منابع خبری

آخرین خبر های سیری در ایران

کوه آق یل 19 ساعت پیشاﯾﻦ ﮐﻮه ﺑﺎ ارﺗﻔﺎع ۲۱۳۸ﻣﺘﺮ در ﻣﺤﺪوده ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن اردﺑﯿﻞ، ﺑﺨﺶ ﻫﯿﺮ، دﻫﺴﺘﺎن ﻓﻮﻻدﻟﻮي ﺟﻨﻮﺑﯽ و در ۳۰ ‫ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮي ﺟﻨﻮب ﺷﺮﻗﯽ ﻣﺮﮐﺰ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن اردﺑﯿﻞ واﻗﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ.‫ ﺟﻬﺖ ﮐﻮه، ﺷﻤﺎل ﺷﺮﻗـﯽ-ﺟﻨﻮب ﻏﺮﺑـﯽ می باشد . .

کوه آق دوکه 21 ساعت پیشاﯾﻦ ﮐﻮه ﺑﺎ ارﺗﻔﺎع ۲۷۵۵ﻣﺘﺮ در ﻣﺤﺪوده ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن اردﺑﯿﻞ ، ﺑﺨﺶ ﻫﯿﺮ، دﻫﺴﺘﺎن ﻓﻮﻻدﻟﻮي ﺟﻨﻮﺑﯽ و در 7 ‫ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮي ﺟﻨﻮب ﺷﺮﻗﯽ ﻣﺮﮐﺰ ﺑﺨﺶ ﻫﯿﺮ واﻗﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ. ‫ﺟﻬﺖ ﮐﻮه، ﺷﻤﺎﻟﯽ-ﺟﻨﻮﺑﯽ می باشد و‫درﯾﺎﭼﻪ ﻧﺌﻮر در داﻣﻨﻪ ﻫﺎي ﺟﻨﻮﺑﯽ اﯾﻦ ﮐﻮه ﻗﺮار دارد. از هموطنان عزیز ساکن هیر تقاضا می شود در صورت داشتن تصاویری ازکوه […] .

کوه آق دولن 21 ساعت پیشاﯾﻦ ﮐﻮه ﺑﺎ ارﺗﻔﺎع ۲۶۴۲ﻣﺘﺮ در ﻣﺤﺪوده ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن اردﺑﯿﻞ، ﺑﺨﺶ ﻫﯿﺮ، دﻫﺴﺘﺎن ﻓﻮﻻدﻟﻮي ﺟﻨﻮﺑﯽ و در ۳۰ ‫ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮي ﺟﻨﻮب ﺷﺮﻗﯽ ﻣﺮﮐﺰ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن اردﺑﯿﻞ واﻗﻊ ﺷﺪه اﺳﺖ.‫ﺟﻬﺖ ﮐﻮه، ﺷﻤﺎﻟﯽ-ﺟﻨﻮﺑﯽ است. .

کوه آسمه چال 22 ساعت پیشاین کوه با ارتفاع 2350 متر در محدوده شهرستان خلخال بخش شاهرود دهستان پلنگا و در 20کیلو متری مرکز شهرستان خلخال واقع شده است . جهت کوه شمال غربی _ جنوب شرقی و مختصات قله آن به طول 4840 و عرض 3725 می باشد . .

کوه آسیاب سر 23 ساعت پیشاین کوه با ارتفاع 2380متر در محدوده شهرستان خلخال بخش شاهرود دهستان پلنگا و در 40کیلو متری مرکز شهرستان خلخال واقع شده است . جهت کوه شمال غربی _ جنوب غربی و مختصات قله آن به طول 4839 و عرض 3716 می باشد . از هموطنان عزیز ساکن خلخال تقاضا می شود در صورت داشتن […] .

از موزه‌های آذربایجان‌شرقی چه می‌دانید؟ 1 روز پیشرئیس امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برخی خانه‌های تاریخی قابلیت تبدیل شدن به موزه را دارند، گفت: در انتخاب خانه‌های تاریخی باید به ارتباط محتوای اشیاء نگهداری شده با تاریخچه خود بنا، توجه شود برای مثال خانه قاجاری امیر نظام گروسی با نمایش آثار مربوط به دوره […] .

مناره‌بازار گیلان مناره‌ای برای تمام فصول 1 روز پیشچشمانت را ببند و تصور کن مقابلت، روی فرشی از چمن و گل‌های خودرو، برجی آجری سربرآورده که بر شالیزارهای مجاورش سایه انداخته است. برجی به این بلندی در چشمان ما چقدر کوتاه آمده که ساز ناملایمتی با آن را کوک کرده‌ایم. ته سیگار ریخته‌ایم، آجرهایش را شکسته‌ایم و زخمی‌اش کرده‌ایم. یادگاری‌نویسی بماند که نگفتنش […] .

مژده مدیرکل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری به فارغ‌التحصیلان جویای کار 1 روز پیشمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به منظور فعالیت در زمینه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری می‌توانند با دریافت وام‌های ارزان قیمت تا سقف 100 میلیون تومان، زمینه اشتغال مناسب برای خود و دیگران ایجاد کنند. بهمن عسگری سوادجانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار […] .

حضور ایران در نمایشگاه گردشگری بین المللی جنوب چین 1 روز پیشپکن – ایرنا – سومین نمایشگاه بین المللی گردشگری کشور چین روز یکشنبه به میزبانی شهر «شن جن» با حضور ایران گشایش یافت. حضور ایران در نمایشگاه گردشگری بین المللی جنوب چین به گزارش ایرنا، در این دوره از نمایشگاه در مجموع بیش از 20 کشور و شمار زیادی از دفاتر و سازمان های گردشگری […] .

روستای لشکان 1 روز پیشلشکان روستاییست سرسبز و باجاذبه های گردشگری فراوان که درمنتهی الیه شهرستان رودسرقراردارد.طبق اماردهیاری این روستا درحدود 100خانوارجمعیت دارد.باروستاهای پرندان.کشایه.سپارده.پریزخانی.گیری.اره چاک اشکورهمجواراست. بقعه امام زادگان هاشم و محتشم لشکان ازجاذبه های گردشگری و ازاثارملی ایران است. مراتع لزر و کوههای نفت چاک .چشمه ابگرم دتور.غارسنگ بن و مجسمه های طبیعی نرشاخان رجه ازنقاط دیدنی لشکان […] .

