منابع خبری

آخرین خبر های رجا

حقوق ماهانه کمتر از ۱.۵ میلیون تومان از مالیات معاف می‌شود 15 ساعت پیشدولت در لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور پیشنهاد داده است که حقوق ماهانه کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در سال آینده از پرداخت مالیات معاف شود.

تخت روانچی: مصوبه کنگره آمریکا در تمدید تحریم ایران نقض صریح برجام است 18 ساعت پیشمعاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه با تاکید بر اینکه تمدید تحریم‌های ایران نقض صریح برجام است گفت: حتی اگر آمریکا در اجرای قانون ایسا بندهای مربوط به هسته‌ای را اجرا نکند باز هم برجام را نقض کرده است؛ چون این مصوبه تحریم جدیدی علیه ایران است.

نشست مشترک بانک ملت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای تقویت همکاری ها 18 ساعت پیش مدیران عامل بانک ملت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با هدف افزایش سطح همکاری ها، نشست مشترک برگزار کردند.

یارانه نان در سال ۹۶ چقدر است؟ 18 ساعت پیشدولت در لایحه بودجه سال ۹۶ رقم ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیاردی را برای یارانه نان پیشنهاد کرده است.

پدیده «بیکاری شاغلان» در کنار نبود شغل جدید 18 ساعت پیشکارشناس بازار کار با تأکید بر ناکارآمدی دستگاه اشتغال‌زایی دولت، اظهارات رئیس جمهور درباره وضعیت اشتغال جوانان را توجیه بی‌برنامگی‌های سه سال گذشته دولت اعلام کرد و گفت: هیچ سیاست و برنامه دقیقی برای ایجاد اشتغال وجود ندارد.

بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۶ 18 ساعت پیشبودجه آموزش‌وپرورش برای سال ۹۶، ۳۱ هزار و ۶۸۱ میلیارد تومان تعیین شده است.

زمان انتشار جزئیات ثبت نام در آزمون دکتری 18 ساعت پیشاطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ و نحوه ثبت ‌نام آزمون دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۳۹۶ ساعت ۲۰ امشب ۱۴ آذرماه منتشر می شود.

ثبت‌ نام طرح ترافیک ۹۶ چه زمانی آغاز می شود؟ 19 ساعت پیشمدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک از آغاز ثبت نام آرم‌های سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک از روز پنجشنبه ۱۸ آذر۹۵ خبر داد و گفت: متقاضیان به مدت حدود دو هفته و تا ۳۰ آذر فرصت دارند تا از طریق آدرس اینترنتی www.tehran.ir . نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کنند.

انفجار مخارج دولتی در لایحه بودجه سال96/ آیا قرار است مردم هزینه حقوق های نجومی خواص را با افزایش نرخ مالیات و بنزین بدهند!؟ 19 ساعت پیشدرحالی امسال نیز لایحه پیشنهادی بودجه کشور به مجلس می رود که برخی اعداد و ارقام عجیب در هزینه های جاری دولت ودر مقابل افزایش قیمت ها برای مردم سوال های اساسی را به ذهن متبادر می کند. درحالی که معضلات رکود و بیکاری و مشکلات اقتصادی زندگی را برای بسیاری از مردم سخت کرده است چگونه می توان افزایش بودجه های غیرضروری که به سمت اشرافی گری و ریخت و پاش می رود را در دستور کار قرار داد و درمقابل بر هزینه های مردم در افزایش نرخ بنزین و مالیات افزود.

صاحبان فیش های نجومی یاران دولت هستند 19 ساعت پیشدولتی ها فکر می کند که با زمان و مرور زمان مردم فراموش خواهند کرد و قطعا این اتفاق نخواهد افتاد چون مقام معظم رهبری و مردم فراموش نمی کنند و بالاخره دولت باید پاسخگوی عملکرد خودش باشد.

ماجرای ذی نفعی یکی از مدیران راه آهن و همسر وی در شرکت « مهاران » چیست؟/آقای وزیر! ضعف مدیریتی عامل حادثه اسفناک «هفت خوان» است نه خطای انسانی/به جای عکس یادگاری با ایرباس و حضور در اپرای عروسکی به صنعت حمل ونقل که به حال خود رها گشته بپردازید 19 ساعت پیش 140دفتر بسیج دانشجویی کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی بیان کردند: عدم وجود ساختار سازمانی مقتدر و منسجم باعث از میان برداشته شدن تضمین اجرایی مقررات ایمنی مربوطه شده که بروز آن در فاجعه چند روز گذشته کاملا مشهود بود.

آمار جالب حجه الاسلام و المسلمین رئیسی از پیامک‌های محبت آمیز به رهبر معظم انقلاب 20 ساعت پیشتولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ارسال 400 میلیون پیامک اظهار محبت به مقام معظم رهبری در جریان بیماری ایشان، ادامه داد: این کار نشان از محبت خدادادی است و با وجود همه دشمنی‌ها امروز دست بر تبری در همه جهادها با قرآن، اسلام و مبارزه با کفر و استکبار است.

