منابع خبری

آخرین خبر های سیری در ایران

روستای گلرودبارسیری در ایران ، 6 ساعت پیششاید شما هرگز نام روستا گلرودبار را نشنیده باشید و اگر هم شنیده باشید فکر کنید که در شهرستان رودبار قرار دارد و حقیقت غیر این است . این روستا در شرق شهرستان لاهیجان و در محاصره ی کوه ها قرار دارد . به دلیل اینکه در زمان های گذشته رود آن باعث به وجود […] .

حمام خیروزسیری در ایران ، 7 ساعت پیشحمام خیروز یکی از بناهای زیبا و تاریخی شهر تون است که قدمت آن به دوره صفویه بر می گردد و الحاقاتی در دوره پهلوی به خصوص در فضای سربینه صورت گرفته است. معماری این حمام مانند حمام های سردشت و کوشک در سطح منطقه منحصر بفرد می باشد این حمام در سال های اخیر […] .

روستای كنف گورابسیری در ایران ، 8 ساعت پیشروستای کنف گوراب ازلحاظ جغرافیایی در فاصله ۴ کیلومتری شهرستان لاهیجان ( در شمال لاهیجان) در بخش رودبنه واقع شده است وبه صورت روستای طولی در کنار رودخانه حشمت رود(این رودخانه از زیر شاخه های رودخانه سفیدرود بوده که از داخل شهر آستانه کنار آرامگاه دکتر معین جاری می باشدومسیر شمال این روستا قراردارد وپس […] .

خانه مهدی خان رفیعیسیری در ایران ، 9 ساعت پیشبنای تاریخی خانه مهدی خان رفیعی در داخل روستای درمیان و درون بافت سنتی این روستا قرار گرفته است . این بنا متعلق به مهدی خان رفیعی حاکم قلعه فورگ میباشد و همزمان با آن یعنی در دوران نادر شاه افشار بنا شده است. البته در دوران بعدی تغییرات وتعمیرات جزئی نیز در آن داده […] .

روستای كلشتاجانسیری در ایران ، 10 ساعت پیشروستايي بسيار زيبا و قشنگ… كه داراي 260خانوار بوده واز چند محله تشكيل شده است با نام هاي نظام سراء-پس بيجار و پيش بيجار تشكيل مي شود روستاي من از شرق به روستاي گلرودبار واز شمال به روستاهاي انارستان و سرشكه و از غرب به دهستان لفمجان و از جنوب به روستاي سپردان و پيله […] .

قلعه کوه فردوسسیری در ایران ، 11 ساعت پیشعلاوه بر استحکامات شهر در 10 کیلومتری تون قلعه ای بوده که با توجه به قرارگیری آن در قله کوه به کوه قلعه مشهور می باشد که این قلعه از قلعه های اسماعیلی جنوب خراسان می باشد. این قلعه از نظر وسعت و نقشه یکی از مهمترین قلعه های اسماعیلی در منطقه قهستان است. قلعه […] .

روستای کابیجارسیری در ایران ، 12 ساعت پیشروستای کابیجار واقع در حومه شهرستان لاهیجان، که از لاهیجان میتوان از طریق دو جاده به روستای کابیجار رسید. مسیر اول روستای سوستان وبه ترتیب روستاهای زمیدان، شیرنساء، کوره و کابیجار و مسیر دوم از روستای کوه بیجار به ترتیب روستاهای بیجارباغ، ، سطلسر، سرچشمه، ستارآباد، کوره دو راه سیاه رودبار و کابیجار. شایان ذکر […] .

آرامگاه سلطان ابراهیم رضاسیری در ایران ، 12 ساعت پیشبنای آرامگاه سلطان ابراهیم رضا را به دوره تیموری و به سلطان حسین بایسنقر نسبت می‌دهند. پلان این بنا به شکل چهار ضلعی است و فضای داخلی که بقعه در آن قرار گرفته به صورت مربع می‌باشد. این محوطه دارای دیوارهای مرتفعی است که گنبدی بزرگ بر فراز آن ساخته شده است. ورودی این آرامگاه […] .

خانه سلطانیسیری در ایران ، 13 ساعت پیشبنای خانه قدیمی سلطانی متعلق به خانواده سلطانی از ملاکین و بزرگان قاینات بوده است. این بنا همزمان با بنای قدیمی خانه حقیقی(میر) ساخته شده و با توجه به شباهت‌های فراوان (از لحاظ طرح معماری و تزئینات) که بین دو بنا وجود دارد احتمالاٌ معمار هردو بنا یک نفر بوده است. اصل بنا متعلق به […] .

خلع ید بهره برداران جنگل نیازمند زمانسیری در ایران ، 13 ساعت پیشبه گزارش گروه علمی ایرنا،جنگل یکی از پر رمز و رازترین جاذبه ‌های طبیعی است، افسونگری درختان سر به فلک کشیده موجب شادی روح و جسم می شود، همچنین علاوه بر اینکه مامنی برای پرندگان و انواع حیوانات است مانند دستگاهی اکسیژن ساز و مخزن ذخیره آب برای انسان عمل می کند که طبیعت ایران […] .

