرت یک موتور هیبرید با قدرت بیش از ۸۰۰ اسب بخار خواهد داشت و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش زیر سه ثانیه […] .