واکنش ابوالقاسم طالبی به شرایط بد اکران یتیم خانه ایران 20 ساعت پیشابوالقاسم طالبی در گفتگوی کوتاهی که با خبرنگار رویش نیوز داشت گفت: شرایط در تهران هم بهتر از این نیست و در کل 4 سینمای مطلوب برای اکران این اثر داریم. سلام بمبئی 80 سالن سینما در اختیار دارد و بیشتر سالن ها دست کسانی است که ادعای فرهنگ دینی دارند.

آغاز لفاظی های روحانی برای توجیه نقض برجام و ذوق زدگی عجیب برخی دوستان! 21 ساعت پیش لذا اگر آقای روحانی معتقد است برجام نقض شده -که شده- باید هم اینک ضمن پاسخ محکم به امریکا، در عمل نیز اقدامات لازم برای پاسخ متقابل را آغاز کند و در این بین تعجب از برادران عزیزی است که از چنین موضع گیری سیاسی و دوپهلوی روحانی ذوق زده شده و آن را به فال نیک گرفته اند

فیلم/ خاطره جالب افسانه بایگان از امام خمینی (ره) 21 ساعت پیشافسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون از خاطره بازی‌اش در سریال سربداران می‌گوید.

متن کامل طرح استیضاح وزیر راه با امضای ۸۴ نماینده مجلس 21 ساعت پیش

بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت مصوبه سنای آمریکا: تمدید قانون «ISA» با نص و روح برجام در تضاد است 21 ساعت پیش ۲۶۴ نماینده مجلس با امضای بیانیه‌ای تمدید قانون داماتو از سوی سنای آمریکا را محکوم کرده و خواستار اقدام متقابل دولت ایران در این باره شدند.

پرمخاطب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران کدامند 23 ساعت پیشبا توجه به بالا رفتن میزان فروش فیلم‌ها در چند سال گذشته و فروش بالای 10 میلیارد تومان تعدادی از فیلم‌ها، این سوال مطرح می‌شود که پرمخاطب‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران کدام فیلم است؟

صادقی: آقای لاریجانی! چرا از شان مجلس دفاع نمی‌کنید؟ /لاریجانی: آقای صادقی! چرا پس از اطلاع از نادرستی خبر سایت ضدانقلاب سخن خود را اصلاح نکردید؟ 23 ساعت پیشرئیس مجلس با تاکید بر اینکه اتهام زدن به افراد آزادی بیان نیست، خطاب به محمود صادقی عضو فراکسیون امید گفت: چرا پس از آنکه وزیر اقتصاد گفت خبر سایت ضدانقلاب درست نیست، شما سخن خود را اصلاح نکردید؟

قیمت آجیل شب یلدا با طعم "دلار"/درجه یک کیلویی ۴۴ هزار تومان 23 ساعت پیشرئیس اتحادیه خشک بار تهران با بیان اینکه افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر قیمت اقلام وارداتی را با تغییر قیمت روبه رو کرده است، گفت: براساس استانداردهای کارشناسی اتحادیه قیمت آجیل درجه یک شب یلدا در خرده فروشی ۴۴ هزار تومان تعیین شد.

رکورد ریخت و پاش هزینه‌های جاری در تاریخ ایران شکست/ مخارج دولت در سال انتخابات ۳.۲ برابر شد! 1 روز پیش بودجه جاری کشور در دولت روحانی ۳.۲ برابر بیشتر از دولت قبل شده و در اصل دولت تدبیر و امید رکورد ریخت و پاش در تاریخ اقتصاد ایران را شکسته است.

استیضاح آخوندی با ۷۰ امضا تقدیم هیات‌ رئیسه مجلس شد 1 روز پیشنماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: استیضاح وزیر راه و شهرسازی با ۷۰ امضا تقدیم هیات رئیسه شد.

خوش خیالی بیش از حد دولت روحانی به فروش نفت در بودجه ۹۶! 1 روز پیش

"دلایل انتخاباتی" روحانی برای حفظ آخوندی 1 روز پیش خیلی ها معتقدند اگر در ماه‌های پیش رو اتفاقی به مراتب بزرگتر از ماجرای برخورد قطارها در حوزه کاری وزارت راه و شهرسازی رخ دهد، دولت مصمم به حفظ آخوندی خواهد بود چرا که امید بسته، با او راه نیمه تمام معامله با فرانسوی‌ها را به پایان برساند// بسیاری معتقدند که حادثه سمنان آنقدر فاجعه عمیقی بوده که بتواند باعث استضاح عباس آخوندی شود اما شواهد نشان می‌دهد که دولت نه تنها تصمیمی برای برخورد با عباس آخوندی به خاطر فاجعه سمنان ندارد بلکه حسن روحانی با تمام قوا می خواهد از وزیر کم‌کار خود حمایت کند.

رد پای مافیا در ماجرای خرید 5000 واگن باری از روسیه توسط وزارت راه/ بررسی موضوع خرید واگن های باری در مجلس 1 روز پیشحسینی‌کیابا اشاره به نامه وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهور در خصوص صدور مجوز واردات 5000 واگن باری به کشور، گفت: هنگامی که در داخل کشور با مشکل بیکاری و رکود مواجه هستیم بجای کار آفرینی برای نیروهای داخلی و تقویت ظرفیت و توان داخلی موضوع واردات واگن های باری آن هم به تعداد 5000 دستگاه مقداری بحث برانگیز است.