کوه آرالاگالاسی داغ 1 روز پیشاین کوه با ارتفاع 2212 متر در محدوده شهرستان مشکین شهر، بخش ارشق، دهستان ارشق مرکزی و در 45 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهرستان مشکین شهر واقع شده است. از هموطنان عزیز ساکن مشگین شهر تقاضا می شود در صورت داشتن تصاویری از کوه آرالاگالاسی داغ آنرا از طریق ایمیل ([email protected]) برای ما ارسال نمایند. .

کوه آت قجلی 1 روز پیشاین کوه که یکی از ارتفاعات سبلان بشمار می رود با ارتفاع 2485 متر در محدوده شهرستان مشکین شهر، بخش مرکزی، دهستان شعبان و در 25 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان مشکین شهر واقع شده است. لازم به ذکر است که رودخانه مشکین شهر از این کوه سرچشمه می گیرد. از هموطنان عزیز ساکن مشکین […] .

کوه آت اولن 2 روز پیشاین کوه با ارتفاع 1985 متر در محدوده شهرستان خلخال بخش مرکزی دهستان خانندبیل غربی و در 15 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان خلخال واقع شده است . جهت این کوه شمال غربی – جنوب شرقی بوده و مختصات جغرافیایی قله آن به طول 23 48 و عرض 31 37 می باشد . از هموطنان […] .

12 منطقه نمونه گردشگری در دل کویر قم/ 6 منطقه دارای سرمایه گذار 2 روز پیشبه گزارش ایرنا، جمکران، خلجستان(نایه)، دیرگچین، دستجرد، طرلاب، کریمه(سایت عوارضی)، دره قاهان، پلنگ دره، روستای کرمجکان، بخش کهک، حوض سلطان و طایقان ازجمله 12 منطقه نمونه گردشگری استان قم می باشد. دراین مکانهای گردشگری نه تنها طبیعت و کویر دست نخورده بلکه بناهای تاریخی ازدوران های گذشته با معماری های اسلامی و ایرانی نظر گردشگران […] .

همکاری سازمان ملل در طرح ‘کسب و کار’ در تالاب بین المللی شادگان 2 روز پیشسید عادل مولا روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این طرح با هدف بهره برداری معقولانه از کارکردهای تالاب در 6 استان (آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، بوشهر، چهارمحال وبختیاری و خوزستان) به اجرا می درآید که در خوزستان نیز در تالاب بین المللی شادگان اجرایی می شود. وی تاکید کرد: با […] .

روستای لشکاجان 2 روز پیشاز لشکرجان تا لشکاجان تاریخچه روستای لشکاجان علیا از توابع رودسر راوی و محقق : آقای حسین معینی ویرایش و تایپ متن : محمد صدرا معینی بنام خالق زیباییها وضعیت تاریخی و زیست محیطی وخواستگاه زندگی اجتماعی و آوردگاه های درگیری ، اعم از اشغال شدن و اشغالگری آبادیها را خاک رقم میزند. همانطور که […] .

روستای لسبو 2 روز پیشلسبو از دو واژه لس به معنی آرام، ملایم، بو … به معنای رایحه، عطر با معنی ترکیبی بوی ملایم، رایحه نرم آمده است که به خاطر گل و گیاه معطر مراتع پیرامونش شهرت دارد….. لسبو که بیشتر با نام لسپو آمده، نام دیگر لسبو ممکن است از واژه لس = ناز و درخت “نور” […] .

روستای لیما گوابر 2 روز پیشآيا تا به حال نام ليماگوابر را شنيده ايد؟ اگر شهر كلاچاي را پشت سر بگذاريد و به سمت رحيم آباد عزيمت كنيد و از آنجا به قصد ديدن اين سرزمين كهن و تاريخي عبور كنيد، از مسير جنگل هاي بكر و دست نخورده اي گذر خواهيد كرد و در پيچاپيچ راهي كه تو را […] .

روستای لنگه سرا 2 روز پیشروستای لنگه سرا در ۲۵۰۰ متری رحیم آباد قراردارد. روستاهای خم پته – پلدشت – میرزا سرا – اربوسرا – نعمت سرا – فبیل سرا – سلاکجان – گلدشت و رحیم آباد .همسایه های لنگه سرا هستند. .

جشن انار؛ مراسمی برای همدلی در روستای نوده 2 روز پیشروستای کوهستانی« نوده » فاراب، واقع در منطقه‏ی « عمارلو » شهرستان رودبار استان گیلان، اگرچه از برخی امکانات زندگی شهری، مثل برق و نفت، بی‏ نصیب نیست، با این حال به دلیل سه ویژگی: راه‏ خاکی،خانه‏ های گلی و اقتصاد زراعی و دامی، هنوز از روستاهای‏ نسبتا بکر و سنتی به حساب می‏ آید. […] .

روستای گزلبن 2 روز پیشروستاي گزلبن در شرق استان گيلان و در شهرستان رودسر و در جنوب غربي شهر زيبا و مهمان نواز رحيم اباد قرار دارد . روستاي گزلبن با داشتن مردمان غيور و خون گرم و مهمان نواز و مهم تر از همه خدا ترس به زندگي روزمره خود مشغول اند. فصل بهار موقع كار انها است […] .

دلالگی؛ مراسم سنتی ازدواج در فارس 2 روز پیشدلالگی، مراسم سنتی ازدواج در استان فارس مادر و خواهر داماد و چند نفر از نزدیکانش به خانه‌ای که دختر داشته باشد، می‌روند. خانواده دختر در صورتی که موافق باشند، علاوه بر چای، شربت هم برای آنها می‌آورند. در صورتی که خانواده دختر تنها به چای اکتفا کنند، نشانه آن است که به این وصلت […] .

حمام منصوریه 2 روز پیشآدرس بنا: میدان عالی قاپو- خیابان انقلاب- جنب مسجد منصوریه قدمت : قاجار عرصه: 548 مترمربع اعیان: 390 مترمربع موقعیت جغرافیایی شهرستان اردبیل شهرستان اردبیل مرکز استان اردبیل می باشد که از شمال به شهرستان مشگین شهر، از شرق به شهرستان نمین، از جنوب شهر کوثر، از جنوب غربی به شهرستان میانه و از غرب […] .

