منابع خبری

آخرین خبر های کجارو

راهنمای جامع سفر به باکو؛ آذربایجان 5 ساعت پیشباکو بزرگ‌ترین شهر و بندر و همچنین پایتخت جمهوری آذربایجانبه شمار می‌رود که بر ساحل غربی دریای خزر واقع شده است و به دلیل ذخایر ارزشمند نفت اهمیت استراتژیک زیادی برای این کشور دارد. این شهر هرآنچه را که از شهری پر جمعیت در منطقه‌ی قفقاز انتظار دارید برایتان فراهم می‌کند. در ادامه با کجارو همراه باشید.

زیباترین پارک های ملی اروپا؛ از پارک ملی جوتونهیمن تا گران پارادیسو (قسمت اول) 7 ساعت پیشپارک‌های ملی قاره اروپا از منطقه دریاچه انگلستان گرفته تا پارک ملی گران پارادیسو (Gran Paradiso) در کوه‌های آلپ، گزینه‌ای عالی برای تماشا و تجربه‌ی مناظر منحصربه‌فرد در سراسر اروپا هستند. با کجارو همراه باشید تا با هم به ۱۴ پارک ملی برتر در اروپا سفری داشته باشیم.

باکیرکوی استانبول، یادگاری از بیزانس 8 ساعت پیشمنطقه‌ی باکیرکوی منطقه‌ای قدیمی در شهر استانبول است و تاریخ غنی پشت آن نهفته است. این منطقه در دوران بیزانس ساخته شده و در دوران حکومت عثمانی‌ها نیز از شکوه و عظمت خود نکاست. با کجارو همراه شوید تا با تاریخچه و جاذبه‌های گردشگری این منطقه‌ی تاریخی بیشتر آشنا شوید.

تاریخ شفاهی کاخ جهانی گلستان تدوین می شود 9 ساعت پیش«تاریخ شفاهی کاخ جهانی گلستان با جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز از قدیمی‌های این مجموعه‌ تاریخی تدوین می‌شود.»

پارک جنگلی چالدره؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران 10 ساعت پیشپارک جنگلی چالدره، با طبیعت دیدنی از رودخانه و جنگل و امکانات رفاهی و تفریحی مناسب، یکی از بهترین مقاصد طبیعت‌گردی برای علاقه‌مندان به سفر و گردشگری است. با کجارو همراه باشید.

دیدنی های موناکو؛ دومین کشور کوچک جهان 10 ساعت پیشاگرچه موناکو دومین کشور کوچک جهان پس از واتیکان است اما جاذبه‌های گردشگری بسیاری در خود دارد. با کجارو همراه باشید تا با ۱۰ جاذبه‌ی برتر آن بیشتر آشنا شوید.

وردیج؛ روستای ارواح سنگی 11 ساعت پیشدر شمال غرب تهران، با فاصله کمی از شهر منطقه‌ای زیبا وجود دارد که با قرار گرفتن در آن و استشمام هوای پاک، نزدیکی به تهران کاملا فراموش می‌شود. با کجارو همراه باشید برای آشنایی با روستای زیبای وردیج.

بودجه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال ۱۳۹۶ 12 ساعت پیشبودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حدود ۱۲ درصد رشد رقمی نزدیک به ۷۸۱ میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان برای سال ۱۳۹۶ پیشنهاد شد.

مراکز خرید دهلی : از بازار عتیقه فروشی تا بازار کالاهای سفالین (قسمت دوم) 13 ساعت پیشدهلی، دومین شهر بزرگ هند، دارای جاذبه‌های رنگارنگی است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بازارهای سنتی آن اشاره کرد. در قسمت دوم خرید دهلی به مراکز خرید سنتی این شهر بزرگ می‌پردازیم. با کجارو همراه باشید.

دیدنی های دهلی، شهری پرتکاپو (قسمت اول) 13 ساعت پیشدهلی یکی از شهرهای هند است که گذشته ی پر فرازونشیبی را پشت سر گذاشته است. حاکمان زیادی در این شهر بر تخت پادشاهی نشسته و تاریخ را رقم زده‌اند. برای سفر به دهلی باید وقت و حوصله‌ی زیادی داشته باشید تا بتوانید از تمامی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری آن دیدن کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با تصاویری به سفر دهلی ببریم و با برترین جاذبه‌های این شهر بیشتر آشنا کنیم. با کجارو همراه باشید.

روزشمار: ۱۶ آذر؛ کشف ونزوئلا در سال ۱۴۹۹ میلادی 14 ساعت پیشونزوئلا در ۶ دسامبر سال ۱۴۹۹ میلادی، توسط «آلونسو داوخدا» مکتشف اسپانیایی و همراهانش که به سواحل شمال غربی خلیج ونزوئلا سفر کرده بودند کشف شد.

ابزار سفر: بند آویز دوربینتان را خودتان بسازید 21 ساعت پیشدر این مطلب از ابزار سفر، سعی بر معرفی ابزار سفر نداریم، بلکه ساخت یک بندآویز زیبا برای دوربین را به صورت گام‌به‌گام به شما آموزش خواهیم داد. در ادامه با کجارو همراه باشید.

