منابع خبری

آخرین خبرهای «سینماپرس»

عسگرپور: بد به حال مدیری که خیال‌پردازانه درباره مشکلات حرف می زند/ سینمای ما پسرفت داشته استسینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: محمدمهدی عسگرپور مدیر عامل سابق خانه سینما که در ابتدای فعالیت ایوبی در کنار وی درب خانه سینما را گشودند، امروز با کنایه تلویحی به اظهار نظرهای اخیر رئیس سازمان سینمایی بر این باور است که سینما پسرفت کرده است.

چرا فریدون جیرانی به جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس نرفت؟سینماپرس ، 5 ساعت پیشسینماپرس: فریدون جیرانی یکی از سه مهمانی بود که به جلسه روز گذشته اعضای کمیته هنر کمیسیون فرهنگی مجلس با چند سینماگر دعوت شده بود ولی در آن غیبت کرد.

برگزاری مراسم سالگرد درگذشت «سلحشور انقلاب» در آستان امام زاده گان باغ فیضسینماپرس ، 5 ساعت پیشسینماپرس: اولین سالگرد درگذشت هنرمند مومن و انقلابی مرحوم مغفور حاج فرج الله سلحشور در آستان امام زاده گان باغ فیض برگزار خواهد شد.

عکس/ نشست خبری یازدهمین جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ایسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس : نشست خبری یازدهمین جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای با حضور علی قربانی دبیر و یزدان عشیری مدیر روابط عمومی جشنواره صبح امروز دوم اسفند در حوزه هنری برگزار شد.

سهم «دفاع مقدس» در سینمای ۹۶ تنها ۷ فیلم!/ بودجه‌ها کجا می رود؟سینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: سهم دفاع مقدس از سینمای سال ۹۶ تنها ۷ فیلم است؛ در حالی که صحبت های مسئولان برای بودجه به این بخش بیشتر از ۷ فیلم بوده است!

تصویربرداری «شهرزاد ۲» از سر گرفته شد/ بازیگران در منزل بزرگ آقاسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: تصویربرداری سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی مجددا شروع شده است.

مدیران فرهنگی محترم ، لطفا این گوشت قربانی را بین خود تقسیم کنید!سینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: مهدی فیوضی تهیه کننده فیلم سینمایی «جشن تولد» با انتشار نامه سرگشاده ای به بی عدالتی و بی توجهی مسئولان فرهنگی کشور به فیلمی با موضوع مدافعان حرم واکنش نشان داد.

چگونه کارنامه واقعی مدیریت سینما پنهان شد؟/ تدبیر مدیران در تعطیلی دکان سینمای استراتژیک!/ از ویلایی‌های موفق تا ماجرای متفاوت نیمروزسینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: محمدعلی سلیمانی/ سی و پنجمین جشن یا جشنواره ی سینمای ایران نیز به پایان رسید و این در حالی بود که در سی و هشتمین فجر انقلاب اسلامی، نه تنها خبری از ابعاد بین المللی جشنواره فیلم فجر و موضوع صدور انقلاب به زبان سینما و مطالبه ی آرمان های بلند فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی و ... در میان نبود؛ بلکه دغدغه های متعالی اصحاب فرهنگ و هنر نیز، با تدبیری مناسب به مطالبات صنفی فروکاست پیدا کرد!

فیلمبرداری «همه چی عادیه!» در تهران به نیمه رسیدسینماپرس ، 9 ساعت پیشسینماپرس:فیلمبرداری فیلم سینمایی «همه چی عادیه!» به مرز ٥٠ درصد رسید.

در جلسه منتقدین جشنواره فجر با کمیسیون فرهنگی چه گذشت؟سینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس جلسه کمیته فرهنگ، هنر، رسانه کمیسیون فرهنگی را تشریح کرد.

فیلمبرداری «یک کیلو و بیست و یک گرم» به پایان رسیدسینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم»به کارگردانی رحیم طوفان در شهر تهران به پایان رسید.