پل کاکارضا مرمت می‎شود 2 روز پیشمدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از آغاز فاز چهارم عملیات مرمت پل کاکارضا خبر داد. ‌به گزارش ایسنا‌، غلامرضا سلیمانی از آغاز فاز چهارم عملیات مرمت و ساماندهی پل تاریخی کاکارضا خبر داد و اظهار کرد: قدمت پل تاریخی کاکارضا مربوط به دوره پهلوی بوده که در مسیر راه شاهی و قدیمی […] .

لبوکلوخ؛ آیینی زنده شده در یزد 3 روز پیشدر قدیم مردم مناطق روستایی یزد گاهی در کنار مزارعشان خانه های کوچکی از کلوخ می ساختند و با سوزاندن هیزم در آن تا حد زغال شدن هیزم و سفید شدن کلوخ بر اثر آتش، چغندر یا شلغم یا سیب زمینی را در آن ریخته و بعد روی کلوخ را می کوبیدند، تا مدت زمان […] .

روستای گزافرود 3 روز پیشمعرفی گزافرود: گزافرود روستایی است در شرق استان گیلان که همانند دیگر مناطق مجاور دریای خزر به علت وجود رطوبت وآب وهوای مناسب جهت کشت محصول برنج ( که در واقع به رنج است ) مناسب است . مردم در این مناطق اغلب به کشاورزی اشتغال دارند . عده ای هم به دلیل کم در […] .

جشن حکومت زن؛ آیین دیرین در افوس 3 روز پیشجشن حكومت زن در روستاى افوس، از توابع شهرستان فريدن، ‌ در سال‌هاى قبل به شکلى باشکوه برگزار مى‌شد. اين روستا در ۳۸ کيلومترى غرب فريدن قرار دارد. اين جشن مصادف با زمان برداشت محصول است و معمولاً ۸۰ روز بعد از فروردين برگزار مى‌شود. در يکى از روزهاى اواخر بهار، انجمنى از ريش‌سفيدان و […] .

هلاری؛ بازی محلی در سیستان و بلوچستان 3 روز پیشاین بازی یکی از  بازی های سنتی استان سیستان و بلوچستان است. وسايل لازم: توپ پور  (نوعي توپ از جنس پيش‌، برگ خرما) دستک چوب براي زدن توپ. نحوه انتخاب يار در بازی سنتی هلاری : ابتدا بازيكنان به دو گروه تقسيم مي‌شوند، به سرگروه ماتوكان مي‌گويند. سرگروه‌ها يارهاي خود را به طور مساوي انتخاب مي‌كنند. […] .

برف چال؛ روز حکومت زنان در آبسک 3 روز پیشورود همه آقایان به روستای آب اسک در روز ۱۳ اردیبهشت ماه ممنوع می شود این رسمی است که زنان اهالی این روستا هر سال به مناسبت مراسم «برف چال» برگزار می کنند. مردم روستای آب اسک یک رسم ویژه ای در روزهای بهار و نیمه های اردیبهشت ماه دارند که آن را به کرامات […] .

چالش‌‌های سفر افراد دارای معلولیت در ایران 3 روز پیشوجود شمار زیادی از افرادی که دارای محدودیت‌های جسمی و ذهنی هستند، در سراسر جهان موضوعی قابل تامل بوده و سال‌ها است توجه جامعه جهانی را در راستای فراهم آوردن شرایط مناسب برای ادامه زندگی بهره‌مند از نیازهای اولیه، توام با حفظ حیثیت و کرامت انسانی آنان به خود جلب کرده است؛ چراکه موضوع حقوق […] .

چالش اصلی توریسم غذا در ایران 3 روز پیشدنیای اقتصاد: «سفره ایرانی» منطقه 6کشور شامگاه شنبه در در اصفهان بسته شد. بر این اساس پنج استان اصفهان، تهران، قم، مرکزی و البرز برترین پیش غذا، غذای اصلی، دسر و بهترین نوشیدنی‌های خود را شناختند. به گزارش «ایسنا»، آش انار، آبگوشت به و بادمجان، سالاد لبو و انار، سرکه و شیره به ترتیب به […] .

روستای گورج 3 روز پیشبه روایتی کلمه گورج دراصل کوه رچ بوده رچ به معنای ردیف وچون اطراف روستای گورج راکوهها به ردیف احاطه کرده ا ند نام انرا کوه رچ نهاده اند گه بعدها براثر تنبلی زبان تبدیل به گورج شد.این اطلاعات را اینجانب حدود 25سال پیش اززبان مرحوم حجه الاسلام شیخ مسیح افتخاری گورجی زمانیکه درتابستان درگورج […] .

کل علی کوسه؛ دادخواهی برای باران در چهار محال و بختیاری 3 روز پیشدر چهار محال و بختیاری در مواقع خشکسالى که بارندگى دير مى‌شود يک نفر آدم کوسه (بى‌ريش و سبيل) را انتخاب مى‌کنند و برايش ريش و سبيل مى‌گذارند. يک کيسهٔ چرمى بزرگ را نيز روى سرش قرار مى‌دهند؛ لباس‌هاى گشادى به تنش مى‌کنند و کيسه‌اى را هم روى دوشش مى‌گذارند. سپس عدهٔ زيادى دور او […] .

برنامه کلید قسمت 27 با گروه گردشگری سامیتا از نصف جهان 3 روز پیشبرنامه کلید 27 با محسن قاسمی بنیانگذار با تجربه ی کسب و کار اینترنتی حوزه گردشگری است. وی پس از تجربه های ناموفق و چند شکست سنگین، بالاخره توانست از این شکست ها، پلی به موفقیت و پیروزی بسازد و گروه گردشگری سامیتا را راه اندازی کند. در این برنامه سری زدیم به اصفهان و […] .

روستاي كلجار 3 روز پیشکلجار جنوبی ترین روستا از مجموعه دهستان ماچیان است که باروستاهای کاوه لنگاه ” خسادان ” بیجارگاه سفلی ” سیاه لات ” همسایه بوده و در فاصله حدود 16 کیلومتری شهرزیبای کلاچای از توابع شهرستان ساحلی رودسر واقع درشرق استان همیشه سر سبز گیلان قرار گرفته است . یکی از مناطق زیبا با چشم اندازهای […] .