سفر اپ: با گوگل استریت ویو روی کاناپه به سفری دور و دراز بروید 22 ساعت پیشاستریت ویو یا نمای خیابان نام یکی از سرویس‌های گوگل است که با کمک آن می‌توان در جا‌های مختلف جهان از طریق موبایل یا کامپیوتر قدم زد. در این بخش از سفر اپ با کجارو همراه باشید تا با این اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید.

فاز ۲ پارک نهج البلاغه، جایی دلنشین برای قدم زدن 23 ساعت پیشپارک نهج‌البلاغه یکی از جدیدترین و بزرگترین پارک‌های تهران است که کار احداث فاز ۲ آن همچنان ادامه دارد. با تصاویر اختصاصی کجارو در یک عصر پاییزی از این پارک زیبا همراه باشید.

اوت لت‌ های بانکوک، بهترین مکان برای خرید ارزان 23 ساعت پیششهر بانکوک یکی از بهترین شهرهای دنیا برای خرید است. در این شهر خرید یک فعالیت شبانه‌روزی به شمار می رود. اگر بدانید از کجا خرید کنید، می‌توانید اجناس بسیار متنوع و ارزانی پیدا کنید. در ادامه با کجارو همراه باشید. 

۱۰ هتل لوکس پاتایا از نگاه گردشگران (قسمت دوم) 23 ساعت پیشهتل‌های لوکس پاتایا از بهترین مکان‌های اقامتی در هنگام سفر به این شهر هستند که با امکانات بسیار خوبی که به گردشگران ارائه می‌کنند، خاطره بسیار خوبی را نیز برای آنها خواهند ساخت. در بخش دوم هتل‌های لوکس پاتایا همراه کجارو باشید تا با ۵ هتل دیگر از این فهرست آشنا شوید.

پارک جمشیدیه کجاست؟ 1 روز پیشپارک جمشیدیه کجاست؟ امروز به یکی از پارک‌های قدیمی تهران یعنی پارک جمشیدیه که همه روزه میزبان تعداد زیادی گردشگر است، سری زده‌ایم تا با راه‌های دسترسی به آن بیشتر آشنا شویم. با کجارو همراه باشید.

قلعه و آثاری از دوره ساسانی در تپه ریوی کشف شد 1 روز پیشدر فصل چهارم کاوش‌ها در این محوطه تاریخی، بنای مسکونی مربوط به دوره هخامنشی، قبل‌تر از آن یعنی عصر آهن و باز هم قبل‌تراز آن یعنی دوره مادها آشکار شد و برج و باروی یک قلعه دوره اسلامی و بقایای قلعه‌ای از دوره ساسانی نیز کشف شد.

لوکس ترین هتل های شمال کشور با امکان رزرو آنلاین 1 روز پیشدر این بخش شما می‌توانید از لوکس‌ترین هتل‌های شمال کشور، خدمات آنها و امکانات رزرو آنلاین این هتل‌ها مطلع شوید. با کجارو همراه باشید.

هواپیمایی ایر عربیا؛ معرفی ایرلاین های ایران و جهان 1 روز پیشهواپیمایی ایر عربیا که در سال ۲۰۰۳  امارات تأسیس شد، به‌عنوان بزرگ‌ترین ایرلاین ارزان قیمت خاورمیانه شناخته می‌شود. ایر عربیا به ۱۱۵ مقصد در جهان پرواز مستقیم دارد. با کجارو همراه باشید.

بهترین هتل های آنتالیا؛ از دلفین ایمپریال لارا تا پورتو بلو 1 روز پیشآنتالیا از شهرهای مهم و توریستی در ترکیه و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و تفریحی در این کشور است. از این رو، اماکن اقامتی متعددی در آنتالیا وجود دارند که بهتر است قبل از سفر در مورد آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید. در ادامه، فهرستی از بهترین هتل‌های آنتالیا را معرفی می‌کنیم. با کجارو همراه باشید.

۳۵ فعالیت جذاب در بارسلون با کمتر از ۴۰ هزار تومان (بخش اول) 1 روز پیشبارسلون شهری که بیشتر بخاطر تیم محبوبش می‌شناسیمش یکی از بهترین مقاصد توریستی جهان محسوب می‌شود. با کجارو همراه باشید تا با ۳۵ فعالیت جذابی که با کمتر از ۱۰ یورو ( حدود ۴۰ هزار تومان) می‌توان انجام داد، آشنا شویم.

ساختمان هتلی در پاکستان آتش گرفت 1 روز پیشامروز آتش‌سوزی در ساختمان هتلی در شهر کراچی رخ داده است و دست‌کم ۱۱ تن کشته شدند.

بازار بشیکتاش استانبول، تجربه خریدی باکیفیت اما ارزان 1 روز پیشبازار هفتگی بشیکتاش که روزهای شنبه برگزار می‌شود (مردم محلی به آن جومارتسی پازاری یعنی شنبه بازار می‌گویند) یکی از پرطرفدارترین بازارهای هفتگی استانبول است که با قیمت‌های مناسب اجناس و فضای مطلوب آن، مشتریان را از سراسر شهر به این منطقه می‌کشاند. در ادامه با کجارو همراه باشید تا با این بازار محلی آشنا شوید.

