آخرین خبرهای «رجا»

در دانشگاه چمران چه خبر است؟!/ از تنزل رتبه علمی دانشگاه تا خنک سازی دانشجوها با قالب یخ در قرن بیست و یک!رجا ، 1 هفته پیش بالاخره این موضوع حل می شود، هر چند به بهای ده روز فشار جسمی و روحی بر دانشجویان! اما مصیبت بالاتر آن جاست که بدانیم همچنان قرار است این دانشگاه مهم تحت نفوذ این قشر خاص و افراطی باقی بماند! همان هایی که در روزگار فتنه اعلامیه می خواندند و برخی شان هم حتی به محاکم قضایی کشیده شدند و چند صباحی ساکن اوین هم بوده اند، حالا با سوء استفاده از اختلال در مرکز صدور دستورات دوباره سر برآورده و در پی آنند تا نبض قلب جامعه علمی خوزستان و بلکه بخش بزرگی از کشور را بدست بگیرند!

آیا روزۀ روز چهارشنبه(مورّخ 24خردادماه) رییس جمهور باطل شده است؟/ خطبه 92 نهج‌البلاغه در احوالات متشنّج بعد از مرگ خلیفۀ سوم ایراد شده است/ «ابن ابی الحدید» شارح سنّی نهج البلاغه مخاطبان را از این که مسألۀ جانشینی پیامبر امری دلبخواهی است نهی کرده استرجا ، 1 هفته پیش واضح است که خطبۀ 92 به دنبال تحذیر بیعت کنندگان از اندیشه و عادتی است که حکومت و استانداردهای آن در اسلام را امری انتخابی و دلبخواهی می داند و می پندارد که چون نیروی ایشان علی(ع) را بر سرکارآورده پس او مطابق رسم خلفای پیشین متأثّر از سبک مورد پسند ایشان حکم خواهد کرد. حتّی «ابن ابی الحدید» شارح سنّی و بزرگ نهج البلاغه در توضیح این خطبه توجّه کاملی به زمینۀ ایراد آن داشته و مخاطبان خود را از این برداشت غلط که مسألۀولایت و جانشینی پیامبر امری انتخابی و دلبخواهی است به صراحت بازداشته است؛

قشر مستضعف لای چرخ قوانین نسنجیده له خواهد شدرجا ، 1 هفته پیشیکی از اشکالاتی که انبوه سازان و تولید کنندگان به دولت و مجلس گرفته اند تصویب قوانین درحالی است که انبوه سازان و تولید کنندگان بی خبر از آن هستند. به یکباره قانونی ابلاغ می شود که با قانون قبلی خود زمین تا آسمان تفاوت دارد. ساختمان هایی که قبل از تصویب این قانون پروانه کار گرفته اند بنای فروش خود و پیش فروش را بر قوانین مالیاتی قبلی بنا نهاده اند بنابراین واحدهای مسکونی به تدریج پیش فروش شده و به تدریج فروخته می شود و قیمت ها براساس نرخ های پیش فروش شده با خریدار بسته می شود از این رو قانون جدید

نعمت زاده فاقد استراتژی اقتصادی در بخش صنعت و تجارت استرجا ، 1 هفته پیشاگردولت به روزهای بهتری در اقتصاد ایران می اندیشد باید قبل از هر اقدامی دلایل ناکارآمدی این ادغام را بررسی کند بعد از آن تصمیم به تفکیک وزارتخانه ها بگیرد. چطور می شود در شرایطی که دولت هنوز به بسیاری از اهداف اقتصادی از جمله آزادسازی اقتصادی دست نیافته و همچنان بهره وری قابل توجهی در اقتصاد کشور مشاهده نمی شود درصدد تفکیک وزارتخانه مهمی چون صنعت ، معدن وتجارت باشد

جدول گروه A فوتبال آسیا پس از بازی های دیروزرجا ، 1 هفته پیشکره جنوبی در زمین قطر 3 به 2 باخت تا کارش برای صعود مستقیم به جام جهانی، به اما و اگر کشیده شود.

امحاء خرماهای اسرائیلی در ماکورجا ، 1 هفته پیشصدها تن خرمای اسرائیلی که چندی قبل در شهرستان ماکو کشف شده بودند، دیروز طی مراسمی با حضور امحاء شدند.

بلومبرگ: عربستان و امارات بازندگان تحریم های قطررجا ، 1 هفته پیشخبرگزاری بلومبرگ در مطلبی نوشت: شرکت‌های بزرگی در کشورهای عرب حوزه خليج فارس معاملات تجاری خود در بازار قطر را از دست داده‌اند.

