آخرین خبرهای «سینماپرس»

«نگار» صدرنشین فروش هفتگی با بلیت نیم بهاء / فروش کُند «ملی و راه‌های نرفته‌اش»سینماپرس ، 1 ساعت پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «نگار» به کارگردانی رامبد جوان با گذشت 2 هفته از اکران مرز یک میلیارد تومان را رد کرده است.

شکست تجاری مثلث اسعدیان-میری-عسکرپور/ پول این فیلمهای شکست‌خورده از کجا تأمین شده؟سینماپرس ، 1 ساعت پیشسینماپرس: بعد از شکست «یک روز بخصوص»همایون اسعدیان در گیشه، «سارا و آیدا»ی مازیار میری هم نتوانسته فروش چندانی در سینماها داشته و از آن سو «ماجان»به تهیه کنندگی محمدمهدی عسکرپور هم اوضاع فروش کاملا مأیوس کننده ای دارد.

«تا ده بشمار» پس از عاشورا جلوی دوربین می رود/ روایت چند ساعت از زندگی زوجی با اختلاف سنیسینماپرس ، 2 ساعت پیشسینماپرس: با پیوستن الناز باطنی به فیلم سینمایی «تا ده بشمار» به تهیه کنندگی فرید ولی زاده و کارگردانی سعادت بستام، فیلمبرداری این فیلم بعد از عاشورا و تاسوعا آغاز می شود.

تصویربرداری «لیسانسه‌ها» به پایان رسیدسینماپرس ، 2 ساعت پیشسینماپرس: تصویربرداری سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت به پایان رسید.

از لزوم استفاده از نظرات کارشناسان و علمای دینی در تولید آثار مذهبی تا توجه به ذائقه مخاطب/ تولید آثار سطحی ضربات جبران ناپذیری وارد ساخته استسینماپرس ، 2 ساعت پیشسینماپرس: سعید سعدی تهیه کننده سینما همزمان با آغاز با ماه محرم در رابطه با چگونگی نحوه روایت آثار تاریخی و مذهبی گفت: یکی از مهمترین نکاتی که باید در تولید آثار تاریخی و مذهبی مورد توجه قرار گیرد استفاده از نظرات کارشناسان و علمای دینی است که متأسفانه این اتفاق امروزه تنها به صورت تشریفاتی رخ می دهد و کارشناسان دینی چندان دخالتی در امور تولید فیلم های دینی و مذهبی ندارند از سوی دیگر فیلمسازانی که مبادرت به ساخت این نوع فیلم ها می کنند بایستی با توجه به ذائقه روز مخاطبان سعی بر آن داشته باشند تا

بی بصیرتی مسئولان باعث محجوریت سینمای دفاع مقدس شده است/ مسئولان وجود خدا را در کنار خود احساس نمی کنند!سینماپرس ، 3 ساعت پیشسینماپرس: سیدسعید سیدزاده تهیه کننده سینما همزمان با هفته دفاع مقدس با انتقاد شدید از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: متاسفانه هم مسئولان و هم هنرمندان ما از پرداختن درست به مقوله مهم و ارزشمند دفاع مقدس عاجز شده اند اما آنچه حائز اهمیت است اینکه بی بصیرتی مسئولان باعث محجوریت سینمای دفاع مقدس شده است.

از چاپلین تا هاوارد هاکس و کوبریک/ فیلمسازانی که دستشان از اسکار دور ماندسینماپرس ، 21 ساعت پیشسینماپرس: نرگس آبیار اولین کارگردان زن محسوب می شود که موفق شد با سومین فیلم بلندش راهی آکادمی شود. در کنار فرم استاندارد و قابل قبول، خنثی بودن فیلم نفس و اینکه تماشای آن به کسی برنمیخورد و چالشی با تفکر هالیوودی ایجاد نخواهد کرد، دلیل اصلی انتخاب آن برای حضور در اسکار است.

جزییاتی تازه از فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا/ تعداد بازیگران خارجی بیشتر از ایرانی‌ها استسینماپرس ، 21 ساعت پیشسینماپرس: جدیدترین فیلم بلند حاتمی‌کیا با موضوع جنایات داعش و تکفیری‌ها که تعداد زیادی بازیگر خارجی دارد، با زبان اصلی فارسی به مخاطب ارائه می‌شود.