لغو هزینه «اضافی» ویزای حج 1 روز پیشبه دنبال اعتراض کشورهای اسلامی، دولت عربستان هزینه اضافی صدور ویزای عمره و تمتع را لغو کرد.

راهنمای خرید در آنتالیا (قسمت دوم) 1 روز پیشدر قسمت قبلی مقاله با نمونه‌هایی از محصولاتی که در فروشگاه‌ها و مراکز خرید آنتالیا عرضه می‌شوند آشنا شدیم. این قسمت هم به سراغ برخی از مراکز مهم خرید در آنتالیا می‌رویم و نکاتی در مورد خرید از این شهر زیبا و توریستی را بیان می‌کنیم. با کجارو همراه باشید.

هند، سرزمین جشنواره ها (قسمت سوم) 1 روز پیشبسیاری از مردم جهان، هند را با جشنواره‌ها و فستیوال‌های رنگارنگش می‌شناسند. اگر شما هم تمایل دارید با برخی از این جشنواره‌ها آشنا شوید، در ادامه همراه کجارو باشید.

پیر شالیار؛ مراسمی آیینی به قدمت تاریخ 1 روز پیش آیین باستانی «پیر شالیار» با قدمتی چند هزار ساله، هر سال اواسط بهمن‌ماه در روستای «اورامان‌تخت»، از توابع شهرستان سروآباد، با شکوه خاصی برگزار می‌شود. برای آشنایی با این مراسم با کجارو همراه باشید.

استقرارهای ۷۰۰۰ ساله در خراسان‌ جنوبی شناسایی شد 1 روز پیشدر بررسی باستان‌شناسی دهستان پترگان شهرستان زیرکوه، استقرارهایی متعلق به هزاره پنجم قبل از میلاد حدود ۷ هزار سال قبل شناسایی شد.

مراکز خرید دهلی، نمایشگاهی از برترین برندهای جهان (قسمت اول) 1 روز پیشدلهی یا دهلی، مجموعه‌ای از فرهنگ‌های سنتی و مدرن و دارای مراکز خرید بسیاری است که به جرات می‌توان گفت بیش‌تر آن‌ها کالاهای به‌روز می‌فروشند. در این مقاله به‌طور مختصر با این مراکز آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

دیدنی های اصفهان، نصف جهان (قسمت سوم) 1 روز پیشاصفهان آنقدر جاذبه‌ی تاریخی و گردشگری دارد که برای معرفی همه‌ی آن‌ها باید چندین مقاله نوشت. در وجب به وجب این شهر تاریخی نهفته است و هر کدام داستانی در پس خود دارند. سی‌وسه پل با زاینده‌رود که قلب تپنده‌ی شهر است، برای میهمانان آن خاطره‌ساز شده است. در ادامه با کجارو همراه باشید تا برخی دیگر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان را معرفی کنیم.

روزشمار: ۱۵ آذر؛ روزی که امیرکبیر مدرسه «دارالفنون» را افتتاح کرد 1 روز پیشمدرسه دارالفنون در پنجم ربیع‌الاول سال ۱۲۶۸ قمری، سیزده روز پیش از قتل امیرکبیر و با حضور ناصرالدین شاه، آقاخان نوری صدراعظم جدید و گروهی از دانشمندان و معلمین ایرانی و اروپایی با ۳۰ نفر شاگرد رسماً گشایش یافت.

زندگی با یک کوله‌ پشتی: چطور برای سفر ۶ ماهه خارجی کوله ببندیم؟ (بخش اول) 1 روز پیشیکی از مهمترین مهارت‌های سفر بستن بار و کیف سفر است. اگر این موضوع به درستی انجام شود تاثیر مثبت زیادی در کیفیت سفر دارد. با کجارو همراه باشید تا از زبان نورم شری‌ور، متخصص سفر، این مهارت را یاد بگیریم.

ادینبورگ، اولین شهر ادبی جهان (قسمت اول) 1 روز پیشادینبورگ (ادینبرو)، پایتخت اسکاتلند یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان است. ادینبورگ شهر ادبیات است و کسانی که در به کتاب و ادبیات علاقه‌مند هستند، می‌توانند در این شهر لذت کافی را از سفر ادبی خود ببرند. در این قسمت از سری مقاله‌های گردشگری ادبی کجارو، می‌خواهیم سری به یکی از برترین شهرهای ادبی جهان بزنیم و با جاذبه‌های ادبی آن بیشتر آشنا شویم.

موزه جهان نما میزبان تابلوهای ارزشمند هنرمندان، از سهراب سپهری تا پیکاسو (قسمت دوم) 1 روز پیشموزه جهان نما میزبان آثار هنری و اشیای تاریخی مربوط به تمدن‌های و تابلوهایی از هنرمندان بزرگ دنیا گذشته است که به فرح پهلوی هدیه شده‌اند یا او از سراسر دنیا خریده است. در قسمت دوم این گزارش به دیدن سایر تابلوهای به نمایش درآمده در این موزه می‌پردازیم. با کجارو همراه باشید.

۱۰ هتل لوکس پاتایا از نگاه گردشگران (قسمت اول) 1 روز پیشپاتایا شهر ساحلی کوچکی در تایلند است که بیش از هر چیز به دلیل وجود تفریحات شبانه، سالیانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است. گردشگران ایرانی نیز سهم زیادی در این آمار چند میلیونی دارند. در بخش معرفی هتل‌های لوکس، این بار به سراغ این مقصد گردشگری پر طرفدار رفته‌ایم. با کجارو همراه شوید.

