منابع خبری

آخرین خبر های میگنا

ارجحیت روان درمانی بر دارودرمانی افسردگی نوجوانان 3 ساعت پیش افسردگی در مورد نوجوانان، بیشتر از آنکه روابط اجتماعی و خانوادگی و نیز وضعیت تحصیلی آنها را تحت‌تاثیر قرار دهد، تصویری که آنها از آینده خود دارند را مختل خواهد کرد.

درآمد بیمارستان‌ها در جیب پزشکان/ وزارت بهداشت از ما انتظار انفعال و سکوت دارد 13 ساعت پیش قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت:‌ متاسفانه اختلاف پرداخت‌های موجود در نظام سلامت ما چنان بی‌عدالتی نسبت به جامعه پرستاری است که در هیچ کجای دنیا نمونه‌اش وجود ندارد.

گواهینامه ضمن خدمت قابل استفاده در سایر مقاطع تحصیلی نیست 14 ساعت پیش معاون پرستاری وزیر بهداشت اعلام کرد: آموزش دریافت مدارج تحصلیی با آموزش ارتقا اداری متفاوت است و گواهینامه دوره های ضمن خدمت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، قابل استفاده در سایر مقاطع تحصیلی نیست.

جدول برترین دانشگاه های دنیا در استخدام فارغ التحصیلان 18 ساعت پیش نظام رتبه بندی کیو اس جدیدترین گزارش خود را درباره ۳۰۰ موسسه برتر در زمینه استخدام فارغ التحصیلان در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد.

در مشاوره، کلیدی ترین کلمه کمک است 19 ساعت پیش دکتر شکوه نوابی نژاد در يك برنامه راديويي گفت: در مشاوره، کلیدی ترین کلمه کمک است و از اینکه یک رشته علمی وجود دارد که قابلیت دارد که به انسان ها کمک کند تا آنها در آرامش بیشتری باشند، من را به وجد آورد و این جزو خصوصیات شخصیتم بود.

چهار گفتار در باب معلولیت 19 ساعت پیش انسانی به لحاظ روانی سالم تلقی می شود که در مسیر رشد قدم بردارد و به سمت خودشناسی و تفرد بیشتر حرکت کند. در طی این طریق تنها ابزاری که نیاز است شعور و آگاهی است.

اوتیسم بی خانمان نیست! 20 ساعت پیش با مرور این پیشنه می توان گفت که بی انصافی است این انجمن خود را خانه اوتیسم معرفی کند در حالی که در تاریخ پرسنگلاخ این حوزه حضور نداشته و تنها 2 سال از عمر آن می گذرد.

وقتی مشاجره و درگیری با همسرتان بالا می‌گیرد... 20 ساعت پیش هنگامی‌ که به هر دلیلی بین شما و همسرتان اختلافی پیش می‌آید با طی کردن چند مرحله می‌توانید گام‌به‌گام مساله پیش‌آمده را مدیریت کنید تا به راه‌حل و توافق لازم برسید.

نامه انجمن علمی دانشجویی مشاوره ۱۵ دانشگاه به حداد عادل 1 روز پیش انجمن علمی دانشجویی مشاوره ۱۵ دانشگاه سراسری در نامه ای به رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی خواستار احیای مجدد رشته کارشناسی مشاوره شدند.

کارشناسی ارشد روانشناسی دین تصویب شد 1 روز پیش برنامه درسی کارشناسی ارشد روانشناسی، گرایش روانشناسی دین، پیشنهادی شورای تحول علوم انسانی در جلسه شورای عالی برنامه ریزی آموزشی به ریاست وزیر علوم تصویب شد.

لیپوساکشن برای چه افرادی امکان پذیر است؟ 1 روز پیش یک متخصص جراحی عمومی با اشاره به اینکه عمل «لیپوساکشن» برای تمام افراد مبتلا به چاقی امکانپذیر نیست، شرایط انجام این عمل زیبایی را تشریح کرد.

علل سادیسم یا دگر آزاری جنسی 1 روز پیش سادیسم در زنان در مقایسه با سادیسم در مردان کمتر بی‌رحمانه یا کمتر خشونت آمیز نیست بلکه تنها احتمال دارد زنان سادیستیک راه و روش متفاوتی از مردان برای ابراز تمایلات سادیسمی خود انتخاب کنند، روشی که با ذات طبیعی و آنابولیک زنان هماهنگی بیشتری داشته باشد.

انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت: راه حلی موثر یا مسکن موقت 1 روز پیش چند روزی است که خبر انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در رسانه‌ها مطرح شده است و شاهد فعالیت‌های گسترده دانشجویان و اساتید روانشناسی در شبکه‌های مجازی هستیم که گاه به صورت هیجانی و ناپخته و حتی غیرمحترمانه حمله و محکوم می‌کنند و تاب شنیدن نظرات مخالف خود را هم ندارند. خود این نوع واکنش‌ها از طرف روانشناسان که باید پیشروان حل تعارض و مدیریت استرس و … باشند پدیده‌ای قابل‌تأمل و بررسی علمی است!!! اما برای روشن شدن موضوع باید به چند نکته توجه شود که متأسفانه در این هیاهو گم‌گشته است.

15 شغل با بیشترین آمار خودکشی در جهان! 1 روز پیش محققان در تحقیقات خود دریافتند که در برخی شغل ها به دلیل استرس و فشار کاری شمار افرادی که دست به خودکشی می زنند بیش از سایر مشاغل است.

آخرین خبر از تجميع آزمونهاي دكتري 1 روز پیش رئیس سازمان سنجش گفت: ما در انتظار تصویب آیین نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶ در هیات وزیران هستیم، وزیر علوم نیز نامه ای به دولت نوشته و قول هایی داده شده است که در تصویب آیین نامه تسریع شود.

تفکر تربیت مقاله‌نویس در دانشگاه‌ها اشتباه است 1 روز پیش رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه این تفکر که دانشگاه‌های خوب باید مقاله‌نویس تربیت کنند اشتباه است، گفت: یکی از اهداف متعالی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم است.

۴ رشته علوم اجتماعی در لیسانس/ رشته مددکاری اجتماعی اصلاح می شود 1 روز پیش رئیس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول اعلام کرد:امروز در همایشی برنامه کارشناسی مددکاری اجتماعی با مشارکت همه دانشگاه‌های مربوطه اصلاح شده وبرنامه نهایی برای تصویب به شورای تحول ارایه می شود.

جدول جوایز تحصیلی به دانشجویان برتر دکتری 2 روز پیش بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر و استعداد درخشان شاغل به تحصیل ۲۰ نوع تسهیلات در حوزه های مختلف ارائه می کند.

چهار تاثیر مخرب کمبود ویتامین D در بدن 2 روز پیش کمبود ویتامین D بر سلامت جسمی و روانی افراد تاثیر مخرب می گذارد.

تصویر بالینی و الگوی علیتی خودکشی 2 روز پیش زیگموند فروید معتقد بود خودکشی (و تا حدی افسردگی) از خصومت ناهشیارانه نسبت به خود در مقایسه با بیرون یا وضعیت مسبب عصبانیت خبر می‌دهد.

دوستی‌های خیابانی و حباب ازدواج 2 روز پیش دوستی ها و ارتباطاتِ پیش از ازدواج در میان برخی از جوانان و نوجوانان از معضلات و ناهنجاری هایی به شمار می رود که به اعتقاد کارشناسان،زمینه ساز و مسبب بروز برخی لغزش ها و انحرافات اجتماعی است.

12آذر، سالروز درگذشت دکتر حیدر علی هومن پدر علم روان سنجی ایران 3 روز پیش حیدرعلی هومن(2مهر 1311 در شیراز - ۱۲ آذر ۱۳۹۱ در تهران) روان‌شناس و روان‌سنج ایرانی بود. او را پدر روان‌سنجی ایران و پیش‌کسوت برجسته آمار می‌دانند.

فهرست رشته های دانشگاه آزاد دارای مجوز یک بار پذیرش اعلام شد 3 روز پیش وزارت علوم فهرست تمام رشته های دارای مجوز یکبار پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در تمام مقاطع تحصیلی را منتشر کرد.

نگرانی از رفتارهای پرخطر جنسی/ وضعیت ایدز در ایران 3 روز پیش بررسی ها و آمارهای وزارت بهداشت از وضعیت بیماری ایدز در کشور، نشان می دهد که انتقال این ویروس از طریق رفتارهای پرخطر جنسی، رو به افزایش است.

طلاق چه بلایی بر سر کودکان می‌آورد؟ 4 روز پیش گاهی والدین پس از طلاق از کودک به عنوان رابط استفاده می‌کنند که به مرور زمان سبب بروز بیماری‌های خطرناک روحی روانی در آن‌ها می‌شود.