«دریاچه ماهی» مریم دوستی ۸ دقیقه کوتاه شدسینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگردانی مریم دوستی برای اکران عمومی ۸ دقیقه کوتاه شد.

فاضلی: امیدوارم فاجعه ای مانند جشنواره ۳۵ ام دیگر هرگز در سینمای ایران تکرار نشود/ تا پاسخگویی مدیران سینمایی باید پیگیر باشیمسینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: محسن فاضلی منتقد سینما همزمان با خاتمه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: مدیران سینمایی این دوره ثابت کردند که توانایی برگزاری جشنواره فجر را ندارند و از این رو بهتر است برگزاری جشنواره را از دوستان و نزدیکان خود بگیرند و به جای برگزاری جشنواره ای قبیله ای و عشیره ای برگزاری این جشنواره را به اهالی راستین سینما واگذار کنند.

فیلمبرداری «نسترن های وحشی» از نیمه گذشتسینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: فیلمبرداری ۷۵ درصد از فیلم «نسترن های وحشی» به کارگردانی رهبر قنبری به پایان رسید.

حضور منتقدین جشنواره فیلم فجر در جلسه ظهر امروز کمیسیون فرهنگی/ ایوبی فردا میهمان کمیسیونسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور منتقدین سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در کمیسیون متبوعش خبر داد.

وقار و شخصیت زن ایرانی بر پرده سینما/ الگو سازی سینمایی برای بانوان را جدی بگیریمسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: بیش از نیمی از مخاطبین سینمای حال حاضر ایران زنان هستند. این قشر به دلیل ظرایف روحی قادرند ارتباط خوبی با آثار هنری برقرار کنند و چون خودشان مبنای پرورش نسل بعد هستند، هرگونه برداشت آنها از مفاهیم سینمایی در روند تربیت نسل های آینده نیز تاثیرگذار خواهد بود. از این رو محتوا و آن چه که در سینمای امروز پیش روی بانوان کشور قرار می گیرد، از اهمیت به سزایی برخوردار است.

کارنامه خوانی مدیریت سینمایی دولت یازدهم / بایکوت سینمای انقلاب و ۴ سال پر حاشیه برای جشنواره فیلم فجرسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: پایان جشنواره سی‌ و پنجمِ فجر با تمام حشایه‌هایش، به عنوان آخرین جشنواره برگزارشده توسط مدیریت سینمایی دولت یازدهم، فرصت مناسبی است تا نگاهی داشته باشیم به کارنامه مدیران سینمایی دولت در برگزاری چهار دوره اخیر جشنواره فیلم فجر و ببینیم آیا حاشیه‌های پررنگ جشنواره سی و پنجم تنها محدود به همین دوره است یا در دوره‌های پیشین نیز حاشیه‌ها و جنجال‌هایی جشنواره فجر را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند.

آغاز ثبت نام منتقدان و اهالی رسانه برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجرسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: منتقدان و اهالی رسانه برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره برای حضور در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر درخواست خود را ثبت کنند کنند.

سریال‌هایی که برای نوروز ۹۶ آماده می‌شوند/ از «علی البدل» سیروس مقدم تا «مرز خوشبختی» حسین سهیلی زادهسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: «علی البدل»، «مرز خوشبختی»، «خانه ما» و «افسر نمونه» چهار سریالی هستند که نامشان برای پخش در شبکه‌های مختلف سیما در نوروز ۹۶ مطرح شده است.

بابائیان: فیلمبرداری «جوراب شو» ششم اسفند به پایان می رسد/ اولین رونمایی از فیلم در جشنواره فیلم کودک اصفهانسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: داریوش بابائیان تهیه کننده فیلم سینمایی «جوراب شو» به کارگردانی علیرضا محمودزاده گفت: تاکنون بیش از ۸۰ درصد از فیلمبرداری این اثر سینمایی در ژانر کودک و نوجوان به پایان رسیده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده فیلمبرداری «جوراب شو» تا ششم اسفندماه به پایان می رسد و سپس وارد مراحل فنی خواهیم شد.