روستای کویه سفلی 3 روز پیش1-موقعیت جغرافیایی: این روستا در فاصله پنج کیلومتری جنوب شهرستان رودسر از توابع استان گیلان قرار دارد. روستایی زیبا و سرسبز مانند اکثر روستاهای شمال کشور عزیزمان ایران . کویه سفلی از شمال به مزارع برنج و روستاهای ناصرسرا ومرداب بن ، از جنوب به باغات چای و روستاهای کویه علیا ، شکرکش محله و […] .

روستای کیاسه 3 روز پیشموقعیت جغرافیایی: گیلان،رودسر،رحیم آباد : از پلورود بالا میرویم بعد از گرمابد شت به سی پل می رسیم در این محل دو شاخه کاکرود وتولا روخانه پلورود را تشکیل می دهند.از تولاروخانه که بالا رویم به جیرتوله ، جورتوله،ریاب، بعد به کیاسه می رسیم . از شمال اکبرآباد،صمد آباد ،وگل خونه ،از جنوب وربن،سورتله،راسران،ازشرق برمکو،ایرمحله،ازغرب […] .

روستای كهنه گويه عليا 3 روز پیشروستای کهنه گویه یکی از قدیمی ترین روستاهایاین دیار است از نظر جغرافیای تا سال ۱۳۸۵ جز روستاهای شهرستان رودسر بود ودرهمان سال در تقسیمات کشوری به جهت شهرستان شدن املش این روستا به همرا روستاهای همجوار به شهرستان املش انتقال داده شده در اوایل آن سالها مردم با مشکلاتی از قبیل رفت وآمد به […] .

حمام سیدآباد 3 روز پیشآدرس بنا: محله سیدآباد- نرسیده به سازمان صنایع دستی قدمت : قاجار عرصه: 670 مترمربع اعیان: 365 مترمربع موقعیت جغرافیایی شهرستان اردبیل شهرستان اردبیل مرکز استان اردبیل می باشد که از شمال به شهرستان مشگین شهر، از شرق به شهرستان نمین، از جنوب شهر کوثر، از جنوب غربی به شهرستان میانه و از غرب به […] .

حمام پیرزرگر 3 روز پیشآدرس بنا: محله پیرزرگر- روبروی مسجد پیرزرگر قدمت : قاجار عرصه: 44/1203 مترمربع اعیان: 98/1110 مترمربع موقعیت جغرافیایی شهرستان اردبیل شهرستان اردبیل مرکز استان اردبیل می باشد که از شمال به شهرستان مشگین شهر، از شرق به شهرستان نمین، از جنوب شهر کوثر، از جنوب غربی به شهرستان میانه و از غرب به شهرستان نیز […] .

گل مالی؛ نمادی از عزاداری در لرستان 3 روز پیشلرها توجه خاصی به مراسم سوگواری در ماه محرم دارند و به ویژه در دهه اول این ماه شهر‌های خرم آباد مهمانان زیادی را به خود جلب می‌کند. عاشورای حسینی در خرم آباد با آداب و سنن دیرینه خود ازجمله زیباترین و پرشورترین آیین‌های اهالی این نقط از سرزمین پهناور ایران است. گل، نماد عزاداری […] .

روستای قاسم آباد سفلي 3 روز پیشقاسم آباد یکی از روستاهای واقع در شرقی‌ترین قسمت گیلان و از توابع شهرستان رودسر می‌باشد که با اوشیان و سیاهکلرود به ترتیب از سمت شرق و غرب همجوار بوده و از سمت شمال و جنوب بین دریای مازندران و کوه‌های البرز محصور است. قاسم آباد از روستاهای معمولی بزرگتر بوده و در واقع منطقه‌ای […] .

آیین خیمه سوزان؛ طالقانک 3 روز پیشمردم شهر طاقانک که به گویش ترکی تکلم می کنند، بر اساس یک سنت دیرین، با برپایی خیمه های سبز و سفید رنگ در حاشیه کوه در طول دهه محرم، به عزاداری می پردازند و روز عاشورا آیین سنتی خیمه سوزان را برگزار می کنند. در این آیین، مردم طاقانک به یاد خیمه های سوخته […] .

هوره؛ نوایی باستانی در سرزمین مردمان کرد 3 روز پیشهوره از نواهاي قديمي مردم كرد است . مشهور است نكيساي باربد براي خسرو و شيرين هوره مي خوانده است. برخلاف چند دهه اخير هوره را با همراه تنبور اجرا مي كردند. اين نوا داراي چهارده مقام است كه عبارتند از : ۱-گله خاك ۲-گله وه دره ۳-بالا دستاني ۴-شاه حسيني ۵- سارو خاني ۶-جلو […] .

چایینه؛ مراسمی زنانه در رسای امام حسین در ایلام 3 روز پیشدر ایام محرم بیشتر مردها در سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع ) و یارانش، نقش فعال‌تری دارند اما در میان مردم ایلام، زنان در رسم « چایینه » دیگر تنها شاهدان اندوهگین نیستند و مراسم ویژه‌ای دارند. از جمله این چایینه‌ها می‌توان به چایینه حضرت قاسم (ع) در روز هفتم، چایینه حضرت عباس (ع […] .

روستای قاسم آباد عليا 3 روز پیشقاسم آباد يکی از روستاهای واقع در شرقی ترين قسمت گيلان و از توابع شهرستان رودسرمی باشد که با اوشيان و سياهکلرود به ترتيب از سمت شرق و غرب همجوار بوده و از سمت شمال و جنوب بين دريای مازندران و کوههای البرز محصور هست. قاسم آباد از دهات معمولی بزرگتر بوده و در واقع […] .

تیرک سری؛ همیاری در برگزاری مراسم شادی در مازندران 3 روز پیشتیرک سری همان برپا کردن ستون و یا تیرک برفراز ساختمان ها ی دارای شیروانی برای نصب پوشش بناست و اولین چوبی را که برای پوشش سقف نصب می شود ، تیرک یا همان ستون اصلی گویند که برای پوشش آن از چوب هایی به ابعاد دو الی سه متر و به تعداد پنج الی۱۰ […] .

پیر شالیار؛ آیینی باستانی در سرزمین باستانی ارومانات 4 روز پیشروستای اورامانات تخت یكی از فضاهای ویژه روستایی كردستان است كه علاوه بر زیبایی چشم‌اندازها، به دلیل اجرای همه ساله مراسم باستانی و حیرت‌انگیز پیر شهریار یا پیر شالیار قابلیت‌های ارزشمند جهانگردی دارد. آرامگاه پیر شهریار كه به پیر شالیار نیز معروف است از قدسین زرتشتی و زیارتگاه‌ها و معابد بسیار مورد احترام مردم این ناحیه […] .