دریاچه‌ی اوان کجاست؟ 2 روز پیشدریاچه‌ی اوان کجاست؟ تفاوت در انتخاب از ویژگی‌های بارز ما انسان‌ها است. هرکس برای آرامش راهی می‌جوید. شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که راه سفر را برای آرامش پیش می‌گیرند. این تفاوت بارز در انتخاب مقصد سفر نیز وجو دارد. دریا، کویر، کوه، جنگل و شاید هم دریاچه ای زیبا در نزدیکی‌مان، همان مقصدی باشد که در ذهن داریم. کجاست امروز به معرفی دریاچه‌ای بی‌نظیر در کشو ایران می‌پردازد. برای شناخت دریاچه‌ی اوان با کجارو همراه باشید.

بیانیه وزارت امور خارجه در رابطه با سفر به هند 2 روز پیشوزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه‌ای به هموطنانمان که قصد عزیمت به هند دارند توصیه کرد از خرید اسکناس‌های قدیمی این کشور خودداری کنند.

عکاسباشی سری سی ام: از میانه تا فضای خالی 2 روز پیش وسعت گوشی‌های هوشمند امروزی به ما امکان می‌دهد که هر لحظه‌ی زندگیمان را راحت تر از پیش ثبت کنیم. ثبت نگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید. در ادامه با عکس‌های زیبای این هفته همراه کجارو باشید.

تور مجازی: آبشار ویکتوریا؛ زیمباوه 2 روز پیشآبشار ویکتوریا یکی از مهمترین جاذبه‌های آفریقا و از دیدنی‌ترین آبشارهای دنیا است. این آبشار در مسیر رودخانه زامبزی قرار گرفته و بیش از ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. در ادامه مقاله تور مجازی آبشار ویکتوریا، این‌ بار می‌توانید ویدیویی تعاملی از این آبشار دیدنی ببینید. 

راهنمای خرید در آنتالیا (قسمت اول) 2 روز پیشخرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. از آنجایی که در شهرهای توریستی، مراکز خرید و کالای متعددی وجود دارد، بد نیست که قبل از سفر در مورد خرید در مقصد مورد نظرمان اطلاعات کسب کنیم. با کجارو همراه باشید.

ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۶ از پنجشنبه آغاز می‌شود 2 روز پیشثبت نام آرم‌های سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک از روز پنجشنبه ۱۸ آذر ۹۵ آغاز می‌شود.

بهترین تورهای امروز؛ از تور بالی تا تور ترکیبی دهلی، آگرا و جیپور 2 روز پیشتور ساموئی، تور پاموکاله و آنتالیا، تور دبی، تور ترکیبی دهلی، آگرا و جیپور، تور بالی و بسیاری دیگر از تورها را با هم بررسی می‌کنیم، با بخش بهترین تورهای امروز کجارو همراه باشید.

موافقت نامه لغو روادید گروهی توریستی بین ایران و روسیه امضا می‌شود 2 روز پیشموافقت‌نامه لغو روادید گروهی توریستی بین دو کشور پاراف شده و طی ۴ یا ۵ ماه آینده امضا می‌شود.

دیدنی های بیرجند؛ از کلاه فرنگی تا بند عمر شاه (قسمت دوم) 2 روز پیشبیرجند شهری است با دیدنی‌های فراوان مانند ارگ بهارستان، آبشار گیوک و ... . در قسمت قبل با برخی از دیدنی‌های بیرجند آشنا شدید. با کجارو همراه باشید تا به ادامه این سفر بپردازیم.

چهارشنبه بازار استانبول، بازاری به قدمت بیزانس 2 روز پیشاستانبول یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرانی‌ها است اما همه ما وقتی اسم این شهر را می‌شنویم، به یاد مراکز خرید لوکس و اجناس مارک‌دار می‌افتیم. اما استانبول نیز مانند هر شهر دیگری بازارهای محلی خاص خود را دارد. یکی از این بازارهای محلی، چهارشنبه بازار است که هر هفته روزهای چهارشنبه، در محله‌ای به همین نام (محله‌ی چهارشنبه) برپا می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این بازار هفتگی با کجارو همراه شوید.

رایگان شدن ویزای تایلند تا اسفند سال ۹۵ 2 روز پیشسفارت پادشاهی تایلند از رایگان شدن ویزای این کشور تا فوریه سال ۲۰۱۷ برابر با اسفند ماه ۱۳۹۵ خبر داد.

هند، سرزمین جشنواره ها (قسمت دوم) 2 روز پیشهندوستان سرزمین فرهنگ‌ها و جشنواره‌های باستانی گوناگون است. در ادامه با کجارو همراه باشید تا با برخی از فستیوال‌های شگفت‌انگیز هند آشنا شویم.

