منابع خبری

آخرین خبرهای «سینماپرس»

توافق جامعه صنفی تهیه کنندگان با صداوسیما برای صیانت از آثار سینماییسینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: در پی پخش نسخه ای از فیلم سینمایی "گشت ۲" در بازار قاچاق، جامعه صنفی تهیه کننده گان سینمای ایران با صدور اطلاعیه ای واکنش نشان داد.

«سرّ دلبران» لطیفی از گردونه سریال‌های ماه رمضان حذف شد!سینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: سریال «سرّ دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی به دلیل تمام نشدن تصویربرداری آن از گردونه رقابت و نمایش در ماه رمضان حذف شد.

فیلمبرداری «خیابان دیوار» به پایان رسیدسینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: فیلمبرداری فیلم سینمایی «خیابان دیوار» به کارگردانی بهمن کامیار و تهیه کنندگی مصطفی کیایی در مسعودیه تهران به پایان رسید.

اکرانهای قبل ساعت ۱۷ در ماه مبارک رمضان نیم‌بها خواهد بود/ ثبت قرداد دو فیلمسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت که در طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان اکرانهای قبل از ساعت ۱۷ نیم بها و بعد از آن تمام بها خواهد بود.

عکس/ جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷-روز سوم و چهارمسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: هفتادمین جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ با حضور سینماگران مطرح جهان از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ می درحال برگزاری است.

فیلمبرداری «آرزو» به پایان رسید/ آغاز مراحل فنیسینماپرس ، 6 ساعت پیشسینماپرس: با فیلمبرداری سکانس فینال «آرزو» تولید این فیلم در جنوب کشور به پایان رسید.

از نفوذ تا ولنگاری/ مسیر فرهنگ بر همان مدار گذشته حرکت می کند؟سینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: مهدی خرامان/ از نگاه امنیتی به حوزه فرهنگ تا نگاه ابزاری به هنرمند، مسائلی است که نباید به سادگی از کنار آنها گذر کرد، نگاهی که باعث نابودی فرهنگ می شود، به همین دلیل در دو سال گذشته از وادادگی اوضاع فرهنگ کشور مکرراً گلایه می گردد، وادادگی که ثمره اش ولنگاری فرهنگی می شود و می توان گفت نفوذ فرهنگی گام نخست ولنگاری فرهنگی بوده است!

«آتش و قدّاره» هفته‌ آینده جلوی دوربین می‌رود/ روایت فتوت و جوانمردی ایرانیانسینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «آتش و قدّاره» به کارگردانی محمد عرب با تکمیل لیست عوامل، از هفته‌ آینده وارد مرحله‌ فیلمبرداری می شود.

آقای وزیر! هنرمندان سیاهی لشگر نیستند/ خانه سینما چرا درباره نسخه قاچاق فیلم ها بیانیه ای صادر نمی کند؟!سینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: محمد تقی فهیم به طور تلویحی به بیانیه خانه سینما در مورد صحبت های وزیر ارشاد اشاره کرد و گفت: خانه سینما چرا در مورد ورود فیلم های روی اکران به بازارهای قاچاق بیانیه ای صادر نمی کند؟!

اسکندری: ما نه فرمایشی عمل می کنیم و نه بردنی هستیم/ امیدوارم که دیگر هرگز شاهد چنین اظهاراتی نباشیمسینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: ستاره اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون در رابطه با اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان و سینماگران در روز انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خطاب به یکی از کاندیداها مبنی بر اینکه اگر هنرمند احتیاج داشتید به من پیغام می‌دادید و من برای شما می‌فرستادم تا دچار مشکل نشوید گفت: ما نه فرمایشی عمل می کنیم و نه بردنی هستیم و اگر به جایی می رویم به دلیل اعتقادات قلبی خودمان است و من به شدت با این نوع نگاه ابزاری به هنر و هنرمند مشکل دارم.

