دو نکته درباره زلزله کرمانشاه از زبان دبیر هیات دولت

دو نکته درباره زلزله کرمانشاه از زبان دبیر هیات دولت

زلزله اندوهبار کرمانشاه موجب جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز، مجروح شدن تعدادی دیگر و تخریب گسترده کاشانه مردمی و زیرساخت های عمومی و واحدهای تولیدی شد. بلافاصله متولیان امر نسبت به ساماندهی امور و رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان و ترمیم خرابیها اهتمام می کنند. امید است با بهره گیری از تجارب پیشین این فرآیند سریعتر بهتر انجام شود. اما در این میان دو نکته است که شاید این روزها گوش های بیشتری آماده شنیدن آن باشند و شرایط برای تبدیل این نکات به تصمیماتی برای بهبود امور فراهم تر از قبل باشد.

زندگی‌نامه‌نویسی در ایران پا نگرفته است

زندگی‌نامه‌نویسی در ایران پا نگرفته است

کاوه میرعباسی با بیان این‌که زندگی‌نامه‌نویسی در ایران هنوز پا نگرفته است، می‌گوید: ژانرهای ادبی مهمی داریم که هنوز پا نگرفته‌اند چه رسد به زندگی‌نامه شخصی.

گفتگو با عکاسی که زلزله کرمانشاه را ثبت کرد

گفتگو با عکاسی که زلزله کرمانشاه را ثبت کرد

حمیدرضا امیری متین، عکاسی که بلافاصله بعد از زلزله کرمانشاه، راهی مناطق زلزله‌زده شده، از مشاهداتش در این سفر می‌گوید.

کنترل بهداشت محیط و بیماری‌های واگیر در اولویت مناطق زلزله‌زده

کنترل بهداشت محیط و بیماری‌های واگیر در اولویت مناطق زلزله‌زده

سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه درمان مصدومان زلزله غرب کشور، تاکید کرد که در حال حاضر کنترل بهداشت محیط و بیماری‌های واگیر در این مناطق اولویت دارد.

زلزله‌زدگان از امروز دفترچه خدمات امدادی می‌گیرند

زلزله‌زدگان از امروز دفترچه خدمات امدادی می‌گیرند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد که از امروز شنبه دفترچه خدمات امدادی میان آسیب دیدگان زلزله توزیع می شود.

نویسنده‌ای که در سینما مشهورتر است

نویسنده‌ای که در سینما مشهورتر است

«فیلیپ کی. دیک» نویسنده‌ای است که بیشتر از دنیای ادبیات، در سینما شهرت دارد. شاید نمی‌دانستید فیلم‌هایی چون «بلید رانر» و «یادآوری مطلق» برگرفته از کارهای این نویسنده هستند.

از گلوله‌ بی‌رحم شکارچی تا تیغ شفابخش جراح

از گلوله‌ بی‌رحم شکارچی تا تیغ شفابخش جراح

صیادان و دامگاه‌داران مازندران هر ساله با آغاز فصل مهاجرت پرندگان، میرشکارانی را در حوالی دامگاهها اجیر می‌کنند. میرشکاران پرندگان شکاری مانند عقاب را شکار می‌کنند تا امنیت کاذب حاصل از حذف پرندگان شکاری، سایر پرندگان را به سوی دامگاه‌ها جذب کند.

رادیو، تنها رسانه آرامش‌بخش در زلزله و جنگ

رادیو، تنها رسانه آرامش‌بخش در زلزله و جنگ

یک کارگردان قدیمی نمایش‌های رادیویی به اهمیت رادیو در مواقع بحرانی اشاره کرد و گفت: تنها ابزار ارتباطی که در شرایط سخت و نابسامان می‌تواند به آسانی در دسترس باشد، رادیوست؛ رسانه‌ای که می‌تواند یاری‌رسان آرامش روح و روان پریشان عزیزانمان باشد.