یکشنبه به یادماندنی توافق برجام به جمعه سیاه تمدید تحریم ها تبدیل شد/ از "تحریم رفت" و "توافق بزرگ" در 27 دی 94 تا سانسور و سکوت در 13 آذر 95+ تصاویر و جدول 1 روز پیشدرست در ایامی که منتقدان برجام هشدار بدعهدی آمریکایی‌ها را به اعضای تیم مذاکره کننده می‌دادند، موافقان این توافقنامه بدون توجه به هشدارهای منتقدان و و رهبر معظم انقلاب، سخن از به تاریخ پیوستن تحریم‌ها به میان آوردند و با ذوق‌زدگی روز اجرای برجام را یکشنبه به یاد ماندنی قلمداد کردند و این روز را روز فروپاشی تحریم‌ها دانستند.

آقای ظریف! پاسخ تحریم 10 ساله و نقض برجام همین بود؟ 1 روز پیشپس از توافق ژنو، «اجرای» قوانین تحریم را ناقض تعهد آمریکا نمی‌دانستند و می‌گفتند اگر قانون جدید تحریم «وضع» شود، نقض توافق است. امروز می‌گویند خیر، «وضع» قوانین ناقض تعهد نیست، بلکه آمریکا متعهد شده است قانون را «اجرا» نکند! از این آقایان سوال باید کرد که لطفا بفرمائید دقیقا چه چیزی را نقض برجام «می‌دانید» و قرار است در قبال آن واکنش نشان دهید؟

برخی اظهارات «محمود صادقی» در راستای ایفای نقش نمایندگی نبوده است 1 روز پیشهیئت نظارت بر رفتار نمایندگان صبح امروز در جلسه‌ای فوق العاده درباره پرونده محمود صادقی اعلام کرد که برخی اظهارات وی در راستای ایفای نقش نمایندگی نبوده است.

دولت سریع‌تر در قبال عهدشکنی آمریکا اقدام متقابل کند/ در ۸ بند برجام به صراحت با این اقدام آمریکا مخالفت شده 1 روز پیشرئیس مجلس گفت: دولت باید متناسب با مصوبه مجلس در قبال عهدشکنی آمریکا هرچه سریع‌تر اقدام متقابل را انجام داده و گزارش آن را به مجلس ارائه دهد.

تحولات بازار مرغ/ نرخ امروز؛ ۷۵۵۰ تومان 1 روز پیشرئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات آن در بازار را اعلام کرد.

روحانی: «مصوبه» تمدید تحریم‌ها چنانچه اجرایی شود؛ «نقض فاحش برجام» است/ حتی امضای آن توسط رئیس‌جمهور آمریکا را نیز خلاف تعهدات آمریکا می‌دانیم 1 روز پیشروحانی با بیان اینکه مصوبه اخیر کنگره آمریکا به اعتقاد ما بر برجام مغایرات دارد و ناقض آن است، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا موظف است با استفاده از اختیارات خود از تایید و به ویژه اجرای آن جلوگیری کند. صریحا اعلام می‌کنم چنانچه این مصوبه اجرایی شود نقض فاحش برجام بوده و پاسخ قاطعانه ما را به دنبال خواهد داشت؛ حتی امضای آن توسط رئیس‌جمهور آمریکا را نیز خلاف تعهدات آمریکا می‌دانیم و با عکس‌العملی مقتضی روبرو خواهد شد.

عکس: صفحه اول روزنامه های یکشنبه 14 آذر 1 روز پیش

برجام مدت‌ها قبل نقض شده بود اما آقایان قبول نمی‌کردند 1 روز پیشبرخی از آقایان دچار فراموشی شده‌اند و لازم است حافظه‌شان را تقویت نمایند، مگر همین 5 کشوری که از آن سخن می‌گویند صریحا عنوان نکردند بروید با آمریکا حرف بزنید؟

پشت پرده افزایش قیمت دلار در بازار / سهم خواهی ملوک الطوایفی در دولت روحانی، چه بلایی سر مردم خواهد آورد؟ 1 روز پیشبا افزایش احتمال 4 ساله شدن دولت تدبیر و امید، سهم خواهی ظالمانه ملوک الطوایفی های دولت یازدهم افزایش یافت و ظهور خود را در افزایش چشمگیر هزینه های جاری کشور و حذف بودجه عمرانی در سال 95 نشان داد.

انتخابی سؤال‌برانگیز؛ ترامپ یا نظم نوین آمریکایی؟!/ چندپاره شدن جامعه آمریکا در دوران ترامپ قطعی است 1 روز پیشدر هرحال، اگر ترامپ واقعاً به‌دنبال اجرای موضع انتخاباتی خود است، خواسته یا ناخواسته کار او چیزی کمتر از انقلاب نیست ولو اینکه این انقلاب از نوع آمریکایی آن باشد. به همین دلیل توفیق او در دست‌یابی به اهدافش نیازمند چیزی شبیه به معجزه است. در حالی‌که تداوم کار وی ممکن است به چیزی شبیه به یک انقلاب بیانجامد، توازن نیروها احتمال بیشتری برای وقوع خشونت و درگیری‌های درونی شبیه به جنگ داخلی را پیش‌روی جامعه آمریکا قرار می‌دهد. چیزی شبیه به انقلاب یا چیزی شبیه به جنگ داخلی احتمالاتی است که درصورت صداقت و جدیت ترامپ و ناتوانی او و قدرت‌های حاکمه در دست یابی به نوعی مصالحه به‌شکلی کاملاً معقول در انتظار آمریکاست؛ اما بیرون از این احتمالات آنچه قطعی است پاره‌پاره شدن جامعه آمریکاست.