لیست برترین دانشگاه های جهان در سال 2016- 2015 4 روز پیش با فرارسیدن روزهای پایانی سال 2016 میلادی لیست برترین دانشگاه های جهان که رتبه های نخست را کسب کردند، توسط سایت های معتبر سنجش سطح و دانش دانشجویان منتشر شده است.

یادداشت وزیر بهداشت؛ پاییزی‌ترین روز آذربایجان 4 روز پیش وزیر بهداشت که در مراسم تشییع جان باختگان حادثه ریلی در تبریز شرکت کرده بود، نوشت: امروز، نهمین روز از آخرین ماه فصل خزان، یکی از پاییزی‌ترین روزهای زندگی من بود.

مواد مخدری به نام گل در کمین دختران جوان 4 روز پیش در بین مواد تخدیری و محرکی که مصرف آن در میان برخی جوانان شایع است،مخدر «گل» از مواد اعتیاد آور نسبتاً نوظهوری است که اثرات و عوارض تخریبی جسمانی و روحی و روانی آن بسیار فاجعه بار و خسران‌آور محسوب می‌شود.

اگر روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت برود نام آن بازگشت به خانه است و نه انتقال 5 روز پیش در ادامه اظهار نظرهای موافقین و مخالفین انتقال رشته روان شناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت یادداشت دکتر مجید محمود علیلو دکترای روان شناسی بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه تبریز را با هم می خوانیم:

نامه دکتر افروز به وزیر علوم درباره انتقال رشته روان شناسی بالینی 5 روز پیش دکتر غلامعلي افروز استاد ممتاز روان شناسی دانشگاه تهران بابت انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت برای وزیر علوم نامه نوشت.

10 دلیل مخالفان و موافقان انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت 5 روز پیش در خصوص جابجایی روانشناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم به وزارت بهداشت، هر کدام از موافقان و مخالفان ادعاهایی در دفاع از نظر خود مطرح می کنند، اما چون برخی از دانشجویان بیشتر در معرض رسانه های موافقان و برخی دیگر بیشتر در معرض رسانه های مخالفان هستند، این امر باعث می شود که ای بسا قضاوت آنها بر اساس اطلاعات محدودی صورت گیرد و اگر احیانا دانشجویی از تفکر نقاد خود کمتر استفاده کرده و خود را به شکل منفعل در معرض یک رسانه قرار دهد، احتمالا حامل نظری خواهد بود که در خصوص آن بررسی دقیقی نداشته باشد.

تاثیر افسردگی مادران بر فرزندانشان 5 روز پیش مادران افسرده زمینه بروز مشکلات روحی و جسمی فراوانی از جمله پرخاشگری و گوشه گیری در فرزندانشان را به وجود می آورند.

نظر استاد ممتاز دانشگاه تهران درباره انتقال رشته روان شناسی بالینی 5 روز پیش دکتر غلامعلی افروز در یادداشتی که در کانال خود منتشر کرد نسبت به انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت واکنش نشان داد.

نکاتی که زوجین قبل از ازدواجشان باید درباره طلاق بدانند! 5 روز پیش بسیاری از جوانان در شرف ازدواج این نگرانی را دارند که مبادا در زندگی خود با شکست و طلاق مواجه شوند لذا برای رفع نگرانی ها رعایت برخی نکات اولیه و اساسی ضروری است.

دكتر پورحسین: انتقال رشته روان‌شناسی بالینی به وزارت بهداشت غیرعلمی است 5 روز پیش متاسفانه مطلع شدیم که این طرح در وزارت علوم بررسی شده و به انتقال رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت موافقت شده است. البته نظرنهایی و دستورانتقال باید توسط ریاست محترم جمهوری صورت بپذیرد.

داوطلبان پزشکی مجاز به ادامه تحصیل مجدد در دوره های رایگان شدند 5 روز پیش رئیس سازمان سنجش درباره آرای دیوان عدالت اداری درباره ۲ بند دفترچه کنکور گفت: با این رای افرادی که یکبار از آموزش رایگان استفاده کردند، در مقطع دیگر هم می توانند در دوره روزانه شرکت کنند.