روستای خرانق؛ روستایی تاریخی در یزد 2 روز پیشدیدن بناهای قدیمی و منظره‌های زیبای ایران، می‌تواند تجربه‌ای ارزشمند و داستان‌های هیجان‌انگیز با خودش داشته باشد. دیدن نقطه‌به‌نقطه کشورمان ما را با تاریخ و فرهنگ‌های مختلف هر شهر آشنا می‌کند. با کجارو همراه باشید تا سری بزنیم به روستای ۴۵۰۰ ساله خرانق در یزد.

به روزرسانی ضوابط درجه بندی هتل های ایران 2 روز پیشمعاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در به‌روز رسانی ضوابط درجه‌بندی هتل‌های ۱ تا ۵ ستاره کشور، تلفیق نگاه جهانی و عملکرد ایرانی را در راستای افزایش کیفیت خدمات و رضایت‌مندی گردشگران الزامی دانست.

حقایق جالب در مورد دیوار برلین 2 روز پیشدیوار برلین تاریخچه‌ای تلخ پشت خود دارد و نام آن با جنگ و جدایی مردم برلین و جنگ سرد گره خورده است. این دیوار تلفات زیادی گرفت. اگر شما هم دوست دارید در مورد این دیوار نامیمون حقایق جالبی بدانید، با کجارو همراه باشید.

روزشمار: ۱۴ آذر؛ كشف جزيره «ماداگاسكار» در جنوب شرقی آفريقا توسط مكتشفان پرتغالی 2 روز پیشدر ۴ دسامبر سال ۱۵۰۰ میلادی، پرتغالی‌ها که در جستجوی طلا و ادویه و عاج بودند جزیره ماداگاسکار را کشف کردند.

سروال چیست؟ پرونده گربه سانان 2 روز پیشدر این قسمت از سری مقالات «گردشگری حیات وحش» و در هفتمین قسمت از پرونده بررسی گربه سانان مشهور، به سراغ گربه سانی می‌رویم که قطعا در نگاه اول ظاهری عجیب و نامتعارفی دارد. در ادامه با کجارو همراه باشید تا سروال را بیشتر بشناسیم.

گردشگری وحشت: آسایشگاه‌های روانی تسخیر شده (قسمت آخر) 2 روز پیشوحشت در گوشه و کنار این بناهای در معرض تخریب پنهان شده است. هر آیینه ممکن است نجوا یا حرکتی ناگهانی بازدیدکنندگان را غافلگیر کند. افرادی که به میل خود ویرانه‌های برجا مانده از آسایشگاه‌های روانی متروکه را برای سیر و سیاحت انتخاب کردند. آماده‌ی مرور ترسناک‌ترین‌های این حوزه هستید؟ پس با کجارو همراه باشید.

موزه جهان نما میزبان تابلوهای ارزشمند هنرمندان، از سهراب سپهری تا پیکاسو 2 روز پیشموزه جهان نما یکی از موزه‌های کاخ نیاوران است که در آن آثار بسیار ارزشمندی از هنرمندان بزرگ ایران و جهان قرار گرفته است. در این گزارش دو قسمتی با هم به تماشای تابلوهای این موزه می‌پردازیم. با کجارو و قسمت اول این گزارش همراه باشید.

۱۰ هتل ارزان پوکت از نگاه گردشگران (قسمت دوم) 2 روز پیشپوکت در جنوب غربی تایلند مقصد گردشگری پر طرفداری برای دوست‌داران ساحل، طبیعت و غذاهای مختلف است. برای آشنایی با مکان‌های اقامتی ارزان در این مقصد پر طرفدار، همراه کجارو باشید.

رم کجاست؟ 3 روز پیشرم کجاست؟ رم شهری باستانی با تاریخی به قدمت طولانی است. این شهر که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند، دیدنی‌های فراوان دارد. اطلاعات کافی لازمه‌ی سفری خوب است. برای آشنایی بیشتر با این شهر باستانی، با کجارو همراه شوید.

گرانترین و ارزان ترین مناطق تهران 3 روز پیشخانه‌های منطقه یک با متوسط قیمت ۹ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان در هر متر مربع گرانترین و واحدهای مسکونی منطقه ۱۸ با دو میلیون و ۱۴۰ هزار تومان ارزان‌ترین نقاط پایتخت محسوب می‌شوند.

وب سایت تفرج، بهترین خدمات تورهای گردشگری روز 3 روز پیشوب‌سایت تفرج، به عنوان جستجوگر تورهای داخلی و تورهای خارجی، در چندین ماه اخیر، توانسته است با ارائه بهترین خدمات تورهای گردشگری، در ردیف یکی از به‌روزترین وب‌سایت‌های ارائه دهنده تورهای مسافرتی قرار گیرد. با کجارو همراه باشید.

در سفرهای هوایی چه لباسی بپوشیم؟ 3 روز پیشدر سفرهای هوایی علاوه بر عواملی مانند انتخاب صندلی مناسب و تغذیه نحوه لباس پوشیدن نیز نقش مهمی در حفظ آرامش در طول پرواز دارد. شاید این مسئله اندکی عجیب به نظر برسد، ولی استفاده از لباس‌ مناسب در طول پرواز ضرورت دارد. برای آشنایی بیشتر با نحوه انتخاب لباس برای سفرهای هوایی در ادامه مطلب همراه کجارو باشید.

