منابع خبری

آخرین خبر های سینماپرس

اولین جشنواره سراسری «پویاگران انقلاب اسلامی» فراخوان داد/ ۱۳ دی؛ آخرین مهلت ارسال آثارسینماپرس ، 1 ساعت پیشسینماپرس: مرکز هنرهای رقومی بسیج به منظور کمک به توانمندی‌ های فکری، ارج نهادن به فعالیت‌ها و حمایت از هنرمندان و فعالان عرصه هنرهای دیجیتال اولین جشنواره هنرهای دیجیتال (رقومی) را با شعار «هنرپویا رسانه انقلاب اسلامی» در دی ماه ۱۳۹۵ برگزار می‌نماید.

چرا فیلم جدید کارگردان «ایستاده در غبار» متوقف شده است؟!سینماپرس ، 2 ساعت پیشسینماپرس: محمد حسین مهدویان، کارگردان فیلم «ماجرای نیمروز» درباره توقف فیلمبرداری این پروژه گفت: نه تایید می‌کنم و نه تکذیب!

حامد بهداد و باران کوثری در جشنواره فجر «سد معبر» می کنند!سینماپرس ، 2 ساعت پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «سد معبر» به تهیه کنندگی بهمن کامیار و کارگردانی محسن قرایی فرم سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را پر کرد.

زمان برگزاری جشنواره فیلم «صنعتی» هم به تعویق افتاد!سینماپرس ، 2 ساعت پیشسینماپرس: دبیر چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی از تعویق برگزاری این رویداد سینمایی برای جلب همکاری بیشتر وزارت صنعت خبر داد.

«زنانگی» نمایشی از پلشتی ها و سیاهی های یک جامعه روشن، برای کسب جوایز خارجی/ کور کردن چشم ایرانی برای نور چشمی شدن نزد آن ور آبی ها!سینماپرس ، 4 ساعت پیشسینما پرس: علی دشتبان/ شب گذشته و در آخرین روز از جشنواره سینما حقیقت، یکی از سانس های ویژه آثار پر مخاطب به فیلم زنانگی رسید، فیلم مستند بلند «زنانگی» ساخته محسن استاد علی، فیلمی که با ارائه زیرنویس انگلیسی از همین ابتدا مشخص است قرار است در جشنواره های خارجی آبروی مملکتش را به تاراج بگذارد و جوایز را با این حراج یکی یکی از آن خود کند.

کیوان نیا: برگزاری جشنواره های مستند برای پر کردن بیلان کاری مدیران است/ فقدان مدیریت ارزشی باعث شده از مسیر انقلاب اسلامی منحرف شویمسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: شاهرخ کیوان نیا سینمای کشور همزمان با برگزاری جشنواره سینماحقیقت گفت: وضعیت امروز سینمای مستند به گونه ای است که به راحتی می توان بر این امر صحه گذاشت که برگزاری جشنواره های مستند صرفاً برای پر کردن بیلان کاری مدیران است چرا که این جشنواره ها هیچ عایدی مثبتی برای سینمای مستند در پی ندارد و این سینما و دست اندرکاران آن همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.

محقق: جشنواره فیلم یاس و موسسه رسانه های تصویری هر دو ناکارآمد هستند/ بودجه ها باید در راستای تولید به کار گرفته شوندسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: سیدهادی محقق کارگردان سینما در آستانه برگزاری چهارمین جشنواره فیلم های ویدیویی یاس گفت: جشنواره فیلم یاس و موسسه رسانه های تصویری هر دو ناکارآمد هستند و بهتر است که بساط شان برچیده شده و نام و نشانی از آن ها نباشد.

تقدیر ویژه جشنواره پروین اعتصامی از مادران و زنان شهدای مدافع حرم/ اختصاص ارزشمندترین جایزه جشنواره به فیلم منتخب مردمسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: دبیر نهمین جشنواره ملی فیلم «پروین اعتصامی» بیان کرد آثار سینمایی زنان فیلمساز که اکران شده است، داوری می شوند.

«کارگر ساده نیازمندیم» منوچهر هادی راهی جشنواره فیلم فجر شدسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: کارگردان فیلم «کارگر ساده نیازمندیم» گفت: فرمهای شرکت در سی‌و پنجمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده‌ایم و امیدواریم که این فیلم به جشنواره فجر حضور یابد.

عکس/ نشست خبری نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامیسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس : نشست خبری نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی امروز شنبه ۲۰ آذر با حضور مازیار رضاخانی (دبیر جشنواره)، فرحناز قیصری پور (مدیر اجرایی جشنواره) و الهه عطائی (مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران) در خانه هنرمندان برگزار شد.