بهروان: کی‌روش تا پایان جام جهانی برنامه داده است/ او خواهان اردوها و بازی‌های بیشتر استرجا ، 1 هفته پیشمشاور سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: کارلوس کی‌روش برنامه‌هایش را تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ ارایه کرده است.

رهبرانقلاب: توقع داريد آمريكا ازسردار ما كه فعال است، خوشش بيايد؟رجا ، 1 هفته پیش

تحقیق از صندوق ذخیره ۶ ماه تمدید می‌شود/وضعیت خروج متهمان از کشوررجا ، 1 هفته پیشرئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تمدید ۶ ماهه تحقیق و تفحص گفت: یکی از متهمان به خارج از کشور رفته است که باید آنها را ممنوع الخروج کرد.

عکس: هشدار امیرالمومنین(ع)در مقابل چشم مسئولان نظام در بیت رهبریرجا ، 1 هفته پیشهشدار امیرالمومنین(ع) که دو روزقبل در مقابل چشم مسئولان نظام در بیت رهبری نصب شده بود: همانا این مسئولیت وسیله‌ی آب و نان برای تو نیست، بلکه امانتی است بر گردن تو.

تصوير ويژه از افطاری مسئولان و سران سه قوه در کنار رهبرانقلابرجا ، 1 هفته پیش

چشم طمع متولیان تراریخته مشکوک به صندلی وزیر کشاورزیرجا ، 1 هفته پیشاخبار تایید نشده‌ای از تلاش متولیان ورود تراریخته های مشکوک برای کسب سمت وزارت در یکی از حساس ترین وزارتخانه های کشور که وظیفه تامین غذای سالم را برای مردم برعهده دارد، به گوش می رسد. البته هوشیاری رئیس‌جمهور محترم این طرح را نقش برآب خواهد کرد.

وابستگی شدید و خطرناک ایران‌خودرو و سایپا به پژو فرانسه!رجا ، 1 هفته پیشاغلب کارشناسان مستقل و غیردولتی معتقدند ایران خودرو و سایپا فریبِ فرانسوی‌ها را خوردند و به زودی پیامدهای منفی قراردادهای اخیر نمایان خواهد شد/ فروش زیرساخت‌های تولید در قرارداد با فرانسوی‌ها یکی از مصادیق فریب این دو خودروساز بزرگ کشور است!

خسارت نقد ده‌ها میلیارد دلاری وعده‌نسیه 15 میلیارد دلاریرجا ، 1 هفته پیشدر حالی که وزارت نفت، کشور را با خسارت‌های بزرگ ده‌ها میلیارد دلاری بر سر قراردادهای مسئله‌داری چون کرسنت و قرارداد گازی با ترکیه مواجه کرده‌اند، مدیران این وزارتخانه در‌باغ‌سبز فاقد ما‌به‌ازا به مردم نشان می‌دهند.

خرید گوشت قرمز ۵۰ درصد کم شد/ افزایش واردات گوشت از پاراگوئه و نیوزیلند/ گوشت برزیلی گران شدرجا ، 1 هفته پیشموسی زاده گفت: برعکس گوشت داخلی، گوشت برزیلی گرانتر شده به طور مثال قیمت واقعی گوشت برزیلی برای هر تناژ ران باید حدود ۱۹ هزار تومان باشد که الان به ۲۵ هزار تومان رسیده است

مشت‌های خشم؛ تنها ویدئوی ضبط شده از یک مبارزه واقعی بروس لیرجا ، 1 هفته پیشاین ویدیو بروس لی را در حال مبارزه با تد وانگ که یکی از بهترین شاگردانش بود نشان می‌دهد.

واکنش جالب رهبرمعظم انقلاب به سخنان روحانی در دیدار مسئولان نظام: خطاب این "باید بشودها" که آقای روحانی گفتند، خودشان هستند!رجا ، 1 هفته پیش

۱۱ تیر؛ تقدیم سوال از رئیس‌جمهور به هیئت‌رئیسه مجلسرجا ، 1 هفته پیشنماینده مردم زنجان در مجلس از تقدیم سوال از رئیس‌جمهور به هیئت‌رئیسه مجلس خبر داد.

دیدار سعید جلیلی با خانواده شهید "احسان آقاجانی"رجا ، 1 هفته پیشعصر سه شنبه سعید جلیلی با خانواده شهید احسان آقاجانی دیدار کرد.