منابع خبری

آخرین خبر های میگنا

حضور تیم سلامت روان وزارت بهداشت در محل حادثه پلاسکومیگنا ، 4 ساعت پیش معاون فنی اداره کل سلامت و روان وزارت بهداشت از حضور تیم سلامت روان وزارت بهداشت در محل حادثه پلاسکو برای ارائه خدمات روانشناختی به خانواده‌های آتش نشانان خبر داد.

در ستایش شجاعت آتش‌نشانانی که به دل پلاسکو زدندمیگنا ، 5 ساعت پیش ماجرای تأسف‌بار ریزش ساختمان پلاسکو در نتیجه آتش‌سوزی اولیه، روایت‌های مختلفی را در دل خود جای داد. روایت اول، اما، برای آتش‌نشانانی بود که بی‌باکانه به دل آتش زدند و برخی از آن‌ها در زیر آوار این ساختمان ماندند. شاید زنده، شاید... . اما چه چیز این آتش‌نشانان را به دل حادثه‌ای که خبر نمی‌کند، می‌اندازد؟ پاسخ روان‌شناسی، شجاعت است.

ولایتی با حکم رهبر انقلاب رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی شدمیگنا ، 5 ساعت پیش حضرت آیت الله خامنه‌ای با صدور حکمی علی اکبر ولایتی را به عنوان رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کردند.

محوِ ناگهانی پلاسکو به کجا اشاره کرد؟میگنا ، 14 ساعت پیش آرمان شهرکی پژوهشگر اجتماعی و استاد دانشگاه

عکس/ گریه‌های دختر در آغوش پدر قهرمانشمیگنا ، 14 ساعت پیش در تصویر زیر گریه‌های دختر یک آتش‌نشان در آغوش پدر قهرمانش را می‌بینید.

شهامت آتش نشانان دل را از تحسین و از نگرانی واندوه آکنده می سازدمیگنا ، 22 ساعت پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی حادثه آتش‌سوزی و فروریختن ساختمانی در مرکز تهران پیامی صادر کردند.

حضور تیم سلامت روان در محل حادثه پلاسکومیگنا ، 1 روز پیش معاون فنی اداره کل سلامت و روان وزارت بهداشت، از حضور تیم سلامت روان در محل حادثه ساختمان پلاسکو خبر داد.

مردم از انتشار تصاویر دلخراش حادثه پلاسکو خودداری کنندمیگنا ، 1 روز پیش معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت تاکید کرد: تصاویر دلخراشی که از طریق تلگرام منتشر میشوند به شدت باعث ایجاد عارضه روانی وافزایش استرس مردم می‌شوند و بعد منفی دارند. در عین حال انتشار این تصاویر هیچ کمکی به مردم نمی‌کند.

کمبود 6 ماده مغذی که باعث ابتلا به افسردگی می شودمیگنا ، 1 روز پیش افسردگی در بسیاری از جوامع به یک مشکل در حوزه سلامت بدل شده است، اما زندگی پرتلاطم تنها عامل بروز و یا وخامت این مشکل نیست و کمبود برخی مواد مغذی هم نیز در این زمینه نقش دارد.

شروع کار قبل از ساعت «۱۰ صبح» شکنجه بدن است!میگنا ، 1 روز پیش بر اساس یافته‌ها، شروع کار و فعالیت روزانه، قبل از ساعت ۱۰ صبح هر روز، از نظر علمی، نوعی شکنجه بدن است زیرا این روش کار، به صورت غیرطبیعی در ریتم شبانه روزی بدن تداخل ایجاد می‌کند.

در دنياي پُرتنش امروزي، چطور از استرس‌هاي هر روزه جان سالم به‌در ببريم؟میگنا ، 1 روز پیش بعضي‌ها دست‌و‌پايشان را گم مي‌کنند و بعضي ديگر اشک مي‌ريزند؛ عده‌اي در سکوتي مبهم فرو مي‌روند و ديگراني هستند که قدرت فکرکردن را از دست مي‌دهند. تعدادي از آدم‌ها هر روز صبح تا شب، جوشانده‌هاي گياهي مختلف مي‌خورند و تعدادي ديگر، سر خودشان را با داروهاي شيميايي گرم مي‌کنند. در اين ميان، عده‌اي هم هستند که راحت مي‌گذرند و حواسشان را جمع مي‌کنند که تکه‌هاي ديگر پازل زندگي‌شان را درست کنار هم، جفت‌وجور کنند؛ اينها واکنش‌هاي مختلفي است که آدم‌هاي اين دوره و زمانه در مقابل استرس‌ نشان مي‌دهند؛ چيزي که به اعتقاد خيلي‌ها قبلا بسيار به‌ندرت پيش مي‌آمده و حالا با شرايط جديد زندگي، هر روز به‌شکلي در زندگي آدم‌ها سرکشي مي‌کند.