حر: طی سال های اخیر مدیران سینمایی تنها درصدد ترویج سینمای «نوآر» فرانسه و سیاه نمایی بودند/ مدیر فرهنگی انقلابی می خواهیمسینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: اکبر حر کارگردان سینما در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی به وقایع و رویدادهای انقلاب و دفاع مقدس در سینما گفت: متأسفانه طی سال های اخیر مدیران سینمایی تنها درصدد ترویج سینمای «نوآر» فرانسه و سیاه نمایی بودند و از فیلم هایی حمایت می کردند که تصویری تلخ از جامعه و حکومت اسلامی ارائه دهد و روحیه یأس و ناامیدی را در جامعه افزایش دهد.

باید برای کودکان سالن سینمای اختصاصی داشته باشیم/ سینمای کودک نباید فراموش شودسینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: بیژن بیرنگ در خصوص برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: ما باید برای کودکان سالن سینمای اختصاصی داشته باشیم و مدارس نیز، دانش آموزان را به سمت سینما سوق دهند و او را برای تماشای فیلم به سینما ببرند. تهیه کننده فیلم کودک نیز باید درصدد ساختن فیلمی سودآور باشد، چون سینما یک صنعت است..

فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران منتشر شدسینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران منتشر شد و علاقه‌مندان از اول خرداد می توانند در سایت جشنواره ثبت نام کنند.

فیلمی که صدای روشنفکران را هم درآورد/ نماینده سینمای ایران در کن حامی فرقه ضاله بهائیت شد!سینماپرس ، 9 ساعت پیشسینماپرس: فیلم داستانی «لرد» در حالی در جشنواره کن امسال حضور پیدا کرده است که نمایش این اثر در جشنواره امسال با موجی از اعتراضات همراه شده است.

واکنش «حبیب اسماعیلی» به انتشار گسترده نسخه قاچاق «گشت۲»سینماپرس ، 9 ساعت پیشسینماپرس: حبیب اسماعیلی تهیه کننده سینمای ایران با انتشار متنی به انتشار گسترده نسخه قاچاق فیلم سینمایی «گشت۲» واکنش نشان داد.

سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد!سینماپرس ، 9 ساعت پیشسینماپرس: خواست برای مساعدت به فیلم‌های توقیفی می‌تواند اولین درخواست رانتی از نامزد پیروز انتخابات باشد. آیا روحانی از مردان فرهنگی‌اش می‌خواهد لطف انتخاباتی هنرمندان را با کمک به رفع توقیف برخی از فیلم‌ها جبران کنند؟!

واکنش تهیه کننده «ماجرای نیمروز» به توزیع نسخه قاچاق «گشت ۲»سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: تهیه‌کننده فیلم سینمایی ماجرای نیمروز در واکنش به توزیع نسخه قاچاق «گشت ۲» عنوان کرد: خرید و فروش نسخه قاچاق فیلم‌ها حرام و تضییع حقوق مادی و معنوی یک جمع هنرمند است؛ فرقی هم بین فیلمی که صد میلیون در سینما فروش داشته یا ٢٠میلیارد نیست.

«هت تریک» صاحب صدا شد/ فیلمی با بازی امیر جدیدی و پریناز ایزدیارسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «هت تریک» ساخته رامتین لوافی و تهیه‌کنندگی مجید مطلبی وارد مرحله صداگذاری شد.

واکنش سعید سهیلی به انتشار نسخه غیر قانونی «گشت ۲»/ کارت خانه سینما را آتش می زنم!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: سعید سهیلی کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی «گشت۲» به شدت به انتشار نسخه قاچاق و غیر قانونی فیمش اعتراض کرد .

نمایش فیلم ضد ایرانی «یک خانواده محترم» در جشنواره فیلم های ایرانی آلمان!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: خبر برپایی «چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی در آلمان» اگر چه تاکنون جایی در میان رسانه های داخلی و حتی منتقدان فرهنگی نیافته است اما می تواند یکی از مهم ترین اخبار پُرحاشیه در روزهای ته نشین شدن فضای انتخاباتی باشد. هنگامی که در میان لیست اعلامی آثار ایرانی در این جشنواره به فیلم ضد ایرانی و هتاکانه «یک خانواده محترم» ساخته مسعود بخشی می رسیم.