منابع خبری

آخرین خبرهای «خودرو»

اشکودا و سئات ورود به بازار ایران را بررسی می‌کنندخودرو ، 1 ماه پیشدر حالی فولکس واگن حضور خود در بازار ایران را نهایی کرده که دو برند تابعه این شرکت یعنی اشکودا و سئات نیز مشغول بررسی بازار ایران هستند. فولکس‌واگن که بزرگترین خودروساز جهان است، مالک برندهای فولکس‌واگن، آئودی، بنتلی، بوگاتی، سئات، اشکودا، پورشه و لامبورگینی است. به‌دنبال توافق هسته‌ای و قطعی شدن حضور فولکس‌ واگن، […] .

ای ام جی هیبرید کوپه چهار در خود را در ژنو نمایش دادخودرو ، 1 ماه پیشای ام جی، با رونمایی از یک کانسپت چهار در کوپه از تولید سومین مدل این بخش از شرکت مرسدس بنز و عرضه آن در سال ۲۰۱۹ خبر داد. این خودروی اسپرت یک موتور هیبرید با قدرت بیش از ۸۰۰ اسب بخار خواهد داشت و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش زیر سه ثانیه […] .

عکس: ولوو اکس‌سی۶۰خودرو ، 1 ماه پیشولوو سومین مدل از نسل جدید خودروهای خود را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. اکس‌سی۶۰ پر فروش‌ترین ولوو در اروپا و جهان است و کارخانه سوئدی امیدوار است با نسل جدید بتواند رقیبی جدی برای مرسدس بنز جی ال سی و ب ام و اکس۵ باشد. درباره این خودرو در لینک زیر بیشتر بخوانید ولوو […] .

عکس: نمایشگاه ژنوخودرو ، 1 ماه پیش .

سایپا مدل یک مدل «تمام ایرانی» را با نامی غیر ایرانی رونمایی کردخودرو ، 1 ماه پیشسایپا مدل جدید خود را با حضور وزیر صنعت و رییس مجلس رونمایی کرد. هچ‌بک کوچک«کوئیک» بسیار شبیه به ساینا است و گفته می‌شود با قیمت ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد. همزمان با رونمایی این خودرو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اعلام کرد نام این خودرو غیرفارسی است و خواهان […] .

تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو ایران در پایان سالخودرو ، 1 ماه پیشبازار خودرو در سومین هفته اسفندماه به‌واسطه عرضه و تقاضای مناسب به تعادل رسیده است؛ بر همین ‌اساس دست‌اندرکاران بازار، وضعیت معاملات را مطلوب ارزیابی می‌کنند. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، عرضه متعادل خودرو ازسوی شرکت‌های خودروساز از یک سو و افزایش تقاضا به‌دلیل بازار شب عید از سوی دیگر موجب شده معاملات در بازار […] .

هیوندای مدل جدید سوناتا را در کره جنوبی رونمایی کردخودرو ، 1 ماه پیشهیوندای با هدف برگرداندن رونق به بازار مدلهای سدانش مدل به‌ روز شده‌ای از سوناتا به بازار عرضه کرد. ظاهر مدل جدید اسپرت‌تر شده است و جلوپنجره خودرو هم به مدل جدید الانترا شبیه شده است. این جلوپنجره اعتماد به نفس بیشتری به خودرو داده و آن را مشخص‌تر کرده است. سپر ماشین هم جدید […] .

پورشه در حال بررسی ساخت ماکان با موتور الکتریکی استخودرو ، 1 ماه پیشپورشه ممکن است یک مدل تمام الکتریکی از شاسی‌بلند کامپکت خود، ماکان بسازد و یک مدل هیبرید از ۹۱۱ را به بازار عرضه کند. پورشه، که دومین منبع بزرگ درآمد گروه فولکس واگن است، حدود یک میلیارد یورو برای تولید مدل تمام الکتریکی میشن ائی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این اولن خودروی الکتریکی برند آلمانی است […] .

ویدیو: رونمایی از کانسپت الکتریکی بنتلی در نمایشگاه ژنوخودرو ، 1 ماه پیشبنتلی یک کانسپت دو نفره روباز براساس کوپه‌ای که دو سال پیش به نمایشگاه ژنو آورده بود رونمایی کرد. مدیران این کارخانه می‌گویند هدفشان بررسی واکنش مردم و مشتریان به ایده یک بنتلی الکتریکی در آینده است. درباره این خودرو اینجا بیشتر بخوانید: بنتلی با یک کانسپت روباز الکتریکی ژنو را غافلگیر کرد     .

ولوو نسل جدید اکس‌سی۶۰ را بزرگ‌تر، زیبا‌تر و ایمن‌تر کرده استخودرو ، 1 ماه پیشبعد از رونمایی از دو مدل موفق، ولوو با رونمایی از نسل جدید اکس‌سی۶۰ به دنبال هت‌تریک خود در صنعت خودرو است. کارخانه سوئدی امیدوار است اکس‌سی۶۰ جدید مرزهای موفقیت پرفروش‌ترین مدل ولوو در جهان و پرفروش‌ترین کراس‌اوور لوکس در اروپا را باز هم جلوتر ببرد. برای تضمین موفقیت، ولوو نسل جدید اکس‌سی۶۰ را ۴۴ […] .

