منابع خبری

آخرین خبر های سیویلیکا

سومین کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه 20 ساعت پیشسومین کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه،  بهمن ۱۳۹۵ توسط شرکت آذر تبار ایرانیان در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا ۳۰ دی با توجه به محورهای برگزاری این دوره کنگره اقدام نمایند

فصلنامه ایده های نو در علوم و فناوری 1 روز پیش«ایده های نو در علوم و فناوری» نشریه‌ای علمی است که با شماره مجوز و پروانه انتشار ۱۳۵۹۶/۹۴ و همکاری علمی دانشگاه ­های: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، آزاد اسلامی، فرهنگیان و شهید باهنر به چاپ می ­رسد. این فصلنامه در حال حاضر در پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID) و سیویلیکا نمایه سازی می شود.

همایش ملی پیشگیری از اعتیاد 1 روز پیشهمایش ملی پیشگیری از اعتیاد، ۱۸ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر در شهر شاهین شهر برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا ۵ دی با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

سومین همایش ملی چشم انداز توسعه ی منطقه ی تربت حیدریه در افق 1404 2 روز پیشسومین همایش ملی چشم انداز توسعه ی منطقه ی تربت حیدریه در افق 1404 در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۵ توسط دانشگاه تربت حیدریه در شهر تربت حیدریه برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا۵ دی با توجه به محورهای برگزاری این دوره همایش اقدام نمایند

سومین همایش ملی باستان شناسی ایران 6 روز پیشسومین همایش ملی باستان شناسی ایران، ۲۴ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۶ توسط دانشگاه بیرجند در شهر تهران -تالار همایش های دانشگاه پیام نور برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال چکیده مقالات تا ۱۵ بهمن و همچنین جهت ارسال اصل مقالات تا ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ با توجه به محورهای برگزاری سومین دوره همایش اقدام نمایند.

دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران با رویکرد مدیریت یکپارچه شهری و شهر هوشمند 1 هفته پیشدومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران با رویکرد مدیریت یکپارچه شهری و شهر هوشمند، ۲۵ تا ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا ۳۰ دی با توجه به محورهای برگزاری این دوره کنفرانس اقدام نمایند

دومین همایش ملی علوم و فناوری های نوین ایران 1 هفته پیشدومین همایش ملی علوم و فناوری های نوین ایران در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۵ توسط انجمن توسعه و ترویج علوم و فنون بنیادین در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا ۱۶ آذر  با توجه به محورهای برگزاری این دوره همایش اقدام نمایند

دو فصلنامه مهندسی عمران 1 هفته پیشنشریه مهندسی عمران،با صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد،  ناشر یافته های نو و اصیل در زمینه مهندسی عمران است و هدف آن گسترش پژوهش در مهندسی و ایجاد ارتباط بین پژوهشگران دانشگاهی می باشد. هیأت تحریریه فقط مقاله هایی را مورد بررسی قرار خواهد داد که قبلاً در جای دیگر چاپ نشده باشند. مقاله های ارائه شده در کنفرانس ها از این امر مستثنی هستند و مانند سایر موارد ارزیابی شده و درصورت تأیید به چاپ می رسند.

چهارمین کنفرانس علمی پژوهشی افق های نوین در علوم جغرافیا و برنامه ریزی معماری و شهرسازی ایران 1 هفته پیشچهارمین کنفرانس علمی پژوهشی افق های نوین در علوم جغرافیا و برنامه ریزی معماری و شهرسازی ایران، ۶ دی ۱۳۹۵ توسط انجمن توسعه و ترویج علوم و فنون بنیادین- انجمن علمی تخصص عمران و معماری در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا ۳۰ آذر با توجه به محورهای برگزاری این دوره کنفرانس اقدام نمایند

ايران به دنبال چيست؟ 2 هفته پیشايران به دنبال چيست؟ تحلیل محتوای پژوهشهای دانشگاهی ایران در ده سال اخیر   بنا به اعلام واحد علم سنجی پایگاه سیویلیکا، بر اساس نتایج تحلیل داده های مقالات تولید شده در ایران در طی 10 سال گذشته، عمده مقالات ایران حول محورهای توسعه پایدار، محیط زیست، گردشگری، مدیریت دانش، الگوریتم ژنتیک و بهینه سازی تولید شده است. این تحلیل علاوه بر مقالات کلی، به صورت مجزا برای هر مرکز علمی نیز صورت گرفته است و در صفحه هر دانشگاه به صورت مجزا آنچه که دغدغه اصلی پژوهشگران آن مرکز در تولید مقالات بوده است را می توانید مشاهده نمایید.   منبع این تحلیل محتوایی، بیش از ۵۳۰ هزار عنوان مقاله داخلی است که از ۶۳۰ مرکز دانشگاهی و پژوهشی کشور نمایه و بررسی شده است و می تواند راهگشای برنامه ریزان و سیاستگذاری علمی ایران برای سالهای آتی و جهت دهی به حرکت عظیم علمی کشور باشد.   لیست کلید واژه های پر مصرف علمی ایران در 10 سال اخیر در صفحه زیر به نمایش گذاشته شده است: http://www.uniref.ir/ContentAnalyzer

کنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر جهان 2 هفته پیشکنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر جهان،۱۶  تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ توسط مجمع مهندسان جوان و موسسه پژوهش کنسرسیوم ژئو با همکاری مرکز پژوهشی و دانشگاهی Knowledge Village در شهر دبی برگزار می شود. از تمامی ‍‍‍‍پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۵ دی با توجه به محورهای برگزاری کنگره اقدام نمایند.

اولین همایش بین المللی و دومین همایش ملی معماری و شهرسازی هویت گرا 2 هفته پیشاولین همایش بین المللی و دومین همایش ملی معماری و شهرسازی هویت گرا ، ۲۶ آذر ۱۳۹۵ توسط موسسه بین المللی معماری، شهرسازی مهراز شهردر شهر مشهد برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۲ آذر با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

اولین همایش ملی مرکز داده زیرساخت وسرویس ها 2 هفته پیشاولین همایش ملی مرکز داده زیرساخت وسرویس ها، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ توسط سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۵ اسفند با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

سومین کنگره بین المللی افق های جدید معماری و شهرسازی 2 هفته پیشسومین کنگره بین المللی افق های جدید معماری و شهرسازی، ۱۵ تا ۱۶ دی ۱۳۹۵ توسط دانشگاه تربیت مدرس در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،محققین و دانشجویان علاقه مند دعوت  به موضوع معماری و شهرسازی دعوت می گردد جهت ارائه دست نوشته های ارزشمند خود در سومین دوره کنفرانس حداکثر تا ۳۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری این دوره کنفرانس اقدام نمایند.

پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه آهن 2 هفته پیشپنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه آهن، ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ توسط دانشگاه علم و صنعت ایران در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال چکیده مقالات خود تا ۲۰ آذر و همچنین جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۳۰ دی با توجه به محورهای برگزاری پنجمین دوره کنفرانس اقدام نمایند.

اولین همایش ملی خیر ماندگار (مطالعه و ارزیابی امور خیر در ایران) 3 هفته پیشاولین همایش ملی خیر ماندگار (مطالعه و ارزیابی امور خیر در ایران) در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۵ تا ۲ اسفند ۱۳۹۵ توسط بنیاد خیریه راهبری آلاء در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی محققین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال مقالات کامل حداکثر خود حداکثر تا ۱۵ دی با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

فراخوان مقاله مجله‌ی مهندسی عمران 3 هفته پیشمجله‌ی مهندسی عمران (Civil Engineering Journal) ،مفتخر است تا مقالات دانشجویان و پژوهشگران در حوزه­ی مهندسی عمران را منتشر نماید. مجله‌ی مهندسی عمران تمام بخش­های علمی و عملی مهندسی عمران را پوشش می­دهد و با استفاده از هیئت تحریره‌ی بین‌المللی مقالات را ارزیابی و منتشر می‌نماید. این مجله به صورت ماهانه منتشر می­گردد و فرآیند داوری و پذیرش مقالات در مدت زمان 3 تا 4 هفته می­باشد، که پس از پذیرش، در شماره‌ی همان ماه چاپ خواهد گشت.

دسترسی آزمایشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان 3 هفته پیشدانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۱۵ آبان ماه تا ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

دومین همایش سیستم های حمل و نقل هوشمند جاده ای 3 هفته پیشدومین همایش سیستم های حمل و نقل هوشمند جاده ای، ۱۹  تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل خود حداکثر تا ۳۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری دومین دوره همایش اقدام نمایند.

دسترسی آزمایشی دانشگاه صنعتی بیرجند 3 هفته پیشدانشگاه صنعتی بیرجند، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۱۵ آبان ماه تا ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

دوفصلنامه تجهیزات و سیستم های انرژی 1 ماه پیشEnergy Equipment and Systems is an internationally recognized multi-disciplinary scientific and engineering journal with a focus on the broad field of power generation systems.Energyequipsys is published semiannually in winter and summer of each year.