هفته نامه؛ از لغو ویزای روسیه تا آب و هوای شهرهای مهم 3 روز پیشدر این شماره از هفته نامه گردشگری کجارو، از جزئیات لغو ویزای روسیه، بارش های شدید هفته گذشته، دلیل سرمای شدید اخیر، ثبت پرونده نوروز به صورت ۱۲ ملیتی در یونسکو و بسیاری دیگر از اخبار مهم حوزه گردشگری خواهیم گفت.

کارگاهی برای دانش‌آموزان در موزه پوشاک سلطنتی 3 روز پیشکارگاه دوخت‌های سنتی برای دانش‌آموزان مدرسه‌ها به‌صورت رایگان آماده می‌شود.

بهترین تورهای امروز؛ از تور ترکیبی چین تا تور کوالالامپور 3 روز پیشتور استانبول، تور پکن و شانگهای، تور ارمنستان، تور سریلانکا، تور کوالالامپور و بسیاری دیگر از تورها را با هم بررسی می‌کنیم، با بخش بهترین تورهای امروز کجارو همراه باشید.

هواپیمایی آتا برای مسافران مشهد-تهران دردسرساز شد 3 روز پیشپرواز شماره ۵۲۳۶ هواپیمایی آتا که قرار بود ساعت ۲۲:۳۰ دیشب انجام شود، حدود ۶ ساعت زودتر انجام شد، مسئله‌ای که اعتراض مسافران این پرواز را به‌دنبال داشت.

گزارش روزنامه شرق از دسترسی معلولین در تهران: راهی نیست 3 روز پیشیکی از خبرنگاران روزنامه شرق برای لمس مشکلات معلولان در سطح خیابان‌های شهر تهران، یک روز با ویلچر در یک خیابان پرتردد شهر رفت‌وآمد کرده تا ببیند که یک فرد ویلچرنشین چقدر می‌‌تواند در شهر با وضعیت کنونی رفت‌وآمد کند. با کجارو همراه باشید.

با ۱۰ کوه آتشفشانی گردشگری جهان از نزدیک آشنا شوید (قسمت دوم) 3 روز پیشآتشفشان‌ها از جمله شگفتی‌های طبیعی زیبای کره‌ی خاکی ما محسوب می‌شوند. با وجود خطرناک بودن کوه‌های آتشفشانی، سفر به آن‌ها امکان‌پذیر است. در ادامه همراه کجارو باشید.

بازی و هیجان را در شهر بازی آی ام جی دبی تجربه کنید 3 روز پیشسفر در دبی به معنای انواع تفریح‌های مختلف، سرگرمی‌های جالب، خرید و در یک کلام تجربه‌ی سفری شگفت‌انگیز است. شهربازی آی ام جی دبی، جایی است که گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند و از مکان‌هایی است که «باید» از آن دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با این شهربازی، با کجارو همراه شوید.

زلزله ۵ ریشتری دیشب کرمان را لرزاند 3 روز پیشزلزله‌ای با بزرگای ۵٫۰ در مقیاس ریشتر در ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه امروز ۱۱ آذر ۹۵ در منطقه شهداد کرمان در ۵۳ کیلومتری کرمان رخ داد.

دیلمان؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران 3 روز پیشدیلمان یکی از زیباترین و بکرترین ییلاق های استان گیلان است که با چشم اندازی مملو از مه و سرسبزی در فصل بهار و طبیعت رنگین در فصل پاییز، طبیعت گردان بسیاری را به خود جذب می‌کند. با کجارو همراه باشید.

وزش تندباد با سرعت ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت در آستارا 3 روز پیششب گذشته (۱۲ آذر)، تندبادی با سرعت ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت دیشب، شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان را درنوردید و موجب رعب و وحشت اهالی این منطقه شد.

هند، سرزمین جشنواره ها (قسمت اول) 3 روز پیشهند با عنوان «سرزمین جشنواره‌ها» شناخته می‌شود و اگر از حق نگذریم، شایسته‌ی این لقب نیز است. برای آشنایی با جشنواره‌های مختلف سرزمین هندوستان، در ادامه همراه کجارو باشید.

تاخیر چند ساعته در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد 3 روز پیشمسافران مقصد شیراز و تهران به دلیل تاخیر چندساعته در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد سرگردان شدند.

روزشمار: ۱۳ آذر؛ ایجاد شهر شیکاگو توسط کشیشی فرانسوی به نام «مارکت» 3 روز پیش۳ دسامبر سال ۱۶۷۴ میلادی سالروز ایجاد شهر شیکاگو توسط کشیشی فرانسوی به نام «مارکت» است. اما این شهر به طور رسمی در سال ۱۸۳۷ میلادی به عنوان یک شهر شناخته شد.

پارک پرواز؛ چشم اندازی پاییزی و زیبا به شهر 3 روز پیشپارک پرواز یکی از جاهایی است که در روزهایی که هوا تمیز است، می‌توانید در آن شاهد مناظری زیبا از شهر باشید و از بالا به شهر بنگرید. در این گزارش تصویری گشتی در این پارک می‌زنیم و از چشم‌اندازهای پاییزی آن دیدن می‌کنیم. با کجارو همراه باشید.

