آخرین خبرهای «سازمان فضایی ایران»

ارائه خدمات سنجش از دوری به منظور افزایش برداشت ماهیگیران توسط سازمان فضایی هند(ISRO) سازمان فضایی ایران ، 13 ساعت پیشسازمان فضایی هند(ISRO) به منظور افزایش کیفیت حجم ماهیگیری توسط ماهیگیران، خدمات حامل فناوری سنجش از دور و ناوبری را معرفی کرد.

نظارت بر تغییر شکل زمین بعداز وقوع زلزله در دریای اژه با کمک تصاویر ماهواره ای ماهواره سنجش از دور Sentinel-1سازمان فضایی ایران ، 15 ساعت پیشدر تاریخ 20 ژوئیه 2017، زلزله ای به قدرت 6.6 ریشتر در دریای اژه به وقوع پیوست که جزیره KOS یونان و بدروم درجنوب غرب ترکیه را تحت تاثیر قرار داد.

پیام تبریک دکتر بهرامی؛ معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران به مهندس آذری جهرمی؛ وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعاتسازمان فضایی ایران ، 17 ساعت پیش

پیام تبریک و تقدیر دکتر بهرامی، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران از جناب آقای دکتر واعظی سازمان فضایی ایران ، 17 ساعت پیش

تکنولوژی تجسس از آسمان(Spy in the Sky ) برای مقابله با ذخیره سازی و دفن غیرقانونی زباله سازمان فضایی ایران ، 1 روز پیش 27 ژوئن 2017، Air and Space Evidence اولین آژانس اکتشاف فضایی در جهان، سرویس جدیدی را با استفاده از تکنولوژی های ماهواره ای برای شناسایی جرم های مربوط به دفن زباله ایجاد کرد. سرویس جدید به نام Waste from Space براساس یک مدل تشخیص نیمه اتوماتیک با استفاده از داده های ماهواره ای و الگوریتم های یادگیری ماشین است که این شرکت را قادر می سازد تا ابزار هوشمند جغرافیایی مؤثر و تجاری که ...

تصویر خورشید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۳سازمان فضایی ایران ، 1 روز پیش تصویر فوق در ...

تصویر خورشید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۲سازمان فضایی ایران ، 1 روز پیش تصویر فوق در تاریخ ...

افزایش سرعت پرداخت خسارت بیمه های کشاورزی به کمک ماهواره Sentinel-1 سازمان فضایی ایران ، 2 روز پیشدر تاریخ 17 اوت 2017، برای اولین بار در هند، دولت از ماهواره ها برای تخمین محصولات از دست رفته استفاده نمود تا کشاورزان بتوانند از پرداخت سریع بیمه بهره مند گردند. تامیل نادو جنوبی ترین ایالت هند می باشد که حدود 68میلیون نفر جمعیت دارد و تقریبا یک میلیون نفر از آنها کشاورزان برنج هستند.

پایش گرمای بی سابقه در جنوب اروپا با تصاویر ماهواره ای Sentinel-3Aسازمان فضایی ایران ، 5 روز پیش جنوب اروپا گرفتار موج گرمای بی رحمانه، آتش سوزی جنگل ها و کمبود ذخیره منابع آبی، شده است.

پایش بالا آمدگی زمین در کوه آتشفشانی واقع در کشور کنیا با استفاده از تصاویر تداخل سنجیسازمان فضایی ایران ، 5 روز پیش

تصویر خورشید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۱سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش تصویر فوق در تاریخ ...

تصویر خورشید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۵سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش تصویر فوق در تاریخ ...

خدمات قابل ارائهسازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیشارائه خدمات رصدی به پژوهشگران و جامعه دانشگاهی در چارچوب فعالیت های نجوم سازمان فضایی ایران صورت می پذیرد. رصدخانه مرکز ماهدشت اقدام به ارائه داده های رصدی به کاربران به دو صورت حضوری و غیر حضوری می نماید. رصد حضوری: در رصد حضوری داده های رصدی در حضور پژوهشگر و با نظارت کارشناس رصدخانه اخذ می گردد.

برگزاری پنجمین مدرسه تابستانی نجومسازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیشپنجمین دوره از مدرسه تابستانی نجوم با عنوان پروژه هایی در نجوم نیمه حرفه ای از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۶ مردادماه ۱۳۹۶ در شهر کرج و در محل مرکز فضایی ماهدشت برگزار خواهد شد. مباحث اصلی ارائه شده در این مدرسه تابستانه عبارتند از؛ شکل گیری، تکامل و تحول دمایی سیارات، آشنایی با فیزیک خورشید، تاج و پردازش تصاویر، حیات فراخورشیدی: شرایط فیزیکی زیست میکروبی، شیوه بهینه داده گیری علمی در رصدخانه ها.

برگزاری مدرسه تابستانی نجوم در سازمان فضایی ایران سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران : پنجمین دوره از مدرسه تابستانی نجوم با عنوان "پروژه هایی در نجوم نیمه حرفه ای" از تاریخ 24 لغایت 26 مردادماه 1396 در شهر کرج و در محل مرکز فضایی ماهدشت برگزار خواهد شد.

پدیده خسوف ۱۶ مرداد ۱۳۹۶سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش زمانی که زمین بین ماه و خورشید قرار گیرد، خسوف یا ماه گرفتگی ایجاد می شود.

کشاورزی دقیق با استفاده از پردازش تصاویر دریافتی از دوربین های ابرطیفیسازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیشتصویر برداری از راه دور با استفاده از دوربین های ابر طیفی نصب شده بر روی پهپادها که تصاویری با جزئیات در حدود 3 تا 4 سانتی متر مربع تهیه می کنند، می توانند در کشاورزی دقیق به کار روند.

تصویر خورشید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۰سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش تصویر فوق در تاریخ ...

شبکه های ماهواره ای غیر زمین آهنگ سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش

تصویر خورشید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹سازمان فضایی ایران ، 1 هفته پیش تصویر فوق در تاریخ ...