چگونه کودکی خردمند داشته باشيم؟ 5 روز پیش کودکی که دوران خردسالی را می گذراند، بسیار بیشتر از خیلی از ما بزرگسالان خرد بیدار دارد، بدین روی اولین و مهم ترین کاری که ما باید انجام دهیم، این است که آن خرد اصیل الهی را سرکوب نکنیم، باورکنیدکودکمان به غایت دانا و خردمنداست.

راه‌اندازی سامانه «نرم افزار طلاق» در استان های دارای نرخ طلاق بالا 6 روز پیش معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه نرم افزار طلاق در ١١ استان کشور که دارای بالاترین نرخ طلاق هستند در آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر این سامانه در استان خراسان رضوی به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است.

چگونه می توان همزمان با تحصیل، کار و ازدواج کرد؟ 6 روز پیش بسیاری از جوانان امروز با اندیشه پیشرفت و توسعه در انجام برخی کارها به طور همزمان (مثل تحصیل، اشتغال و ازدواج) دچار مشکل و سرگردانی هستند.

انتقال روان شناسی به وزارت پزشکی! به نفع آنان نخواهد بود 6 روز پیش اصلا وجود کمیته ای تحت عنوان "رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه" چه لزومی داشته، که احیاناً بخاطر بی کار نماندن خود را مجبور به چنین تصمیم های غیر اصولی و مطالعه نشده ای کند؟!

برای جلوگیری از انتقال غیرمنطقی روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت خبر را رسانه ای کردم 1 هفته پیش رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی ضمن بیان اینکه انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت غیرمنطقی و نابجا است بر ضرورت جلوگیری از ابلاغ این تصمیم تاکید کرد.

ریزش موی سکه‌ ای از تشخیص تا درمان 1 هفته پیش آلوپسی آره‌آتا یا ریزش موی سکه ای در واقع یک نوع بیماری خود ایمنی در بدن انسان است که بر اثر آن فولیکول‌های موی شما از بین نمی‌روند، اما بدنتان موها را اضافی تلقی می‌کند و تیشه به ریشه‌شان می‌زند.

اخبار جدید از آزمون دکتری ادغامی/ شرط تجمیع کنکور دانشگاه آزاد 1 هفته پیش معاون آموزشی وزارت علوم گفت: اجرای آزمون متمرکز دکتری در سال جاری منوط به تصویب آیین نامه اجرایی توسط دولت است.

معاون وزیر علوم: واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت صحت ندارد! 1 هفته پیش معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت صحت ندارد.

رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتقل شد/ انفعال وزارت علوم 1 هفته پیش رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در جلسه عصر روز گذشته کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه، رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتقل شد .

تاثیر خودپنداره بر انگیزه پیشرفت تحصیلی با میانجی گری خلاقیت 1 هفته پیش خود پنداره به معنای نگرش ، ادراک و برداشتی است که فرد از خود دارد (بیابانگرد، 1374). خودپنداره مفهومی روانشناختی است که احساس ها ، ارزیابی ها ، نگرش ها و نیز مقوله های توصیفی را از خودمان در بر می گیرد .

ایـران در میان صدرنشینان جدول اضطـراب 1 هفته پیش یکی از مشکلات روانشناختی که از شیوع بالایی برخوردار است و علیرغم درگیر کردن روان انسان به جسم او نیز سرایت می‌کند، استرس و اضطراب است.

درمان سریع رفلاکس معده 1 هفته پیش رفلاکس معده یکی از شایع ترین مشکلات گوارشی است که در موارد زیادی موجب تشدید آسم و حتی اشتباه گرفتن با درهای قلبی می شود.

جادوگری و روانکاوی 1 هفته پیش می‌دانیم که روانکاو خوب، در بیشترین بخش درمان، ساکت می‌ماند، و نقشش این است که حضور «غیر» را چون محرّکی برای بیمار درآورد، و تقریباً می‌توان گفت که او را برمی‌انگیزد و به چالیش می‌خواند تا بیمار بتواند به این «دیگری» که ناشناس است، با همه‌ خصومتی که به وی الهام می‌دهد، توجه یابد.

تاثیر ۲۰ درصدی معدل در فراگیر ارشد 1 هفته پیش مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره جزئیات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور گفت: معدل دوره کارشناسی در آزمون فراگیر ۲۰ درصد تاثیر دارد.