اقدام دانشجویان درباره نقض برجام+عکس 1 روز پیش جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز در اقدامی نمادین و با انتشار اعلامیه‌ای مجلس ختمی برای «برجام» برگزار کردند.

ناگفته های از دور دوم انتخابات تبریز 1 روز پیشبرخی تخلفات در مدیریت شهری تبریز به دستگاه های امنیتی و قضایی گزارش شده بود و این دستگیری ها به قوز بالای قوز تبدیل شد و همه مردم حتی مناطق غیرمحروم از این موضوع رنجیده خاطر شدند

مدیرعامل معزول بانک صادرات بازهم مدیر شد 1 روز پیشدرحالی هنوز مردم منتظر اعلام نتایج برخورد دولت با مدیران نجومی بگیر هستند که باخبر شدیم مدیرعامل معزول بانک صادرات که جزو مدیران نجومی بگیر بود به تازگی مدیر یک موسسه اعتباری شده است.

نقوی‌حسینی: عمان کشور نگهدارنده آب سنگین مازاد ایران است/ خرید و فروش آب سنگین مختص آمریکا و روسیه نیست 1 روز پیشسخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عمان به عنوان کشور ثالث مسئولیت نگهداری آب سنگین مازاد ایران را طبق برجام برعهده دارد.

توهین زیبا کلام به زنان عشایر قشقایی توهین به ناموس من و مادر شهیدان است 1 روز پیشرئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: زیبا کلام به مادر و ناموس من توهین کرده و به جد به دنبال این موضوع خواهم بود.

فیلمساز بر سر دو راهی عشق و سیاست/همیشه پای یک زن در میان است 1 روز پیششعیبی، با انتخاب چنین موضوعی برای ساخت یک فیلم، نشان داد که از جسارت لازم یک فیلمساز برخوردار است اما در ادامه و با پیشرفت قصه در طول روایت آن به نظر می رسد، بر سر دوراهی فیلمِ سیاسی- عاشقانه مانده و فیلم از یک سو، در بیان یک قصه عاشقانه، ناقص به نظر می رسد و از سوی دیگر به عنوان یک فیلم سیاسی، در سطح می ماند.

تمدید تحریم‌های ISA قبل از نقض برجام، نقض تفکر اعتماد به آمریکا است/ متأسفانه برخی نمی‌خواهند به اجماع ملت ایران علیه دشمنی‌های امریکا بپیوندند 1 روز پیشعضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای با تأکید بر این که شکی نیست که اقدام اخیر امریکا نقض برجام است، افزود: محدود کردن دامنه دشمنی‌های آمریکا به موارد مربوط به نقض برجام یک خطای راهبردی است، چرا که ملاک سنجش رفتار آمریکا در قبال ملت ایران برجام نیست، بلکه منافع ملی و عزت ملت ایران است که شاقول تعیین رفتار آمریکا در قبال جمهوری اسلامی است.

واکنش رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به نقض آشکار برجام: مستقیم با برجام ارتباط ندارد! 2 روز پیشرهامی در توصیه به دستگاه دیپلماسی گفت: ایران باید از لحاظ تلاش های دیپلماسی به جان اینکه خودش یک تنه با آمریکا مقابله کند باید کشورهای دیگر متعهد در برجام را وادار به واکنش علیه آمریکا کند.

«ابتکار» که برای کشتن یک حیوان عزا می‌گیرد چرا برای مردم اهواز کاری نمی‌کند؟ 2 روز پیشنماینده سابق مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر با اولین بارش‌های پاییزی بیش از 2 هزار نفر از مردم اهواز،آبادان و خرمشهر به دلیل تنگی نفس راهی بیمارستان شده‌اند، گفت: رئیس سازمان محیط زیست که برای مرگ یک حیوان در جنگل عزا می‌گیرد چرا برای مردم اهواز کاری نمی‌کند؟

مردم خودروی مونتاژ امریکا نخرند 2 روز پیش

واکنش ظریف به وضع دوباره تحریم ISA: اثر اجرایی ندارد! 2 روز پیشوزیر امور خارجه کشورمان درخصوص اقدام اخیر امریکا مبنی بر تمدید 10 ساله قانون تحریم‌ها علیه ایران اظهار داشت: تمدید تحریم‌ها بی‌اعتباری امریکا را نشان می‌دهد.

آداب شرمساری در دولت راستگویان 2 روز پیش

بازگشت 20 میلیارد تومان از حقوقهای نامتعارف به بیت المال 2 روز پیش

وزیر اقتصاد:بیشتر حقوق‌های نجومی براساس آیین‌نامه‌ و مقررات بوده است/ اصالت را براصلاح ضوابط گذاشتیم 2 روز پیشوزیر اقتصاد گفت: در پرداخت حقوق‌های نجومی کمتر تخلف اتفاق افتاده است، دریافت‌ها بیشتر طبق‌ آیین‌نامه، قوانین و مقررات بوده است و ما اصالت را بر اصلاح ضوابط و آیین‌نامه‌ها گذاشته‌ایم.

