آخرین خبرهای «سینماپرس»

توقف عرضه غیرقانونی «کلاه قرمزی ۹۶» در شبکه نمایش خانگیسینماپرس ، 12 ساعت پیشسینماپرس: توزیع غیرقانونی مجموعه «کلاه قرمزی ۹۶» در شبکه نمایش خانگی متوقف شد.

عیادت وزیر ارشاد دولت دهم از تهیه کننده اخراجی هاسینماپرس ، 12 ساعت پیشسینماپرس: سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم با حضور در بیمارستان بقیه الله (عج) تهران از حبیب کاسه ساز تهیه کننده سینمای ایران عیادت کرد.

وزیر ارشاد دولت دهم از تهیه کننده اخراجی ها عیادت کردسینماپرس ، 12 ساعت پیشسینماپرس: سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم با حضور در بیمارستان بقیه الله (عج) تهران از حبیب کاسه ساز تهیه کننده سینمای ایران عیادت کرد.

توضیح تهیه‌کننده «زیر پای مادر» درباره پایان بندی سریالسینماپرس ، 12 ساعت پیشسینماپرس: تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «زیر پای مادر» درباره پایان‌بندی این سریال توضیحاتی را ارائه داد.

از حلقه پنهان سازمان سینمایی تا خسارت ۱۰۰ میلیاردی برای «رستاخیز»!سینماپرس ، 12 ساعت پیشسینماپرس: در شرایطی «رستاخیز» شامل خسارت ۱۰۰ میلیاردی می‌شود که سازمان سینمایی حاضر به صحبت با سازندگان و مراجع دینی برای رفع مشکل فیلم و نمایش آن نیست و همین امر موجب شده خسارت هنگفتی به تهیه‌کننده ارائه شود که مبنای عقلانی ندارد.

مشکل آقایان با معجزات موسی(ع) است! / پدرم تمام حرفشان این بود که در نبودشان جز آقای شورجه کسی سریال را نسازدسینماپرس ، 17 ساعت پیشسینماپرس: نقش و کارکرد سریال‌های فاخر تلویزیونی از جمله واقعیت‌های رسانه‌ای است که به سادگی نمی‌توان از کنار آن عبور کرد. هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان و شبکه‌های بزرگ تلویزیونی سریال‌ها از یک کالای صرفاً تجاری یا سرگرم‌کننده فراتر رفته و به ابزارهایی برای انتشار و آموزش سبک زندگی و مکاتب فکری و حتی قرائت‌های خاص تاریخی تبدیل شده‌اند.

ریزش مخاطب سینما در بهار از کجا می‌آید؟سینماپرس ، 17 ساعت پیشسینماپرس: رئیس هیئت مدیره انجمن سینماداران در گفت‌وگوی اخیرش، ناتوانی فیلم‌ها در جذب مخاطب، نبود اطلاع‌رسانی، همکاری نکردن صداوسیما و منفعل بودن رسانه‌ها را از دلایل کاهش فروش فیلم‌ها در ماه رمضان نسبت به سال گذشته شمرده است.

پروانه نمایش «خالتور» بدون اصلاحیه صادر شدسینماپرس ، 17 ساعت پیشسینماپرس: عبدالله علیخانی از دریافت پروانه نمایش «خالتور» خبر داد.

ساخت فیلم «کامیون» کامبوزیا پرتوی به کجا رسید؟سینماپرس ، 17 ساعت پیشسینماپرس: کامبوزیا پرتوی تاکید کرد به زودی تدوین فیلم سینمایی «کامیون» به پایان می رسد.

در «ساعت ۵عصر» چه خبر است؟سینماپرس ، 17 ساعت پیشسینماپرس: حرف‌های چندماه پیش مهران مدیری درباره اولین فیلم سینمایی‌اش اما از این حکایت می‌کند، مهران مدیری در نویسندگی این فیلم نقش مهمی ایفا کرده است.

سیدزاده: نیروهای متعهد و انقلابی باید بر اساس درک صحیح از ارزش ها، اهداف و آرمان های نظام و انقلاب اسلامی حرکت کنندسینماپرس ، 18 ساعت پیشسینماپرس: سیدسعید سیدزاده تهیه کننده سینما گفت: فرمان آتش به اختیار از سوی مقام معظم رهبری به تمامی جوانان و فرهیختگان دغدغه مند حفظ و ترویج ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی داده شده و از این رو افرادی که قرابتی با نظام و انقلاب اسلامی ندارند اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را به نفع خود بدانند به دلیل ذهن و ذات بیمارشان است.