فرصتی برای ارتقای جایگاه دانشگاه 1 هفته پیش هدف از فعالیت‌های پژوهشی اصیل هرگز دستیابی به تعداد بیشتر مقاله یا تعداد بیشتر استناد نیست، بلکه تعداد مقاله و استناد از تبعات طبیعی کار پژوهشی است.

سایه آموزش های بدون مرز بر سر نظام تعلیم و تربیت 1 هفته پیش ارائه روش های آموزشی جدید فرصتی را فراهم کرده تا افراد با هرنوع شرایط زندگی دست از تحصیل نکشند و به علم آموزی در مقاطع مختلف بپردازند.

دستورالعمل وزارت علوم برای جلوگیری از پایان نامه هاي مشابه و تكراري 1 هفته پیش معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: دستورالعملی در این وزارتخانه درحال تدوین است که براساس آن از بروز مشابهت ها در متون پایان نامه ها جلوگیری می کند.

افزایش میل به مصرف مواد مخدر بین 15 تا 18 ساله‌ها 1 هفته پیش ‌مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: روند شیوع مصرف مواد در سال های ۹۰تا ۹۴ نشان می دهد حجم مصرف مواد در حال افزایش است و باید راهکارهایی برای جلوگیری و کاهش این امر اندیشیده شود.

موبایل و تبلت قاتل تعاملات اجتماعی 1 هفته پیش استفاده بیش از حد از موبایل و فضاهای مجازی موجب کاهش توانایی ارتباطی افراد در تعاملات اجتماعی و خانوادگی‌شان می شود.

روان شناسان با انجام مداخلات روانی اجتماعی به کمک حادثه دیدگان برخورد قطار سمنان آمدند 1 هفته پیش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: روانشناسان تیم های مداخله روانی اجتماعی، برای حادثه دیدگان سانحه برخورد قطارهای مسافری در بیمارستان های کوثر سمنان و ولایت دامغان فعال بود و به این افراد مشاوره ارایه شد.

جای خالی مشاوره توانبخشی در حوزه سلامت 1 هفته پیش نگاهی موشکافانه به مراکز درمانی نشان می‌دهد جای مشاوره توانبخشی در حوزه بهداشت و درمان خالی است.

آموزش و پرورش شناختی؛ آموزش در خدمت زندگی 1 هفته پیش امروزه با قرارگرفتن در زندگی صنعتی توجه به انگیزه ها، علایق، تمایلات و ترجیحات دانش آموزان کاهش یافته و معیارهای هنجاری بیشتر مورد توجه است، مساله ای که به گفته کارشناسان، راه حل آن در گرو پیگیری آموزش و پرورش شناختی و گذار به آموزش در خدمت زندگی است.

یادداشتی بر خشونت علیه زنان 1 هفته پیش مجمع عمومی سازمان ملل متحد (مجمع عمومی سازمان ملل متحد) خشونت علیه زنان را «هرگونه عمل خشونت‌آمیز بر پایه جنسیت که بتواند منجر به آسیب فیزیکی (بدنی)، جنسی یا روانی زنان بشود» تعریف کرده است که شامل «تهدید به این کارها، اِعمال اجبار، یا سلب مستبدانهٔ آزادی (چه در اجتماع و چه در زندگی شخصی)» می‌شود. سازمان‌ها و کشورهای جهان می‌کوشند با برنامه‌های گوناگون با خشونت علیه زنان مبارزه کنند. سازمان ملل متحد روز ۲۵ نوامبر (معادل چهارم یا پنجم آذر) را روز جهانی رفع خشونت علیه زنان اعلام کرده است.

شیوع خشونت خانگی بین زنان متاهل تهران 1 هفته پیش «ضرب‌المثل‌ها و فرهنگ شفاهی که در بین مردم رواج دارد، موجب می‌شود زنان در هنگام مواجهه با خشونت آن را تحمل کنند و سعی در کتمان آن داشته باشند؛ چرا که در ابتدا آنان متهم می‌شوند که زن زندگی نبوده‌ و نتوانسته‌اند نیازهای همسر خود را برآورده کنند.»

سن کنجکاوی جنسی کاهش یافته است 1 هفته پیش متاسفانه برخی والدین استدلال می‌کنند که اگر فرزندشان بتواند در دوران نوجوانی با جنس مخالف ارتباط برقرار کند در بزرگسالی می‌تواند زندگی مشترک موفقی داشته باشند، اما این طرز تفکر برعکس اصول روانشناسی است.