ظریف در بدو ورود به هند:تمدید تحریم‌ها بی‌اعتباری آمریکا را نشان می‌دهد/کار کنگره در صورت امضای اوباما هم اثر اجرایی ندارد 2 روز پیشوزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه آمریکا برخلاف تعهدات خود عمل می‌کند، گفت: تمدید تحریم‌ها ضد ایران از نظر جامعه بین‌المللی بی‌اعتباری دولت آمریکا را نشان می‌دهد.

ایران تمدید تحریم‌ها را نقض توافق می‌داند 2 روز پیش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای که اندکی بعد از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت در تأیید برجام صادر کرده اعلام کرده که هر گونه «بازگرداندن یا تحمیل مجدد» تحریم‌ها، از جمله از طریق تمدید را نقض این توافق هسته‌ای می‌داند.

شکست "رویای برجامی" و پایان دوگانه کاذب آرمانخواهی-واقعگرایی/سراب آرمان مبتنی بر سازمان های بین المللی 3 روز پیشواقعیت آن بود که برخلاف دوگانه ساختگی آرمانخواهی-واقع گرایی هر دو گروه رفتارشان مبتنی بر آرمان هایشان بود.در یکسو بر اساس «آرمان های مبتنی بر انقلاب بین المللی» و در سوی دیگر بر اساس «آرمان های مبتنی بر سازمان های بین المللی» سعی میشد مسیری برای واقع گرایی یافت.

دولت یازدهم به مبنای اقتصادی قانون اساسی بی توجه است 3 روز پیشهمه دولتها کم و بیش به این اصول پرداختند اما اکثر اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی که در قانون اساسی مطرح شده است به طور کامل محقق نشده و ما فاصله نسبتا زیادی جهت تحقق آن داریم که در ادامه به قسمتی از آنان اشاره خواهد شد.

قفل چینی روی دروازه تنها کارخانه لوله های بدون درز 3 روز پیش این در حالی است که حجم تولید کارخانه لوله گستر هزار تنی است و قیمت نهایی محصول تولیدی این کارخانه نیز بالاتر از قیمت چینی است و در نهایت در این بازار رقابتی، شرکت های چینی برنده مناقصات شرکت های نفت و گاز ایران می شوند.

تکبر برخی درباره برجام امنیت کشور را تهدید می کند/ برخی لیبرال های داخلی به دنبال تغییر اهداف انقلاب هستند 3 روز پیش عباسی با اشاره به مسائل و مشکلات داخلی کشور گفت: ما سرگرم بازرگان و بنی صدر و منتظری ها نشدیم، راه راپیش بردیم، حال نیز منتظر دولتی که نمی تواند ارز را کنترل کند نمی شویم، راه خودمان را ادامه می دهیم.

صدا و سیما از کنج رینگ خارج شود 3 روز پیش

مذبذب نباشیم! 3 روز پیش

ایران در تحقق اهداف خود در اوپک شکست خورد/ در تلاشند تا شکست خود را به جای پیروزی جا بزنند! 3 روز پیشخطیبی در توضیح عدم موفقیت ایران در اجلاس اخیر اوپک توضیح داد که ایران نتوانسته همانند لیبی و نیجریه از آزادی عمل خوبی برخوردار باشد و ادامه داد که ایران نتوانست سطح تولید خود را همچون قبل از تحریم‌ها یعنی ۴ میلیون بشکه نفت خام در روز در اوپک تثبیت کند.

تحلیل متفاوت جمشید پژویان درباره دلار ۴۰۰۰ تومانی: بانک مرکزی با کاهش عرضه دلار را گران کرد! 3 روز پیش حضور جمشید پژویان، تحلیلگر اقتصادی در خبرگزاری نسیم یک اقتصاددان گفت: بانک مرکزی با کنترل عرضه روی قیمت دلار تاثیر می گذارد و همین الان هم همین اتفاق افتاده است.

عمده پرداخت‌های نجومی در حوزه وزارت اقتصاد بوده/ طیب‌نیا برای نظارت و پیگیری کوتاهی کرد 3 روز پیش

واکنش لاریجانی به تصویب تحریم‌های جدیدآمریکا: در حال گفت‌وگو هستيم! 3 روز پیش

رفوزگی و مردود شدن در برجام افتخار نیست که برخی‌ آن را جشن گرفتند/ در وضعیت نامطلوب زندگی فرهنگیان چگونه افرادی حاضر می‌شوند دست به فساد 8 هزار میلیارد تومانی بزنند بدون اینکه آب از آب تکان بخورد 4 روز پیشدبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه افرادی را سراغ دارم که در فساد 3 هزار میلیارد تومانی مدعی بودند و افراد را زیر سؤال می‌بردند ولی در جای دیگر پای‌شان لغزیده است، خاطرنشان کرد: انسان تا خود را نشناخت نمی‌تواند برای خود ارزش و قیمت تعیین کند./ در وضعیت نامطلوب زندگی فرهنگیان چگونه افرادی حاضر می‌شوند دست به فساد 8 هزار میلیارد تومانی بزنند بدون اینکه آب از آب تکان بخورد هر چند در مقابل با زیر سؤال بردن افراد، برخی قیافه طلبکارانه به خود می‌گیرند