معرفی برترین غذاهای ایرانی در جشنواره اصفهان 4 روز پیشبه گزارش ایرنا، در مراسم اختتامیه این جشنواره که در میهمانسرای عباسی اصفهان برگزارشد، از نگاه داوران و مردم، ‘ آش انار ‘ ، ‘ آبگوشت به و بادمجان ‘، ‘ سالاد لبو و انار ‘ ، ‘ سرکه ‘ و ‘ شیره ‘ به ترتیب برترین پیش غذا، برترین غذای اصلی، برترین دسر و […] .

سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در علیصدر سند 6 دانگ می‌خواهند 4 روز پیشمدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در روستای علیصدر طلب سند 6 دانگ می‌کنند. به گزارش ایسنا، حمیدرضا یاری شامگاه گذشته 13 آذرماه در گردهمایی فرهنگی، آموزشی کارکنان و بهره‌برداران غار علیصدر همدان، درباره حواشی ایجاد شده برای غارعلیصدر در روزهای اخیر اظهار کرد: تمامی اقدامات شرکت سیاحتی علیصدر در راستای شفاف‌سازی بوده […] .

روستای فشکل پشته 4 روز پیشروستایی است از توابع شهرستان رودسر در گیلان که بعد از گذشتن از شهر واجارگاه در دامنه کوه نمایان می شود . ابتدای روستای فشکل پشته با یک سرازیری شروع می شود که گواه وجود رودخانه ای پر آب در انتهای این سرازیری است . بعد از طی مسافت کمی از جاده با شیب اندک […] .

چمر؛آیینی در سوگ از دست رفتگان 4 روز پیشچمر نواى غمبارى در سوگ عزيزان از رفته است. در جامعه‌ عشايرى اين استان، هنگام فوت شخصيت‌هاى مهم و معروف و به پاس خدمات آنان مراسمى تحت عنوان چَمَر برگزار مى‌شود. زمان برگزارى مراسم و چگونگى تقسيم وظايف بين افراد در جلسه‌اى که متشکل از بزرگان طايفه است، بررسى مى‌شود. پس از آن، زمين مسطحى […] .

روستای سوگوابر 4 روز پیشروستای سوگوابر یکی از روستاهای شهرستان رودسر و شهر رحیم ابادمی باشد. روستای سوگوابر از دو بخش بالا وپایین تشکیل شده. رشته کوههایي زيبا اطراف اين روستا را در آغوش گرفته اند. .

روستای سیاهکشان 4 روز پیشروستای سیاهکشان در 25 کیلومتری جنوب بخش رحیم آباد از توابع شهرستان رودسر در ناحیه کوهپایه ای منطقه اشکورات سفلی قرار دارد. این روستا از شمال به روستای پلام، از جنوب به روستای دیورود، از شرق به روستای نیلوواز غرب به دیواره صخره ای محدود میشود. رودخانه پلرود از وسط این روستا می گذرد و […] .

روستای سیاهکله 4 روز پیشاین روستا از نظر تقسیم بندی کشوری در استان گیلان ، شهرستان رودسر ،بخش کلاچای و دهستان بی بالان واقع شده است و در مجاورت ان ، روستاهای بزکویه (سبزکویه) ، گیل ملک ، فشکل پشته و … قرار دارند. از نظر قومی به مردم این ناحیه گالش می گویند.تولید کننده کوه نشین در شرق […] .

روستای سياهكلرود 4 روز پیشدهستان سیاهکلرود یکی از روستاهای تاریخی و زیبای شرق گیلان از شهرستان رودسر بخش چابکسر بوده که در منتهی الیه شرق گیلان قرار دارد.این دهستان بر اساس سرشماری ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران داری جمعیتی بالغ بر ۵۹۸۶ نفر با ۱۸۵۴خانوار بوده که از این تعداد ۲۹۴۳ نفر مرد و ۳۰۴۳نفر زن می باشند.از این تعداد […] .

پل نادری اردبیل 4 روز پیشآدرس: اردبيل – تپه نادري قدمت: پهلوي ابعاد: 48/50×6/20×8/20 متر بستر و مشخصه تاريخي پل: اين پل بر روي رودخانه بالخلي چاي بنا شده است. تاريخ شروع مرمت: سال 75/1374 ه.ش توصيف معماري: پل نادري، پلي چهارچشمه با پايه ها و نماي سنگي و طاق هاي آجري ميباشد. شرح مختصري در مورد تاريخچه پل: اين […] .

روستای سلاکجان 4 روز پیشروستاي سلاكجان: در فاصله حدود 8 كيلومتري جنوب شهر كلاچاي قرار دارد. مسير دسترسي به روستاي سلاكجان از طريق شهر واجارگاه است. فاصله شهر واجارگاه تا شهر كلاچاي 5 كيلومتر و فاصله روستاي سلاكجان تا شهر واجارگاه 3 كيلومتر است. از واجارگاه كه به سمت جنوب غربي آن خارج مي‌شويم، به ترتيب از محله‌هاي اسلام […] .

پل یدی گوز 4 روز پیشآدرس: اردبيل – ميدان پانزده خرداد ابتداي خيابان ساحلي قدمت: صفوي شماره ثبت: 875 ابعاد: 46/70×3/80×3/70 متر بستر و مشخصه تاريخي پل: اين پل بر روي رودخانه بالخلي چاي بنا شده است. تاريخ شروع مرمت: سال 1374 ه. ش توصيف معماري: پل يدي گوز داراي هفت چشمه با پايه هاي سنگي و طاق هاي ضربي […] .

روستای سارم 4 روز پیشروستای سرسبز«سارم» در منطقه اشکورات گیلان که با مرکزیت 53 روستای همجوار خود دارای 100 خانوار است، متأسفانه به دلیل کم توجهی مسئولان شهرستان رودسر و استان از مشکلات زیادی رنج می‌برد. این منطقه با توجه به زیبایی‌ها و ظرفیت‌های فراوان گردشگری که دارد در صورت نگاه ویژه مسئولان مربوطه می‌تواند به یکی از قطب‌های […] .