پربیننده ترین عناوین

تعطیلی خط 7 مترو تهران جهت گیری سیاسی نداشت

برخورد سه خودرو در رودبار جنوب یک کشته و پنج مصدوم برجای گذاشت

پنج کشته در تصادف پیکان و اتوبوس در جاده فسا – سروستان

امداد رسانی به مناطق زلزله زده کرمانشاه

ظرفیت گلستان برای مقابله با حوادث غیرمترقبه

تردد پرحجم خودروها در مسیرهای منتهی به مناطق زلزله زده

سوگواری عاشقان پیامبر اسلام (ص) در دیار علویان

قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان۷ آذر برگزار می شود

دفن بهداشتی لاشه‌های دام در مناطق زلزله زده

سازمان مدیریت بحران: نیازمند نایلون هستیم

راندمان گردشگری ایران چقدر است؟

افزایش 50 درصدی مراجعه اهداگران خون خراسان رضوی پس از زلزله غرب کشور

یک کشف در زیر گرد‌و‌غبار چندصدساله

کشف محموله یک هزار و 70 ثوبی البسه قاچاق در بندرعباس

معاون فرهنگی بنیادشهید: خاطرات والدین شهدا جمع آوری می شود

وزیردفاع: عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی به عزم ملی نیاز دارد

کمک های کسبه پلاسکو برای زلزله زدگان کرمانشاه

امضای تفاهنامه مشترک میان دانشگاه علوم پزشکی زابل و صحت عامه افغانستان

زلزله اخیر، گسل های تهران را فعال نکرد

جمع آوری کتاب و اسباب بازی برای کودکان مناطق زلزله زده

دو نکته درباره زلزله کرمانشاه از زبان دبیر هیات دولتایسنا ، 1 ساعت پیشزلزله اندوهبار کرمانشاه موجب جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز، مجروح شدن تعدادی دیگر و تخریب گسترده کاشانه مردمی و زیرساخت های عمومی و واحدهای تولیدی شد. بلافاصله متولیان امر نسبت به ساماندهی امور و رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان و ترمیم خرابیها اهتمام می کنند. امید است با بهره گیری از تجارب پیشین این فرآیند سریعتر بهتر انجام شود. اما در این میان دو نکته است که شاید این روزها گوش های بیشتری آماده شنیدن آن باشند و شرایط برای تبدیل این نکات به تصمیماتی برای بهبود امور فراهم تر از قبل باشد.

زندگی‌نامه‌نویسی در ایران پا نگرفته استایسنا ، 1 ساعت پیشکاوه میرعباسی با بیان این‌که زندگی‌نامه‌نویسی در ایران هنوز پا نگرفته است، می‌گوید: ژانرهای ادبی مهمی داریم که هنوز پا نگرفته‌اند چه رسد به زندگی‌نامه شخصی.

گفتگو با عکاسی که زلزله کرمانشاه را ثبت کردبرترین ها ، 1 ساعت پیشحمیدرضا امیری متین، عکاسی که بلافاصله بعد از زلزله کرمانشاه، راهی مناطق زلزله‌زده شده، از مشاهداتش در این سفر می‌گوید.

کنترل بهداشت محیط و بیماری‌های واگیر در اولویت مناطق زلزله‌زدهایسنا ، 1 ساعت پیشسرپرست اورژانس کشور با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه درمان مصدومان زلزله غرب کشور، تاکید کرد که در حال حاضر کنترل بهداشت محیط و بیماری‌های واگیر در این مناطق اولویت دارد.

زلزله‌زدگان از امروز دفترچه خدمات امدادی می‌گیرندمهر ، 1 ساعت پیشرئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد که از امروز شنبه دفترچه خدمات امدادی میان آسیب دیدگان زلزله توزیع می شود.

نویسنده‌ای که در سینما مشهورتر استایسنا ، 2 ساعت پیش«فیلیپ کی. دیک» نویسنده‌ای است که بیشتر از دنیای ادبیات، در سینما شهرت دارد. شاید نمی‌دانستید فیلم‌هایی چون «بلید رانر» و «یادآوری مطلق» برگرفته از کارهای این نویسنده هستند.

از فردا دفترچه ارائه خدمات امدادی توزیع می شودصدا و سیما ، 2 ساعت پیشرئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از فردا خدمات امدادی میان آسیب دیدگان توزیع می شود.

عملیات امداد و نجات به پایان رسیده استصدا و سیما ، 2 ساعت پیشاستاندار کرمانشاه از پایان عملیات امداد و نجات این استان زلزله زده خبر داد.