ویدئو: رونمایی از فولکس‌واگن آرتئون در نمایشگاه ژنوخودرو ، 1 ماه پیشفولکس‌واگن لوکس‌ترین مدل خود را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. فولکس‌واگن آرتئون گرن توریزمو از تابستان به بازار عرضه می‌شود و جانشین مدل سی‌سی خواهد شد. درباره این خودرو اینجا بیشتر بخوانید: فولکس واگن آرتئون لوکس‌ترین مدل خود را رونمایی کرد   .

بنتلی با یک کانسپت روباز الکتریکی ژنو را غافلگیر کردخودرو ، 1 ماه پیشبنتلی برای نمایش گوشه‌ای از مدلهای الکتریکی که در آینده می‌خواهد بسازد، یک کانسپت تمام الکتریکی را در ژنو به نمایش گذاشت. بنتلی با کانسپت «ائی‌اکس‌پی ۱۲ اسپید ۶ ائی» می‌خواهد واکنش مردم را به یک بنتلی الکتریکی ببیند و براساس نظر مشتریان، استراتژی خود را تعیین کند. این خودروی دو نفره براساس کانسپتی «ائ‌اکس‌پی […] .

آرتئون، لوکس‌ترین مدل فولکس‌واگن در ژنو رونمایی شدخودرو ، 1 ماه پیشدو سال بعد از نمایش کانسپت «اسپرت کوپه»، فولکس واگن سدان «آرتئون گرن توریزمو» را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد. این سدان کوپه، لوکس‌ترین خودروی کارخانه آلمانی است و جایگزین مدل سی‌سی خواهد شد. آرتئون که از تابستان امسال به بازار عرضه می‌شود، بر روی شاسی «ام کیو بی» فولکس‌واگن ساخته شده است. از پاسات […] .

پژو اُپل را از جنرال موتورز خریدخودرو ، 1 ماه پیشجنرال موتورز، اپل، شرکت زیان‌ده خود در اروپا را به قیمت دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو به پژو-سیتروئن فروخت. با فروش این کارخانه، جنرال موتورز بعد از حدود نود سال از بازار خودروی اروپا خارج شد و گروه پژو-سیتروئن با اضافه کردن مارکهای اپل و واکسهال به مجموعه خود، دومین خودروساز اروپا شد. با […] .

میتسوبیشی رقیب نیسان قشقایی را معرفی کردخودرو ، 1 ماه پیشمیتسوبیشی بعد از چند سال نمایش کانسپت‌های مختلف، بالاخره از ساخت یک شاسی بلند جدید خبر داد. «میتسوبیشی اکلیپس کراس» با شکلی شبیه به فرم کوپه از کانسپت XR-PHEV الهام گرفته شده است. این خودرو از مدل ای‌اس‌اکس بزرگتر و از آوتلندر کوچکتر است و به این ترتیب رقیبی مستقیم برای نیسان قشقایی خواهد بود. […] .

عکس: دی اس ۷خودرو ، 1 ماه پیشدی اس اولین مدل از نسل جدید مدلهای خود را در آستانه نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد. دی اس ۷ بزرگترین شاسی‌بلند دی اس و مارک لوکس فرانسوی امیدوار است با آن بتواند روند کاهش فروش خود را متوقف کند. درباره این خودرو اینجا بیشتر بخوانید: اولین مدل از نسل جدید خودروهای دی اس رونمایی […] .

رنو اولین تصاویر رسمی خودروی اسپرت جدیدش را منتشر کردخودرو ، 1 ماه پیشرنو پیش از رونمایی از اولین مدل برند اسپرتش، آلپین، عکسهایی از این خودرو را همراه با نام آن منتشر کرد. مدل دو نفره جدید آلپین با نام A110 به بازار عرضه می‌شود که یادآور کوپه‌ای پرافتخاری است که کارخانه فرانسوی با آن در مسابقات رالی در دهه هفتاد میلادی درخشید. رنو امیدوار است با […] .

اولین مدل از نسل جدید خودروهای دی اس رونمایی شدخودرو ، 1 ماه پیشیک هفته مانده به نمایشگاه خودروی ژنو، دی اس اولین شاسی‌بلند اروپایی خود را رونمایی کرد. دی اس ۷ همچنین اولین مدل از نسل جدید خودروهایی است که دی اس قرار است در چند سال آینده به بازار کند. گروه پژو-سیتروئن، برند دی اس را حدود هفت سال پیش با هدف ساخت ماشین‌های لوکس‌تر و […] .

ویدیو: کریستیانو رونالدو بوگاتی شیرون را تست کردخودرو ، 2 ماه پیشبوگاتی در تازه‌ترین ویدیوی خود فرمان مدل شیرون را به دست کریستیانو رونالدو، کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی پرتغال داده است. خودروساز فرانسوی گفته است قصدش این بود که سوپرکار جدیدش توسط یک قهرمان «آزمایش و تایید شود».   رونالدو چندین بار به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شده و اکنون قهرمان اروپا است. […] .

عکس: کانسپت پژو غریزهخودرو ، 2 ماه پیشدر آستانه نمایشگاه خودروی ژنو، پژو با رونمایی از یک خودروی کانسپت، از به کارگیری فن‌آوری‌های خودران در مدلهای آینده‌اش خبر داد. کانسپت «اینستینکت» یا غریزه یک استیشن اسپرت «شوتینگ بریک» است که با قوای محرکه هیبرید سیصد اسب بخاری است و به طور کامل خودران است. درباره این کانسپت اینجا بیشتر بخوانید: پژو چهره جدید […] .