«لوور» به ایران می‌آیدسیری در ایران ، 15 ساعت پیشپس از امضای تفاهم‌نامه میان متولیان میراث فرهنگی در ایران و موزه لوور فرانسه، معاون میراث فرهنگی کشور از برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی موزه لوور در ایران خبر داد. محمد حسن طالبیان در این باره به خبرگزاری مهر گفت: «موزه لوور قصد دارد تعدادی از اشیای دوره‌های مختلف تاریخی را به ایران بیاورد. این موضوع […] .

مدارس میزبان نمایشگاه صنایع‌دستی می‌شوندسیری در ایران ، 15 ساعت پیشمدیرکل صادرات صنایع‌دستی کشور گفت: «اولین نمایشگاه صنایع‌دستی مدارس، پنج‌شنبه و جمعه این هفته در مدرسه پیوند تهران برپا می‌شود.» پویا محمودیان در گفت‌وگو با میراث آریا افزود: «طرح راه‌اندازی نمایشگاه صنایع‌دستی در مدارس به ‌منظور فرهنگ‌سازی و گسترش و توسعه صنایع‌دستی کشور، برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود.» وی با بیان اینکه اجرای […] .

چرا سفر در ایران گران است؟سیری در ایران ، 15 ساعت پیشیک فعال گردشگری با تاکید بر اینکه گردشگری یک کالای لوکس است و با مقولات دیگر فرق می‌کند، گفت: «نباید به بهانه ارزانی سفر، باعث پایین آمدن کیفیت سفر شویم.» مهرداد تاوتلی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، ضمن برشماری دلایل گرانی سفر در ایران، درباره دلایل ارزانی سفر به ترکیه تصریح کرد: «هزینه سفر در […] .

بخشی از فعالیت‌های سازمان گردشگری به اتاق بازرگانی واگذار شودسیری در ایران ، 15 ساعت پیشرئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: «امروزه ضرورت دارد بخشی از فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در قالب تفاهم‌نامه به اتاق بازرگانی واگذار شود.» احمد اصغری در شانزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق ایران ضمن بیان این مطلب و با اشاره به اینکه ورود گردشگران به ایران در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته […] .

فیروزه‌کوبی و طلاکوبی میراث ایران و همسایگانسیری در ایران ، 15 ساعت پیشفیروزه‌کوبی یکی از رشته‌‌های صنایع‌دستی است که زیبایی و گیرایی بسیاری دارد. یک فرآورده فیروزه‌کوبی اعم از زیورآلات یا ظروف عبارت است از شیء مسی، برنجی، نقره‌‌ای، ورشویی یا برنزی که ذرات و قطعات ریز سنگ فیروزه بر قسمت‌هایی از سطوح آن به شکل موزائیک در کنار هم نشانده شده است و به ‌این ترتیب […] .

3 پیامد افزایش دستوری اقامتگاه‌های بومیسیری در ایران ، 15 ساعت پیشچندی پیش، مديركل دفتر همكارى و توافق‌هاى ملى گردشگرى، از هدف‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای احداث و بهره‌برداری از دو هزار واحد اقامتگاه بوم‌گردی تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد. محمدعلی فیاضی همچنین با تاکید بر افزایش 100 درصدی افتتاح این اقامتگاه‌ها، دستیابی به این هدف را زودتر از موعد مقرر […] .

مسجد طارقسیری در ایران ، 2 روز پیشمسجد تاریخی طارق در روستای طارق در فاصله حدود 40 کیلومتری شمال نهبندان قرار دارد آنچه از بنای این مسجد بجای مانده ، شامل یک شبستان ستوندار با شش ستون مربع شکل قطور می باشد . در گذشته این مسجد دارای صحن ورودی بوده که تخریب شده و بناهای جدید بجای آنها ساخته شده است. […] .

خانه تقوی (اکرم خان)سیری در ایران ، 2 روز پیشاین بنا در داخل بافت تاریخی نهبندان واقع شده است. با توجه به شواهد معماری موجود این بنا مربوط به دوره قاجار است . از خصوصیت بارز آن دو ایوان شمالی و جنوبی بنا است که به شیوه قوس جناغی اجرا شده و با فرم دیگر بناهای نهبندان که دارای قوسهای بیز هستند متفاوت می […] .

قلعه کوه قاین ( قلعه حسین قاینی )سیری در ایران ، 2 روز پیشقلعه کوه قاین اثری عظیم و شاخص با چندین هکتار مساحت است که از قلاع دوره سلجوقی و یکی از پایگاه‌های عمده فداییان دوره اسماعیلیه است. این قلعه بر فراز کوهی مشرف بر شهر قاین ساخته شده است که از سمت جنوب و شرق به کوهستان و از سمت غرب و شمال به دشت قاین […] .

خانه سالاریسیری در ایران ، 2 روز پیشخانه سالاری از خانه‌های تاریخی زیبای شهر نهبندان و در داخل بافت تاریخی این شهر واقع شده است که دارای وسعتی حدود 1800 متر‌مربع می‌باشد. قدمت این بنا به دوره قاجاریه .بر می گردد و نام آن از مالک قبلی آن آقای سالاری گرفته شده است. منزل سالاری دارای پلانی مستطیل شکل به طول 38 […] .