تصمیم دولت و شورای‌ نگهبان برای‌ کاهش تخلفات‌ انتخاباتی 4 روز پیش سخنگوی شورای نگهبان گفت: جایی که دستگاه احراز هویت الکترونیکی رأی‌دهندگان پاسخ ندهد یا مشخصات فرد از طریق این دستگاه‌ها مورد شناسایی واقع نشود ناچار باید از طریق روش قدیمی استفاده کرد.

آخوندی استعفا که نکرد هیچ؛ نمک روی زخم مردم داغ دار پاشید/وزیر راه باید استعفا دهد/دولت همان قدر که پیگیر لغو سخنرانی مطهری بود پیگیر حادثه ریلی هم باشد 4 روز پیشنائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم استعفای وزیر راه به دلیل حادثه ریلی گفت: وزیر راه باید هرچه زودتر قصور خود در به وجود آمدن حادثه ریلی را بپذیرد و استعفا دهد، ولی می بینیم که حاضر به انجام چنین کاری نیست و بجای دلجویی از مردم نمک به زخم آنها می پاشد و می گوید که نگران نباشید تمامی افراد بیمه هستند.

محافظه‌کاران عدالت‌خواهی را به مبارزه با فساد تقلیل داده‌اند و از مبارزه با تبعیض در آن هیچ خبری نیست/باید با این تقلیل در معنای عدالت‌خواهی مقابله کنیم 4 روز پیشعدالت‌خواهی‌ راه انقلابی‌گری است اما آیا هر عدالت‌خواهی‌ای انقلاب‌گری است؟ آیا محافظه‌کاری به مثابه قتلگاه انقلاب نمی‌تواند مولد یک مدل عدالت‌خواهی باشد؟ آیا محافظه کاری نمی‌تواند موجد مدلی از عدالت‌خواهی باشد که نویسنده‌ی تجدیدنظرطلب بدان «امید» داشته باشد و روزنامه‌نویس حزب کارگزارن سازندگی «افسوس» نبودنش را بخورد؟

اندیشکده صهیونیستی: برجام، موضوع اصلی بحث‌های انتخاباتی ایران خواهد بود 5 روز پیشاندیشکده مطالاعات امنیتی نوشت: موضوع بقای برجام در مرکز بحث و جدل بین «حسن روحانی» و مخالفان توافق در رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ایران خواهد بود.

رهبر اکثریت سنا: تحریم‌های ایران به مدت 10 سال دیگر تمدید خواهد شد 5 روز پیشرهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، طرح تمدید قانون تحریم‌های ایران به مدت یک دهه دیگر به زودی در مجلس سنای کنگره تصویب می‌شود و انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور آمریکا نیز آن را امضا کند.

سابقه تذکر رهبرانقلاب درباره عجله نکردن در توافق هسته‌ای 5 روز پیش

تصاویر دیدنی از دیدار سعید جلیلی با فیدل کاسترو 5 روز پیشدکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در سال 84 در کسوت معاون وزیر امور خارجه طی سفر به آمریکای جنوبی ضمن حضور در کشور کوبا با رهبر انقلابی این کشور، فیدل کاسترو دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی،در پی در گذشت رهبر ضد استکباری کوبا این تصاویر برای اولین بار از طریق این پایگاه منتشر می شود.

پرونده هایی که نیمه تمام مختومه شد، سوال هایی که باقی ماند/ «فیش های نجومی» گوشه ای از «ناتمام»های دولت 5 روز پیشحالا شش ماه از روزی که اولین خبر ها از فساد گسترده برخی مدیران دولتی در برداشت های غیرقانونی از بیت المال می گذرد؛ با این وجود تمام اقداماتی که دولت یازدهم در این پرونده انجام داده است به چند بیانیه و دستور العمل بدون نتیجه و تعدادی استعفای اجباری خلاصه می شود. هر چند در روزهای نخستین دولتمردان دولت یازدهم تلاش کردند تا از اساس منکر چنین پدیده ای شوند و بعد از منتشر شدن اسناد آن دست به توجیه بزنند

«تاوان تعجیل» در برجام/ از روزشماری روحانی و ترکان تا «التماس صبر» در پسابرجام 5 روز پیشاسناد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد مقامات دولت یازدهم عجله زیاد برای انعقاد برجام داشته‌اند و اکنون وقت بیان علت آن همه تعجیل و شتاب بی‌نتیجه فرا رسیده است.

۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت گاز ایران دود شد!/ تا یک ماه پیش حرفی از کمبود گاز نبود! 5 روز پیشمجموعه فعالیت‌ها در سالهای اخیر به قدری عظیم بود که گفته می‌شود برای تحقق اهداف در طول ۹ سال گذشته رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گرفته است...