سومین کنگره بین المللی پایداری در معماری و شهرسازی - دبی و مصدر 1 ماه پیشسومین کنگره بین المللی پایداری در معماری و شهرسازی - دبی و مصدر ، اسفند ۱۳۹۵ توسط کنسرسیوم نقش و طرح آنابافت شهر در شهر امارات- دبی برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۳۰ دی با توجه به محورهای برگزاری کنگره اقدام نمایند.

همایش و نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران 1 ماه پیشهمایش و نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران، ۷ تا ۸ دی ۱۳۹۵ توسط شرکت توسعه گردشگری استان مازندران در شهر ساری برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۳۰ دی با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

همایش پایش جرایم و آسیب های اجتماعی و راهکارهای پیشگیرانه 1 ماه پیشهمایش پایش جرایم و آسیب های اجتماعی و راهکارهای پیشگیرانه، در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد فارسان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فارسان برگزار می شود. از تمامی محققین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۳۰ آذر با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

همایش ملی گیاهان دارویی 1 ماه پیشهمایش ملی گیاهان دارویی،۱۸ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ توسط دانشگاه صنعتی شاهرود – انجمن گیاهان دارویی ایران در شهر شاهرود برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۶ آذر با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

عضویت آزمایشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان 1 ماه پیشدانشگاه شهید مدنی آذربایجان ، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۳ آبان ماه تا ۳ دی ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

سومین کنفرانس سالانه پژوهش های معماری، شهرسازی و مدیریت شهری 1 ماه پیشسومین کنفرانس سالانه پژوهش های معماری، شهرسازی و مدیریت شهری، در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ توسط موسسه معماری و شهرسازی سفیران راه مهرازی در شهر یزد برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۰ آذر با توجه به محورهای برگزاری کنفرانس اقدام نمایند.

عضویت رسمی شرکت مدیریت تولید برق اهواز 1 ماه پیششرکت مدیریت تولید برق اهواز، به عضویت رسمی پایگاه سیویلیکا در آمد. بدین ترتیب دسترسی اعضای محترم هیات علمی ، پرسنل عزیز و دانشجویان این مرکز به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران این دانشگاه در این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل مرکز از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

عضویت آزمایشی دانشگاه ملایر 1 ماه پیشدانشگاه ملایر ، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۴ آبان ماه تا ۴ دی ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

سومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه 1 ماه پیشسومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ توسط شرکت رویداد پردازش ماندگار در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری  سومین دوره همایش اقدام نمایند.

دهمین کنگره پیشگامان پیشرفت 1 ماه پیشدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۵ توسط مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری کنگره اقدام نمایند.

پانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران 1 ماه پیشپانزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران، ۲۴ تا ۲۵ آذر ۱۳۹۵ توسط انجمن هیدرولیک ایران و با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در شهر قزوین برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه دست نوشته های ارزشمند خود در پانزدهمین دوره کنفرانس حداکثر تا ۱۵ آبان با توجه به محورهای برگزاری این دوره کنفرانس اقدام نمایند  

سیویلیکا در دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال 1 ماه پیشمجموعه پایگاههای سیویلیکا (www.CIVILICA.com) در دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال که از سوم تا هفتم آبان ماه در مصلی تهران برگزار می شود میزبان پژوهشگران و دانشجویان گرامی می باشد. ساعات بازدید از نمایشگاه از ساعت 10 صبح الی 20 می باشد.

اولین همایش ملی فن آوری در مهندسی کاربردی 1 ماه پیشاولین همایش ملی فن آوری در مهندسی کاربردی، ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۵ آبان با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

همایش ملی خانواده و مسائل نو پدید 1 ماه پیشهمایش ملی خانواده و مسائل نو پدید ،در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۵ توسط دانشگاه شهید مدنی آذربایجان -اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