با ۱۰ کوه آتشفشانی گردشگری جهان از نزدیک آشنا شوید (قسمت اول) 4 روز پیشآتشفشان‌ها از جمله پدیده‌های طبیعی و جالب توجه سیاره‌ی ما هستند. تماشای شکوه و عظمت یک کوه آتشفشانی از نزدیک، بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با برخی از برترین آتشفشان‌های جهان هستید، همراه کجارو باشید.

آسبادهای نشتیفان؛ بنایی که باد را به خدمت می‌گیرد 4 روز پیشآسیاب‌های بادی نشتیفان در استان خراسان رضوی، مشهور به آسباد، از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خشت، گل و چوبی بازمانده از دوره صفویه و همچنین بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مجموعه آسبادهای جهان به شمار می‌آیند. با کجارو همراه باشید.

انار؛ الهه‌ شفابخش میوه‌ های پاییزی (بخش دوم) 4 روز پیشانار، میوه‌ای است مختص فصل پاییز، بسیار دوست‌داشتنی، خوش‌طعم و خوش‌رنگ که درصد بالایی از آن را آب تشکیل داده است. پزشکان و متخصصان تغذیه، خواص شگفت‌انگیزی را برای این خوراکی خوشمزه که به میوه‌ی بهشتی نیز شهرت یافته است، معرفی کرده‌اند. با کجارو همراه باشید تا با فواید دارویی فوق‌العاده و دسرهای لذیذ و وسوسه‌انگیز تهیه شده از این میوه، آشنا شوید.

پوشاک سنتی خراسان جنوبی؛ نمادی از فرهنگ مردم منطقه 4 روز پیشپوشش ایرانیان از ابتدای تاریخ باستانی تاکنون دارای اهمیت بوده و فرم لباس آن‌ها در جوامع مختلف با توجه به شرایط جغرافیایی و محیطی و نحوه زندگی، جنگ‌ها و اوضاع سیاسی و اقتصادی و اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم روابط فرهنگی اقتصادی سیاسی با سرزمین‌های دیگر متغییر بوده است. با کجارو همراه باشید.

روزشمار: ۱۲ آذر؛ روز جهانی لغو بردگی 4 روز پیشدر سال ۹۶۰ میلادی، دوم دسامبر از سوی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ۳۱۷/۴، به‌عنوان «روز لغو برده‌داری در دنیا» نام‌گذاری شده است.

دیدنی های فومن؛ از منطقه حفاظت شده گشت رودخان تا ییلاق زودل سر 4 روز پیشفومن از شهرهای شمالی است که به دلیل دارا بودن جاذبه‌های طبیعی مانند ییلاق آندره و زودل سر، چشمه‌ علی زاخونی و زمزمه، رودخان پلنگ ور و نیز غار خون فوشه گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند. با کجارو همراه باشید.

اوت لت پاتایا، خریدی ارزان 4 روز پیششهر پاتایا یکی از مقاصد محبوب ایرانی‌ها برای سفر است. این شهرعلاوه بر داشتن جاذبه‌های گردشگری بسیار،به دلیل فروشگاه‌ها و مراکز خریدش بسیار معروف است. اغلب مسافران دست خالی از این سفر بازنمی‌گردند. بهتر از برای خرید سوغاتی از این شهر جذاب حتما سری به مرکز اوت لت آن بزنید. در این سری از مطالب اوت لت به معرفی مرکز اوت لت پاتایا خواهیم پرداخت.

تجریش کجاست؟ 4 روز پیشتجریش یکی از خاطره‌انگیز و قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که در سال‌های گذشته با رسیدن مترو و نوسازی بازارهای آن، به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری تهران هم شناخته می‌شود. با کجارو همراه باشید تا راه‌های دسترسی به تجریش را بررسی کنیم.

هواپیمایی تای ایرویز، معرفی ایرلاین های ایران و جهان 5 روز پیشهواپیمایی تای ایرویز، ایرلاین ملی و حامل پرچم کشور تایلند است که در حال حاضر با ۷۵ فروند هواپیما در ناوگان پروازی خود، به  ۸۰ مقصد در ۳۷ کشور جهان پرواز مستقیم دارد. با کجارو همراه باشید.

کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط هشدار 5 روز پیشکیفیت هوای تهران امروز نیز بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا، در شرایط هشدار قرار دارد.

با بدترین کشورها برای کودکان کار آشنا شوید (قسمت اول) 5 روز پیشطبق اطلاعاتی که از سازمان مپل‌کرافت بریتانیا (Maplecroft) منتشر شده، کشورهایی را برایتان معرفی خواهیم کرد که کودکان کار، بدترین شرایط موجود را در آن‌ها سپری می‌کنند. در ادامه با کجارو همراه باشید.

لباس سنتی استان فارس؛ جشنواره رنگ ها 5 روز پیشلباس‌های محلی مردان و زنان قشقایی جاذبه‌های خاصی دارد و آوازه آن تا دوردست‌ها نیز رفته و امروزه به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی این قوم تبدیل شده است. ایلاتی‌ها نیز در گذشته دارای آرخالق و شال و کلاه‌های بدون لبه و نمدی بوده‌اند و در عصر پهلوی ناچار شدند مثل دیگران لباس یک شکل بپوشند. با کجارو همراه باشید.