استعفای زوریِ مدیرعامل راه‌آهن خیال مقصر اصلی را راحت کرد! 5 روز پیشگمان می‌رود عباس آخوندی برای ماندن در مصدر وزارت، حاضر است تک تک معاونان خود را تا لبه پرتگاهِ کناره‌گیری از سمت‌های سازمانی خویش به جلو ببرد!

واکنش یک مقام آگاه نیروی دریایی سپاه به ادعای آمریکا 5 روز پیشیک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر هدف گیری شناور سپاه در تنگه هرمز به سمت یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا گفت: جوسازی ممنوع؛ مشکل حضور غیرضروری و غیرحرفه‌ای شما است.

لاریجانی: فعلا درباره صادقی تصمیمی اتخاذ نشود! 5 روز پیش عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از پیغام رئیس مجلس به دادستان تهران درباره پرونده شکایات از محمود صادقی خبر داد.

حافظ بیت‌المال کیست؟ 5 روز پیشسخنگوی قوه قضائیه می‌گوید؛ هیچ گزارشی از دولت و دیوان محاسبات به ما در مورد حقوق‌های نجومی داده نشده است. راستی این معما چگونه حل می‌شود؟ چه کسی مانع اجرای عدالت در این باره است؟

همه دستورات فرمایشی آقای رئیس جمهور!/ از روی زمین ماندن پیگیری فیش های نجومی تا دستور برای پیگیری حادثه برخورد 2 قطار 6 روز پیشحسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان از ابتدای سال جاری دستورات متعددی را به مسئولان و اعضای هیئت دولت داده، دستوراتی که تنها در حد همان دستور باقی مانده و اثری از عمل به آن‌ها در جامعه دیده نمیشود.

رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی دریایی 6 روز پیش جدیدترین دستاوردهای نیروی دریایی ارتش صبح امروز طی مراسمی در محل ستاد این نیرو رونمایی شدند.

آیا حقوق مردم مظلوم نیجریه ارزش پیگیری ندارد؟ 1 هفته پیش از فاجعه سال گذشته در شهر زاریا نیجریه که منجر به شهادت قریب به 1000تن و مجروحیت عده ای دیگر از جمله شیخ ابراهیم زکزاکی به دست ارتش و نیروهای امنیتی آن کشور گردید، حدود یک سال می گذرد که بار دیگر، ده ها نفر از شیعیان مظلوم این کشور به خاک و خون کشیده شدند...

واقعه تروریستی حله، سکوت رسانه های بین المللی در برابر بزرگترین اجتماع تاریخ بشر را شکست! 1 هفته پیشمراسم اربعین حسینی، امسال باشکوه‌تر ازسال‌های قبل تبدیل به بزرگترین رویداد تاریخ جهان شد اما همان‌طور که انتظار می‌رفت باچشم پوشی بی‌سابقه‌ی رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شد، با اینکه حرکت تروریست ها در حله دیروز سبزی این شکوه بی نظیر به سرخی شهادت آغشته شد گویا رسانه های غربی برای بازتاب آن و رسانه های معاند نظام برای زیرسوال بردن این حرکت عظیم میلیونی مسلمانان در رقابت هستند!

مسأله مهم رسیدگی به «حقوقهای نجومی» برای مردم روشن نشد!/ شروع دوباره تحریمی که زمانش تمام شده، تحریم و نقض تعهدات است/ وقتی عجله داریم که کار را زودتر تمام کنیم از جزئیات غفلت می‌کنیم 1 هفته پیش

واکنش سازمان بازرسی به خبر انفصال خدمت نوبخت و طیب‌نیا 1 هفته پیشرئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پیش از اینکه به این مجلس بیایم گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره حادثه تصادف قطار را امضا کرده و به رئیس قوه قضاییه ارسال کردم.

درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها/ تنها ۳۵ هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت 1 هفته پیشرئیس کمیسیون تلفیق با اشاره به درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت از هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۵ گفت: حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان از این رقم به مردم بازپرداخت شده است و مابقی این مبلغ نیز به حساب خزانه واریز نشده است.

طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان 1 هفته پیش

هیوندای هم به مشارکت خارجی با این شرایط تن نداد!/ دلیل اصرار مسئولین وزارت صنعت برتکرار یک تجربه شکست خورده چیست؟ 1 هفته پیشاگر به بندهای قرارداد اخیر ایران خودرو و سایپا با پژو- سیتروئن فرانسه نگاهی انداخته شود، مشاهده می گردد که این قرارداد ها در مقابل قراردادی که جنرال موتورز به دنبال انعقاد آن بود بسیار ضعیف تر هستند و آورده های تکنولوژیک کمی برای صنعت خودروی ایران دارند. اما با این وجود هیوندای به دلیل آنکه برنامه توسعه جهانی خود را دنبال می کرد و معتقد بود که شراکت با خودروساز خارجی او را از توسعه مستقل باز می دارد هرگز به آن تن نداد و سیاست های توسعه جهانی خود را پیگیری نمود.

سقوط ۱۰ پله‌ای شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد ایران+جدول 1 هفته پیش

تراز تجاری ۸ ماهه به لطف محاسبه عجیب دولت مثبت شد!/ محصولات پتروشیمی، میعانات گازی و گاز طبیعی مایع در ردیف صادرات غیرنفتی قرار گرفتند نعمت زاده و روحانی 1 هفته پیش گزارش تجارت خارجی ایران در هشت ماهه سال‌جاری نشان می دهد صادراتمان در این مدت نسبت به واردات افزایش داشته است.