پایگاه رتبه بندی دانشگاههای ایران آغاز به کار نمود 1 ماه پیشمرجع دانشگاههای ایران که به معرفی و رتبه بندی دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور می پردازد در آدرس http://www.UniRef.ir آغاز به کار نمود. این پایگاه علاوه بر نمایش نمودارهای رتبه بندی سالانه و حجم تولیدات علمی هر مرکز به صورت مجزا، به ارائه تحلیلهای پیشرفته تری از محتوای علمی تولید شده در دانشگاهها می پردازد.   با نمایه سازی بیش از نیم میلیون مقاله تولید شده در کشور در قالب کنفرانسهای تخصصی و ژورنال های علمی در مجموعه سیویلیکا، این امکان فراهم گردید که رصد برخطی از وضعیت علمی و جایگاه مراکز دانشگاهی و پژوهشی داشته باشیم. لذا پردازشها و تحلیلهای دقیقی بر روی آمار داده های مقالات ایران صورت پذیرفت. این پردازشها به نتایج ارزشمندی انجامید که خلاصه ای از نتایج این تحلیلها در قالب نمودارها و گرافهای دیداری در یونیرف (مرجع دانشگاههای ایران) به اشتراک گذاشته می شود تا سیاستگذاران و مسئولان تدوین کننده استراتژی ها و رویکردهای مراکز پژوهشی بتوانند دید درستی از روند حرکت موسسه خود داشته باشند. ما در مجموعه سیویلیکا آمادگی کامل داریم تا با نمایه سازی تمام کنفرانسها و ژورنالهای مراکز، جایگاه واق

همایش ملی معماری و شهرسازی از نظریه تا عمل 1 ماه پیشهمایش ملی معماری و شهرسازی از نظریه تا عمل، ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارسال چکیده مقالات تا ۲۲ آبان و همچنین جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۰ دی با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

فراخوان فصلنامه میکروبیولوژی کاربردی در صنایع غذایی 1 ماه پیشفصلنامه میکروبیولوژی کاربردی در صنایع غذایی،با صاحب امتیازی انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند با هدف انتشار آخرین نتایج علمی محققان گرامی، هر فصل به چاپ می‌رسد. لازم به ذکر است که به منظور ارتقای سطح علمی، تنها مقالاتی در این مجله به چاپ می رسند که مبتنی بر کار تحقیقاتی نویسندگان بوده و علاوه بر رعایت اصول نگارش علمی، اصول فصاحت و بلاغت در آن رعایت شود. لازم به ذکر است که مسئولیت حفظ حقوق دیگر مؤلفان به عهدة نویسندۀ مسئول است و تمامی مکاتبات با وی صورت می گیرد.

دومین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی 1 ماه پیشدومین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی، ۱۵ تا ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس در شهر استانبول- کشور ترکیه برگزار می شود. از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری دومین دوره کنفرانس اقدام نمایند.

کنفرانس کاربرد کامپوزیت در صنایع ایران 1 ماه پیشکنفرانس کاربرد کامپوزیت در صنایع ایران ، ۶ تا ۷ بهمن ۱۳۹۵ توسط دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارسال چکیده مقالات تا ۲۵ آبان و همچنین جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۰ آذر با توجه به محورهای برگزاری کنفرانس اقدام نمایند.

عضویت رسمی دانشگاه صنعتی قم 1 ماه پیشدانشگاه صنعتی قم، به عضویت رسمی پایگاه سیویلیکا در آمد. بدین ترتیب دسترسی اعضای محترم هیات علمی ، پرسنل عزیز و دانشجویان این مرکز به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران این دانشگاه در این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل مرکز از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.  

عضویت آزمایشی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان 1 ماه پیشموسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان ، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۲۵ مهر ماه تا ۲۵  آذر ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

همایش ملی فرآوری پتانسیل های ژئوپلیتیکی توسعه در کرانه های اقیانوسی جنوب شرق ایران 1 ماه پیشهمایش ملی فرآوری پتانسیل های ژئوپلیتیکی توسعه در کرانه های اقیانوسی جنوب شرق ایران، ۲۷ مهر ۱۳۹۵ تا ۲۸ مهر ۱۳۹۵ توسط پژوهشگاه شاخص پژوهش در شهر تهران  - سالن الغدیر برگزار می شود. شورای سیاستگذاری همایش بنا به پیشنهاد آقای دکتر محمودزاده- رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه- حضور محققان، پژوهشگران، داشجویان و صاحبنظران و اعضای انجمن آمایش سرزمین را در همایش رایگان اعلام نمود تا متقاضیان بتوانند از مقالات ارزشمند و سخنرانی اساتید برجسته در این همایش بهره برداری مناسب نمایند علاقه مندان می توانند چهت دریافت اطلاعات تکمیلی به پایگاه اطلاع رسانی همایش مراجعه و یا با دبیرخانه آن ارتباط برقرار نمایند.