«فرهنگ پخت نان لواش» در یونسکو ثبت جهانی شد 5 روز پیش«فرهنگ پخت نان لواش» به عنوان دومین پرونده چندملیتی ایران ثبت جهانی شد.

چاپارخانه‌ ها در ایران؛ کارکنان و امکانات چاپارخانه ها 5 روز پیشدر قسمت قبل در مورد ساختمان چاپارخانه‌ها، این بناهای مهم بین راهی، توضیح دادیم. در این قسمت با کارکنان این چاپارخانه‌ها و امکاناتی که برای خدمت به چاپارها و مسافران در اختیار داشتند، آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

باران شدید برای تهران و ۹ استان دیگر پیش بینی می‌شود 5 روز پیشفردا برای نیمه شمالی خوزستان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، مرکزی، غرب اصفهان، البرز، قزوین و تهران بارش‌های شدید پیش‌بینی می‌شود.

بهترین گذرنامه ها متعلق به کدام کشورها است؟ (قسمت دوم) 5 روز پیشتهیه‌ی گذرنامه و روادید از جمله ملزومات سفر به کشورهای خارجی است. در این مقاله، با برخی از باارزش‌ترین و بهترین گذرنامه‌های جهان آشنا خواهیم شد. همراه کجارو باشید.

مرمت میراث فرهنگی ایران در تانزانیا 5 روز پیشسفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا در دیدار با رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خواستار مرمت میراث فرهنگی ایران در تانزانیا شد.

روستای شواز؛ روستایی باستانی در دل کویر 5 روز پیشروستای شواز یکی از روستاهای زیبا و قدیمی در استان یزد است. برای آشنایی با این روستای کویری و زیبا با کجارو همراه باشید.

نظرسنجی: کدام فصل سال را برای سفر ترجیح می ‌دهید؟ 5 روز پیشهر چهار فصل سال، زیبایی خاص خودشان را دارند و هر کدام به دلایلی برای سفر مناسب هستند. شما کدام فصل سال را برای سفر ترجیح می‌دهید؟ با نظرسنجی این هفته‌ی کجارو، همراه باشید.

حقایقی در مورد ساعت بیگ بن 5 روز پیشساعت بیگ بن لندن بزرگترین و مشهورترین برج ساعت جهان است که در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان بریتانیا قرار گرفته است. اگر دوست دارید با حقایق جالب این ساعت بیشتر آشنا شوید، با کجارو همراه شوید.

۱۰ هتل لوکس پوکت از نگاه گردشگران (قسمت دوم) 5 روز پیشپوکت در جنوب تایلند میزبان گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان است و از این رو، هتل‌های لوکس بی‌شماری در این ناحیه وجود دارند. برای آشنایی با ادامه هتل‌های لوکس پوکت از دیدگاه گردشگران در ادامه همراه کجارو باشید.

دیدنی های اصفهان، نصف جهان (قسمت اول) 5 روز پیشاصفهان نصف جهان است و آثار تاریخی و باستانی زیادی را در خود جای داده است. این شهر در طول سال میزبان گردشگران از سراسر ایران و کشورهای خارجی است. ایرانی‌ها هنگام برنامه‌ریزی برای سفر، همواره بازدید از اصفهان را در اولویت لیست خود قرار می‌دهند. با کجارو همراه باشید تا با آثار تاریخی و مکان‌های این شهر بیشتر آشنا شوید.

روزشمار: ۱۱ آذر؛ درگذشت «ميرزا كوچک خان جنگلی» رهبر قيام مردمی جنگل 5 روز پیشمیرزا كوچک خان جنگلی در ۱۱ آذر سال ۱۳۰۰ شمسی در پی قیام جنگل درگذشت. از آن تاریخ هر سال در روز ۱۱ آذر مراسمی ساده در مزار او در سلیمان داراب رشت برگزار می‌شود.

تور مجازی: سوالبارد؛ نروژ 5 روز پیشجزایر سوالبارد در اقیانوس منجمد شمالی، درست در نیمه راه نروژ تا قطب شمال قرار گرفته‌اند. در این سرزمین طبیعت بکر قطبی را به خوبی لمس خواهید کرد. در ادامه با کجارو همراه باشید و درباره این بهشت سفید بیشتر بخوانید و ببینید.

کافه گردی: کافه ری را، کافه‌ ای زیبا و متفاوت در کوچه لولاگر 5 روز پیشکافه ری‌را یک کافه زیبا، متفاوت و جذاب برای کسانی است که به هنر و گالری‌گردی علاقه‌مند هستند. در اولین گزارش کافه‌گردی این هفته به این کافه سری زده‌ایم تا با امکانات و راه‌های دسترسی به آن بیشتر آشنا شویم. با کجارو همراه باشید.

۱۰ هتل ارزان پوکت از نگاه گردشگران (قسمت اول) 5 روز پیشجزیره پوکت در جنوب غربی تایلند، با وجود سواحل افسانه‌ای از جمله ساحل پاتونگ و کارون، بهشتی برای دوست‌داران ساحل است. این مقصد پر طرفدار، مکان‌های اقامتی بسیاری دارد که پاسخگوی هر بودجه‌ای است. اگر قصد سفر به پوکت را دارید، برای آشنایی بیشتر با مکان‌های اقامتی ارزان پوکت در ادامه با کجارو همراه باشید.