زوج درمانی couple therapy 1 هفته پیش یکی از مراجعات شایع به متخصصان بهداشت روانی مشکلات ازدواج و روابط عاطفی است‎

بررسی چگونگی برگزاری امتحانات در پایه دهم 1 هفته پیش معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مسئله نهایی شدن امتحانات پایه دهم در حال بررسی است.

سهم عمده دانش‌آموزان کم توان ذهنی در مدارس استثنایی 1 هفته پیش معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در طرح سنجش بخش عمده دانش‌آموزان را کم‌توانان ذهنی تشکیل داده‌اند.

ويژگي هاي معلمان فکور، مرجع و استثنايي چيست؟ 1 هفته پیش معلم فکور، معلم اندیشه‌ورزی است که خصوصیاتی از قبیل «تفکر در حین عمل» را به عنوان یک ضرورت و هنجار حرفه‌ای داراست.

معنا و مفهوم تخصصي دانش آموز چيست؟ 1 هفته پیش دانش‌آموز، شاگرد مدرسه‌ای با محدوده سنی 6 تا 16 سال است که قبل از آموزش عالی در یکی از دوره‌های تحصیلی ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و پیش‌دانشگاهی به امر آموزش، پژوهش، تحصیل علم و تربیت اشتغال دارد.

معرفی ۴۷ نوع مدرسه/ از مدارس بين المللي تا مدرسه ماندگار 1 هفته پیش در واژه‌نامه تخصصی آموزش و پرورش، ۴۷ نوع مدرسه مانند مدارس استاندارد، مدارس مرجع، مدارس ماندگار، مدارس هیأت امنایی و مدارس ملی به صورت تخصصی تعریف شده است.

چگونه فیزیک بخوانیم؟ 1 هفته پیش سعی کنید از شکل‌ها حداکثر استفاده را ببرید و سرعت حل مسئله‌ خود را با شکل افزایش دهید؛ چون خیلی به شما کمک خواهد کرد.

زمان ثبت نام کنکور 96 ، نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و فهرست منابع كنكور 1 هفته پیش ثبت نام برای آزمون سراسری سال ۹۶ از تاریخ ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز می‌شود همچنین منابع آزمون عمومی و تخصصی هریک از گروه‌های آزمایشی اعلام شده است....

چرا ACT را یاد بگیریم؟ 1 هفته پیش یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهد آموختن ACT باعث افزایش کیفیت زندگی، افزایش مراقبت از خود، افزایش تمایل به خلاقیت، کاهش خطر فرسودگی شغلی و جذب بهتر و مؤثرتر اطلاعات نو می‌شود.

پذیرش در منزل طرحی نو در درمان بیماران اعصاب و روان 1 هفته پیش خدمات روانپزشکی، روان شناسی و مددکاری بیماران اعصاب و روان واجد شرایط ساکن شیراز در منزل به بیماران ارائه می شود.

مثل یک روانشناس « شغل خود را روانکاوی کنید» 1 هفته پیش روان شناسی کار، مطالعه و کاربرد مفاهیمی است که در آن به « تفاوت های فردی » ، «ساختار سازمانی» ، «پاداش و دستمزد» ، «ساختار گروهی در سازمان » ، « طراحی وسایل کار » ، « انگیزش کارکنان» و نظایر آن توجه می شود.

در مغز عاشق چه می گذرد؟! 1 هفته پیش وقتی دو نفر همدیگر را می بینند، غیر از جنبه زیستی، چیزی در سطح ناخودآگاه آنها رخ می دهد که به آن انتقال (Transference) می گویند.

رئیس انجمن مشاوره خواستار بازگشت رشته مشاوره به دانشگاهها شد 1 هفته پیش رئیس انجمن مشاوره ایران در نامه ای به مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و رئیس شورای تحول علوم انسانی خواستار دخالت مقامات بلند پایه کشوری برای بازگشت رشته مشاوره به دانشگاهها شد.

به متولدین ماه های مختلف چه هدیه ای بدهیم؟ 1 هفته پیش در این مطلب با رویکردی سرگرم کننده و برای پر کردن اوقات فراغت شما، سعی کرده ایم میزان علاقه مندی و واکنش های متولدین ماه های مختلف را نسبت به گرفتن هدیه بررسی کنیم.