وقتی صنعت سینمای ایران مدیون کودکان می شود/ برای کودک یا درباره او؟ از همزادپنداری تا سبک زندگی!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: دکترفاطمه نوری راد/ یکی از مواردی که به تصورات ما از مفهوم کودکی شکل می دهد، فیلم‌های سینمایی است. این فیلم‌ها، تئوری‌هایی درباره  اینکه کودکان چگونه باید باشند،  ارایه می‌دهند و از این منظر، دیدگاه ها و جهان‌بینی‌هایی را شامل می شوند که هرگز تصادفی نبوده و یقینا به خودی خود به وجود نیامده اند.

فضلی: وزیر ارشاد باید از اهالی فرهنگ وهنر باشد/ تعامل میان مدیران و اهالی فرهنگ و هنر موجبات رشد و توسعه فرهنگی و هنری را در پی داردسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: بایرام فضلی کارگردان و فیلمبردار سینما در رابطه با انتظارات خود از شخص رئیس جمهور و مسئولان فرهنگی دولت دوازدهم گفت: امیدوارم آقای رئیس جمهور با تدبیر و درایت شخصی را به عنوان وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی نمایند که از اهالی سینما و هنر باشد.

فاطمی: رکود اقتصادی دامان سینمای کودک را هم گرفته است/ در زمانی که اغلب فیلمسازان بیکارند، جشنواره کودک نباید با بریز و بپاش برگزار شودسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: جلال فاطمی کارگردان سینما در آستانه برگزاری سی امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: رکود اقتصادی شدید در کشور دامان سینمای کودک را هم گرفته است و به این گونه مهم سینمایی بیش از سایر گونه ها آسیب وارد کرده چرا که این سینما هیچ متولی جدی ندارد و بی حامی در گوشه ای افتاده است.

تکذیب عرضه نسخه نمایش خانگی «اکسیدان» توسط حوزه هنریسینماپرس ، 3 روز پیشسینماپرس: منوچهر محمدی تهیه کننده فیلم «اکسیدان» خبر خرید رایت ویدیویی این فیلم توسط حوزه هنری را رد کرد.

«مسلخ» جای «مادرقلب اتمی» به سینماها می آیدسینماپرس ، 3 روز پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «مسلخ» به کارگردانی اصغر نصیری از صبح چهارشنبه در سینماها اکران می‌شود.

حرف‌های جالب ستاره سریال «نفس» در اولین مصاحبه/ «نفس» دقیق به فعالیت مجاهدین پرداخته استسینماپرس ، 3 روز پیشسینماپرس: ساناز سعیدی گفت: این روزها مردم در کوچه و خیابان نسبت به من محبت و لطف دارند. طبیعتا این اتفاق، خوشحال کننده است اما می دانم که مقطعی است، بنابراین خوشحال می شوم اما می دانم باید تلاش کنم، آموزش ببینم و نقش های مختلفی را ایفا کنم. چرا که بیش از درگیر بودن در حال و هوای این روزها، ماندگار شدن در این حرفه برایم اهمیت دارد.

کاهش استقبال از سینما گردن تلویزیون افتاد!سینماپرس ، 3 روز پیشسینماپرس: طرح افطار تا سحر سینماها که در سال‌های گذشته مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گرفت امسال شور و حالی نداشت.یکی از مهم‌ترین دلایل این رکود عدم همراهی تلویزیون بود.

وضعیت اسف‌بار بازیگر زن در ترکیه/ از رویای پیوستن به «جم» با درآمد میلیونی تا تحقیر اقامت توسط سازمان مللسینماپرس ، 3 روز پیشسینماپرس: بازیگری که با رویای اقامت و کار و با وعده‌های رنگارنگ کریمیان، مدیرعامل کشته شده شبکه جم تی وی راهی این شبکه شده بود، این روزها در حال تحمل شرایط اسف‌بار اقامت در ترکیه از طریق سازمان ملل است.

بررسی سنگ اندازی های مکرر بر سر راه برنامه «ثریا»سینماپرس ، 3 روز پیشسینماپرس: ، هنوز هم رضایتی برای پخش برنامه صورت نگرفته است و به نظر می‌رسد دولت با گروگان گرفتن تخصیص بودجه صدا وسیما برای اعمال فشار به خوبی استفاده می‌کند. با آرزوی حل این مشکل ساختاری، از مدیران انقلابی سازمان صدا وسیما انتظار می‌رود که با پشتوانه مردمی و استقلال مدیریتی پخش این برنامه را مجدادا در دستور کار قرار دهند.