عضویت آزمایشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی 1 ماه پیشدانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۲۴ مهر ماه تا ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

عضویت آزمایشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان 1 ماه پیشدانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۱۴ مهر ماه تا ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

عضویت آزمایشی موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) 1 ماه پیشموسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) ، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۱۲ مهر ماه تا ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

عضویت آزمایشی دانشگاه صنعتی جندی شاپور 1 ماه پیشدانشگاه صنعتی جندی شاپور، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۴ مهر ماه تا ۴ آذر ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

دسترسی آزمایشی مجتمع آموزش عالی سراوان 1 ماه پیشمجتمع آموزش عالی سراوان، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۲۰ شهریور ماه تا۲۰ آبان ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

عضویت آزمایشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل 1 ماه پیشدانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، به عضویت آزمایشی پایگاه سیویلیکا در آمد. طی دوره آزمایشی دسترسی اساتید ،پرسنل محترم و دانشجویان این مرکز از تاریخ  ۲۱ شهریور ماه تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۵ به مقالات کنفرانسهای کشور در سایت سیویلیکا فراهم می باشد.کاربران مرکزدر این دوره می توانند با مراجعه به سایت سیویلیکا از محل دانشگاه از مقالات استفاده نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل در دسترسی کاربران این مرکز دانشگاهی می توانند از طریق بخش پشتیبانی کاربران راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

دومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم تربیتی و مطالعات رفتاری و آسیب های اجتماعی ایران 1 ماه پیشدومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در علوم تربیتی و مطالعات رفتاری و آسیب های اجتماعی ایران،۱۴ آبان ۱۳۹۵ توسط مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی سروش حکمت مرتضوی در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۷ آبان با توجه به محورهای برگزاری دومین دوره کنفرانس اقدام نمایند.

چهارمین کنفرانس ملی سیستم های مکانیکی و نوآوری های صنعتی 1 ماه پیشچهارمین کنفرانس ملی سیستم های مکانیکی و نوآوری های صنعتی در تاریخ ۱۵ تا ۱۶ دی ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در محل دانشگاه برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۳ آذر با توجه به محورهای برگزاری چهارمین دوره کنفرانس اقدام نمایند.

فراخوان مجله سيستم هاي برق و سيگنال 1 ماه پیشJournal of Electrical Systems and Signals is published twice a year by the Department of Electrical Engineering, Ferdowsi University of Mashhad. Papers dealing with all aspects of electrical systems and signals are considered for publication. Manuscripts should be in English, original and should not be under consideration for publication by any other journals. The authors are invited to upload both the pdf and Word files of their papers using the Website of the journal.

کنفرانس بین المللی علوم گوهر:از دانایی تا دارایی 1 ماه پیشکنفرانس بین المللی علوم گوهر، از دانایی تا دارایی در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۹۵ تا ۱۸ آذر ۱۳۹۵ توسط دانشگاه زابل در محل دانشگاه برگزار می شود از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل خود در این کنفرانس حداکثر تا ۳۰ مهربا توجه به محورهای برگزاری کنفرانس اقدام نمایند.

چهارمین کنفرانس بین‌المللی رفتار بلندمدت و فن‌آوری‌های نوسازی سازگار با محیط زیست سدها 1 ماه پیشچهارمین کنفرانس بین‌المللی رفتار بلندمدت و فن‌آوری‌های نوسازی سازگار با محیط زیست سدها، در تاریخ ۲۵ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۶ توسط کمیته ملی سده های بزرگ ایران در شهر تهران برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال چکیده مقالات خود تا ۱ آذر و همچنین جهت ارائه مقالات کامل خود در این دوره کنفرانس حداکثر تا ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۶ با توجه به محورهای برگزاری کنفرانس اقدام نمایند.

چهاردهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران 1 ماه پیشچهاردهمین همایش بیوشیمی فیزیک ایران، در تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۵ تا ۶ آبان ۱۳۹۵ توسط دانشگاه زابل - انجمن بیوشیمی فیزیک ایران در شهر زابل برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه و شرایط شرکت در چهاردهمین دوره همایش به پایگاه اطلاع رسانی همایش مراجعه و یا با دبیرخانه آن ارتباط برقرار نمایند.