از گلوله‌ بی‌رحم شکارچی تا تیغ شفابخش جراحتسنیم ، 2 ساعت پیشصیادان و دامگاه‌داران مازندران هر ساله با آغاز فصل مهاجرت پرندگان، میرشکارانی را در حوالی دامگاهها اجیر می‌کنند. میرشکاران پرندگان شکاری مانند عقاب را شکار می‌کنند تا امنیت کاذب حاصل از حذف پرندگان شکاری، سایر پرندگان را به سوی دامگاه‌ها جذب کند.

کارشناسی بازسازی خانه ها‏‏‍، در حال اجراستصدا و سیما ، 2 ساعت پیشمعاون بنیاد مسکن کشور از روند رو به جلوی کارشناسی بازسازی خانه های مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.

تشریح کمک های دولت در بخش مردمی و زیرساخت هاصدا و سیما ، 2 ساعت پیشرئیس سازمان برنامه و بودجه کمک های دولت در بخش مردمی و زیرساخت ها را تشریح کرد و گفت: در اولین دستور هیئت وزیران چگونگی 4 سرفصل احداث، مرمت خانه ها، تامین لوازم منزل و اسکان موقت مطرح شد.

رادیو، تنها رسانه آرامش‌بخش در زلزله و جنگایسنا ، 2 ساعت پیشیک کارگردان قدیمی نمایش‌های رادیویی به اهمیت رادیو در مواقع بحرانی اشاره کرد و گفت: تنها ابزار ارتباطی که در شرایط سخت و نابسامان می‌تواند به آسانی در دسترس باشد، رادیوست؛ رسانه‌ای که می‌تواند یاری‌رسان آرامش روح و روان پریشان عزیزانمان باشد.

تخریب 15 هزار واحد مسکن در زلزله کرمانشاهبرترین ها ، 2 ساعت پیش۱۵ هزار واحد مسکن در زلزله کرمانشاه تخریب شده که برنامه ریزی ها برای مرمت پروژه های آسیب دیده به ویژه در بخش مسکن مهر در دستور کار است.

پرداخت 12 میلیون به خسارت دیدگان زلزلهبرترین ها ، 3 ساعت پیشاستاندار کرمانشاه گفت:‌ به همه خسارت دیدگان ۱۲ میلیون تسهیلات داده می‌شود تا روند اسکان موقت را زودتر آغاز کنند.

بهترین عکس شناخته شده در جهان را ببینیدباشگاه خبرنگاران ، 3 ساعت پیشمجله تایم برترین عکس جهان را که از دیدگاهی متفاوت گرفته شده، منتشر کرد.

زلزله کرمانشاه؛ هشداری برای تهرانبرترین ها ، 3 ساعت پیشتهران با ۲۲ منطقه، ۱۴۴ ناحیه و حدود ۱۵۰۰ محله یکی از کلانشهرهایی است که در صورت وقوع بحرانی همچون زلزله و عدم آمادگی جهت مقابله با آن باید در انتظار فاجعه ای انسانی باشد.

انفجار کوره ذوب در کارخانه فولاد شهرستان عجب شیرایرنا ، 3 ساعت پیشتبریز- ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان آذربایجان شرقی از انفجار کوره ذوب در کارخانه فولاد شهرستان عجب شیر خبرداد.

توزیع روزانه 2هزار پرس غذای گرم بین زلزله زدگان از سوی موکب شوشایرنا ، 3 ساعت پیششوش - ایرنا - شهردار شوش گفت: با برپایی تعدادی موکب در مناطق زلزله زده از سوی مردم شهرستان شوش روزانه 2 هزار پرس غذای گرم بین مردم مصیبت دیده استان کرمانشاه توزیع می شود.

حضور اورژانس هوایی تا شرایط سفید در مناطق زلزله‌زدهمیزان ، 3 ساعت پیشسرپرست اورژانس کشور در برنامه نبض درباره آخرین وضعیت زلزله زدگان و اقداماتی که توسط اورژانس انجام شد، گفت: به محض اطلاع از حادثه به همراه نماینده قصر شیرین در مجلس عازم منطقه شدیم.

دستور وزیر بهداشت برای استمرار حضور کادرهای درمانی در مناطق زلزله‌زدهایسنا ، 3 ساعت پیشوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کادرهای درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در مناطق زلزله‌زده حضور دارند دستور داد که تا پایان سال در این مناطق باقی بمانند.

En کانال لیست اخبار در تلگرام NewsList @ Facebook NewsList @ Google NewsList @ Twitter NewsList @ LinkedIn