٤ نفر، ٥٨ مقاله تقلبی را نوشتند! 1 هفته پیش ٥٨ مقاله جعلی از سوی ٤ نفر که بیشترین تخلف را در این پرونده داشتند، تهیه شده است. از اين ٤ نفر، ٣ نفرشان از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند!

هدف از دستورالعمل مراکز مشاوره کاهش طلاق و دعاوی خانوادگی است 1 هفته پیش معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: دستورالعمل مراکز مشاوره با هدف کاهش طلاق توافقی و دعاوی خانواده ابلاغ می‌شود.

کارگاه های ویژه روانشناسان در تهران با اعطای مدرک وزارت علوم (به روز رسانی آذر ماه) 1 هفته پیش مؤسسه آموزش عالی مدت، تنها مؤسسه آموزش عالی روانشناسی حرفه ای در کشور با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري و با هدف آموزش مهارت ها و ارتقاي دانش حرفه اي روان شناسی و نيز بهبود سلامت افراد جامعه و ارتقاء احساس بهزیستی عمومي تاسيس شده است.

دوران طلایی درمان اختلالات روانی را نادیده نگیریم 1 هفته پیش «شایع‌ترین بیماری جوامع کنونی در سراسر جهان، اختلالات روانی است». بشر غرق در زرق‌وبرق زندگی ماشینی امروزی، چنان خود را مشغول این زندگی پرتنش کرده که تنها گاهی اوقات از سر درددل از تنش‌ها و خستگی‌هایش می‌گوید، بی‌آنکه گوشه‌چشمی به آثار عمیق آن داشته باشد؛ افسردگی، پرخاشگری، سردرگمی، استرس و... که گاهی برخی دردهای جسمی را نیز به‌ دنبال دارند، اما با همه این تفاسیر مراجعه به روانپزشک جزو مگوهای مردم این روزهاست.

فوبیا؛ تو می خندی، او می ترسد! 1 هفته پیش فوبیا بیماری پیچیده ای است؛ بیماری ای که به ترس از حیوانات و ارتفاع و سخنرانی محدود نمی شود. در فهرستی که روان پزشکان پیش رویشان دارند، نام ترس های عجیب تری هم به چشم می خورد. ترس هایی که باورکردنشان برای آدم های سالم آسان نیست.

6 کاری که قبل از سپردن بچه‌ها به مادربزرگ باید انجام دهید 1 هفته پیش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها عادت به لوس کردن نوه‌ها دارند. آنها هر چه را که کودک اراده کند در اختیارش قرار می‌دهند و این بزرگترین مشکلی است که با آن مواجه خواهید شد. از آنها بخواهید به فرزندتان اجازه ندهند هر کاری که خواست انجام دهد و هر چیزی که خواست را فوراً برای او تهیه نکنند.

رتبه برترین دانشگاه های دنیا در میزان جذب فارغ التحصیلان 1 هفته پیش رئیس بخش علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز گفت: نظام رتبه بندی تایمز رتبه مربوط به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی در شرکت های معتبر را اعلام کرد.

اعلام وضعيت دانشجویان علوم پزشکی در حوزه سلامت روان 1 هفته پیش معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: براساس طرح سنجش سلامت روان که سال گذشته اجرا شد، ۲ درصد از دانشجویان علوم پزشکی در حوزه سلامت روان دچار آسیب هستند.

تاثیر تغذیه بر کنترل اختلال کم توجهی - بیش فعالی 1 هفته پیش کارشناسان سلامت معتقدند رعایت نکات تغذیه‌ای می‌تواند در کنترل علائم اختلال کم توجهی – بیش فعالی موثر باشد.

ادغام آموزش پزشکی هزینه دارد/ تدبیر وزارت بهداشت برای برخی مقالات نامعتبر 1 هفته پیش دكتر باقر لاریجانی صبح امروز در نشست خبری در وزارت بهداشت گفت: راهبردهای کلی برای مشارکت بخش خصوصی در آموزش پزشکی تدوین شده که این راهکارها به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

اولویت های پژوهشی شورای عالی آموزش و پرورش اعلام شد 1 هفته پیش هزینه اجرای پروژه پژوهشی متناسب با موضوع، جامعه، حجم کار، فراوانی داده‌ها و روش پژوهش توسط پیشنهاد دهنده پیش بینی می‌شود و تصویب نهایی آن به عهده کمیته پژوهشی شورای عالی است.

