آخرین خبرهای «سینماپرس»

آخرین آمار فروش فیلم‌های در حال اکران/«خفه‌گی» به مرز ۳۰۰ میلیون رسیدسینماپرس ، 13 ساعت پیشسینماپرس: جدیدترین آمار فروش فیلم‌های روی پرده در حالی اعلام شد که در کنار فروش خوب یکی دو فیلم جدید، «قهرمانان کوچک» هم در حوزه کودک و نوجوان با استقبال خوبی روبرو شده است.

جایی برای خبرنگارها نیست!سینماپرس ، 13 ساعت پیشسینماپرس: سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران را باید در بی احترامی به اصحاب رسانه و خبرنگاران رکورددار و پیشرو قلمداد کرد. با اینکه پردیس سینمایی ملت به اندازه کافی فضا دارد اما برگزار کنندگان جشنواره برای هر غرفه بی ربط و با ربطی فضای اختصاص داده اند، جز اهالی رسانه.

میلاد کیمرام و بهنوش بختیاری با «حریم شخصی» به سینماها می‌آیدسینماپرس ، 13 ساعت پیشسینماپرس: فیلم «حریم شخصی» با موضوع معضلات فضای مجازی از آذرماه در سینماها نمایش داده می‌شود.

تارانتینو اعتراف کرد/ از فساد اخلاقی واینستین مطلع بودم!سینماپرس ، 16 ساعت پیشسینماپرس: کوئنتین تارانتینو فیلمساز مشهور سرانجام درباره رسوایی هاروی واینستین به سخن درآمد و گفت به حد کافی از کارهای او مطلع بوده و باید در این باره کار بیشتری انجام می‌داد.

فیلم‌هایی که جایزه هم می‌گیرند ولی به اکران نمی‌رسندسینماپرس ، 16 ساعت پیشسینماپرس: اصطلاح فیلمسوزی که این اواخر حسابی هم میان فیلمسازان پشت اکران‌مانده، رواج یافته نه از بابت جمع بیش ازحد فیلم‌های روی پرده است بلکه به عدم توازن در سالن‌ها و عدم انتخاب در بازه زمانی اکران است.

تعطیلی یک جشنواره مذهبی در سکوت خبری/ آقایان؛ «مسیر عشق» را دریابید!سینماپرس ، 16 ساعت پیشسینماپرس: نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» در آستانه اربعین حسینی باوجود اعلام فراخوان و ارسال آثار از سراسر جهان به دلیل مشکلات مالی لغو شد.

بهترین فیلم جشنواره «لوکارنو» روی پرده سینماحقیقت می‌رودسینماپرس ، 16 ساعت پیشسینماپرس: تازه‌ترین ساخته «وانگ بینگ» فیلمساز شهیر چینی با عنوان «خانم فانگ»، در بخش نمایش‌های ویژه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به نمایش درمی‌آید.

عکس/ سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهرانسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس : سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از ۲۵ تا ۳۰ مهرماه در پردیس ملت در حال برگزار است.

ریشه یک تخلف صنفی آشکار در خانه سینما/ چرا اعضای شورای پروانه ساخت معرفی نشدند؟سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: با وجود اینکه قرار بود رئیس سازمان سینمایی اعضای جدید شورای پروانه ساخت را معرفی کند، به دلیل آنچه آشکار شدن یک تخلف در خانه سینما است، این اتفاق رخ نداد.

مورگان فریمن وزیر امورخارجه آمریکا می‌شود!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: بازیگر «رستگاری در شاوشنک» در فیلمی از سینمای مستقل آمریکا نقش کالین پاول وزیر امورخارجه پیشین آمریکا را بازی خواهد کرد.

جشنواره‌ای ناامید، غیرخلاقانه و بی‌هویت!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: آثار راه‌یافته به سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نشان می‌دهد که تلخی، بی‌هویتی، تشتت مضمونی و ناتوانی در خلق فیلمنامه و روایت و قصه همچنان در آثار فیلمسازان جوان موج می‌زند و سازمان سینمایی و انجمن سینمای جوان به عنوان متولی فیلم کوتاه در کشور اصلاً به خودش زحمت هم ندادند برای درمان این بیماری‌های مزمن و کهنه چاره‌ای بیندیشند

فیلمی با بازی نیوشا ضیغمی در آستانه دریافت پروانه نمایشسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: محمود غلامی به بیان آخرین وضعیت اکران و ساخت فیلم و سریال در دست تولیدش پرداخت.

تحریم بانکی ایران به فروشندگان فیلم رسید/ پول فیلم‌های ایرانی در «تحریم» بانک‌های فرانسویسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: برخی فعالان عرصه فروش فیلم که در بازار فروش فیلم «کن» اقدام به فروش فیلم به طرف‌های خارجی کرده‌اند، هم اکنون با مشکلات جدی در زمینه بازگشت پول‌های خود به دلیل تداوم تحریم‌های مالی مواجه هستند.

انفعال دستگاههای فرهنگی در قبال تعطیلی یک جشنواره منسوب به امام‌حسین(ع)/ بی تفاوتی تا به کِی؟!سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: آیا نباید هیچ دستگاه فرهنگی و یا حتی افراد خیر و نیکوکاری که سالها در زیر خیمه سالار شهیدان نذرهای فراوان ادا کرده اند خود را برای برگزاری و استمرار جشنواره رو به تعطیل «مسیر عشق» حداقل به عنوان یک نذر فرهنگی، مسئول بدانند؟!

مرگ‌کاوی یا مرگ‌آگاهی؛ تقلیدی کورکورانه از سینمای کپسولی!سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: سینمای غرب در مواجه با مرگ از مرگ‌آگاهی سخن می‌گوید و سینمای ایران از مرگ‌هراسی. این هراس از مرگ ناشی از چیست؟

ثبت پروانه‌های ساخت و نمایش الکترونیکی شد/ حذف حضور فیزیکیسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: سامانه جدید خدمات اینترنتی صدور پروانه های ساخت و نمایش روز سه شنبه ۲۵ مهر با حضور نمایندگان شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در اداره کل سینمای حرفه ای رونمایی شد.

واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به «اکران فیلم های خارجی»سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص احتمال پخش فیلم‌های خارجی در سینماهای کشور توضیحاتی ارائه داد و گفت که این موضوع در حال بررسی است.

هالیوود آینده برجام را چگونه روایت می کند!؟سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: آیا در آینده شاهد فیلم‌ها و سریال‌هایی هستیم که نشان می‌دهد آمریکا پس از پیروزی در مذاکرات، بار دیگر ایران راکه هنوز چهره‌ای خشن دارد و همواره در حال تلاش برای برهم زدن امنیت دنیا و انجام اقدامات تروریستی در خاک آمریکاست پای میز مذاکرات می‌نشاند تا امتیازات جدیدتری از آنها بگیرد؟

پول «سیاه» در پول«سپید»سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: رئیس صندوق اعتباری هنر از پرداخت نیمی از هزینه های جشنواره فیلم کوتاه خبر داد

بازیگران فیلم‌های ایرانی براساس مهمانی‌های شبانه و روابط غیراخلاقی انتخاب می‌شوند!سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: بازیگران امروز بر اساس تعداد فالوور، مهمانی‌های شبانه، روابط غیراخلاقی، پول، پارتی، میزان سرمایه‌ای که بازیگر به کار تزریق می‌کند، نسبت خانوادگی با تهیه کننده و رفیق‌بازی انتخاب می‌شوند.