سندرم تونل کارپال: علل، علائم و درمان آنمیگنا ، 1 روز پیش سندرم تونل کارپال(CTS) شرایط مرتبط با عصب است که باعث ایجاد درد و بی حسی در مچ دست و دست‌ها می‌شود. این بیماری بیشتر در زنان دیده می‌شود. و بیشتر در بزرگسالانی رخ می‌دهد که کارهایی همچون مونتاژ را انجام می‌دهند.

فقط خیانت و دروغ رابطه تان را نابود نمی کند...میگنا ، 2 روز پیش جدا از رفتارهایی چون خیانت یا دروغ که موجب نابودی رابطه عاطفی می شود، عادات دیگری هم هستند که می توانند بر آن تاثیر منفی بگذارند.

تأثیر تفکر بر افسردگىمیگنا ، 2 روز پیش متخصص روان شناسی بالینی با اشاره به تأثیر تفکر بر افسردگى، گفت: فرد افسرده اغلب بر کمبودها تمرکز دارد و در آن اغراق می‌کند.

آیا ترس از مرگ می‌تواند باعث بروز افسردگی در فرد سالمند شود؟میگنا ، 2 روز پیش ترس از مرگ، ترسی طبیعی است بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که ترس از مرگ فقط در سالمندان بروز می‌کند، اما با افزایش سن ممکن است این نوع ترس افزایش پیدا کند و در دوران سالمندی و کهنسالی به بیشترین حد ممکن برسد و حتی تا جایی پیش برود که گاهی به یک اختلال روانی تبدیل شود.

۲۰۰ راهنما و دستورالعمل بالینی توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شودمیگنا ، 2 روز پیش رئیس کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی اعلام کرد: ۲۰۰ راهنما، سیاست، استاندارد و دستورالعمل بالینی نهایی شده است و هفته آینده توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود.

اهدای عضو روی گواهینامه رانندگی درج می شود/ آیا رضایت والدین برای اهدای عضو ضروری است؟میگنا ، 2 روز پیش مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت :یک کار بسیار جالب و مهم که در کشور های دیگر صورت گرفته است ولی در ایران تا به حال انجام نشده ثبت تمایل به اهدای عضو در کارت گواهینامه است که در صدد هستیم آن را در کشور محقق سازیم.

هزینه مراجعه به یک روانشناس خبره چقدر تمام می شود؟میگنا ، 2 روز پیش طبق تعرفه های رسمی سال 95، هزینه یک جلسه خدمات روان شناسی و مشاوره 45 دقیقه ای باید چیزی بین 30 تا 100 هزار تومان باشد.

50 اقدام فوری برای مهار اضطرابمیگنا ، 2 روز پیش اضطراب بر خلاف ترس طبیعی، یک عامل حقیقی ترس آور یا خطرناک یا آسیب رسان وجود ندارد بلکه فقط به طور خودکار و ناخود آگاه ذهن آدمی دچار احساس خطر می شود و هر گاه ذهن در اثر تنش های روانی و استرس های عصبی و حوادث ناخوشایند و ناگواری که در زندگی مکررا رخ می دهد از روال عادی خارج شود و حساسیت بیش از حد به رخداد های آتی و احتمالی پیدا کند فرد دچار اضطراب می شود.

فيلم/ دوست داری مراسم ترحیمت چطوری برگزار بشه؟!میگنا ، 2 روز پیش دوست داری مراسم ترحیمت (بعد از 120 سال!!!) چطوری برگزار بشه؟ فکر می کنی هزینه مراسمت چقدر میشه؟ یه حساب و کتاب بکن! به نظرت با این هزینه ها، روح متوفی شاد میشه؟ چیکار کنیم که روحش شاد بشه؟ ببینیم مردم به این سئوال ها چه جوابی دادن