پل قره سو 4 روز پیشاين پل بر روي رودخانه بالخلو ساخته شده و داراي 7 دهنه است. بناي آن را به دوره صفويه نسبت داده اند. ظاهراً پل توسط شخص خيري بنام مسير حمزه ننه کران مورد بازسازي قرار گرفته است . .

روستای صمدآباد 4 روز پیشروستای صمدآباد یکی از دیدنی ترین روستاهای دهستان شوئیل، بخش رحیم آباد، شهرستان رودسر، استان گیلان می باشد. روستای صمدآباد با روستاهای اکبرآباد، برمکوه، تلابنک، گلخانی، دشتک و زراکی همسایه بوده و در 54 کیلومتری بخش رحیم آباد و 69 کیلومتری جنوب شهرستان رودسر واقع شده است. در این روستا بیش از 30 خانوار بصورت […] .

روستای زیاز 4 روز پیشاستان گیلان- شهرستان رودسر- رحیم آباد (فاصله 25 کیلومتر) روستای زیاز موقعیت قرارگیری زیاز از شرق به رودخانه پلرود، غرب به آغوذبن کندسر، شمال به دیورود و جنوب به سلسله جبال البرز قرار دارد. .

پل گیلانده 4 روز پیشآدرس: کيلومتر 15 جاده اردبيل به آستارا جنب روستاي گيلانده قدمت: صفوي ابعاد: 27/9×4/15×4/35 متر بستر و مشخصه تاريخي پل: اين پل در مسير ارتباط جاده اردبيل به آستارا بر روي رودخانه بالخلي چاي بنا شده است. تاريخ شروع مرمت: سال 1373 ه.ش توصيف معماري: پل گيلانده پلي چهار چشمه با پايه هاي سنگي و […] .

روستای شفیع آباد 5 روز پیشمعرفی روستای شفیع آباد : روستای شفیع آباد در ۷۵ کیلومتری جنوب شهر رحیم آباد رودسر در استان گیلان و از توابع دهستان شوئیل می باشد كه به دو بخش شفيع آباد بالا و پايين تقسيم شده است . ارتفاع آن از دریا ۱۷۸۰ متر است و از روستاهاي همجوار آن مي توان به روستاهاي […] .

پل ججين يا (داش کسن ) 5 روز پیشاين پل در اخل شهر اردبيل و بر روي رودخانه بالخلو ساخته شده است. پل ججين داراي 7 چشمه است و هم اکنون نيز مورد استفاده مردم قرار مي گيرد. .

روستای رحیم آباد 5 روز پیشرحيم آباد و دوشنبه بازار: شهر رحیم آباد در پای کوه سماموس و نزدیک به رودخانه پلورود، از دیر باز زمستانگاه خوانین اشکور بوده و جمعيتي معادل 7000 نفر دارد . هم اکنون اکثر ساکنان اولیه آن به دیگر نقاط ایران مهاجرت کرده اند. ساکنان شهر به سه طایفه جور حیاطی (بالا حیاطی )، من […] .

پل الماس 5 روز پیشبر روي رودخانه بالخلو در غرب شهر اردبيل و بر سر راه اردبيل به سراب ساخته شده است. تا قبل از احداث پل جديد رفت و آمد وسايط نقليه از روي اين پل انجام مي گرفت. .

پل پردیس خلخال 5 روز پیشآدرس: شهرستان خلخال – بخش فيروزآباد – روستاي پرديسان – افشار پائيني قدمت: صفوي بستر و مشخصه تاريخي پل: اين پل بر روي رودخانه قزل اوزن بنا شده است. شرح مختصري در مورد تاريخچه بنا: پل پرديسان ارتباط سرشاخه هاي راه کارواني اردبيل – زنجان را فراهم مي کند. در سال انهدام پل دختر قافلانکوه […] .

روستای ریسن 5 روز پیشروستاي رييسن يكي ازروستاهاي دهستان شوئيل در59كيلومتري رحيم آبادو 74كيلومتري شهرستان رودسر ودرموقعيت جنوب غربي اين شهرستان ودرهمسايگي روستاهاي هسي كوه وباغسر ايزدين وخانسرك واقع شده است. رييسن ازدوواژه ري +يسن تشكيل ومعني ري =چشمه وجريان رود ويسن=ستايش كه بعنوان چمشه ستايش ويارودمقدس معني شده است .همچنين واژه رييسن كه مركب ازري+يسن و ري =عزيزوگرامي […] .

پل آغلاغان 5 روز پیشآدرس: جاده اردبيل به سراب قدمت: صفوي شماره ثبت: 2558 ابعاد: 37/90×5×5/50 متر بستر و مشخصه تاريخي پل: اين پل بر روي رودخانه نير بنا شده است. تاريخ شروع مرمت: سال 1377 ه.ش توصيف معماري: اين پل داراي چهار چشمه با پايه هاي سنگي و طاق هاي آجري مي باشد. اندازه هر چهار دهانه قوس […] .

تور گرجستان بهشت روی زمین در بانک اطلاعات ویزا و تور ویزاکاران 6 روز پیشتور گرجستان ارزان قیمت را در نیازمندی تخصصی ویزا و تور مسافرتی ویزاکاران با آژانس های مسافرتی معتبر این تور تجربه کنید. درباره گرجستان گرجستان ، ایالتی در ناحیه قفقاز اوراسیا می باشد. این کشور، واقع در خط اتصال اروپای شرقی و آسیای غربی ، از طریق دریای سیاه با غرب ، از طریق روسیه […] .

روستای خم پته 6 روز پیشروستای خم پته در شهرستان رودسر استان گیلان ، بخش رحیم آباد واقع شده است. این روستا دارای 155خانوار و600نفر جمعیت است . شغل بیشتر مردم این روستا کشاورزی ودام پروری است . محصول کشاورزی این روستا و روستا های هم جوار بیشتر به مرکبات و چای منحصر می شود. روستای خم پته به طور […] .

روستای خلیفه محله 6 روز پیشخلیفه محله در جنوب شهر شلمان قرار دارد و از توابع بخش مرکزی رودسر می باشد و مذهب مردم شیعه است ، همچنین این روستا در مجاورت شرق شلمانرود قرار دارد،شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی خصوصا کشت برنج می باشد.نام دیگر خلیفه محله ،گلستان محله می باشد. زمانی که رضا شاه سفری به گیلان […] .