عاشق همکلاسی‌ام شده‌ام؛ چه کنم؟ 1 هفته پیش برخی از علاقه‌مندی‌های این دوران، صرفاً یک توهم عاشقی یا تأمین بخشی از نیازهای فطری این دوران حساس و مهم زندگی است.

عکس/ خشکی دریاچه ارومیه در کتاب درسی استرالیایی‌ها! 2 هفته پیش موضوع "خشک شدن دریاچه ارومیه" در کتاب جغرافیای سال دهم دبیرستانهای استرالیا بعنوان یکی از مثال های تشریح موضوع انتقال آب و پیامدهای زیانبار آن مطرح شده است.

مشکلات درس «تربیت بدنی» در دانشگاه 2 هفته پیش مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم گفت: زمان برگزاری کلاس‌های تربیت بدنی بعضاً نامناسب است. مثلاً صبح زود کلاس هست که پس از آن باید دانشجو به کلاس‌های تئوری برود.

سلامت روانی و اجتماعی دختران دبیرستانی محک زده شد 2 هفته پیش مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به سنجش سلامت روانی و اجتماعی دانش‌آموزان دختر دوره متوسطه گفت:‌ براساس نتایج این طرح برنامه‌هایی را در استان‌ها اجرا خواهیم کرد.

جای خالی نشاط در کوله‌های دانش‌آموزی 2 هفته پیش انگشت‌های من و تو و او، ما و شما و آنها باید کنار هم چیده شود تا از پس شمردن مشکلات نظام آموزشی برآید، نظامی که 11 سال از عمر ما را می‌گیرد و هرچه مشکل داشته باشد، مثل یک بیماری مسری به دانش‌آموزان نیز سرایت می‌دهد.

آخرین مهلت ثبت‌نام در بورس دکتری شهید احدی 2 هفته پیش بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند.

بی‌سوادی نوجوانان ثمره وابستگی به فضای مجازی 2 هفته پیش جذابیت شبکه‌های اجتماعی سبب بی‌رغبتی نوجوانان به خواندن کتاب‌های درسی شده است.

چند نکته درباره‌ نمایش درمانی (پسیکودرام) 2 هفته پیش پسیکودرام اجازه و امکان می‌دهد تا احساسات و تخیلات و سلوکهایی ظاهر گردند که فهم و ساخت و ساز و تنظیم آنها در اثنای بازی، به کشف و شناخت و تغییر و یا رشد و گسترش شخصیت مدد می‌رساند.

تازه ترین وضعیت رشته های مشترک وزارتخانه های بهداشت و علوم 2 هفته پیش قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: جمع بندی و نتیجه گیری رشته های مشترک دو وزارتخانه بهداشت و علوم به جلسه بعدی کمیته رسیدگی رشته های مشترک دو وزارتخانه موکول شد.

شش سال اول زندگی، زمان نهادینه شدن EQ 2 هفته پیش وقتی کودک ناراحت، خشمگین یا ترسیده است بیش از هر زمان دیگری به پدر و مادرش نیاز دارد. با پذیرش هیجان های فرزند مهارت آرام ساختن و همچنین مهارت هایی که به کارگیری آن ها در همه مراحل زندگی سودمند است را به او می آموزیم. احساسات منفی وقتی از بین می روند که کودک بتواند در مورد آن ها صحبت کند.

هوش هیجانی قطعه گمشده پازل تربیت کودکان امروزی 2 هفته پیش والدین باید فرزندانشان را از سنین کودکی با مفاهیم اقتصادی به روش‌های گوناگون آشنا کنند.

از استخر لوکس در دانشگاه تا درس خواندن کنار آبشار! 2 هفته پیش برخی دانشگاه ها علاوه بر توجه به علم به تفریح و ورزش دانشجوها نیز اهمیت می دهند، شما می توانید با دانشگاه های برتر از لحاظ امکانات تفریحی و ورزشی آشنا شوید.

آنچه آقایان در رابطه می خواهند اما نمی گویند! 2 هفته پیش گاهی کاملا روشن و واضح است که در دل آقایان چه می گذرد، اما گاهی هم اتفاق می افتد که آنها آنچه در دل شان دارند را پنهان می کنند.

ابعاد گوناگون کار در مطب‌های خصوصی 2 هفته پیش کار روانکاو، کمک به بیمار در شناسایی و یکپارچه‌سازی ابعاد چندپاره‌ ایگو است که با انکار یا فرافکنی مواجه می‌شوند.