مذاکره تلویزیون با سیروس مقدم برای ساخت «پایتخت۵»/ آیا ماجراهای خانواده نقی معمولی به ماه رمضان می‌رسد؟سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: تلویزیون برای ساخت سری پنجم سریال پرمخاطب «پایتخت» با سیروس مقدم وارد مذاکره شده است.

چرا دوربین مستندسازان وطنی فقط بدبختی و سیاهی به تصویر می کشد؟/کادر هایی که از ابتدا برای جشنواره های خارجی بسته می شوند!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: مستندسازان حاضر در جشنواره سینما حقیقت مدعی هستند که در حال بیان واقعیت های جامعه اند. واقعیت هایی که اکثر آن ها تصویری از مشکلات و بدبختی مردم را به مخاطب نشان می دهد. اما سؤال مهم این است که آیا این تصویر که اتفاقاً به جشنواره های خارجی هم می رود تصویر دقیق و درستی است یا خیر.

نخل طلای جشنواره فیلم بغداد به «بادیگارد» حاتمی کیا رسیدسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «بادیگارد» نخل طلای هشتمین جشنواره فیلم بغداد را از آن خود کرد.

توکلی: سینمای ایران در مقطع انفعالی بسیار بدی قرار گرفته است/ امروزه سیاست های کلان سینما مورد نقد اکثر صاحب نظران، کارشناسان و اهالی فرهنگ استسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: هوشنگ توکلی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در رابطه با جایگاه هنر انقلاب اسلامی در سینمای کشور و ضرورت پرداختن به این هنر گفت: سینمای ایران در مقطع انفعالی بسیار بدی قرار گرفته است و ما باید هرچه سریعتر از این مرحله بیرون بیاییم تا بیش از این به فرهنگ و هنر کشورمان آسیب وارد نشود. مدیران بالادستی آقای ایوبی سیاست شان در تعویض نگرش فرهنگی و اقتصادی سینمای جمهوری اسلامی ایران بوده است.

غذبانی: صرف بودجه های هنگفت برای برگزاری جشنواره یاس و پشت در ماندن بسیاری از فیلمسازان برای تولید آثارشان درست نیستسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: داریوش غذبانی کارگردان سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری جشنواره فیلم یاس گفت: صرف بودجه های هنگفت برای برگزاری جشنواره یاس و پشت در ماندن بسیاری از فیلمسازان برای تولید آثارشان درست نیست؛ آنچه باید در اولویت مدیران سینمایی قرار گیرد این است که در ابتدا بازار عرضه برای آثار ویدیویی در نظر بگیرند و سپس اقدام به تولید آثار کنند و در نهایت برای آن آثار جشنواره برپا کنند.

نگاهی به چند مستند حاضر در جشنواره از «جمعه قالی» و «قاب ها» تا «آوانتاژ»سینماپرس ، 1 روز پیشسینما پرس: علی دشتبان/ فیلم آوانتاژ را نمی توان بهترین فیلم جشنواره امسال دانست چراکه فاقد بیانی خلاقه است و دست آورد جدیدی را برای مستند و مستند سازان به همراه نداشته است، اما نکته ای که قابل ارزش است تلاش و زحمت فیلمساز برای هرچه بهتر بیان کردن سوژه و داستان خود در همین فرم و قالب کلیشه است که توانسته فرم و محتوا را در کنار هم با تدوینی مناسب گزینش کند و بیننده را در تمام لحظات درگیر شخصیت ها و داستان فیلمش کند.

جمشید گرگین امشب مهمان مدیری در «دورهمی» می شودسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: برنامه «دورهمی» امشب ۱۹ آذرماه، ساعت ٢٣ با حضور جمشید گرگین بازیگر سینما و تلویزیون روی آنتن می رود.

«یتیم‌خانه ایران» و «نفس» در آستانه میلیاردی شدن/ فروش «سلام بمبئی» به دو و نیم میلیارد تومان رسیدسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: فیلم «سیانور» هم اینک در تهران تنها ۷ سالن در اختیار دارد و در شهرستان ۲۰ سالن که تاکنون به فروش ۲ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان دست یافته است.

عکس/ دهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت»-۲سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس : دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۹۵ در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزار است.

اسامی نامزدهای دهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» اعلام شدسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: اسامی فیلم‌های نامزد دریافت جایزه از دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در ۲ بخش «مسابقه ملی» و «جایزه شهید آوینی» اعلام شد.