روستای خرسندکلایه 6 روز پیشمعرفی روستای خرسندکلایه خرسند کلایه یکی از روستا های دهستان شوئیل بخش رحیم آباد شهرستان رودسر در 41کیلومتری بخش رحیم آباد و 56 کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده است. روستای خرسندکلایه با روستاهای لیلکی – مازودره وسراورسو همسایه بوده ویکی از روستاهای دهستان شوئیل به مرکزیت روستای شوئیل که مشتمل بر53 روستا میباشد […] .

روستای خانسرک 1 هفته پیشمعرفی روستا روستای خانســرک از توابع دهستان شوییل، بخش رحیم آباد شهرستان رودسر می باشد و در قسمت جنوبی شهرستان رودسر، در دامنه کوههای البرز میانی و منطقه ای که به اشـکور معروف است قرار گرفته و از سمت شمال با روستای تلابنک ، از جنوب با باغسر ، از شرق با بلکوت و از […] .

روستای جیرکل 1 هفته پیشگیلان – رودسر -رحیم آباد – بعد از طی بیست و پنج کیلومتر مسیر زیبا و استثنایی وارد بهشت گمشده ایران می شوید . .

روستای جنگسرا 1 هفته پیشروستای جنگسرا از توابع بخش چابکسر شهرستان رودسر از استان گیلان می باشد این روستا دارای بیش از ۱۵۰ خانوار و بیش از ۷۰۰ نفر جمعیت دارد. شغل مردم روستا دامداری و کشاورزی است. محصولات مهم این روستا مرکبات، چای و کرم ابریشم است.روستا در ۸ کیلو متری شهر چابکسر واقع شده و دارای دو […] .

روستای توسه چالک 1 هفته پیشروستای توسه چالک یکی از روستاهای دور افتاده بخش اشکور سفلی شهر رحیم آباد از شهرستان رودسر در استان گیلان می باشد. این روستا دارای قدمنی بیش از250 تا300 سال بوده و در دامنه شرقی کوه و همجوار با روستاهای پینوند ، ایراکی، اینی و زنش قراردارد.به طوری که در قسمت غرب آن در بالا […] .

روستای ترپو 1 هفته پیشروستای ترپو درقسمت شرقی استان گیلان واقع در اشکورات و در ارتفاع 2005 متری از سطح آبهای آزاد جهان قرار دارد. این روستا با تعداد خانوار(12) – وافراد مقیم30 نفر و غیر مقیم 75 نفر نسبت به روستاهای لیما- لیماگوابر- لیماچال- سنگ بنک- آسیابدره- نرکی- رودبارک در مرکزیت قرار دارد. در گذشته مردم روستا به […] .

روستای پوده 1 هفته پیشروستای پوده در جنوب غربی بخش رحیم آباد از شهرستان رودسر استان گیلان قرار دارد و جز دهستان اشکور علیا به مرکزیت روستای سارم قرار دارد . مردم روستای آن پاک و بی آلایش می باشد روستای که چهار شهید در زمان جنگ در راه دین اسلام و آرمانهای آن تقدیم انقلاب و نظام جمهوری […] .

روستای پلام 1 هفته پیشدر 22 کیلومتری شهر رحیم آباد و در ساحل غربی رودخانه پلورود و یک کیلومتری جاده رحیم آباد به اشکور و در ارتفاع 750 متری در میان جنگل انبوه قراردارد. این روستا دارای 6 محله به نام های: 1. جیرپلام Jir-Poulam 2. کاروانسراسره Karvansar-Sasr 3. کندسرمحله Kandasar-Mahalle 4. چکر کینه Chakar-Kine 5. میان محله Miyan-Mahalle […] .

روستای بزکویه 1 هفته پیشسبزكويه (بزكويه) یکی از روستاهای بخش کلاچای در شرق گیلان است که در دل جنگلهای البرز کوه آرمیده است. این روستا از مرکز شهر ساحلی کلاچای 8 کیلومتر فاصله دارد و دارای چشمه دائمی ، آب لوله کشی ، برق ، جاده آسفالته ، مدرسه و مرکز مخابرات میباشد. شغل اصلی ساكنان روستا کشاورزی و […] .

روستای بازنشین 1 هفته پیشمشخصات جغرافیایی : روستای بازنشین در استان سرسبز گیلان ، شهرستان رودسر ، بخش رحیم آباد واقع شده است . این روستا از شمال به شهر رحیم آباد ،از جنوب به جنگلهای سرسبز ، از شرق به روستای لاتک و از غرب به روستای بندبن و جاده اشکور منتهی می شودو در ارتفاع ۸۶ متری […] .

روستای ایزدین 1 هفته پیشروستای ایزدین در منطقه اشکورات شهرستان رودسر در البرزمیانی واقع گردیده است. از سمت شمال با روستاهای کاجین(از توابع روستای برمکو) و بورچاله(از توابع روستای خانسرک) همسایه می باشد و روستای ایرمحله در قسمت غربی آن و ریسن در طرف شرقی و همچنین روستای فصلی چاکان در قسمت جنوبی آن واقع شده است. اکثر ساکنان […] .

متن پیش‌نویس لغو روادید گردشگری گروهی ایران و روسیه نهایی شد 1 هفته پیشسخنگوی وزارت خارجه روسیه با اعلام اینکه مسکو و تهران درباره متن پیش‌نویس تسهیل در نظام صدور روادید توافق کرده‌اند، از برنامه‌ریزی جهت ادامه بررسی‌ها در چند ماه آینده برای لغو روادید گردشگری گروهی خبر داد. به گزارش «ایرنا»، ماریا زاخارووا در این‌باره گفت: «در همکاری نزدیک با طرف ایرانی، تلاش‌های مرحله به مرحله و […] .

رایزنی برای برقراری پرواز مستقیم میان ایران و اسپانیا 1 هفته پیشنماینده اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در اسپانیا گفت: «برای برقراری پرواز مستقیم تهران_مادرید و تهران_ بارسلون توسط یکی از ایرلاین‌های ایرانی، در حال رایزنی هستیم.» به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محمدی‌راد در این‌باره افزود: «در صورت برقراری این پرواز از تابستان 96، شهر بارسلون که تا به حال هیچ پروازی از تهران نداشته، دو پرواز مستقیم […] .

