منابع خبری

آخرین خبرهای «سازمان فضایی ایران»

دریاچه ارومیه چه رنگی است، سبز یا سرخ؟سازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشتابستانی که گذشت، علاوه بر بحثهای قبلی در مورد دریاچه ارومیه، سوال های دیگری مطرح شد؛ سوالاتی در مورد تغییر رنگ آن از سبز به سرخ! آیا این تغییر رنگ، خطری برای اکوسیستم دریاچه دارد؟ یا نشانه ای بر حیات دوباره ی آن است؟ یا اینکه این تغییر رنگ، تنها تاییدی بر تغییر و تحولات سالهای اخیر آن است و سازگاری جانداران میکروسکوپی ریز موجود در آن را با تغییرات پرآبی و کم آبی دریاچه، در فصلهای بهار و تابستان نشان می دهد.

رییس سازمان فضایی ایران در برنامه ثریا: پروژه های سازمان فضایی ایران با قوت در حال اجرا هستند.سازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشدکتر بهرامی، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به فعال کردن پروژه هایی که پیش از دولت یازدهم تعطیل یا کند شده بود، با تاکید بر اینکه نباید مباحثی که به تضعیف بخش می انجامد مطرح شود، افزود هم اکنون تمامی پروژه های سازمان با قوت در حال اجرا هستند.

چین ماهواره پایش کربن را به فضا پرتاب نمود.سازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشدر اواخر سال 2016 (21 دسامبر)، چینی ها ماهواره ابر طیفی با توان تفکیک مکانی بالا به وزن 620 کیلوگرم را جهت پایش گازهای گلخانه ای توسط موشک لانگ مارچ 2D به جو زمین پرتاب نموده و در ارتفاع 700 کیلومتری از سطح زمین قرار دادند.

پروژه ساخت ماهواره «پارس ۱» با کمک دانشگاهها کلید خوردسازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشبا روی کار آمدن دولت یازدهم برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سازمان فضایی ایران طرح شد.

پرتاب اولین ماهواره مخابراتی ایران تا 10 سال آیندهسازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشدکتر واعظی روز سه شنبه، سوم اسفندماه در حاشیه شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن هوافضای ایران در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه ایران جزو 10 کشور دنیا است که در حوزه هوافضا فعالیت کرده است، افزود: آنچه که امروزه ما به آن ...

ساخت ماهواره «پارس یک» با همکاری مراکز علمی و تحقیقاتیسازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیش رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه ماهواره های «دوستی» و «پیام امیرکبیر» در نوبت پرتاب قرار دارند، گفت: ماهواره «پارس یک» نیز به صورت اجرای اشتراکی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

تهیه و تدوین نقشه راه ده ساله فضایی کشور / باید نگاه ویژه ای به توسعه فناوری های بومی داشته باشیم سازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیش دکتر محمود واعظی در شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن هوا و فضای ایران که در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می شد، با تقدیر از استمرار این کنفرانس گفت: نگاه دولت به موضوع علوم فضایی نگاه اقتدار ملی ...

اطلاعیه یازدهمین دوره عالی «ارتباطات ماهواره ای» و دومین دوره عالی«سامانه های ماهواره ای ناوبری جهانی(GNSS)سازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشمرکز آموزش علوم و فناوری فضایی آسیا- اقیانوسیهCSSTEAP، در نظر دارد یازدهمین دوره عالی «ارتباطات ماهواره ای (Satellite Communication)» و دومین دوره عالی «سامانه های ماهواره ای ناوبری جهانی(GNSS)» را در مرکز کاربردهای فضایی ISRO واقع در احمدآباد، هند از تاریخ1 اوت 2017 (برابر با 10 مرداد 1396) ...

سرانجام فالکون 9 پرتاب شدسازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیشبه گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، این پرتاب از پایگاه ارسال موشک کندی در فلوریدا انجام شد و محموله این موشک تا روز چهارشنبه به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد و علاوه بر سلول های بنیادی و موش های آزمایشگاهی، مقادیری غذا، لباس و تجهیزات نیز به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل می دهد.

تصاویر MODIS، اسفند 95سازمان فضایی ایران ، 5 ساعت پیش اسفند ماه 1395