عرضه اینترنتی مستند «انقلاب جنسی» از سر گرفته شدسینماپرس ، 21 ساعت پیشسینماپرس: با دستور مجدد کمیته تعیین مصادیق مجرمانه، عرضه اینترنتی مستند انقلاب جنسی از سر گرفته شد.

«گسل»، کمدی سیاسی با گاف‌های اساسی!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: پخش سریال تلویزیونی گسل به پایان رسید؛ مجموعه‌ای تلویزیونی که می‌خواست در قامت یک کمدی سیاسی ظاهر شود اما در عمل هجونامه‌ای شد علیه مدیران ارشد دولتی با دیالوگ‌های دوپهلو که گاهی حتی می‌شد آن را شبهه‌آمیز دانست.

آثار خاطره‌انگیز سینمای دفاع مقدس در قاب تلویزیون/ پخش «ایستاده در غبار»، «روز سوم» و «اتوبوس شب»سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: شبکه های مختلف سیما در روزهای آخر هفته و در آستانه هفته دفاع مقدس فیلم هایی در این زمینه پخش می کنند.

مافیای سینمای ایران سی سال اقدام به پاکسازی سینماگران انقلابی کرده است!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس:دختر جوان که مظهر «ژن خوب» در سینمای این کشور است و در هر رویدادی که حاضر می شود(به ویژه دم انتخابات که اوج ماه عسل دولت ها با «سلبریتی»هاست) نیش و کنایه و بلکه ناسزایی نثار جمهوری اسلامی می کند.

از دلیل بازیگر شدنش تا جروبحث با رامبد جوان در پشت صحنه «نگار»سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: نگار جواهریان در آخرین قسمت از «خندوانه» مهمان رامبد جوان شد و در بخشی از برنامه از خاطرات و جروبحث‌هایش با کارگردان «نگار»، هنگام ضبط این فیلم سینمایی گفت.

درخواست سازمان امور سینمایی برای عدم همزمانی اکران فیلم‌های کمدی با ایام محرمسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان، مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری در نامه‌ای به شورای صنفی اکران خواستار عدم همزمانی اکران فیلم‌های کمدی با این ایام شد.

جنجال، آخرین تلاش برای فرار از شکست تجاری فیلم کم مخاطب!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: سناریوی حاشیه‌سازی برای فیلم «مادر قلب اتمی» به نظر می‌رسد با ورود آن به شبکه نمایش خانگی در حال تکرار است. این بار مانند فیلم های کیلو آلبالو و گشت2 پخش غیر قانونی فیلم پیش از توزیع زمینه مظلوم‌نمایی و جنجال و جلب توجه به این فیلم را فراهم کرده است.

آغاز اکران فیلم سینمایی «لینا» از افغانستانسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: فیلم سینمایی «لینا» به عنوان محصولی مشترک از سینمای ایران، افغانستان و هلند، اکران خود را در افغانستان آغاز کرد.

صفحه فروش مستند «انقلاب جنسی» شمقدری مسدود شد!سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: صفحه فروش و دانلود مستند «انقلاب جنسی» از بامداد امروز چهارشنبه با دستور کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه غیر فعال شده است.

مستند «انقلاب جنسی» شمقدری توقیف شد!سینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: صفحه فروش و دانلود مستند «انقلاب جنسی» از بامداد امروز چهارشنبه با دستور کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه غیر فعال شده است.

فیلم‌های پویانمایی راه‌یافته به جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدندسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: اسامی ۲۴ فیلم پویانمایی راه‌یافته به بخش اصلی بین‌الملل سی‌وچهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام شد.

امانیسم یا تئیسم؛ مساله این است!/ آمادئوس تمثیلی از سینمای کلاسیک در ترویج بشرمحوری در تقابل با خدامحوریسینماپرس ، 2 روز پیشسینماپرس: م. شاه حسینی/ دستگاه رسانه ای غرب و بویژه صنعت سینمای آمریکا، با دریافت عمق فاجعه در نظام لیبرالیسم و بیچارگی انسان فردگرا که به معضل تنهایی بیش از پیش او در دوران زندگی می انجامد، سال هاست که نسخه ی شفا بخش خود را در تعامل و همنشینی او با حیوانات قرار داده و این درحالی است که بخش وسیع دیگری در تلاش است تا به مدد و یاری گرفتن از تکنولوژی، اشیاء و جمادات را به عنوان همنشین های مطمئن تری معرفی نماید.