آماده‌سازی پرونده سه اثر تاریخی کرمان برای ثبت جهانی 1 هفته پیشمديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: « پرونده 3 اثر تاريخي استان كرمان برای ثبت در فهرست ميراث جهاني در حال آماده‌سازي است.» به گزارش میراث آریا، محمود وفايي با بيان اينكه استان كرمان داراي بيشترين آثار تاريخي و طبيعي ثبت جهاني در كشور است، اظهار کرد: «در كنار اين آثار […] .

لزوم اتخاذ سیاست‌های منسجم برای تقویت گردشگری حلال 1 هفته پیشرئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با بیان اینکه اتخاذ سیاست‌های منسجم برای تقویت گردشگری حلال در کشور ضروری است، گفت: «می‌توان با ایجاد شرایط مناسب، انگیزه خوبی برای فعالیت بخش خصوصی ایجاد کرد.» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد اصغری تصریح کرد: «سهم کشورمان از گردشگری حلال 7/ 3میلیارد دلار است و این در حالی است […] .

تشکیل بازار مشترک صنایع دستی کشورهای محور مقاومت پس از داعش 1 هفته پیشمعاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «کشورهای محور مقاومت (ایران، لبنان و سوریه) با تشکیل بازار مشترک صنایع دستی پس از داعش، به تقویت بنیه‌های اقتصادی و اشتغال خود کمک می‌کنند.» به گزارش «ایرنا»، بهمن نامور مطلق با اشاره به جایگاه مهم صادرات صنایع دستی در دولت تدبیر و امید […] .

روستای آزارکی 1 هفته پیشروستای آزارکی به عنوان یکی از روستاهای زیبای استان گیلان در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر و در دامنه زیبای سلسله جبال البرز واقع می باشد. روستاهای هم جوار آزارکی عبارتند از طول لات، طاهر سرا، لورودبن و امیر گوابر. قرار گرفتن در منطقه آب و هوایی معتدل خزری موجب ایجاد پوشش جنگلی زیبایی در […] .

روستای گوفل 1 هفته پیشدیباچه: مطلب زیر اولین بخش از سلسله یادداشتهایی است که درباره وجوه مختلف روستای گوفل(تاریخی، جغرافیایی، زیست بوم و…) به تدریج در سایت قرار خواهد گرفت. غیر از نشر در صفحه اصلی این سایت این مطالب در قسمت معرفی روستا هم قرار خواهد گرفت تا به عنوان اطلاعات شناسنامه ای روستا به راحتی در دسترس […] .

روستای يكنم 1 هفته پیشیکنم . [ ی ِ ک ُ ن ِ ] (اِخ ) دهی است از بلوک فاراب دهستان عمارلوی بخش رودبار شهرستان رشت ، واقع در 45000گزی شمال خاوری پل لوشان ، با 260 تن سکنه . آب آن از سرخ رود و راه آن مالرو است . اکثر سکنه زمستان برای تأمین معاش به […] .

روستای گورد 1 هفته پیشروستاي گورد تا قبل از سال 1374 يا 75 جزء استان قزوين و شهرستان الموت غربي بود ولي از آن به بعد تغيير استان داد و الآن در منطقه عمارلو شهرستان رودبار و استان گيلان قرار دارد. اين روستا در دهه قبل حدود 50 خانوار ثابت بود ولي به خاطر مشكلات فراوان موجود در روستا٬ […] .

روستای ویه 1 هفته پیشروستای تاریخی ویه درجنوب استان گیلان ودر شهرستان رودبار زیتون قرار دارد.این روستا در ۱۸کیلومتری شهر جیرنده ودر۶۳ کیلومتری لوشان قرار گرفته است زبان مردم روستا تاتی است واین روستا دارای فرهنگی بسیار بالا ویه نوعی درمنطقه ی عمارلو حرف اول را ازاین لحاظ میزند.همچنین روستای ویه ازشرق با کلیشم وازجنوب شرق باروستای لایه وروستای […] .

روستای گاخس 1 هفته پیششهرک شهید دیدگانی (با نام قدیمی گاخس)است در۴۰کیلومتری شهرستان رشت است و در منطقه رحمت آباد قرار گرفته است. روستای ما بسیار زیبا ودیدنی است که در کنار رودخانه سیاهرود واقع شده است.و همچنین دارای مردمانی خونگرم و مهمان نوازاست. البته قبل از زلزله شدید رودبار برای خود شهر بسیار بزرگی بوده است. .

روستای ناش 1 هفته پیش*روستای ناش در استان گیلان،شهرستان رودبار،بخش خورگام،منطقه عمارلو و بین روستاهای نوده و اسطلخ کوه قرار دارد. ناش از طرف مغرب توسط کوه های گلنگش و از طرف مشرق توسط کوه های ناش(سنگ سرک) محصور شده و از طرف شمال به اسطلخ کوه و… و از طرف جنوب به نوده و…متصل است. *شغل اکثر مردم […] .

روستای كلشتر 1 هفته پیشروستای کلشتر در فاصله سه کیلومتری شهر رودبار و در کوهپایه کوهستان البرز غربی و در ارتفاع پانصد و پنجاه متری از سطح دریا و مشرف برشهر رودبار واقع شده است. این روستااز لحاظ فرهنگی،اجتماعی و حتی مناظر دیدنی و در بسیاری موارد دیگر با شهرها و روستاهای اطراف متفاوت است که هرکدام رادرجایگاه خود […] .

روستای نصفی 1 هفته پیشموقعيت و تاريخچه روستاي نصفي از توابع بخش رحمت آ‏باد و بلوکات شهرستان رودبار، با مختصات جغرافيايي 49 درجه و 30 دقيقه طول شرقي و 36 درجه و 50 دقيقه عرض شمالي، در 7 کيلومتري جنوب غربي توتکابن، 13 کيلومتري رودبار و 68 کيلومتري رشت قرار دارد. اين روستاي کوهستاني، از شمال به روستاي رستم […] .

تابلوهای معرفی گردشگری خراسان‌شمالی وضعیت خوبی ندارند 1 هفته پیشمعاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: تابلوهای معرفی گردشگری این استان از وضعیت خوبی برخوردار نیستند. قدیر افروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: بسیاری از تابلوهای معرفی مکان‌های تاریخی و یا مناطق نمونه گردشگری رنگ و رو رفته و یا فرسوده هستند. وی ادامه داد: علاوه بر آن […] .