نیکزاد: اظهار نظر آخوندی درباره بیمه بودن مسافران نامناسب بود/ جای خالی انسان‌ها را نمی‌توان با مادیات پر کرد 1 هفته پیش

سازمان شهرک های صنعتی تعطیلی واحدها را به سالهای گذشته نسبت داد 1 هفته پیشاز آغاز تاسیس تا سال۱۳۹۵ مجموعا تعداد ۳۸۷۴۵ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده که تعداد۳۲۰۶۴ واحد در حال حاضر فعال و تعداد ۶۶۸۱ واحد غیر فعال هستند.

حکم احمد منتظری ابلاغ شد/ 6سال حبس+ خلع لباس 1 هفته پیش

محسن رهامی:۷۰منتخب لیست‌امید به‌اصولگرایان پیوستند/ اعتبار اصلاحات هزینه لیست امید شد 1 هفته پیشفعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ۷۰منتخب لیست امید به محض آن که از گیت مجلس عبور کردند و روی صندلی پارلمان نشستند به اصولگرایان پیوستند و یادشان رفت که تعهداتی داشتند، قسم نامه و صورتجلسه امضا کرده بودند.

ارز چهارنعل می‌تازد/ معامله دلار به قیمت ۳۸۲۰ تومان 1 هفته پیشقیمت دلار در بازار تهران دستکم 3805 تومان و حداکثر با 56 تومان افزایش 3820 تومان در مقایسه با دیروز معامله می‌شود.

مددزاده؛ از عضویت در دفتر تحکیم تا عبور از دروازه‌های «اشرف»/ پروژه مشترک اصلاح‌طلبان، مدعیان حقوق بشر و منافقین چگونه شکست خورد؟ 1 هفته پیشتقریبا نامش در همه بیانیه های مجامع دانشجویی وابسته به اصلاح طلبان وجود داشت؛ همه خواستار آزادی مددزاده بودند و ادعا می‌کردند بیگناه است ولی حالا همان دانشجوی بیگناه، عضویت خود در سازمان منافقین را علنی کرد.

صادقی؛ از افشاگری‌های بدون سند تا شکایت‌های پی‌درپی 1 هفته پیشمحمود صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس در حالی به تازگی دست به افشاگری زده که هنوز برای اظهارات پیشینش سندی ارائه نکرده است.

جریان غربگرا بیش از دو دهه با بلوف "سایه شوم جنگ" کاسبی سیاسی کرد/ حمله به ایران از نظر سناتورها و ژنرال‌های آمریکایی احمقانه است اما از نظر غربگرایان داخلی همیشه قطعی بوده است!+ سند 1 هفته پیش

"تحریم‌های ۲۰ سال پیش" ۱۰ سال دیگر تمدید شد/"ترامپ" یک رئیس‌جمهور ضعیف شده است 1 هفته پیشرئیس مرکز بررسی‌های دکترینال گفت: ترامپ یک رئیس‌جمهور ضعیف شده که شاید با یک پدیده‌ای مثل ۱۱ سپتامبر یک مسئله‌ای درست کند تا هشت سال دنیا را سرکار بگذارد.

باج چند میلیونی «تاچر» برای مخفی ماندن حقایق حمله به سفارت ایران 1 هفته پیشاسناد جدیدی که از سوی دولت انگلیس منتشر شده حکایت از پنهان کاری «مارگارت تاچر» نخست وزیر اسبق انگلیس در مورد حمله به سفارت ایران در لندن در سال ۱۹۸۰ دارد.

دستور عجیب رئیس جمهور برای بررسی مجدد نتیجه انتخابات ریاست شورای فرهنگی، اجتماعی زنان / مولاوردی: یا "اشرف بروجردی"، یا انتخابات درست نیست! 1 هفته پیشتشکیک در انتخابات روندی است که از ابتدا همواره یکی از استراتژی های اصلاح طلبان به کار می رفته است اما این بار روحانی در دام معاون اصلاح طلب خود افتاد و روندی را طی کرد که در سال 88 برخی از اصلاح طلبان فریاد زده و امنیت کشور را به خطر انداخته بودند.

علی‌محمد مودب: مُد و سلیقه‌های نادرستی بر شعر سلطنت می‌کنند/ دلبسته تفکری هستم که بعد از امام در این کشور رشد کرد/ ما هم ممیزی می‌شویم 1 هفته پیشاهالی فرهنگ و دستگاه‌های فرهنگی باید به گونه‌های دیگر شعر نیز کمک کنند تا جریان‌های مختلف شعر از بین نرود. در دوره‌ای که همه غزل‌زده بودند و من هم می‌توانستم غزل بگویم، سراغ نیمایی رفتم و در مجله «شعر» هم که مسئولیتی داشتم از این قالب حرف زدم و این آگاهی را داشتم که ظرفیت‌های شعر فارسی متعدد هست. من چارپاره، مثنوی و ... گفتم.

مازیار بیژنی سوژه «بزنگاه» شد+ پوستر 1 هفته پیش