فراخوان دو فصلنامه مباحث برگزيده در انرژي 1 ماه پیشدو فصلنامه مباحث برگزيده در انرژي، نشريه علمي ترويجي است كه در حوزه انرژي توسط دانشگاه ياسوج  منتشر مي شود. علمي ترويجي به نشريه اي اطلاق مي گردد كه مقاله‌هاي تخصصي آن به معرفي، ترويج و بسط آگاهي‌هاي علمي در ميان جامعه علمي مربوط مي پردازد و سطح آگاهي‌ها و دانش را ارتقاء مي‌بخشد و او را با مفاهيم جديد علمي آشنا مي‌سازد تا دانش بشري را اشاعه و نگرش عالمانه به جهاني پيراموني را تقويت مي‌كند.  

اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی و فناوریهای نوین در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی 1 ماه پیشاولین همایش ملی پژوهش های کاربردی و فناوریهای نوین در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت در محل دانشگاه برگزار می شود از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارسال چکیده مقالات خود تا ۲۰ مهر  و همچنین جهت ارائه مقالات کامل خود در این دوره همایش حداکثر تا ۲۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

کنفرانس دو سالانه جامعه و معماری معاصر 1 ماه پیشکنفرانس دو سالانه جامعه و معماری معاصر در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ توسط موسسه معماری و شهرسازی سفیران راه مهرازی در شهر اصفهان برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۵ آذر با توجه به محورهای برگزاری کنفرانس اقدام نمایند.

فراخوان فصلنامه علمي پژوهشي طب انتظامي 1 ماه پیشفصلنامه علمي پژوهشي طب انتظامي،با صاحب امتیازی مركز تحقيقات كاربردي معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا با موضوعات پزشکی، و... فراخوان مقاله دارد. طب انتظامي بدليل ساختار ، ماموريت و ماهيت موارد مرتبط با آن يك حيطه كاملاً تخصصي است. جنس خاص ماموريت و شرح وظايف آن، باعث مي شود كه در بسياري از موارد نيازمند همكاري نيروهاي متخصص در رشته هاي مختلف با يكديگر باشد. ساختار آن ايجاب مي كند كه همواره همگام با آخرين تحولات فناوري و دانش گام بردارد و ماهيت آن از سوي ديگر نياز به انجام تحقيق و پژوهش ، هم بنيادي و هم كاربردي را ايجاب ميكند. حوزه هاي عملكردي طب انتظامي ، فقط در مسايل درماني مرتبط با پزشكي و يا بهداشتي نيست. پژوهشهاي قابل انجام و داراي كاربرد موثر در حوزه طب انتظامي ، در واقع كاربردهاي دانشهاي علوم پزشكي (شامل روانشناسي ، بيولوژي ، ژنتيك و علوم آزمايشگاهي) در مسايل انتظامي هستند ،

پنجمین همایش ملی فناوری نانو از تئوری تا کاربرد 1 ماه پیشپنجمین همایش ملی فناوری نانو از تئوری تا کاربرد، ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ توسط موسسه آموزش عالی جامی در شهر اصفهان برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران،مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد  جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۱۵ دی با توجه به محورهای برگزاری پنجمین دوره همایش اقدام نمایند.

همایش بین المللی افق های نوین در علوم مدیریت و حسابداری، اقتصاد و کارآفرینی 1 ماه پیشهمایش بین المللی افق های نوین در علوم مدیریت و حسابداری، اقتصاد و کارآفرینی، ۱۸ مهر ۱۳۹۵ توسط انجمن افق نوین علم و فناوری در شهر تهران برگزار می شود.  

نخستین همایش معماری و شهرسازی با موضوع الزامات، چالشها و راهبردهای معماری و شهرسازی سکونت گاههای کوهستانی (با محوریت اورامانات) 1 ماه پیشنخستین همایش معماری و شهرسازی با موضوع الزامات، چالشها و راهبردهای معماری و شهرسازی سکونت گاههای کوهستانی (با محوریت اورامانات)، ۲۷ آبان ۱۳۹۵ توسط دانشگاه پیام نور مرکز سنندج در سالن همایش دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار می شود. از تمامی پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۴ مهر با توجه به محورهای برگزاری همایش اقدام نمایند.

سومین کنگره بین المللی فن آوری، ارتباطات و دانشICTCK2016 1 ماه پیشسومین کنگره بین المللی فن آوری، ارتباطات و دانشICTCK2016 ،در تاریخ ۸ تا ۹ دی ۱۳۹۵ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در محل دانشگاه برگزار می شود از تمامی مهندسین و دانشجویان علاقه مند دعوت می گردد جهت ارائه مقالات کامل حداکثر تا ۲۰ آبان با توجه به محورهای برگزاری سومین دوره کنفرانس اقدام نمایند.